Levné soustruhy - průběžná aktualizace

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

7. 1. 2019, 9:05

Víte, jaké 2 věci musí nejlépe umět jaderný fyzik? Nejprve hodně rychle utíkat, a pak se umět tvářit nevinně.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

7. 1. 2019, 9:06

robokop píše: 7. 1. 2019, 8:47 jenze nasa uz nema prachy na skoro nic
a prisli o raketoplany
No tak pořád to nic je celkem zajímavé. Jinak jak jsem psal výše. Plány jsou na ....
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 1. 2019, 9:07

nojo ale porad jsi na urovni pocitu a predsudku

a ja jsem na urovni zkusenosti
a to uz vic jak desetiletych
a myslim ze na zaklade nich uz muzu ledasco tvrdit

no ono na jednom policku sice cinan pestoval rejzi
na jinem tvoril atomovku paralelne se zbytkem sveta
to ze ty znalosti umeli rychle rozsirit a okopcit kde co jim dava urcity naskok


ja to vnimam tak ze tam je treba 99 fabrik na hline kde delaj smejdy
a jedna ktera je na takove urovni ze o tom cela evropa bude hodne dlouho snit a buhvi jestli na to bude mit kdy penize

a tak to tam proste je
onehda se psalo jak si nejaky cinan koupil v australii pozemek o rozloze cesky republiky
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

7. 1. 2019, 9:08

K broušení lože a možná ceně ti může říct něco josef a testone.

Já jsem mašinu (horizontku) na broušení neposlal. Až poběží, a budu to moc trochu zajezdit, podotahovat, doseřizovat, a pak trochu přeměřit, a ukáže se, že je to neslučitelný s provozem, tak pak můžu udělat poptávku do opravdovejch firem, co ví co dělají, kolik by to stálo, a budeš vědět hned. Osobně se domnívám, že 100k je nereálná cena, když vezmeš v potaz že to budou muset rozebrat, srovnat, sbrousit, sfrézovat a podlepit protiplochy, pak to celý složit, změřit, zase rozebrat, zaškarabat aby seděly stoly, vřeteník šel kolmo, vřeteno vyjíždělo souběžně s ložem a stolem... a to třeba 2x po sobě, tipoval bych 200-400tis. A to by nemuseli nic čistit, nic víc rozebírat, měnit ložiska ani matky, šrouby, čistě by šlo jen o geometrii. Když by to pak celý stálo třeba 600tis včetně pořízení, pak je otázka, jestli by za těch 500-600 nebyla z číny hotová, nová.

Nevyzrálá litina je fakt, a ve slévárně v TOSce se nechávaly vyzrát v kopřivách, na videích to číňani odlijí, a jde to do výroby.

Na druhou stranu, ta čína může mít líp vyřešenej vřeteník, může mít centrální mazání, může bejt už řízená.

Já netvrdím že bych si ji koupil, pravděpodobně k tomu asi nikdy nedojde, ale rozhodně nejsem proti těm strojům vymezenej, minimálně do chvíle, pokud si ten konkrétní stroj na vlastní oči neprohlídnu, připadal bych si trochu hloupě, kdybych pocit vydával za osobní zkušenost.

Osobně se i vyvarovávám označování GO, protože pro mě je GO výsadní práce, která se nedá udělat bez vybavení, znalostí a zkušeností. A protože jsem nevyřešil geometrii, tak se GO jednat nemůže.

V souvislosti se strojema by mě ani nenapadlo, dát to někomu do garáže, ale výhradně do firmy, která má tradici, a má s horizontkama zkušenosti a zároveň je i výrobce. To stejný platí o soustruhu.

Osobně se s tím setkávám taky u motorů, kdy je za GO označován kdejakej bastl politej barvou a jako top je výměna pístních kroužků. Stejně tak auto po "renovaci" - opět bastl politej barvou.

Z tohohle pohledu alternativa číně, koupit vylítanou horizontku, poslat ji do Retosu nijak finančně výhodněji nevyjde.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 1. 2019, 9:10

ty koprivy plny rezaty zrajici litiny jsem videl i na fotkach cinskych fabrik!!!
samozrejme delaji to ty lepsi
ale delaji to
to ze to nedelaji vubec je pomluva
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

7. 1. 2019, 9:20

Rozhodně si nemyslím, že jediní my jsme uměli postavit mašinu, a zbytek jsou jen neschopní blbci co všechno ojebou. Jestli jim záleží na tom jak to bude vypadat, tak pro ně nebude problém, postupovat tak, aby to fungovalo.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

7. 1. 2019, 9:30

robokop píše: 7. 1. 2019, 9:07 nojo ale porad jsi na urovni pocitu a predsudku

a ja jsem na urovni zkusenosti
a to uz vic jak desetiletych
a myslim ze na zaklade nich uz muzu ledasco tvrdit

no ono na jednom policku sice cinan pestoval rejzi
na jinem tvoril atomovku paralelne se zbytkem sveta
to ze ty znalosti umeli rychle rozsirit a okopcit kde co jim dava urcity naskok


ja to vnimam tak ze tam je treba 99 fabrik na hline kde delaj smejdy
a jedna ktera je na takove urovni ze o tom cela evropa bude hodne dlouho snit a buhvi jestli na to bude mit kdy penize

a tak to tam proste je
onehda se psalo jak si nejaky cinan koupil v australii pozemek o rozloze cesky republiky
No já taky mluvím o zkušenostech. Prostě když jsem měl něco čínského, tak to stálo za .... Jestli je někde jedna fabrika na 100 těch špatných, co to umí udělat kvalitní nemam čas ani peníze zjišťovat.

Jinak, že by měli bombu paralelně se světem, bych neřekl. A dost jim pomohlo SSSR.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

7. 1. 2019, 9:34

Buď konkrétní, měl jsi čínskej soustruh? nebo nějakej dražší stroj?
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

7. 1. 2019, 9:42

DwPetr píše: 7. 1. 2019, 9:34 Buď konkrétní, měl jsi čínskej soustruh? nebo nějakej dražší stroj?
Neměl, protože jelikož mě zklamali kraviny za pár USD, jako LED žárovky (a to naprosto všechny, bez ohledu na výrobce), regulátor napětí, atd. tak logicky nebudu chtít kupovat něco za pár tisíc USD.
Jeden čas jsem měl roupy kupovat od nich pájecí stanici nebo osciloskop, ale jak pokračovali moje zkušenosti s Made in China, tak mě tyhle nápady dál a dál přecházeli.

No aktuálnější než soustruh, co bych stejně popravdě vlastně asi jako ty nekupoval, by bylo digitální odměřování. Ale díky výše zmíněnému, fakt díky ne - buďto od renomované značky, a na to nejsou peníze, takže tím pádem druhá varianta, tj. nic (resp. dál stupnice na klikách, u FN22 indikátor a koncové měrky).
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

7. 1. 2019, 9:43

Já už si nepamatuju, co jsem vše průmyslového kupoval. Ale vždy to prostě končilo stejně blbě.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

7. 1. 2019, 9:45

Nemůžeš přece podle nejlacinějších cetků posuzovat celou produkci.

To je jako žít v přesvědčení, že Škodovka je sračka, protože to Fabie, nebo CityGo je malý, nejede to, nemá to výbavu a ignorovat fakt, že vyrábí i SuperBa :roll:
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

7. 1. 2019, 9:47

aleshonsa píše: 7. 1. 2019, 9:43 Já už si nepamatuju, co jsem vše průmyslového kupoval. Ale vždy to prostě končilo stejně blbě.
Víš o někom se říká že je Bohem políbený ,no a ty ho asi prostě jen sereš.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

7. 1. 2019, 9:48

DwPetr píše: 7. 1. 2019, 9:45 Nemůžeš přece podle nejlacinějších cetků posuzovat celou produkci.

To je jako žít v přesvědčení, že Škodovka je sračka, protože to Fabie, nebo CityGo je malý, nejede to, nemá to výbavu a ignorovat fakt, že vyrábí i SuperBa :roll:
Malý a bez výbavy to může být, ale nesmí to být šunt. Jinak budu mít podezření, že i ten Superb je šunt.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

7. 1. 2019, 9:48

no to je mozna ta chyba
hadam ze jsi ty drobnosti kupoval jeste podle nejlevnejsiho

to uz uplne hapu tvoji frustraci cinou

vetsina veci za vic penez uz je uplne jina liga nez cetky za dolar dva
tam na to kazdej pece protoze se o to nikdo nebude hadat

diky tomu ty veci za dva dolary jsou temer bez vyhrad smejdy a kdyz chces koupit neco slusneho musis v dane kategorii koupit cca 10x drazsi vec s referencemi nez je nejnizsi cena za tu stejnou vec
porad to bude za pulku jak tady a uz ti prijde to identicke co koupis treba s nalepkou Osram

chcete nalepku Osram?
ne ne ja si to radeji osram sam.

co se tyce nakupu levneho
dnes i renomovani vyrobci zarazuji do sveho portfolia ten nejvetsi sunt aby meli kompletni nabidku
a to i opravdu velke znacky

nebo mas pocit ze se svezes v audi A2 jako v A6?
dyt to snad delaj indove nebo co, se koukni ze to s audinou nema nic spolecneho

podle tehle logiky je teda cela audi sracka k nicemu
coz teda rozhodne neni pravda!
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

7. 1. 2019, 9:50

Ty bys tu mašinu nekupoval z přesvědčení, kdežto já bych ji nekoupil, protože bych ji neměl kam dát, a i kdybych měl po kopě dost prostředků, stejně bych je vrazil do nový dílny, takže bych na ni vlastně ani už neměl. Ale bejt v situaci že by dílna stála, byl by budget na vybavení, tak bych do toho šel.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“