To mi hlava nebere toto

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5222
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

27. 11. 2022, 12:59

Mě tyhle paskvily, nezáleží co je na tom napsané za značku, žluté, červené, zelené, modré a nevím jaké ještě barev, nosí nebo konečně nosili, kamarádi pravidelně. Hele oprav mi to. Prvních několik jsem zkusil, ale kouslé ložisko, které vymleté plastové lůžko o dva milimetry je holt neopravitelné.
Teď už konečně přestali, potom co jsem pár přinesených kousků rozflákal hned po přinesení před majitelem do koše, se slovy je to opravené :lol: Věřím že některé asi přežijí víc, ale když to vemu průměrem, je to šunt nejvyššího kalibru.
Parksida jsem koupil jen jednou, pokosovou pilu asi za dva tácy, dal do ní značkový kotouč za další dva a pak s ní nařezal zakázku podparapetních plasťáků, asi kilometr při realizaci sítě. No seřídit ji, aby řezala trochu kolmo, asi dvě hoďky práce, seřídit laser, aby podle něj šlo řezat další hodina a tuba vteřiňáku. No vydržela to, sice na konci trochu smrděla, laser se poroučel asi po dvou dnech do křemíkového nebe, ale co jsem od ní chtěl udělala, počítal jsem že ji po tom měsíci hodím na místě do kontejneru, nakonec jsem si nechal kotouč a pilu si vzal kolega na občasné říznutí domu. Dá se tomu taky říkat, že je skvělá a udělala spoustu práce :?: :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

27. 11. 2022, 2:56

lapa píše: 25. 11. 2022, 1:23 Muj nazor je, ze obchodni model Lidlu je prodavat shit a sazet na to, ze malokdo to prijde vratit nebo vymenit.
Pokud by se ta procenta vracejicich zmenila, tak by asi zbozi zmizelo ...
Ale vzdy by to bylo vitezstvi Lidlu, protoze by to p(r)odal tak, ze ze nechce svym zakaznikum prodavat srot (tedy nekvalitni zbozi dodavatele, ktery ho zklamal :lol: ) a proto zbozi radeji stahnul z prodeje :-).
No, řekl bych, že jestli jim tento obchodní model vychází nebo ne, tu řešíte celkem s křížkem po funuse :lol:
Neb je už delší dobu veřejné tajemství, že od nového roku se chtějí soustředit pouze na potravinářské zboží, ostatní dramaticky omezit - protože překvapivě :lol: zjistili, že ta píp elektronika a další nežrací věci jim generují celkem zanedbatelný obrat, ale ekonomický výsledek (přínos) je censored.
https://www.wuv.de/Themen/Business-Mode ... rtiment-ab
Uživatelský avatar
Habešan
Příspěvky: 1004
Registrován: 12. 12. 2013, 2:25
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

27. 11. 2022, 3:46

Jelikož, pokud je mi známo, tentýž vlastník má taky Kaufland, nebude problém, aby ty krámy prodávali tam a Lidl si nechali jenom na žrádlo.
(Nebo půlku Lidlů přejmenujou na "miniKaufland", a hotovo.)
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

27. 11. 2022, 7:33

keď už sme pri kosoštvorcovaní na Lidl, má niekto reálnu skúsenosť s kompresomi od nich?
Príde mi to rovnaký OEM ako všetky Scheppachy a Gude v rovnakej cene , len iný nástrek a nálepka

Potrebujem niečo čo kopnem v dielni do kúta a 2x za rok tým dofúkam gumy na autách, raz na konci sezóny vyfúkam vodu zo závlahy a občas s tým vyfúknem zapadnutý sajrajt z niečoho čo treba vyčistiť
žiaden pneuservis ani lakovanie
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

27. 11. 2022, 7:51

Sancho Panza píše: 27. 11. 2022, 2:56
lapa píše: 25. 11. 2022, 1:23 Muj nazor je, ze obchodni model Lidlu je prodavat shit a sazet na
No, řekl bych, že jestli jim tento obchodní model vychází nebo ne, tu řešíte celkem s křížkem po funuse :lol:

Neb je už delší dobu veřejné tajemství, že od nového roku se
https://www.wuv.de/Themen/Business-Mode ... rtiment-ab
mi to s kolegom voláme "ulička smrti"
prejdeš ňou a vždy musíš niečo ukoristiť :x
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

28. 11. 2022, 4:09

Fifík píše: 26. 11. 2022, 7:47
milan.83 píše: 26. 11. 2022, 2:54 To jsme na tom podobně. Už ho mám tři roky a stále drží. Jen baterka šla do lithiového ráje, šroubovák už našrouboval tisíce vrutů, vyvrtal stovky děr a stále jede. Za ten litr, co tenkrát stál, se mi vyplatil. Taky jsem čekal, že klekne a budu kupovat něco lepšího, ale když se pořád drží, není důvod :)
Je to docela s podivem co to vydrželo. Mě stál myslím 599. Nakroutil 4 krabice SDK šroubů á 1000ks, komplet osb šaluňgy, uzlování stovek drátků ve všech armatůrách, komplet střecha, stovky vrutů v plotech, vrtání stovek děr nebo stavba veškerýho nábytku. Baterka ještě použitelná. Ale nebojte nic kamarádi, inženýr nám tu vysvětlí, že to stojí za hovno! :wink:
Ano kamarádi, inženýr vám vysvětlí že to stojí za hovno, protože s tím má osobní zkušenost, a ne se slovy jednou věcí jako ty.
Že ti ten krám funguje buď rád. Já tedy osobně mám raději když koupím hned na první pokus nářadí které funguje jak má a má výdrž, a jsem ochoten si za to i připlatit, než dělat experimenty jestli nějaký shit náhodou bude OK nebo ne. Jaká je pravděpodobnost že by mi to vyšlo - 10% ????
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

28. 11. 2022, 4:17

A co je tohle https://aukro.cz/gravirovacka-laserpeck ... 7024021335 - nějaký výrobek do soutěže o nejnebezpečnější aplikaci laseru?
Co jsem si dohledal, tak je tam laser 500mW, takže dle mého už na hraně třídy 4 (3B končí u 500mW). Mě už vadí ty malé stolní CNC gravírky bez zakrytování, ale tohle je síla. Tomu už snad může konkurovat jen ta ručně voděná laserová svářečka.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2022, 1:20

aleshonsa píše: 28. 11. 2022, 4:09 Já tedy osobně mám raději když koupím hned na první pokus nářadí které funguje jak má a má výdrž, a jsem ochoten si za to i připlatit, než dělat experimenty jestli nějaký shit náhodou bude OK nebo ne. Jaká je pravděpodobnost že by mi to vyšlo - 10% ????
No tak to je super že to děláš takhle profesionálně a kupuješ jen profesionální nářadí ,já zas kupuju nářadí podle toho jak ho budu používat ,třeba svářečku na plastové trubky mám tu nejlevnější čínu protože jsem ji potřeboval jen na 100 svárů a mezi tím jsem jí několikrát pujči , prostřihovačku vzduchovou za 350 z Lidlu jsem koupil abych se dostal do blbého místa v trapézáku a od tý doby jsem jí nepotřeboval , Pájecí hořáky na Cu trubky topení mam taky sračky z číny a udělal jsem s nima jen 3 otopné soustavy a občas s nima něco ohřívám jinak je nepotřebuji,ponořovací pilu mám z Lídlu a použil jsem jí asi 10x a tak dále ,pak mám klasický profi nářadí který mě živí ,ale nejsem .........jako jeden muj známej co má všechno nářadí značkové ale v rukách nas..o a v hlavě vymeteno .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

28. 11. 2022, 3:10

....já jsem si asi před 10 lety koupil aku vrtačku Makita se třemi Lion baterkami
tenkrát to byla celkem novinka
do půl roku odešla jedna baterka (tu jsem nepoužíval) , pak druhá
ne že by ztratily kapacitu, ale prostě je origo nabíječka odmítla nabít že jsou vadný
tak jsem je rozebral a začal bádat
v té baterce jsou 4 články 18650 do serie a dost složitá deska s elektronikou
původně jsem si myslel že je to nějakej chytrej balancér
na prdel mě posadilo zjištění, že do té desky je vyvedeno pouze + a - celé sestavy a spoj mezi 2. a 3. článkem
NENÍ do té desky vyvedený spoj mezi 1. a 2. a dále mezi 3. a 4. článkem
tj. balancovat to nemůže ani kdyby chtělo, prostě není kudy
navíc jak jsem později zjistil na netu od podobných nešťastníků co si to koupili, tak ta elektronika uvnitř baterky je napájená POUZE z prvních dvou článků
ty se díky tomu vybíjejí víc než ty druhé dva, až jim klesne napětí pod asi 3 V/článek a ta elektronika řekne dost
pokud se při demontáži odpojí ta elektronika od baterek, čip v ní cosi zapomene a i po výměně článků odmítne komunikovat s nabíječkou
.....
pokud to není úmysl výrobce, tak je to na pár facek konstruktérovi
hnus, velebnosti
.....
jinak tu baterku lze zachránit po demontáži opatrným dobitím těch prvních dvou článků přímo v zapojení
.....
zase na druhou stranu mám horní frézku Makita (tu s tím kovovým tělem) a to je špica
Naposledy upravil(a) testone dne 28. 11. 2022, 3:13, celkem upraveno 1 x.
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

28. 11. 2022, 3:12

fmodel píše: 28. 11. 2022, 1:20
aleshonsa píše: 28. 11. 2022, 4:09 Já tedy osobně mám raději když koupím hned na první pokus nářadí které funguje jak má a má výdrž, a jsem ochoten si za to i připlatit, než dělat experimenty jestli nějaký shit náhodou bude OK nebo ne. Jaká je pravděpodobnost že by mi to vyšlo - 10% ????
No tak to je super že to děláš takhle profesionálně a kupuješ jen profesionální nářadí ,já zas kupuju nářadí podle toho jak ho budu používat ,třeba svářečku na plastové trubky mám tu nejlevnější čínu protože jsem ji potřeboval jen na 100 svárů a mezi tím jsem jí několikrát pujči , prostřihovačku vzduchovou za 350 z Lidlu jsem koupil abych se dostal do blbého místa v trapézáku a od tý doby jsem jí nepotřeboval , Pájecí hořáky na Cu trubky topení mam taky sračky z číny a udělal jsem s nima jen 3 otopné soustavy a občas s nima něco ohřívám jinak je nepotřebuji,ponořovací pilu mám z Lídlu a použil jsem jí asi 10x a tak dále ,pak mám klasický profi nářadí který mě živí ,ale nejsem .........jako jeden muj známej co má všechno nářadí značkové ale v rukách nas..o a v hlavě vymeteno .
Jenomže já to nářadí právě hodlám používat dál. U zahradní techniky je to jasné, byť je to sezonní použití (např. ten vysavač listí), ale používám to opakovaně. Stejně tak věci jako šroubováky, utahováky atd., protože to budu potřebovat pořád dál.
Ale ono to není jen o životnosti, ale i o funkčnosti. Jak jsem psal, plno těch věcí je prostě shit už jako nové z výroby a dělat s tím je jako za trest. Třeba tou Makitou jsem teď v Pá uklidil listí ani jsem nevěděl jak. Kdybych to měl dělat tím Florabest křápem tak to dělám snad ještě dnes.

Navíc já celkově razím strategii, že pokud to není extrémně velký cenový rozdíl, tak koupit raději ověřenou značku - použít - a když to pak už skutečně nebudu dál potřebovat tak prodat bazarově. Např. se mi teď ve skříni válí šroubovák na SDK vruty, který už asi potřebovat nebudu.
Naopak třeba velkou 50J sbíječku jsem koupil Scheppach. Protože dle recenzí jsem měl info, že funguje jak má (že tu energii nejspíše skutečně má a že i vydrží) a do nějaké za 30k bych samozřejmě nešel. Ona i celkem vypadá bytelně, akorát že tam není komfort jako u profi protože není tlumení rázů do rukojetí, a sám výrobce upozorňuje nedělat s tím tuším více jak 1h v kuse kvůli vyhladnutí.
I já naopak občas takto něco bazarově koupím. Jako jsem přes eBay koupil před pár lety docela levně elektrickou úhlovou vrtačku Makita.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

28. 11. 2022, 3:28

testone píše: 28. 11. 2022, 3:10 ....já jsem si asi před 10 lety koupil aku vrtačku Makita se třemi Lion baterkami
tenkrát to byla celkem novinka
do půl roku odešla jedna baterka (tu jsem nepoužíval) , pak druhá
ne že by ztratily kapacitu, ale prostě je origo nabíječka odmítla nabít že jsou vadný
tak jsem je rozebral a začal bádat
v té baterce jsou 4 články 18650 do serie a dost složitá deska s elektronikou
původně jsem si myslel že je to nějakej chytrej balancér
na prdel mě posadilo zjištění, že do té desky je vyvedeno pouze + a - celé sestavy a spoj mezi 2. a 3. článkem
NENÍ do té desky vyvedený spoj mezi 1. a 2. a dále mezi 3. a 4. článkem
tj. balancovat to nemůže ani kdyby chtělo, prostě není kudy
navíc jak jsem později zjistil na netu od podobných nešťastníků co si to koupili, tak ta elektronika uvnitř baterky je napájená POUZE z prvních dvou článků
ty se díky tomu vybíjejí víc než ty druhé dva, až jim klesne napětí pod asi 3 V/článek a ta elektronika řekne dost
pokud se při demontáži odpojí ta elektronika od baterek, čip v ní cosi zapomene a i po výměně článků odmítne komunikovat s nabíječkou
.....
pokud to není úmysl výrobce, tak je to na pár facek konstruktérovi
hnus, velebnosti
.....
jinak tu baterku lze zachránit po demontáži opatrným dobitím těch prvních dvou článků přímo v zapojení
.....
zase na druhou stranu mám horní frézku Makita (tu s tím kovovým tělem) a to je špica
Tak já netvrdím, že je Makita svatá.
Třeba u drtiče bych některé věci na základě uživatelské zkušenosti navrhoval předělat. Obecně slabé místo je tam páka, kterou se uvolňuje nádoba na drť a která zapadá do spínače interlocku aby to neslo pouštět bez té nádoby. Někomu to jde hůř zasunout (na několikátý pokus), mě zase hůř vysunout. Pak někdy zablbne řídící elektronika. Je tam funkce, že když se něco při drcení zakousne, tak se to nejen samo zastaví ale po zastavení se přepne směr otáčení. Drtící buben se otočí řekněme tak o 1/3 otáčky zpět aby se zaseklý kus uvolnil, pak se to opět zastaví, a pak znovu rozeběhne správným směrem. Jenomže někdy se stane, že se to při nějakém hodně skokovém přetížení či co samo okamžitě přepne na opačný směr otáčení a točí se to tak pořád dál dokud to nezastavím.
Nicméně v porovnání s tím Florabest je to úplně o něčem jiném. Haldu větví jsem tím rozdrtil ani jsem nevěděl jak. Schroupalo to i dubové větve na hraně max. průměru, čekal jsem, že to bude dělat bordel a šlo to úplně normálně.
Stejně tak bych viděl i nějaká možná zlepšení u toho vysavače.

Baterky, alespoň co se týče 18V řady, už snad dělají tuším jiné.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5222
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

28. 11. 2022, 3:42

Nějakou Makitu taky mám, ale asi jen v sds ne aku, tak to posoudit nemůžu. Já se snažím vše jedna značka, jedny baterky, přesvědčila mě tenkrát hilta, její akusds s původníma aku mám snad deset let a sice jednou byla v servisu , to když byl kolega debil, ale jinak vyvrtala desetitisíce děr.
Takže mám skoro celý jejich sortiment, no já vím, jsem divnej :lol:
Věci občasné, hilta teda třeba sváředlo na pprka nedělá, kupuju použité, ale ne šuntové. Zahradní techniku mám asi komplet Stihl / Viking než ho přejmenovali zpět na Stihl :lol: Sekačku mám přesně 23 let a nějak přehnaně se o ní nestarám. Letos jsem teda našel fakt velkej šutr a urazil takovou tu prenášecí hřídel. Stála nová 280 kč v servisu, no a když už jsem ji měnil, udělal jsem první větší servis ložisek, lanek atd. Cenovka i s novým origo nožem 1400 a předpokládám že s ní ještě těch deset, patnáct let budu sekat :lol: Jen je zajímavé v okolí pozorovat jak se mění strojky, co jim říkají sekačky, žlutá, červená, modrá, cca tak jednou za 3 až 5 let
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2022, 3:55

Už se to tu načalo s náhradními díly. Mám třeba ruční pásovou brusku Bosch (modrá řada), kupoval jsem ji někdy v devadesátých letech. Teď když se mi prodřela kluzná deska (až teď, moc často ji nepoužívám), tak jsem prostě objednal novou a oni mi ji bez problémů dodali. Po bůhvíkolika letech. Tohle by se mi s nějakou privátní značkou nestalo, musel bych improvizovat nebo koupit celou novou. Sice by moc nestála, ale k téhle už mám udělaný stojánek a redukci na vysavač a úhlovou opěrku, to bych musel všechno upravovat nebo dělat znova. Což je jeden z důvodů proč si pořizuju nářadí raději z té lepší části nabídky.
Aleš Procháska
oOvOo
Příspěvky: 128
Registrován: 9. 11. 2013, 9:49

28. 11. 2022, 4:01

adam410 píše: 16. 11. 2022, 11:56 Pridávam, len pre zasmiatie odpoveď predajcu na to keď som navrhol platbu vopred na jeho účet a zaslanie brúsky kuriérom na moju adresu :D
Obrázek
Pěkný večer přeji
Nedávno jsem tu četl tento příspěvek a divil se reakci toho pána. Ale včera sem viděl nový díl Kluků z prahy a možná sem pánovi křivdil. Možná to byl jen někdo koho už stihli napálit s tím kurýrem a tak jednal jak jednal. I když samozřejmě ho adam410 nechtěl napálit a navrhoval mu něco jiného než podvodníci.
Upřímně sem o takovém podvodu netušil a hledím jak moc často to zkoušejí.
Kdo chce ať se mrkne na to video, mluví o tom kousek po startu.
Ať už tak pán reagoval z jakéhokoliv důvodu mějte se a dávejte pozor.
Ondřej
https://www.youtube.com/watch?v=i7kzGqI2Nfg
MN80, N1, BF20, Strigon MP200M,FH2A, Horný SV13
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

28. 11. 2022, 4:03

testone píše: 28. 11. 2022, 3:10 ....já jsem si asi před 10 lety koupil aku vrtačku Makita se třemi Lion baterkami .....

...... pokud se při demontáži odpojí ta elektronika od baterek, čip v ní cosi zapomene a i po výměně článků odmítne komunikovat s nabíječkou
.....
pokud to není úmysl výrobce, tak je to na pár facek konstruktérovi
hnus, velebnosti
.....
jinak tu baterku lze zachránit po demontáži opatrným dobitím těch prvních dvou článků přímo v zapojení
.....
zase na druhou stranu mám horní frézku Makita (tu s tím kovovým tělem) a to je špica
Je to úmysl výrobce, ta elektronika uvnitř počítá nabíjení a po dosažení správného počtu to zatne. Avacom opravuje obecně akupacky, ale Makitu mi odmítl, že ta elektronika nedovolí výměnu článků. Ale daj se koupit nový (předělaný) vnitřky, který nic nehlídaj a funguje to pak normálně. Ale vyměnit si to musíš sám.
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“