To mi hlava nebere toto

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

6. 9. 2018, 12:16

Jasně, já to taky beru "sportovně" jsou to přeci jenom stroje a je v tom prostě jako ve všem jiném dnes "byznys". Takže jsem to tady trošku popsal. Že někdo koupí mašinu rychle mi nevadí, tak to prostě je. Že někde něco člověku uteče, to je taky jasné. Jediné, co mi určitě vadí je, když si někdo, kdo nezná pozadí ani informace, ani ty lidi a vymýšlí a dělá si z huby záchod a ještě škodí ostatním. Tedy konkrétně mám na mysli to, ýe pokud někde řeknu beru, složím zálohu a jsme domluveni na odvozu druhý den, že se najde někdo, kdo do toho hodí vidle. Ať už vážně, nebo jen tak aby zasvinil. A ještě ze mě udělá překupníka.

No nic, jak jsem napsal, jedeme dál a "No stress" :)
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 459
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

6. 9. 2018, 12:24

DwPetr píše: 3. 9. 2018, 11:06 Jo to je mi jasný, vím jak to chodí. Ale že někdo dokáže takhle tu mašinu vyčistit, tam není nikde nic :shock:
Tak me vcera napadlo, kdyz jsem kupoval novy trisky na WAPku, jestli by to neslo delat mikropraskem. Vzit ten pripravek na tryskani a misto do pisku pouzit ten mikroprasek, ktery by mel s mytim pomoci. Zatim jsem nikde nenarazil na dodavatele nebo prodejte toho mikroprasku a pripadne jake je slozeni :(
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 459
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

6. 9. 2018, 12:40

Wurm7 píše: 6. 9. 2018, 9:13 Nevěděl jsem kam, tak snad sem to pásne. Je to takový můj poznatek z praxe posledních dvou týdnů, ale protože jsem zde stále "cucák" a novas, tak mi možná řeknete, že to je standard a nic nového. Ale třeba někomu moje poznámka pomůže, vyvarovat se nepříjemností.
...
Taky mam nedavnou zkusenost s takovym clovekem. Vecer se na bazosi objevila 1m ohybacka za slusnou cenu a vzdalenosti 50km odeme. Tak jsem hned panovi volal (navstivit ho moc neslo, kdyz bylo 21h), ze hned ohybacku vezmu a druhy den prijedu. Domluvili jsme se na 17h, ze uz bude z prace doma. Druhy den nebral telefon a na SMS odpovedel, ze jiz stroj prodal nekomu jinemu. Ani nemel tu slusnost zavolat a treba se domluvit, kdyz bych dal i vice.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

6. 9. 2018, 12:40

O to by nešlo, ale když do toho foukneš, tak máš zaliskaný vsechny zákoutí, z jedný strany to myješ a z druhý se to zase tou mlhou zaliskává. Leda to celý rozebrat, utřít a složit, ale to nikdo nedělal. Ta mašina je evidentně používaná a přesto je vypucovná jak kdyby nikdy nedělala..
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

6. 9. 2018, 12:45

@ b3nd3r zkus zagooglit "bezkontaktní mytí". Matně si vybavuji, že známý používal do wapky nějaký jemný písek a kloubil tak mytí a lehké pískování. Myslím, že to ládoval před nějakou keramickou trysku či co....
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

6. 9. 2018, 12:49

Jo, tomu rozumím, není problém to dobře umýt, ale tak aby tam po mytí nic nezůstalo, u tak prostorově členitý mašiny jako W100
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
b3nd3r
Příspěvky: 459
Registrován: 23. 7. 2010, 9:39
Bydliště: Teplice

6. 9. 2018, 12:53

Reinkarnace píše: 6. 9. 2018, 12:45 @ b3nd3r zkus zagooglit "bezkontaktní mytí". Matně si vybavuji, že známý používal do wapky nějaký jemný písek a kloubil tak mytí a lehké pískování. Myslím, že to ládoval před nějakou keramickou trysku či co....
To mi prave vyhledava jen mycky co to nabizi jako sluzbu. Je to jedno, zatim to vse delam ruco.
Aby to nestrikalo, tak je mozny, ze to pak doladi jen nejakym rozprasovacem a jen hadici s vodou.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

6. 9. 2018, 1:11

Takhle bys to vyplavil, to jo, ale bavime se vyvrtávačce, tu by prolilo vodou jen nezkutečný hovado
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

6. 9. 2018, 4:32

TO Wurm7:
Postup, že si nejprve jedu stroj omrknout a pak teprve po dohodě o koupi je další extra akce odvoz, je naprosto normální. Málokdo má k dispozici vlastní náklaďák aby tam s ním rovnou jel a mohl hned po obhlídce a dohodě nakládat. Najatá přeprava je od 20,- CZK/km (odtahovka s rukou) výše až po klidně 40 - 50 CZK/km (náklaďák s rukou), takže jet tam jen tak ze srandy je dost drahá sranda. Ono teda i kdyby měl člověk vlastní náklaďák tak to není zrovna levná sranda, protože nějaká liazka asi nepojede za třeba 8l/100km jako osobák.
To naopak dělají překupníci, že tam jedou rovnou s náklaďákem. Protože když je to něco levného tak to 100% bere a technický stav ho nezajímá (maximálně tak začne vymýšlet pseudozávady aby prodávajícího vystrašil, v jak děsně špatném stavu to je a stlačil cenu dolů) - stejně tomu nerozumí a on to nějaký hejl nakonec třeba koupí.
Já jsem akorát jednou, když jsem kupoval nástrojovou brusku od Olomouce, měl rovnou sjednanou přepravu. Vzhledem ke vzdálenosti, ceně a zevrubné znalosti stavu jsem si spíš nedovedl představit, jak tragický by musel být stav, abych to nakonec nevzal.

Jiná věc je debilní chování jak prodávajících, tak potenciálních dalších kupců. Oni jsou různé excesy i obráceně. Třeba když táta prodával auto, tak se našlo dost vyčůránků co po něm chtěli, aby jim to rezervoval. Ale nikoliv po nějaké domluvě, že to chce koupit. To bylo v době, kdy ten dotyčný teprve se chystal na to jet podívat a ani nevěděl, jestli to vezme. Samozřejmě, že to v plno případech bylo naposledy, co se mu dotyčný ozval. O nespolehlivosti, že se někdo má někam dostavit a nedostaví se a ani není schopen poslat alespoň SMS s omluvou bych mohl taky vyprávět z vlastní zkušenosti. Zažil jsem i situaci, kdy jsem se s někým dohodl, že to bere a pak se neměl k dokončení. Nakonec jsem dokonce zjistil, že mi ani nevolá z vlastního mobilu (jednou půjčený od přítelkyně, pak od babičky, atd.), tak jsem ho poslal do pryč. To tedy bylo něco jiného, než že jsem prodával stroj, ale princip byl stejný.

Nevím, jestli je to nějaká naše národní povaha (jinak, než přes eBay, kde to jede vše podle jiného systému, jsem od nikoho nic z ciziny nekupoval), ale různé excesy jsou bohužel na obou stranách. A to jsem měl taky štěstí, že jsem vše koupil normálně bez nějakých takových problémů.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

6. 9. 2018, 5:04

Kdysi u prodeje dilu z autovraku bylo zcela bezne ze se nekdo ozval ze dany dil potrebuje, kde si ho muze vyzvednout a ze seda do auta a jede si pro nej. 90% z tech lidi nedorazilo dodnes, asi jim dosel benzin. A to i u dilu ktery byly k dispozici za odvoz protoze jinak by skoncily v kontejneru.
Tam platilo ze rezervace tak maximalne do vecera, jinak by clovek jen urgoval jestli hodlaji dorazit.
Naopak kdyz clovek neco potreboval z vrakoviste nebylo vyjimkou ze po telefonu hodili nejakou cifru a na miste stal najednou dvojnasobek a jeste delali ze takovou castku po telefonu urcite nemohl rict.

A radeji se ani nebudu zminovat o ****** pri prodeji nebo pronajmu bytu pres "realitky".

Nektere obory holt tech vychcanych lidi pritahuji vic :lol:
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

7. 9. 2018, 7:21

DwPetr píše: 3. 9. 2018, 11:06 Jo to je mi jasný, vím jak to chodí. Ale že někdo dokáže takhle tu mašinu vyčistit, tam není nikde nic :shock:
Jde to docela dobře perchlorem, stačí k němu hadra, kartáč a dva brigádníci :D
MAS FU2A, TOS SM16A
Robi G
Příspěvky: 76
Registrován: 14. 7. 2017, 12:49
Kontaktovat uživatele:

7. 9. 2018, 8:54

Najlepší prípravok na čistenie čo poznám je Dimer. Až neuveritelne sa rozpúšta špina bez drhnutia.
https://www.bbn.sk/z56713-dimer-superko ... vanie-10kg
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

7. 9. 2018, 2:09

aleshonsa píše: 6. 9. 2018, 4:32 TO Wurm7:
Postup, že si nejprve jedu stroj omrknout a pak teprve po dohodě o koupi je další extra akce odvoz, je naprosto normální..... .....A to jsem měl taky štěstí, že jsem vše koupil normálně bez nějakých takových problémů.
Děkuji moc za reakci a popsané zkušenosti. Tak nějak se začínám myslím etablovat :) Vidím, že zkušenosti i u ostatních kolegů zde jsou různé a velmi rozlišné, ať už stran kupujícího či prodávajího. Asi v podstatě co případ, to originál :)


Ještě bych to doplnil jedním poznatkem, který jsem zapomněl v návalu emocí 8) popsat hned v tom úvodním příspěvku, no a to by byla taková malá tečka za tímto mým příběhem :)

Ten poznatek jsem pojmenoval alá "Zaručeně prodaný stroj" nebo také "Cenový šlágr a neopakovatelná nabídka a cena".
A o co se jedná? Zavoláte na stroj, o který máte skutečně zájem a chte ho koupit. Již do telefonu slyšíte asi následující:

"Přijeďte hned, mě tady stojí za vratama dalších XY (někdy i XZY) kupců, kteří už to jedou kupovat!"
Vyrazíte na stroj, vcelku OK, spokojenost ale nechcete to uspěchat.
Moje finální rozhodnutí "Děkuji Vám za čas, ale nerozhodl jsem se ke koupi."
Prodávající (v tomto případě překupník - už je umím myslím poznat):
"No to vůbec nevadí, už sem jede další pán co to bere a zítra jedou ještě další 3, 4 5..." (že by stroj uměl naklonovat?....)

Další den telefonát:

"Tak kdy si pro to přijede? Já Vám to nemohu tady rezervovat."
Odpovídám: "Určitě mi to nerezervujte, říkal jsem, že stroj nekupuji."
Prodavač: "Nó, to nevadí, mám vagón dalších zájemců". Nebo "A za kolik byste si to jako představoval peněz abyste to koupil?"
Zkrátím to. Když jsem se o tento stroj zajímal prvně, je tomu tak víc jak 3 týdny, byl už už úplně prodán.
No a na webu je dodnes :D
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
dýmkař
Příspěvky: 13
Registrován: 5. 9. 2018, 3:42

7. 9. 2018, 5:35

Bohužel taková je dnes doba.Pokud to opravdu není ten případ, že prodává člověk, který danou věc nepotřebuje a chce jí za adekvátní cenu posunout jen dál, protože někomu ještě službu udělá, je web snad plnej vychcánků a lhářů.Za starý zrzavý plečky chtějí majlant a ještě druhé urážejí.Už ani nemám chuť na nějaké inzeráty reagovat. Předmět prodeje krásně nafocený, vychválený do nebes a když přijedete, děs a hrůza. A není to jen u soustruhů.Je to napříč inzerátama.Trochu zařizuju dílnu, tak mám zkušenosti🙂. Co je ale s podivem, že i takové hrůzy, co vydávají za soustruh, se prodávají.Přijde mi, že poslední půlrok je po soustruzích doslova hlad a prodá se všechno a proto toho prodejci využívají.Prostě ví, že prodají.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

7. 9. 2018, 7:08

Já si myslím, že pokud ta mašina není vzácná, a cena není neodolatelná, tak nemá cenu pro ni ani jezdit :D Naopak když je to vzácnej kus, nebo je cena luxusní, tak se hned bere, a žádná čumenda se nekoná. Všechno pro co jsem jel jsem hned odvezl, vyjimky byly v případě, že nebyly mašiny vystěhovaný, a prodejce byl zaskočen tím, že to chci hned naložit. V takovým případě mu řeknu na rovinu, že klidně dojedu jen na čumendu, ale pak si to chci taky odvýzt, a ne že si to odveze jinej, a zatim to vždycky vyřešila záloha.

Jako prodávající bych ale každýmu kdo se jede jen podíval na férovku řekl, podržím ti to, dokud nedojedeš sem, ale jestli potom přijede někdo jinej a naloží to, máš smůlu, aby pak mašina zůstala nakonec doma, a odmítl jsem někoho kdo by to vzal, tak to ne. Něco jinýho je, když to bude kamarád, nebo známej, tam je to něco jinýho.

Dneska jsem si byl pro magnetku, včera vyskočil inzerát, hned jak jsem ho zmerčil, okamžitě mail, závazně beru, a dneska v 11 na mě koukali že jsem fakt těch 200km přijel, to docela potěší, řikám a co by mělo bejt jinak, řekl jsem že dojedu a naložím to, a už je doma. Takhle se to dělá 8)
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“