To mi hlava nebere toto

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2022, 6:25

Tezko tusime kolikanasobne vetsi je ta hromada prodanych a pouzivanych produktu. Rozhodne to ale musi davat ekonomicky smysl. Jinak by to nedelali. To bych vzal jako jistotu. A hned po tom taky to ze to ma hodne daleko do ekologickeho pocinani.
stanik84 píše: 25. 11. 2022, 6:12
lapa píše: 25. 11. 2022, 1:23
romanf píše: 25. 11. 2022, 11:36 ... v rámci záruky vymenia za nové alebo dostanú peniaza späť... neviem či nekacal ale ako biznis model to znelo zaujímavo
Muj nazor je, ze obchodni model Lidlu je prodavat shit a sazet na to, ze malokdo to prijde vratit nebo vymenit.
Pokud by se ta procenta vracejicich zmenila, tak by asi zbozi zmizelo ...
Ale vzdy by to bylo vitezstvi Lidlu, protoze by to p(r)odal tak, ze ze nechce svym zakaznikum prodavat srot (tedy nekvalitni zbozi dodavatele, ktery ho zklamal :lol: ) a proto zbozi radeji stahnul z prodeje :-).
Když jsem viděl 5m vysoký hromady v jednom nejmenovaným kovošrotu, tak ta obchodní politika asi moc neplatí :lol: . Vozí to tam x let.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
stanik84
Příspěvky: 2264
Registrován: 3. 8. 2016, 9:29

25. 11. 2022, 6:47

Nejlepší je, že vedle byla jiná hromada a v tom funkční Makity atd. Z nějakých sběrných dvorů atd.

Kupoval jsem od nich mosťák na dílnu. Mě to nebere, takový krámy.
Jasně, že to musí dávat ekonomický smysl. Co vím od kámoše, tak to tam vozí pravidelně - soupravu. Myslíš, že je pro přírodu kupovat krámy v Číně a vozit to sem loděma?
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22384
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 11. 2022, 7:06

Kdyz to jde i lokalne tak urcite ne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

25. 11. 2022, 7:29

:D
Přílohy
46886919_600.jpg
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

25. 11. 2022, 7:46

robokop píše: 25. 11. 2022, 6:25 Tezko tusime kolikanasobne vetsi je ta hromada prodanych a pouzivanych produktu. Rozhodne to ale musi davat ekonomicky smysl. Jinak by to nedelali. To bych vzal jako jistotu. A hned po tom taky to ze to ma hodne daleko do ekologickeho pocinani.
Ony ty smejdy mohou mit smysl i z pohledu ekologie. Pokud mam doma vrtacku se kterou vrtnu jednou za pul roku diru pro policku, je zbytecne porizovat si kvalitni znackovy stroj na jehoz vyrobu padne nesrovnatelne vic zdroju nez na ten nejlevnejsi smejd, ktery ale pri takovem stylu pouzivani stejne nemam sanci znicit do konce zivota. Pri takovem pouzivani staci kdyz vydrzi za celou planovanou zivotnost hodinku nebo dve vrtani a za tu dobu se snad nerozsype ani hodne levny stroj.

Mam jeste nekde ve skrini tohle a verim ze bude fachat jeste dalsich 100 let. Jenze pouzivam tu cinu protoze narex nema regulaci rychlosti a proto se s tim blbe dela. Obrázek
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

25. 11. 2022, 8:23

t256 píše: 25. 11. 2022, 7:46
robokop píše: 25. 11. 2022, 6:25 Tezko tusime kolikanasobne vetsi je ta hromada prodanych a pouzivanych produktu. Rozhodne to ale musi davat ekonomicky smysl. Jinak by to nedelali. To bych vzal jako jistotu. A hned po tom taky to ze to ma hodne daleko do ekologickeho pocinani.
Ony ty smejdy mohou mit smysl i z pohledu ekologie. Pokud mam doma vrtacku se kterou vrtnu jednou za pul roku diru pro policku, je zbytecne porizovat si kvalitni znackovy stroj na jehoz vyrobu padne nesrovnatelne vic zdroju nez na ten nejlevnejsi smejd, ktery ale pri takovem stylu pouzivani stejne nemam sanci znicit do konce zivota. Pri takovem pouzivani staci kdyz vydrzi za celou planovanou zivotnost hodinku nebo dve vrtani a za tu dobu se snad nerozsype ani hodne levny stroj.

Mam jeste nekde ve skrini tohle a verim ze bude fachat jeste dalsich 100 let. Jenze pouzivam tu cinu protoze narex nema regulaci rychlosti a proto se s tim blbe dela. Obrázek
Jenomže to je otázka, jestli kvalitní znamená nutně "nesrovnatelně víc zdrojů". Narex dělá dál vrtačky s kovovým tělem, ale Makita je plastová. Navíc co jsem zažil tak když už se bavíme o výdrži, tak většinou ty levné krámy odešly nikoliv že by něco prasklo, ale kvůli ložiskům.
Naposledy např. sekačka Hecht (a to si nemyslím, že Hecht jsou zase až tak krámy, samozřejmě Makita to není), Je pravda, že to bylo po cca 10ti letech, nicméně když to přepočtu na počet hodin provozu tak je to prostě dle mého trapné. NDRácká sekačka co máme jinde funguje dodnes a co jsme měli samodomo bastl tak fungoval snad 30 let.
Předtím jsme měli sekačku Bosh a tam se ložiska sypala doslova na počkání - už po snad 2. použití. Tu pak táta dorazil, když na něco najel a strhnul ozubenou řemenici, takže letěla do sběrného dvora. A jen tak mimochodem - naše snaha opravit to by byla, ale Bosh nám odmítl prodat řemenici samostatně jako díl, jedině prý celek včetně motoru za cenu cca sekačky. Takže taky velmi ekologický přístup.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

25. 11. 2022, 9:13

Ve spotřebně orientované společnosti jako je ta naše, nejsou opravy žádoucí. Většinou ani možné pro neexistenci náhradních dílů. Měsíc starý příklad - dodávka nestartuje, posléze objeven vadný startér. Novej bez pár korun 5000, náhradní díly 3700 + asi ložiska a demontáž montáž. Když jsem zkoušel osvědčenou firmu na repas, tk mi nabídli odkoupení starého za 500 a dodání nového, že už to jinak nedělají.
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

26. 11. 2022, 2:54

Fifík píše: 24. 11. 2022, 8:13 Já si koupil na začátku stavby vrtaci akušroubovák z Lidlu. Postavil jsem s ním celý barák a ta kurva furt ne a ne chcípnout, abych si mohl koupit Makitu... :(
To jsme na tom podobně. Už ho mám tři roky a stále drží. Jen baterka šla do lithiového ráje, šroubovák už našrouboval tisíce vrutů, vyvrtal stovky děr a stále jede. Za ten litr, co tenkrát stál, se mi vyplatil. Taky jsem čekal, že klekne a budu kupovat něco lepšího, ale když se pořád drží, není důvod :)
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

26. 11. 2022, 3:33

Milan199 píše: 25. 11. 2022, 12:19
romanf píše: 25. 11. 2022, 11:36 raz dávno mi jeden známy, čo sa živí ťahaním optiky po panelákoch tvrdil, že kupujú vrtačky iba v Lidli, do roka ich zničia a v rámci záruky vymenia za nové alebo dostanú peniaza späť... neviem či nekacal ale ako biznis model to znelo zaujímavo
To nevim ! Montovali jsme s kolegou konstrukci a bylo potřeba přiříznout jekly. Malou flexou jsme se tam nedostali, tak kolega dojel koupit 180. Půl jeklu a frička zdechla. Tak ji jel vyměnit a liboval si jak to šlo hladce. Asi za hodinu tam jel znovu. Napotřetí neuspěl a dostal zpátky peníze. V bazaru jsem koupil modrou Narexku a tu mám dodnes. Půl dne v prdeli jenom kvůli atrapě vydávané za nářadí.
Známý se živil zedničinou a vercajk nakupoval zásadně v OBI. Vždycky kupoval dva kusy, aby nebyl bez vercajku. No a za podmínek, které byly dřív, jel klidně tři roky na jednu záruku, protože dřív platilo, že když to reklamoval, dostal nové zboží s novou dvouletou zárukou. V podstatě to byl skvělý systém, který padnul s novým Občanským zákoníkem.
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

26. 11. 2022, 5:48

milan.83 píše: 26. 11. 2022, 2:54
Fifík píše: 24. 11. 2022, 8:13 Já si koupil na začátku stavby vrtaci akušroubovák z Lidlu. Postavil jsem s ním celý barák a ta kurva furt ne a ne chcípnout, abych si mohl koupit Makitu... :(
To jsme na tom podobně. Už ho mám tři roky a stále drží. Jen baterka šla do lithiového ráje, šroubovák už našrouboval tisíce vrutů, vyvrtal stovky děr a stále jede. Za ten litr, co tenkrát stál, se mi vyplatil. Taky jsem čekal, že klekne a budu kupovat něco lepšího, ale když se pořád drží, není důvod :)
Za litr už koupíš akušroubovák Makita když je ve slevě. Je pravda že bez akumulátoru a nabíječky, nicméně když jedeš třeba jejich 18V systém tak je máš, a i třeba víc na výměnu včetně rychlonabíječky a používáš to i v jiném jejich nářadí.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

26. 11. 2022, 7:47

milan.83 píše: 26. 11. 2022, 2:54 To jsme na tom podobně. Už ho mám tři roky a stále drží. Jen baterka šla do lithiového ráje, šroubovák už našrouboval tisíce vrutů, vyvrtal stovky děr a stále jede. Za ten litr, co tenkrát stál, se mi vyplatil. Taky jsem čekal, že klekne a budu kupovat něco lepšího, ale když se pořád drží, není důvod :)
Je to docela s podivem co to vydrželo. Mě stál myslím 599. Nakroutil 4 krabice SDK šroubů á 1000ks, komplet osb šaluňgy, uzlování stovek drátků ve všech armatůrách, komplet střecha, stovky vrutů v plotech, vrtání stovek děr nebo stavba veškerýho nábytku. Baterka ještě použitelná. Ale nebojte nic kamarádi, inženýr nám tu vysvětlí, že to stojí za hovno! :wink:
Zbýňa
Příspěvky: 1920
Registrován: 3. 9. 2010, 8:45
Bydliště: Čelákovice

26. 11. 2022, 8:11

Hned zejtra se nám ten vercajk pokazí, když konečně po těch letech práce víme, že je to šunt. :)
soustružník
Příspěvky: 790
Registrován: 25. 10. 2009, 2:47

26. 11. 2022, 8:39

Já tedy také už nejsem tak nadšený z nářadí Parkside. Vím v okolí o třech nabíječkách autobaterií, ta nejpoužívanější shořela asi po půl roce, další dvě používané opravdu mírně jedna na konci záruky, druhá těsně po. Přímá bruska (obdoba Dremelu) měla už nová mizerný závit na vřetenu, takže nic nešlo pořádně upnout. V "pájecí pistoli" při několikátém použití shořel topný drát. Vrtací akušroubovák sice funguje, ale ač má asi dvojnásobný počet nastavitelných momentů než bývalo zvykem, tak i na první stupeň má síly až moc. Třeba na sádrokartonovou konstrukci a sádrokarton nelze dostatečně malý moment nastavit.
Páječku jsem dostal a vrtačku koupil otec. Sám bych to už asi nekupoval. I když třeba máme už dlouho pásovou brusku a ta už něco nadělala.
jean
Příspěvky: 619
Registrován: 10. 7. 2013, 11:48

26. 11. 2022, 9:02

Lacné makity stoja za prd asi viac, ako čierne lidlovky. Používal som dve lacné makity a obe boli nahovno. Prevodovky umreli dosť rýchlo.
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

27. 11. 2022, 12:44

Já když to teď vím, jak to stojí za prd, tak se na to nářadí budu už jen chodit koukat, aby mi déle vydrželo :) :)

Samozřejmě to není žádná hitparáda, ale na domácí použití bohatě stačí a dá se říct, že některé kousky nadělají za málo peněz dost muziky. Jsou i kousky, které mě zklamaly - třeba 230 m flexa vydržela asi hodinu, než se zakouslo ložisko a diamantový kotouč mi prosvištěl kolem nohy.

Ale co si budeme povídat.. Parkside je jinak přebarvený Grizly, Scheppach a bůh ví co všechno.. Jen je to za nižší ceny.
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“