To mi hlava nebere toto

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

27. 7. 2019, 10:59

Amik musel být happy, když se zbavil starého krámu. Nijak se podobným strojům nebráním, jen je mám raději výměnou za certifikát o eco likvidaci. Až jednou vylezeš ze své nory, tak o tom pokecámu na nějakém ze srazů :-)
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

28. 7. 2019, 12:45

elbarto píše: 27. 7. 2019, 10:59 Amik musel být happy, když se zbavil starého krámu. Nijak se podobným strojům nebráním, jen je mám raději výměnou za certifikát o eco likvidaci. Až jednou vylezeš ze své nory, tak o tom pokecámu na nějakém ze srazů :-)
Rád bych slyšel nějaké konkrétní doporučení, jak bys tedy postupoval ty. Ale ne až někdy na srazu, teď a tady. Asi jsem měl podle tebe koupit nový notebook za těch 30 000,-, co na tom, že to samé co potřebuju udělám s tím dle tebe krámem za 5 000,-. Víš hov*o na co to potřebuju a akorát děláš chytrého.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

28. 7. 2019, 11:17

Taky nemám volných 30 000Kč na notebook, peníze se valí do jiných věcí. Pro sebe jsem si koupil za 140 eur Lenovo T420 z Německa, měl 8GB RAM, je to i5, dosadil jsem SSD disk 250GB za 800Kč a na něj Ubuntu Mate. Baterka původní a vydrží 4 hodiny, měl to asi nějaký obchodník, který to nepoužíval. Jede jak z praku, po zapnutí za 20s v provozu. Tchyni jsem kupoval nové Lenovo za 13 000Kč, takový low end a to je šílená zdechlina. Takže ano, kupujem staré krámy, ale slouží.
MAS FU2A, TOS SM16A
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

28. 7. 2019, 2:56

Hlavně pro mě je speciálně tenhle notebook ani ne tak sekundární jako spíš terciální záležitost. Na normální práci mam pracovní stanici Dell T7810 a jestli budu do nějakého počítače cpát peníze tak do ní - koupit tam kartu Quadro M6000, posílit RAM, případně dokoupit druhý CPU. Protože to má pro mě smysl. Když jedu na chatu tak mam notebook Acer A8735G, který má 18" displej a díky tomu i normální klávesnici (tj. včetně numerické). To už začíná být starý krám, protože je tam jen USB2, CPU je nějaký Intel Duo, atd. Nicméně na to občasné využití na chatě to stačí. Akorát že je to taky pěkně těžký krám, takže to je skutečně tak akorát to naložit do auta a jet.
Já jsem měl ještě Acer A1410, co mi kdysi někdo dal, protože ho nepotřeboval (hlavně nad tím ohrnoval nos, protože tam byly Win 7 a on se z leknutí stal jabkařem). To byl šikovný malý lehký notebook, akorát že to byl starý krám s jen 2GB DDR2 RAM nějakých 600 nebo 800 MHz, jednojádrový procesor, USB2, atd. Dělat na něm byl celkem porod - než naběhl, pak než naběhl třeba Outlook, atd. Jenomže ten chcípnul - najednou prostě vše zhaslo a od té doby je nefunkční, asi něco kolem napájení. Já už jsem měl předtím nutkání koupit nějaký jiný malý notebook, co by měl použitelné parametry (upgrade nepřicházel v úvahu, protože RAM může být jen max. 4GB a stejně je to stará pomalá koncepce, dát tam SSD nemělo smysl, protože je tam jen SATA I, atd.) a tím jeho chcípnutím se to jen urychlilo. Prostě potřebuju malý notebook, s kterým můžu lítat bez problémů po dílně a snadno ho někam postavím - nezabere moc místa, co udržím v jedné ruce a druhou ťukat na klávesnici když třeba budu potřebovat něco přes LAN nebo USB konfigurovat atd.
Teď ho využívám pár hodin týdně, takže kupovat něco dražšího, nebo nového by byly dle mého akorát utopené peníze v něčem, co bude postupně akorát zastarávat a pak budu mít třeba za 10 let sice pořád zánovní notebook, ale po HW stránce už zastaralý krám. Při tom co dělám, jsem třeba nejvíce vytížil CPU na tak 60 - 70%. Nabootvaný ho mam za pár sekund, start SW taky prakticky okamžitý. Takže fakt nevím, proč bych měl utápět peníze v něčem jako lepším. Až zase jednou třeba za 5 nebo 10 let chcípne, tak už bude k mání něco úplně jiného co se dnes ještě ani nevyrábí.
Kdyby třeba chcípnul i ten velký Acer (což se může kdykoliv stát, mam ho už skoro 10 let a než jsem koupil tu pracovní stanici tak jsem na něm normálně dělal), tak by ho klidně nahradil. Po HW stránce je o dost lepší. Akorát bych musel koupit na chatu dokovací stanici, klávesnici a monitor, protože dělat něco déle na 12" je taky celkem horor.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
lubbez
Příspěvky: 3147
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

28. 7. 2019, 9:12

Mám pocit, že je to s bazarama dost nanic. Část jsou překupníci, někteří solidnější, někteří ne. Mluvím o kvalitě a né o ceně. Pak jsou "natěrači" a "leštiči". Další sorta jsou sběrači ze šroťáků a pak je ten zbytek. Až na pár normálních lidí, co prodávaj věci, co už nepotřebujou a chtějí za to zlomek ceny původní, všichni ostatní maj ceny jak za prase.

Elektroniku bych si nikdy nekoupil, neb jsem elektronik. Noťas ano, ale z ofiko obchodu, sice starší, ale se zárukou. Z ciziny spíš ne, tam je případné řešení časově náročné. Třeba co se týká notebooků, mám Dellů asi šest nebo sedm. Nejnovější je nějaká 54xx s i5 a jako sračky je nepovažuju. Na všech mám Dellí origo WXP nebo W7 a používám ke každé mašině jeden noťas. Vše v síti na WAN připojenej pouze hlavní DELL a to je pracovní stanice s Xeonem. Všechny počítače jsem kupoval starší a zatím s žádným nebyl problém a to některé jsou zapnuté třeba rok.

Co je smutné, počet prodejců, co podvádí nebo zatajují nebo zapomenou upozornit na problém dramaticky stoupá. Mimo forum bych si věc cca nad 2-3 tisíce bez předchozí prohlídky nekoupil.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

29. 7. 2019, 5:43

To Aleš Honsa: každá tvoje návtěva po pár měsících na foru je Aleši příval mouder. Po SZ mě pravidelně otravuješ, somruješ zadara rady a stavební postupy, na foru machruješ haziš tady hovnama a urážíš mě ? Najdi si babu, pořádně si zapíchej a laskavě se vyklidni, fakt ti drbe v palici.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

29. 7. 2019, 7:27

elbarto píše: 29. 7. 2019, 5:43 To Aleš Honsa: každá tvoje návtěva po pár měsících na foru je Aleši příval mouder. Po SZ mě pravidelně otravuješ, somruješ zadara rady a stavební postupy, na foru machruješ haziš tady hovnama a urážíš mě ? Najdi si babu, pořádně si zapíchej a laskavě se vyklidni, fakt ti drbe v palici.
Rád bych citace, kdy jsem tě urážel. Ale jako vážně!!!!!

Na fórum chodím dle svých časových možností, je to moje věc. Bohužel nemam tolik času jako ty abych tady kecal do kde čeho.

Ohledně somrování stavebních postupů, když už to taháš sem, tak aby ostatní měli představu, o co jde. Pravidelně tě neotravuju, bylo to párkrát. Konkrétně přesně 2x po SZ (jednou ohledně životnosti stavební chemie – to bylo koncem dubna, a podruhé ohledně navazující betonáže – to bylo na začátku června) a po každé jsem pak ještě 2x něco dopisoval. Pak jsem ti jednou na začátku dubna volal ohledně nějaké elektro krabice. Nikdy předtím jsem po tobě nic ohledně stavařiny nechtěl. To aby měli ostatní představu, že se nejedná o nějaké desítky neustálých dotazů, jak se tu snažíš dělat dojem.
Jinak myslím, že já jsem ti byl ze začátku ochoten poradit a taky zadarmo. Jenom abych ti oživil paměť, tak např. jsi ani nevěděl, jak se upínají nástroje, atd. Nicméně já nepotřebuju mít kecy o somrování zadarmo.

Bárte, ono by to chtělo, aby sis udělal menší audit, co třeba tady leze z tebe. Další tvoje blbé žvásty jako nějakém mém údajném machrování a házení hovnama nebudu ani komentovat ….
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

29. 7. 2019, 7:51

Jo, a abych byl úplný, tak jsem se tě Bárte někdy před pár lety ptal po emailu něco mam pocit ohledně stavebního povolení, už nevím, kdy to přesně bylo. No to je fakt neustále somrování jako řemen, úplné vysávání informací .....
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
milan.83
Příspěvky: 826
Registrován: 25. 1. 2018, 7:26

29. 7. 2019, 7:59

Pánové, dobře rozjíždíte diskuzi. TO MI HLAVA NEBERE, proč se tady hádáte o ničem.

Jen pro odlehčenou dám něco, co sem do rubriky patří víc než hádky.

Je to krásný masivní soustruh na dřevo, na lepším pán nikdy ještě nepracoval. Lepší, než průmyslově vyráběné stroje. A cena rozhodně není k zahození :D
cvok.png
předválečný soustruh Volman, protahovačka HMS 850, Gude MIG 192/6K, frézka F1J2
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10102
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

29. 7. 2019, 9:12

milan.83 píše: 29. 7. 2019, 7:59
Je to krásný masivní soustruh na dřevo, na lepším pán nikdy ještě nepracoval. Lepší, než průmyslově vyráběné stroje. A cena rozhodně není k zahození :D cvok.png
Když je hlad tak člověk vymyslí kdejakou báchorku :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

29. 7. 2019, 9:25

elbarto píše: 29. 7. 2019, 5:43 Najdi si babu, pořádně si zapíchej a laskavě se vyklidni, fakt ti drbe v palici.
:lol: :lol: :lol: Bacha, aby se neřešil další cnc kočárek :roll:
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10102
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

29. 7. 2019, 9:35

Lify píše: 29. 7. 2019, 9:25
elbarto píše: 29. 7. 2019, 5:43 Najdi si babu, pořádně si zapíchej a laskavě se vyklidni, fakt ti drbe v palici.
:lol: :lol: :lol: Bacha, aby se neřešil další cnc kočárek :roll:
Vidíš jak ti to pomohlo ,pamatuješ si to i po letech
:mrgreen:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

29. 7. 2019, 10:33

fmodel píše: 29. 7. 2019, 9:35
Lify píše: 29. 7. 2019, 9:25
elbarto píše: 29. 7. 2019, 5:43 Najdi si babu, pořádně si zapíchej a laskavě se vyklidni, fakt ti drbe v palici.
:lol: :lol: :lol: Bacha, aby se neřešil další cnc kočárek :roll:
Vidíš jak ti to pomohlo ,pamatuješ si to i po letech
:mrgreen:
8) Noo, hele docela se mi to hodí :D Pavlínka ho když tak vyrobí :lol: Aby se holce líbil 8)
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Reinkarnace
Příspěvky: 1227
Registrován: 21. 11. 2017, 9:16

30. 7. 2019, 12:36

milan.83 píše: 29. 7. 2019, 7:59 Je to krásný masivní soustruh na dřevo, na lepším pán nikdy ještě nepracoval. Lepší, než průmyslově vyráběné stroje. A cena rozhodně není k zahození :D
Vidím, že jsi od Nymburka, proto nemůžeš vědět, co je v tom místě "Pouze osobní odběr (Brno-Bohunice)" :wink: :lol:
4squares4
Příspěvky: 154
Registrován: 17. 8. 2017, 6:12

30. 7. 2019, 12:40

Reinkarnace píše: 30. 7. 2019, 12:36 "Pouze osobní odběr (Brno-Bohunice)" :wink: :lol:
Taky mě to pobavilo :D
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“