To mi hlava nebere toto

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Zbýňa
Příspěvky: 1920
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

25. 11. 2022, 5:05

aleshonsa píše: 24. 11. 2022, 9:00 No a nechcete si Fifík a Zbýňa koupit ten krám od nás - co kdyby se Vám nakonec rozbil a co potom :D Ocasku Floraworst vám taky můžu bazarově prodat :D :D
Tos uhod, že nechceme.
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1186
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

25. 11. 2022, 9:53

Jediné čo bolo u mňa dobré z Lidlu je brúska na pílové reťaze za 25 eur. Ale zbytok vážne nie.
Kedysi som denne používal v práci modrú baterkovú vrtačku Bosch 14,4V NiMh. To bol nezmar. Dva krát som v nej menil uhlíky, toľko toho urobila a baterka držala neskutočne dlho.
Uživatelský avatar
pavlík
Příspěvky: 896
Registrován: 16. 12. 2018, 10:00
Bydliště: Praha 5

25. 11. 2022, 10:02

Ono to není tak černobílé, pro profíky Parkside rozhodně není, pro občasné hobbíky to je vyhovující.
Já mám pár věcí od Lidlu, protože jsem zjistil, že úplně stejná věc (ta samá Čína) se s vyšší cenou prodává pod jinými značkami, a kdo má čas, chuť a baví ho to, tak si ten koupený polotovar upraví a dodělá a ono to docela funguje.
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

25. 11. 2022, 11:36

raz dávno mi jeden známy, čo sa živí ťahaním optiky po panelákoch tvrdil, že kupujú vrtačky iba v Lidli, do roka ich zničia a v rámci záruky vymenia za nové alebo dostanú peniaza späť... neviem či nekacal ale ako biznis model to znelo zaujímavo
Milan199
Příspěvky: 2923
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

25. 11. 2022, 12:19

romanf píše: 25. 11. 2022, 11:36 raz dávno mi jeden známy, čo sa živí ťahaním optiky po panelákoch tvrdil, že kupujú vrtačky iba v Lidli, do roka ich zničia a v rámci záruky vymenia za nové alebo dostanú peniaza späť... neviem či nekacal ale ako biznis model to znelo zaujímavo
To nevim ! Montovali jsme s kolegou konstrukci a bylo potřeba přiříznout jekly. Malou flexou jsme se tam nedostali, tak kolega dojel koupit 180. Půl jeklu a frička zdechla. Tak ji jel vyměnit a liboval si jak to šlo hladce. Asi za hodinu tam jel znovu. Napotřetí neuspěl a dostal zpátky peníze. V bazaru jsem koupil modrou Narexku a tu mám dodnes. Půl dne v prdeli jenom kvůli atrapě vydávané za nářadí.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8907
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

25. 11. 2022, 12:26

Kamarád si takto kupoval boty u Bati, vždy tak do půl roku se na nich něco podělalo a on si je došel vyměnit za nové. Nicméně tipuju, že ho to taky časem přestalo bavit.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
Sajmon
Příspěvky: 456
Registrován: 13. 1. 2017, 10:49

25. 11. 2022, 1:11

Milan199 píše: 25. 11. 2022, 12:19
romanf píše: 25. 11. 2022, 11:36 raz dávno mi jeden známy, čo sa živí ťahaním optiky po panelákoch tvrdil, že kupujú vrtačky iba v Lidli, do roka ich zničia a v rámci záruky vymenia za nové alebo dostanú peniaza späť... neviem či nekacal ale ako biznis model to znelo zaujímavo
To nevim ! Montovali jsme s kolegou konstrukci a bylo potřeba přiříznout jekly. Malou flexou jsme se tam nedostali, tak kolega dojel koupit 180. Půl jeklu a frička zdechla. Tak ji jel vyměnit a liboval si jak to šlo hladce. Asi za hodinu tam jel znovu. Napotřetí neuspěl a dostal zpátky peníze. V bazaru jsem koupil modrou Narexku a tu mám dodnes. Půl dne v prdeli jenom kvůli atrapě vydávané za nářadí.
Ta jejich 230ka (180 nevim ze by delali) je vyhlasena. Shori komutator. Sam mam 3ti :lol: pres leto vzdy chcipne... ale jako pujcovna naradi je to dobra :-)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2571
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

25. 11. 2022, 1:23

romanf píše: 25. 11. 2022, 11:36 ... v rámci záruky vymenia za nové alebo dostanú peniaza späť... neviem či nekacal ale ako biznis model to znelo zaujímavo
Muj nazor je, ze obchodni model Lidlu je prodavat shit a sazet na to, ze malokdo to prijde vratit nebo vymenit.
Pokud by se ta procenta vracejicich zmenila, tak by asi zbozi zmizelo ...
Ale vzdy by to bylo vitezstvi Lidlu, protoze by to p(r)odal tak, ze ze nechce svym zakaznikum prodavat srot (tedy nekvalitni zbozi dodavatele, ktery ho zklamal :lol: ) a proto zbozi radeji stahnul z prodeje :-).
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2022, 2:24

neco takoveho jsem vypozoroval.
Kvalita se ruzni, nekdy je to dobre pouzitelne za skvelou cenu (nepisu zamerne ze je to vyborne)
Nekdy je to shit a uz se to moc neopakuje.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
jean
Příspěvky: 619
Registrován: 10. 7. 2013, 11:48

25. 11. 2022, 2:38

Kvalita šla dolu, kedysi to boli dosť dobré veci za tú cenu. Ja mám toho z lidla celkom dosť, mám aj profi veci /bosch, metabo../, môžem to porovnať. Napr. tá čierna rada akučiek z lidla je kvalitou dosť dobrá za tú cenu. Zelené veci sú skôr hračky, ale zas často aj za cenu ozajstných hračiek, tak sa tomu ťažko niečo vytýka. Napr. nadával som na lidl karbinu, lebo od novoty rachotí prevodovka viac, ako na 10 ročnej druhej karbine, čo mám doma, ale už zvládla aj akcie, že išla 3 hodiny s lamelákom prakticky bez prestávky. A to používam 150 mm lameláky, karbina je 125mm. Moc záleží na tom, akú sériu človek chytí, na jutáboch sú videá napr. zváracích mašín, jedna séria je chválená, druhá od toho istého testovača úplne roznesená na kopytách. Sám som sa takto oklamal, dávno dávno som kúpil pásovú brúsku, ale už mala dosť rokov a nabrúsené kilometre, tak som kúpil do foroty druhú, ak by tá stará umrela. A používam stále tú starú, lebo tá nová je hnoj v horšom stave, ako tá stará....
Uživatelský avatar
Mr. MR
Příspěvky: 757
Registrován: 31. 5. 2020, 10:05

25. 11. 2022, 3:34

Kdysi (fakt dávno) jsem brigádničil v obchodě s elektrem. Prodávaly se tam i rychlovarné konvice. Akce snad za 299. Měly varné dno a byly vysloveně nebezpečné. Každému jsem to rozmlouval a vysvětloval, ať si koupí cokoliv jiného. Tehdy tam byly jiné - nejlevnější konvice se spirálou snad za 4 stovky a s dnem snad za 6, už nevím. Přesvědčil jsem naprosté minimum lidí, prý jim to stačí. Odhadem tak 2/3 až 3/4 konvic se vrátilo v různém stavu. Semtam uhořel kabel, semtam vypínač, semtam byly konvy vcelku ale voda v nich uvařená smrděla natolik plastem, že "to nešlo". Dojal mě kus, co se vrátil v podobě rozteklého "bramboráku" ze kterého trčel kábl. Když jsem těm reklamátorům říkal "já vám to říkal", byli ještě nasraní. Z toho plyne: kdo chce kam... :twisted:
Připrav se, hrajem...
https://www.youtube.com/watch?v=HzjNAnEfvxc
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

25. 11. 2022, 5:03

romanf píše: 25. 11. 2022, 11:36 raz dávno mi jeden známy, čo sa živí ťahaním optiky po panelákoch tvrdil, že kupujú vrtačky iba v Lidli, do roka ich zničia a v rámci záruky vymenia za nové alebo dostanú peniaza späť... neviem či nekacal ale ako biznis model to znelo zaujímavo
Ja tohle kdysi zkousel s wapkou, protoze ND do profi stroje jsou drahe jak prase. Ty kramy z Lidlu pri mem provozu vydrzely prumerne tak 14dnu. Menili je bez problemu, ale nikdo proste nema cas se s tim porad srat, tak jsem si nakonec nechal vratit prachy a jedem opet se strojem ktery je dimenzovan pro profi pouziti.

Ale na druhou stranu proc ne. Doma mam vsude sadros a vrtam tak 5 der za pul roku. Na to mi s prehledem staci vrtacka za 3kila a vydrzi naveky. Nebo kdyz kamos chtel zbourat betonovou zidku po starem plotu, vyslo ho tohle https://uk.banggood.com/TOPSHAK-TS-DH1- ... =CZ&DCC=CZ levneji nez kdyby si podobny stroj pujcil na tyden v pujcovne. Plotek zboural, stroj to prezil a pry to s tim slo prekvapive dobre. Puvodne to chtel po akci strelit za litr na bazosi, ale nakonec si ho pry nechal.
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2264
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

25. 11. 2022, 6:12

lapa píše: 25. 11. 2022, 1:23
romanf píše: 25. 11. 2022, 11:36 ... v rámci záruky vymenia za nové alebo dostanú peniaza späť... neviem či nekacal ale ako biznis model to znelo zaujímavo
Muj nazor je, ze obchodni model Lidlu je prodavat shit a sazet na to, ze malokdo to prijde vratit nebo vymenit.
Pokud by se ta procenta vracejicich zmenila, tak by asi zbozi zmizelo ...
Ale vzdy by to bylo vitezstvi Lidlu, protoze by to p(r)odal tak, ze ze nechce svym zakaznikum prodavat srot (tedy nekvalitni zbozi dodavatele, ktery ho zklamal :lol: ) a proto zbozi radeji stahnul z prodeje :-).
Když jsem viděl 5m vysoký hromady v jednom nejmenovaným kovošrotu, tak ta obchodní politika asi moc neplatí :lol: . Vozí to tam x let.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8907
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

25. 11. 2022, 6:22

Kupte si tam todle, to funguje dobře.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

25. 11. 2022, 6:22

myslel som obchodný model zákazníka, nie LIDLu :)
oni vtedy kupovali príklepové vŕtačky , asi rovno po dve -tri a keď sa mu počas šichty rozbila len zbehol do auta pre druhú a tú rozbitú cestou domov vymenil .. neviem nebol som tam ale asi tak nejako to popisoval
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“