To mi hlava nebere toto

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

19. 4. 2022, 6:55

prcek píše: 19. 4. 2022, 12:44

Jeste se vratim k tomuto:
A mimochodem kdyby ji to skutečně přeseklo, tak by byl vlak zabrzděný a neodjel by.
To neni tak uplne pravda. Kazdy vagon ma svuj vzduchojem a brzdovy valec pripojeny pres rozvadec na prubezne potrubi. Pokud je v prubeznem potrubi tlak, naplni se pres rozvadec vzduchojem a vypusti vzduch z brzdoveho valce - odbrzdeno. Pokud tlak v prubeznem potrubi klesne, vzduch ze vzduchojemu se pusti do valce - zabrzdeno. Takze ano, pokud se roztrhne souprava, zabrzdi se. Potiz je v tom, ze to nevydrzi vecne - pres netesnosti tlak utece a casem se zase odbrzdi (da se udelat i manualne). Vic tady https://www.vagony.cz/pojezdy/brzda/pneumatik.html
Taky to nepíšeš moc přesně. Princip brzdění popsuješ samozřejmě správně. I ta teorie o vyčerpání brzdy je správná. Problém je v tom, že ten odkaz, který dáváš, má zhruba přes 20 let staré informace a tudíž není úplně aktuální. Zhruba od roku 2002 český výrobce DAKO vyrábí rozváděče CV1nDxx. Ty zaručují "nevyčerpatelnost" brzdy. Co je nevyčerpatelnost? Nevyčerpatelnost je to, že se pomocný vzduchojem na přírubě rozváděče neustále doplňuje z napájecího potrubí přes doplňovací ventil brzdového rozváděče. Pokud by vůz napájecí potrubí neměl, je doplňovací ventil zazátkovaný a k vyčerpání brzdy dojít může. Taková koncepce brzdy se ale u nových vozů snad už ani nesmí používat.
Rozváděče ostatních výrobců mají nevyčerpatelnost též řešenu.

Sice brzdové rozváděče DAKO znám do posledního šroubku pouze 22 let, smontoval jsem jich pouze pár stovek, ve vývoji jsem jich vyzkoušel pouze pár desítek, ale troufám si tvrdit, že funkci rozváděče znám :)
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

19. 4. 2022, 7:29

milan.83 píše: 19. 4. 2022, 6:55

Taky to nepíšeš moc přesně. Princip brzdění popsuješ samozřejmě správně. I ta teorie o vyčerpání brzdy je správná. Problém je v tom, že ten odkaz, který dáváš, má zhruba přes 20 let staré informace a tudíž není úplně aktuální. Zhruba od roku 2002 český výrobce DAKO vyrábí rozváděče CV1nDxx. Ty zaručují "nevyčerpatelnost" brzdy. Co je nevyčerpatelnost? Nevyčerpatelnost je to, že se pomocný vzduchojem na přírubě rozváděče neustále doplňuje z napájecího potrubí přes doplňovací ventil brzdového rozváděče. Pokud by vůz napájecí potrubí neměl, je doplňovací ventil zazátkovaný a k vyčerpání brzdy dojít může. Taková koncepce brzdy se ale u nových vozů snad už ani nesmí používat.
Rozváděče ostatních výrobců mají nevyčerpatelnost též řešenu.
No, ale pokud se souprava pretrhne, tak se prerusi i napajeci potrubi - zlute spojky. Takze doplnovani napajecim potrubim resi nektere problemy, ale tento zrovna ne.
To je celkem fuk, podstatou meho sdeleni bylo, ze postupovat s ohledem na mozne skryte vady ma smysl.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

19. 4. 2022, 8:49

Že se s tou Elizou, co se tady skrývá pod nickem Mex, tak dlouho vybavujete :D
To mne fascinuje :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 4. 2022, 8:58

jojo mex je ten typ cloveka ktery ma problem na kazde reseni
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

19. 4. 2022, 9:07

No, zatím to ještě není ve fázi, že už má řešení a hleda k němu ještě problém.
Ale jistá progrese tu už je :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Modros
Příspěvky: 1670
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

19. 4. 2022, 9:12

naprosto ukázkovej případ mojí zákaznice

zaparkovala s trochu vytočeným kolem do silnice, šla na jogu vrátila se a měla orvanej blatník a sklopený zrcátko

zavolala policii, ta to zadokumentovala a ženská se ptá policajta: pane, já tomu vubec nerozumim ale mužu s tím jet domů? policajt namachrovaně paní řekl že pokud jí nevadí že bude dělat ostudu s odřeným blatníkem tak at klidně frčí

paní nasedla do auta, rozjela se...a před křižovatkou při brždění jí prasklo axiální táhlo které bylo naprasklé nehodou( doloženo znaleckým posudkem) kolo se jí vzpříčilo...ona vjela do protisměru, čelně narazila do protijedoucího auta......případ jde k soudu, došlo tam ke zranění...pání bude nejspíš platit nejaké bolestné protože řídila poškozené vozidlo nehodou...kde je odpovědnost policajta? nikde...ten řekl pouze svůj názor....odpovědnost je na provozovateli


edit: ještě takovej dodatek o kupení průserů......

paní odcházela na jogu a na dálku zamkla auto...zašla dovnitř.......podle našich poznatků do auta musel přijít náraz do 1 minuty od zamčení vozidla...jak to víme? no protože zamčené auto....kterému ještě nespadla jednotka do režimu spánku vystřelila bezpečnostní pásy....a žádné jiné airbagy...pouze ty pásy.......pásy zustanou zaseknuté a napnuté přitahovačem

když paní nasedla do auta...nešel jí vytáhnout pás...neřešila to.......při čelním nárazu byla samozřejmě zraněná i ona....protože neměla pásy....a airbag z volantu už nebyl aktivní protože v jednotce byl zápis crash......

ponaučení z takové prkotiny jako je odřený blatník je pro paní do konce života....o financích ani nemluvím
Naposledy upravil(a) Modros dne 19. 4. 2022, 9:29, celkem upraveno 1 x.
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

19. 4. 2022, 9:16

2 lapa a robocop: je opravdu nutne se do Mexe trefovat?
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
Modros
Příspěvky: 1670
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

19. 4. 2022, 9:19

prcek píše: 19. 4. 2022, 9:16 2 lapa a robocop: je opravdu nutne se do Mexe trefovat?
já se pod to podepíšu...že to nutné je....musíš lidem neustále připomínat že existuje něco jako soudnost a odpovědnost za ostatní...ale to jemu je šumák...hlavně aby nenabral zpoždění
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

19. 4. 2022, 9:48

robokop píše: 19. 4. 2022, 8:58 jojo mex je ten typ cloveka ktery ma problem na kazde reseni
Ono to zřejmě bylo vtipné.
Jenom jsi střelil trochu vedle.
Já naopak nedělám problém skoro z ničeho.
A to některé zdejší vědce sere. A tak mají potřebu skládat na hromadu katastrofické historky. :D
Pěkný večer přeji.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

19. 4. 2022, 9:51

prcek píše: 19. 4. 2022, 9:16 2 lapa a robocop: je opravdu nutne se do Mexe trefovat?
Víš, jakou dá práci nereagovat na kazdou pí....inu, co napíše? Takze jen občas se ozvu :lol:
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

19. 4. 2022, 10:01

Když už jsme odbočili, jak je to s tou brzdou? Já měl za to, že je to takové 1-wire ve vzduchovém provedení, ale to s tím průběžným doplňováním mě trochu mate. Nebo to znamená, že jsou tam už dvě potrubí, dvě spojky atd.?
Aleš Procháska
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 4. 2022, 10:03

Z meho pohledu: reseni bylo a bylo to podle nej uskutecneno. Budes jeden z mala ktery s timto standardnim resenim ma problem. Pomines spoustu dobrych duvodu proc se to tak bezne dela a vymyslis sva velmi problematicka reseni ktera maji spoustu trhlin. Ano vytrzeno z kontextu a s pominutymi dos zasadnimi souvislostmi tve reseni davaji smysl. Ale pouze za techto omezenych podminek. Kdyz se zapocte vse co tu padlo a i to co tu nepadlo tak je to dost nerealne.
Mex píše: 19. 4. 2022, 9:48
robokop píše: 19. 4. 2022, 8:58 jojo mex je ten typ cloveka ktery ma problem na kazde reseni
Ono to zřejmě bylo vtipné.
Jenom jsi střelil trochu vedle.
Já naopak nedělám problém skoro z ničeho.
A to některé zdejší vědce sere. A tak mají potřebu skládat na hromadu katastrofické historky. :D
Pěkný večer přeji.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
prcek
Příspěvky: 692
Registrován: 31. 10. 2016, 2:26

19. 4. 2022, 10:22

prochaska píše: 19. 4. 2022, 10:01 Když už jsme odbočili, jak je to s tou brzdou? Já měl za to, že je to takové 1-wire ve vzduchovém provedení, ale to s tím průběžným doplňováním mě trochu mate. Nebo to znamená, že jsou tam už dvě potrubí, dvě spojky atd.?
milan.83 to mozna popise lepe, ale ano jsou tam dve potrubi.. Je tam prubezne brzdove potrubi (cervene spojky), se kterym to funguje, jak jsem psal, a napajeci potrubi (zlute spojky), ktere ma tu udrzovaci funkci a mimo to se z nej napaji dalsi veci (treba zavirani dveri). Cele by to v zakladni funkci melo fungovat i bez napajeciho potrubi.
--
Všechno je snadné, než to zkusíš sám.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

19. 4. 2022, 10:23

robokop píše: 19. 4. 2022, 10:03 Z meho pohledu: reseni bylo a bylo to podle nej uskutecneno. Budes jeden z mala ktery s timto standardnim resenim ma problem. Pomines spoustu dobrych duvodu proc se to tak bezne dela a vymyslis sva velmi problematicka reseni ktera maji spoustu trhlin. Ano vytrzeno z kontextu a s pominutymi dos zasadnimi souvislostmi tve reseni davaji smysl. Ale pouze za techto omezenych podminek. Kdyz se zapocte vse co tu padlo a i to co tu nepadlo tak je to dost nerealne.
Hele, já jsem psal, že je mi to fuk. Jen mě udivuje, jaký z toho udělali problém.
To je špatně, že mě to udivuje? To znamená, že dělám problém z řešení?
"Odborníci" jako ten poskok od Dona Quijota napíšou, že se mohla přetrhnout vzduchová hadice a vlak neubrzdí. Kravina až na půdu, z mnoha pohledů. Já mu něžně naznačím, že přetržená hadice by naopak vlak brzdila, ale idiot jako Lapa začne psát svá moudra jak to dělám blbě.

Jistě jsou havárky, kdy je opatrnost a standardní postupy na místě. Ale pak jsou případy, kdy se použijí jenom proto, aby byli všichni krytí a nemuseli náhodou přemýšlet. Prostě úřednický přístup par excellence.
Znovu říkám - je mi to šumák. Já bych to tak ale (v tomto případě) nedělal. Nicméně to nehrozí, protože bych nikdy nevykonával žádný post, kde bych musel fungovat jako biorobot bez mozku a invence. To rád přepustím jiným.

A mimochodem už před mnoha posty jsem napsal, že už mě tohle téma nebaví. Je to zbytečné mlácení prázdné slámy.
Kdyby napsali jenom pitomci jako Lapa, tak bych se už s nějakým psaním nezdržoval. Navíc bez upozornění Prcka bych na to ani nepřišel, protože ho mám zablokovaného. Ale protože jsi napsal ty, jak ještě tenhle post.
Modros
Příspěvky: 1670
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

19. 4. 2022, 10:32

je dobře že člověk jako ty nechce přebírat jakoukoliv odpovědnost...protože si uvědomuješ že by si to posral a šel sedět...děláš dobře
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“