To mi hlava nebere toto

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

4. 5. 2021, 1:49

r4cv píše: 3. 5. 2021, 9:08
david.1 píše: 3. 5. 2021, 8:52 ...,bačové jsou pověstní tím...
Možno si odborník, ale inak si tááákýýý ch.j.
Co naděláš,jsou na tom lidi i hůř.. Musíš však uznat,že z kovozemědělců za jednu generaci strojaře neuděláš i když jim postavíš novou fabriku a pošleš tam zkušené dozorce..Nejhorší bylo to,že to bylo násilím-postavila se fabrika,krásná,nová,nahnali do ní nějaké bači,ale tím to skončilo.Neměli co vyrábět-tak se jim něco přidělilo..Takhle to tam tenkrát fungovalo.Dneska už je to jinak,bačové měli děti,ty zase měly děti a ty už vědí co a jak vyrobit.A když ne,skočí si na zkušenou (třeba na fórum) do Čech.. :lol:
Naposledy upravil(a) david.1 dne 6. 5. 2021, 9:21, celkem upraveno 1 x.
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2573
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

4. 5. 2021, 2:07

No jestli cely koncept JIT (just in time) nebude krapet prehodnocen ...
A mnohem vic veci az strategickeho vyznamu ... trebas zakladni latky pro vyrobu leku ...
Proste ta vysmivana sobestacnost (samozrejme obor od oboru) se opet dostava na porad dne ...

A cely slagr poslednich let - "cloudovost" ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

4. 5. 2021, 5:39

kabely01.jpg
kabely01.jpg (9.47 KiB) Zobrazeno 1819 x
.
kabely.jpg
.
viewtopic.php?t=39567
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 1530
Registrován: 17. 9. 2018, 9:35
Bydliště: Vedle Trautenberka

4. 5. 2021, 6:54

Ale zas až přijdeš na to zapojení kabelů, tak už budeš znát systém tak, že to budeš moct školit :lol:
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6944
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

4. 5. 2021, 7:27

já tedy nevím co vám vadí , ale tohle koupí stejně jen někdo kdo udržuje na svém stroji ten samý systém a ten asi zrovna komplet kabeláž potřebovat nebude a pro něho jsou ty komponenty velice cenné.
Pochybuju že by z toho chtěl někdo něco stavět .
Uživatelský avatar
Radhard
Příspěvky: 288
Registrován: 1. 7. 2020, 10:19
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

4. 5. 2021, 11:28

Přesně tak. Jsem se divil že se v USA pořád kšeftuje s 5TI-XXXX-Y pravěkým PLC, jenže na tom jede spousta malech pivovarů, lisů a pod a nikomu se to nechce předělávat.
5tisystem.jpg
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1188
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

5. 5. 2021, 7:01

Tak som si pri tejto situácii spomenul na staré porekadlo...

"Paradoxom tejto blbej doby je, že raz to budú staré dobré časy..."

A už viackrát v živote som si to všimol že to tak je ...

Inak v Januári som kupoval pamäťovú kartu Samsung 256Gb do tabletu za 32eur. Bola zlacnená z 37. Teraz stojí 49eur... veď je to choré. A naviac nejaká múdra hlava u nás chce zvýšiť DPH na 25%.
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

5. 5. 2021, 10:09

david.1 píše: 4. 5. 2021, 1:49
r4cv píše: 3. 5. 2021, 9:08
david.1 píše: 3. 5. 2021, 8:52 ...,bačové jsou pověstní tím...
Možno si odborník, ale inak si tááákýýý ch.j.
Co naděláš,jsou na tom lidi i hůř.. Musíš však uznat,že z kovozemědělců za jednu generaci strojaře neuděláš i když jim postavíš novou fabriku a pošleš tam zkušené dozorce..Nejhorší bylo to,že to bylo násilím-postavila se fabrika,krásná,nová,nahnali do ní nějaké bači,ale tím to skončilo.Neměli co vyrábět-tak se jim něco přidělilo..Takhle to tam tenkrát fungovalo.Dneska už je to jinak,bačové měli děti,ty zase měli děti a ty už vědí co a jak vyrobit.A když ne,skočí si na zkušenou (třeba na fórum) do Čech.. :lol:
Tebe musel niekto veľmi ublížiť a asi aj veľmi trpis, až by sa tvoj problém zhoršoval a chcel by si tu nenavist preniesť do ulíc a treba by si chcel chodiť po ulici so samopalom až to v tých prepitych rukách udržis tak daj vedieť spravíme zbierku, takto to je zatiaľ len tvoj problém ale môže to prerásť ďalej a bude to problém celej spoločnosti. Neboj sa v hospudke kam chodis nikto nič nebude vedieť spravíme to anonymne :P Peňazí mám dosť to nám bačom ostalo ešte s nasej spolupráce. Určite ťa podporí aj tvoje okolie :D Bude ti lepšie pre všetkých.
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
titel
Příspěvky: 339
Registrován: 29. 5. 2017, 12:30

5. 5. 2021, 5:08

Chalpi nenechajme to zájsť až tak daľeko že sa tu budeme urážať.
To, že niekto vôbec začne takýto štýl komunikácie je iba jeho vizitka. Reagovaním mu iba dávame priestor.
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

5. 5. 2021, 6:12

Tak reagujem nanho prvý krát ale už to tu čítam niekoľko rokov niekedy to bolo vtipné ale 100x opakovaný vtip ...
Občas stretnem niekoho tak frustrovaného obvykle to je chlap čo je už v jeseni svojho života a niečo ho pekne serie. To je jedno či je to Čech alebo Slovak a jebe na jedných alebo na druhých. Svet a aj spoločnosť sa už pohla, ale občas natrafis na takúto štatistickú odchýlku. Mňa by len zaujímalo čo sa im odohráva v hlave. Liečiť sa dá všetko neupalia ho nemusí sa báť nieje 10 storočie aj keď on v ňom ešte asi žije, sú dobrý odbornici čo by mu pomohli. Az sa tak chová aj vo svojom okolí tak sa čudujem že mu to ešte nikto minimálne nenavrhol keď už nepomohol.
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

5. 5. 2021, 6:24

Ako pekne si to napísal ale uvedom si, že má PRAVDU.
Sme národ zadubených sedlákov, s históriou obcovania s ovcami keď práve nebola sesternica z doliny poruke. Tú druhú práve nakryl otec.
To čo sem krpopotne komouši naskladali, otec národa rýchlo "predal" svojim psohlavcom a ostal z toho tak dilino z BnB čo predáva kvalitu z čias socíka.
Nie, naša slovenská spoločnosť sa nikam nepohla. Ústredná téma je nejaký teploš alebo potrat. Prípadne 5G chip. To sú tak mentálne témy 18. storočia.

Aby som nebol tak nesúmerne kritický, tak presne tak ako sa david pozerá na nás, sa na neho pozerajú Nemci. A presne tak sa zas na Nemčúrov pozerajú Švajčari. Sú rovní a rovnejší. Tak sa zaraď a zrovnaj sa s tým alebo vystúp s niečím úžasným z radu aby sme teda poklekli.

A ak by som vedel čínsky, kórejsky, tak určite nelúskam nemecké a amícke fóra, lebo asi tam u nich sa najskvôr budú diať veci.
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

5. 5. 2021, 7:05

Tak keby chcem najist rovných ľudí davidovi tak idem do kŕčmi a tam by som mohol polemizovať čo malo byť lepšie. A prečo to nieje preňho úplne ideálne. Nenapísal sem ale nič čoho by sa dalo chytiť. Žiadne informácie nič. Pokiaľ myslíš spoločnosť na Slovensku typu FB refresher a iné stoky tak tam sa to nikdy nepohne. Ani to neriešim mám iné svoje problémy. Nemyslím si že ľudia v mojom okolí sú kokoti z incestu.
Priemyselná história Slovenska nezačína na komunistoch.
A každý štát / republika má byť na čo hrdá a každá má aj svoje chyby to je normálne ani ty nezijes úplne bezchybný život a nechodí za tebou nejaký David čo by ti ich stále pripomínal a zveličoval.
Čím skôr vypustis z hlavy takéto pičoviny tým skôr bude tvoj život jednoduchší a krajší. Zvlášť keď máš 70 rokov a ideš do záveru. Snáď len ten doktor nebude nejaký Slovak čo by ti videl do hlavy čo si o ňom myslíš.
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Mart_68
Trol
Příspěvky: 1625
Registrován: 15. 2. 2015, 4:36

5. 5. 2021, 8:01

jestli k tomu můžu něco říct...můj postřeh je ten že něco jiného na Slovensku, Slovácích vidím, když tam jsem fyzicky, ať už pracovně nebo na dovolené, a něco jiného je mediální obraz, který tvoří minorita, ať už politici nebo mafie..v podstatě stejní lidé, je na každém národě jak si svůj svincik uklidí a koho za sebe nechá mluvit. Bohužel po dobrém se ničeho nedosáhne.
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

5. 5. 2021, 9:09

novic píše: 5. 5. 2021, 7:05 Tak keby chcem najist rovných ľudí davidovi tak idem do kŕčmi a tam by som mohol polemizovať čo malo byť lepšie. A prečo to nieje preňho úplne ideálne. Nenapísal sem ale nič čoho by sa dalo chytiť. Žiadne informácie nič. Pokiaľ myslíš spoločnosť na Slovensku typu FB refresher a iné stoky tak tam sa to nikdy nepohne. Ani to neriešim mám iné svoje problémy. Nemyslím si že ľudia v mojom okolí sú kokoti z incestu.
Priemyselná história Slovenska nezačína na komunistoch.
A každý štát / republika má byť na čo hrdá a každá má aj svoje chyby to je normálne ani ty nezijes úplne bezchybný život a nechodí za tebou nejaký David čo by ti ich stále pripomínal a zveličoval.
Čím skôr vypustis z hlavy takéto pičoviny tým skôr bude tvoj život jednoduchší a krajší. Zvlášť keď máš 70 rokov a ideš do záveru. Snáď len ten doktor nebude nejaký Slovak čo by ti videl do hlavy čo si o ňom myslíš.
Já nevím,připadáš mi jako trošku cinknutej těmi ovcopředky..Jednak vidím,že nezvládáš moc ani svůj (rodný?) jazyk,jednak bys mě posílal do hospody-tam ale já nechodím:-),za další si tady domýšlíš nesmysly-např- nebavil jsem jen o době komunistů,z té doby jsem jen uvedl příklady.To,že jste tam měli jen Tatry, je fakt,kterej nepřekecáš. A to,že většina průmyslu tam vznikla díky Čechům,kteří na to museli vydělat to taky nezakryješ.Už před válkou Baťa,Tatra,Walter a další firmy stavěly u vás fabriky..Nelíbí,viď? no to víš,na ovce stačil přístřešek,ale když Baťa chtěl vykořisťovat,už nemohl na louce,musel bači někam nahnat a postavit je k pásu..
Zá války jste se nám za to odvděčili,to taky neokecáš.. (to už vůbec nevzpomínám to,že Hlinku dodnes takoví jako ty oslavují coby velkého Slováka:-)).Když nemají nikoho lepšího.. )Po válce zase jen ty ovce...kdy jste u vás měli komplet elektrifikaci? Opět za čí prachy? Postavili jste si tam fabriky,nabouchali nejmodernějšími stroji-a jak jste se nám odvděčili za to,že jsme to všechno zatopili? Poslali jste nám deBilaka který k nám pozval cizí armády,Husiara kterého držel pohromadě tým doktorů a dalších x lidí za něj muselo přemýšlet a psát) a další(nemyslím tím toho,co nám vládne teď,ten přivandroval minimálně odněkud z Ukrajiny a je jen naše blbost,že jsme jej nehnali dál na západ jako vy).. Když to takovým jako ty
někdo připomene(ne vyčte,jen připomene) hned si vzpomenete na svý vzteklý rohatý předky a začnete vyskakovat..To je,jak koukám je přesně tvůj případ. Víš,je tady dost tvých krajanů,kteří mé rýpání berou v dobrém rozmaru,max. mi odpoví,že jsem pitomej a dál se v tom nerýpou,jen ty si ale hned snažíš hrát na ..Ale nechám toho. Já nic nevyčítám,jen připomínám.
Co bylo je pryč a už se to (snad) nevrátí.
Krom toho každej sedlák chválí svoje brambory,takže je pochopitelné,že každý národ měl své stroje lepší:-)
Blábolíš tu něco o sedmdesátiletém-nepochopil jsem,co jsi se tím snažil myslet?
Ale samozřejmě musím souhlasit, každý národ má být na co hrdý-údené,bryndzu,osúchy,borovička ,korbáčiky,parenice a vůbec zemědělské výrobky máte výborné-ty storočia praxe jsou znát.S tou technikou nás určitě taky za pár let doženete,snad i ty se svým mozkem...
Naposledy upravil(a) david.1 dne 5. 5. 2021, 9:35, celkem upraveno 1 x.
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

5. 5. 2021, 9:22

HellGrip píše: 5. 5. 2021, 6:24 Ako pekne si to napísal ale uvedom si, že má PRAVDU.
Sme národ zadubených sedlákov, s históriou obcovania s ovcami keď práve nebola sesternica z doliny poruke. Tú druhú práve nakryl otec.
To čo sem krpopotne komouši naskladali, otec národa rýchlo "predal" svojim psohlavcom a ostal z toho tak dilino z BnB čo predáva kvalitu z čias socíka.
Nie, naša slovenská spoločnosť sa nikam nepohla. Ústredná téma je nejaký teploš alebo potrat. Prípadne 5G chip. To sú tak mentálne témy 18. storočia.

Aby som nebol tak nesúmerne kritický, tak presne tak ako sa david pozerá na nás, sa na neho pozerajú Nemci. A presne tak sa zas na Nemčúrov pozerajú Švajčari. Sú rovní a rovnejší. Tak sa zaraď a zrovnaj sa s tým alebo vystúp s niečím úžasným z radu aby sme teda poklekli.

A ak by som vedel čínsky, kórejsky, tak určite nelúskam nemecké a amícke fóra, lebo asi tam u nich sa najskvôr budú diať veci.
Takhle jsem to nemyslel, a nechci to rozvádět do takovýchhle podrobností,prostě zůstaňme jen u toho,že jsem si zaryl a konec.
Nemyslím to ve zlém a není to můj pohled na tenhle svět- chci jen abyste to brali jen jako rýpnutí a život jde dál.Prostě občas mi to nedá a vzpomenu si na něco z historie v souvislosti s dneškem.Kdo historii zná,toho to myslím nenaštve,ale kdejaký novic,který neumí ani moc psát se holt naštve,to je celý.Nechci nikoho urážet - zrovna tady na fóru se poflakují v dresech SK docela machři,kteří ví,znají a umějí (neber si to moc osobně (HellGrip) :-)) -a ani Vy ostatní)
Už toho necháme,jo?(aspoň tenhle týden:-)
Jen ještě jedna pozn. pod čarou,to mi nedá- nehledím na Vás jako Náckové,pro mně jste lidi jako my,ale pro ně jsou všichni okolo jen podrasa,to se od války bohužel nezměnilo,možná to naopak graduje.
Naposledy upravil(a) david.1 dne 6. 5. 2021, 9:24, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“