To mi hlava nebere toto

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
jean
Příspěvky: 619
Registrován: 10. 7. 2013, 11:48

12. 11. 2022, 11:30

Tak v asii.... ja som ti to napisal slusne, helgrip na rovinu. Pises blbost a este si presvedceny, jak to je chytre. Sud o vydrzanie pozemku so znamym vlastnikom kedy prehral ten povodny vlastnik?
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

12. 11. 2022, 11:40

jean píše: 12. 11. 2022, 11:30 Tak v asii.... ja som ti to napisal slusne, helgrip na rovinu. Pises blbost a este si presvedceny, jak to je chytre. Sud o vydrzanie pozemku so znamym vlastnikom kedy prehral ten povodny vlastnik?
Mám kamaráda, kterej takhle přišel o kus pozemku.
Takže když to nevíš určitě, tak do toho nepindej. To, že ti to připadá nepochopitelný, to je jiná věc. Fůra našich zákonů je nepochopitelná.
Stačí si napsat do strejdy googla "institut vydržení".
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2571
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

12. 11. 2022, 1:56

Jako obvykle to neni jednoznacne ...
https://advokatnidenik.cz/2022/02/10/mi ... udikature/
Chce to precist cele a budete minimalne alespon pouceni laici ..
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
jean
Příspěvky: 619
Registrován: 10. 7. 2013, 11:48

12. 11. 2022, 2:25

Lapa. preto som mu povodne písal, že to zjednodušil. Riešil som podobnú vec a uspieť legálne je takmer nemožné.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2571
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

12. 11. 2022, 2:57

jean píše: 12. 11. 2022, 2:25 Lapa. preto som mu povodne písal, že to zjednodušil. Riešil som podobnú vec a uspieť legálne je takmer nemožné.
Ale ono fakt muze byt rozdil mezi SR a CR - Harabin je exot (to je slabe slovo) a vubec je slovenska justice zajimava .... :lol: ... videne zvonka ...
Ale neminim nijak flamewarovat ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
jean
Příspěvky: 619
Registrován: 10. 7. 2013, 11:48

12. 11. 2022, 4:00

Harabín 8 rokov nie je súčasť justície.
Uživatelský avatar
Axim
Příspěvky: 414
Registrován: 13. 10. 2020, 5:57
Bydliště: Mladá Boleslav

12. 11. 2022, 6:20

Ahoj kluci
Je to rok co jsme dům koupili
Po koupi domu jsme kvůli projektantovi nechali zaměřit cely náš pozemek , ploty, dům atd prostě vše
Jaké bylo naše překvapení když po měsíci jsme dostali vypracovaný plán že stovkami geodetických přesně zaměřeních bodů a zjistili že stodola je postavená větší než je původně v projektu a v plánech plot s jednou sousedkou má dnes zcela jasnou hranici to už teď bude snad vyřešené pak máme další plot s obcí v délce asi 25 m tam opět zabíráme obci zhruba asi 30 m² takový trouhelník obec z toho byla překvapena že vlastně celou dobu využíváme cca 70 let včetně dvou vlastníků před námi jejich pozemek a ani o tom nevědí a platí z toho daně , dále mám ještě další hranici cca 15 m s jedním sousedem a tam opět zase zabíráme cca 30 m čtverečních jeho pozemku a opět on o tom neví a minimálně 70 let dva majitelé před námi včetně nás oba tyto pozemky využívali . Oba tyto pozemky byly souvisle oploceny našim plotem a oba majitele obec a pan na svoje pozemky neměli přístup a ani o tom nevěděli a vlastně každý rok platili daň z nemovitosti která se platí z výměry pozemků a nikdy se nezjistilo ,že vlastně mi neoprávněně a majitele před námi nevědomky využíváme jejich pozemky teď jsme na to přišli řešení je v nedohlédnu s obcí se snad dohodneme že by nám to prodali a ten druhý soused nám to prodat nechce říká tak si ten pozemek dal užívejte
Další problém
Při kopání cca 60 cm hluboko a zakopání drenážní trubky jsem na našem pozemku objevil 3 kabely pod napětím Ayky4x25
Jeden kabel byl přívodní kabel s rysky do našeho elektroměru na fasádě domů ale další dva kabely se mi nepodařilo identifikovat a vůbec jsme nevěděli kam vedou. Zavolal jsem na ČEZ a s tím že mám podezření na neoprávněný odběr aby přijeli zkontrolovat kabely na náš pozemek. Moc se jim nechtělo musel jsem tam zavolat ještě dvakrát neustále říkali a jste si jistí že to nejsou vaše kabely?Dále se ptali a jste si jistí že vám nikdo nekrade elektriku a na to jsem odpověděl já už toho mám dost mě elektřinu určitě nikdo nekrade a jestli někdo krade elektriku taky určitě krade vám. Na to konto konečně řekli že pošlou kontrolu.Druhý den jsem přišel k domu A jaké bylo mé překvapení před ním za parkované auto ČEZu a před mojí bránou tak aby zabírala vstup do domu , elektromer a rysku kamera na stativu, dalsí běžící kameru přenosnou měl jeden ze dvou pracovníků v ruce a začali sepisovat papíry rozebírat elektroměr kontrolovat kabely rysku
Říkám jim prosím vás já jsem nový majitel vlastním to několik dnů já jsem vás zavolal já přece nic nekradu proč bych vás asi volal to je asi nějaké nedorozumění tak mi řekli , že je to standartní postup a také řekli že musí vše prověřit.Zkontrolovali elektroměr a zjistili že černý odběr žádný není po delší době se jim podařilo jeden z kabelů dohledat vede do zrušené rysky parku obce tak ten mi tedy odpojili a zrušili a 3. kabel se jim nepodařilo najít kam vede A tak přijeli ještě druhý den se speciálním vybavením a to už kameru nezapínali protože věděli že žádný černý odběr tam nebyl ,že jde pouze o nějaké nedorozumění a podařilo se jim pomocí speciálních přístrojů najít ten 3. kabel v zemi a nakonec se zjistilo , že přes náš pozemek vede kabel veřejného osvětlení obce !!
Já bych dnes Každému doporučil aby si nechal před podpisem smlouvy koupi domu geodetický zaměřit celý kupovaný objekt pozemek plot a tak dále., aby se pak nestačil divit jak mi!!
SCHAUBLIN 53, GACK K15 , Weiler Condor 81, RB40, Avia fnc 25, a další
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

13. 11. 2022, 12:13

jean píše: 12. 11. 2022, 2:25 Lapa. preto som mu povodne písal, že to zjednodušil. Riešil som podobnú vec a uspieť legálne je takmer nemožné.
Já vím, že jsem to zjednodušil, ale napsal jsem, že existuje takový zákon. Jestli chceš odborně zpracovanou žalobu, tak si jí zaplať. Navíc, když se sejdou dva právníci, tak mají na stejnou věc tři různé právní názory. Nakonec i v tom linku na článek, který sem dal lapa, je napsáno, že v tom je bordel. Proto jsem to napsal tak, jak jsem to napsal.
A když už jsme u těch divnejch zákonů, tak existuje cosi (nemám prostudováno, jen jako námět k dalšímu studiu), že u nesouladu vlastnictví pozemku a stavby se postupně upraví stav tak, že vlastnictví stavby se sjednotí s vlastnictvím pozemku. Zjednodušeně stavba připadne majiteli pozemku. Opakuji, kdysi to kolem mě šlo a já z toho zaslechl půlku; pokud se tím chce někdo zabývat, ať si najde přesné znění zákona (a k tomu milion různých, povětšinou protichůdných, komentářů) :) .
Milan199
Příspěvky: 2925
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

13. 11. 2022, 1:08

pafik píše: 13. 11. 2022, 12:13 ...
A když už jsme u těch divnejch zákonů, tak existuje cosi (nemám prostudováno, jen jako námět k dalšímu studiu), že u nesouladu vlastnictví pozemku a stavby se postupně upraví stav tak, že vlastnictví stavby se sjednotí s vlastnictvím pozemku. Zjednodušeně stavba připadne majiteli pozemku.
Přesně tohle řeším už skoro dvacet let. Na pozemku // poli // který naší rodině patří už víc jak 100 let vyfrklo JZD slepičárnu. Nějaký projekt / stavební povolení nic není k dohledání . Po 89 se JZD transformovalo, co mělo nějakou cenu se rozebralo a mě zbyla slepičárna. Je v CHKO takže total průser. Dnes je to ruina kterou nemohu zbořit, dokonce ani nemohu zaorat cestu co tam vede. Jenom demolice bude dnes okolo 5M.
jergus.balaz
Příspěvky: 1541
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

13. 11. 2022, 4:07

Bratranec kúpil pred tromi rokmi pozemok a teraz prišiel asi o tretinu dosť logicky zvláštnym spôsobom, avšak svojou sprostostou. Takže chronologicky:
Pôvodný majiteľ bol jeden a o dom so záhradou sa nestaral, býval 50km odtiaľ. Obec cez jeho pozemok postavila asfaltovú cestu bez povolenia, bez zapisania do katastra - oficiálne neexistuje. Táto cesta vedie k ďalším 6 pozemkom, ktoré postupne pokupili súkromné osoby a postavili si tam domy. Časovo využívali cestu viac ako 10 rokov, obec cestu stale nezlegalizovala. Potom pozemok kúpil môj bratranec vrátane čiernej cesty, avšak on si nepozrel že cesta tam "nie je". No a zrazu sa obec začala o cestu zaujímať a súdnou cestou vyvlastnila od bratranca "cestu" a aj tretinu pozemku, keďže cesta delí pozemok na 1/3 a 2/3. Takže pred kúpou si treba všetko poriadne pozrieť.
BalazKovo.sk
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

13. 11. 2022, 7:44

HellGrip píše: 12. 11. 2022, 9:36
pafik píše: 12. 11. 2022, 7:40 Existuje taky instituce vydržení: 10 let využíváš pozemek v dobré víře, že je tvůj, a tak se stane tvým majetkem. Obvykle to řeší soud, protože se s tím původní majitel nechce smířit, ale ten obvykle prohraje.
trieskaš pičoviny
Nj, Pafik se trochu spletl. Není to 10 let, ale 20. Jinak má pravdu. Když 20 let budu využívat cizí pozemek v domnění, že je můj, nepotřebuju kupní smlouvu a můžu se stát vlastníkem pozemku. V ČR toto upravuje Občanský zákoník.
Vydržení ale není jen o tom, že bych přišel na katastr s geometrickým plánem a oni mi to hned zapsali. Tak jednoduchá sranda to není.
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

14. 11. 2022, 8:36

Nespletl, jako obvykle je zákon napsanej tak, aby byl co nejmíň srozumitelnej :)

§ 1091
Řádné vydržení
(1) K vydržení vlastnického práva k movité věci je potřebná nepřerušená držba trvající tři roky.
(2) K vydržení vlastnického práva k nemovité věci je potřebná nepřerušená držba trvající deset let.
§ 1095
Mimořádné vydržení
Uplyne-li doba dvojnásobně dlouhá, než jaké by bylo jinak zapotřebí, vydrží držitel vlastnické právo, i když neprokáže právní důvod, na kterém se jeho držba zakládá. To neplatí, pokud se mu prokáže nepoctivý úmysl.
...
...
a k tomu další hafo paragrafů
Takže jde o hru právníků, jako obvykle.
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

14. 11. 2022, 11:50

tak to se omlouvám, já si četl nějaký rozbor od právníka, tam psal o tom, že je to na 20 let. Možná to byl jen překlep
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
Uživatelský avatar
pieskomil
Příspěvky: 144
Registrován: 7. 2. 2015, 10:39

14. 11. 2022, 4:15

Môžte niekto presunúť túto debatu do samostatnej témy? :roll:
Pôvodná myšlienka tejto témy už je v prdeli.
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

15. 11. 2022, 7:55

https://www.hornbach.cz/p/objimka-kov-e ... t/5808217/
A vy se pozastavujete kdyz nekdo na bazosi prodava vrtaky s mirnou "patinou" :-)
Kde je poptavka, tam je i nabidka.
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“