To mi hlava nebere toto

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
qwer
Příspěvky: 1300
Registrován: 8. 4. 2008, 8:09
Bydliště: Kostolec (Pov. Bystrica)

8. 5. 2021, 8:16

david.1 píše: 3. 5. 2021, 8:52
Charon píše: 3. 5. 2021, 6:53 Ale prd, pro levaky soustruh neexistuje. Dneska bych tomu veril, ale driv to povazovali za vyvojovou chybu a preučovali ty chudaky na pravaky. Vsechny ty fotky a obrazky jsou chyby otocenim negativu nebo zrcadleni v pc
nenene,to není pravda,bačové jsou pověstní tím,že sice nic nevymysleli,ale když už jsme jim tam něco nadělili,vylepšovali to do bezvědomí(namátkou Zbrojovka SV18-SV18RA,SM16-SM16 B- oboje,jak jsem psal i v levém,nebo univerzálním provedení, jawa550-pionier 21/mustaf,nebo škoda 1203-TAZ1900 ,Gustáv Husiár -revoluce,Babetta-krach)
Prostě to vždycky vylepšili až to už dál nešlo- bylo to naprosto dokonalý,že nikdo tak dokonalý bezporuchový stroje nechtěl :lol: :lol: :lol:
Plácáš nezmysly, tak ti pár vecí ozrejmím.
SV 18 sa údajne vyrábal v lavostranném prevedení, no výhradne na vývoz- bola to požiadavka odberateľa. Ak si myslíš, že Jawa 20 bola horšia ako J550, tak si dosť mimo. Naviac bola vyvinutá Jawa Mistral, ktorá mala viac ako slušné parametre, no komanči z RVHP rozhodli, že malé motocykle bude vyrábať iba Simson v NDR. Keď sme pri tej Jawe- v Pov strojárňach bol aj vývoj a výroba malobjemových súťažných motocyklov. Vyrábali sa v obsahu 75, 100 a 125ccm, a postupne sa prepracovali v súťažich na európsku špičku. No keď vyhrali v roku 1978 na 6-dňovej vo Švédsku vo všetkých troch kubatúrach zlaté medaily, tak im pražská Jawa zo závisti zrušila športové oddelenie :roll:
Š 1203 -žiadna sláva, no napr. Š 105/120 za ňou veľa nezaostával. Začiatkom osemdesiatich rokov ju mal švagor od nova- zatekalo cez obe predné dvere, nikdy to poriadne nekúrilo, a za 5 rokov blatníky a prahy samá diera. Keď neskoršie hľadal náhradu za svoj P 309, a navrhol som mu octaviu, razantne odvetil: škodovku už nikdy! Alebo: o naprosto dokonalom vývoji nástupcu Tatry 613 svedčia predajné úspechy- že ano. Ono celkovo koncepcia všetko vzadu stála za prd, a normálne automobilky sa jej vzdali, no tam sa to vylepšovalo ako píšeš: do bezvědomí.
Čo sa týka Gustáva Rusáka, neviem či ťa štve, že pochovával komunistický režim. Je to aj celkom možné, pretože sa dostali k moci iba vďaka voličom v ČR, lebo na Slovensku v oných voľbách roku 1946 nezískali komanči ani polovičku hlasov čo víťazná DS- 62% : 30%. Čo dodať, niekomu chýbal zdravý sedliacky rozum.
023.JPG
031.JPG
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2688
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

8. 5. 2021, 8:20

Juro píše: 8. 5. 2021, 7:17 Snazim sa do tejto rubriky co najmenej pisat, ale tento inzerat nemozem vstrebat. Nejak mi to hlava neberie.

Programátor - vývojár v zahraničí - TOP - [8.5. 2021]
.....
Celková hrubá mzda od 1100 EUR/mesiac. Finálna výška mzdy závisí od skúseností kandidáta.

V prípade, že Vás pracovná ponuka zaujala a spĺňate požiadavky, zašlite nám Váš životopis alebo nás kontaktujte priamo na telefónnom čísle 0910 666 657.
Prosím pri e-mailovej komunikácii zaslať aj Váš telefonický kontakt.

Meno:
Lýdia
Telefón:
0910666657
Lokalita: 123 45 Zahraničie
Ten email tam není? Mě ten inzerát opravdu zaujal, já bych tam napsal. :D
Zv.Petr
Příspěvky: 337
Registrován: 16. 7. 2018, 7:10
Bydliště: Slaný
Kontaktovat uživatele:

8. 5. 2021, 8:24

Klidně napiš - pokud umíš, ty prachy velmi pravděpodobně i dostaneš. Možná ne hned, ale není to nereálné...
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5235
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

8. 5. 2021, 8:53

qwer píše: 8. 5. 2021, 8:16
david.1 píše: 3. 5. 2021, 8:52
Charon píše: 3. 5. 2021, 6:53 Ale prd, pro levaky soustruh neexistuje. Dneska bych tomu veril, ale driv to povazovali za vyvojovou chybu a preučovali ty chudaky na pravaky. Vsechny ty fotky a obrazky jsou chyby otocenim negativu nebo zrcadleni v pc
nenene,to není pravda,bačové jsou pověstní tím,že sice nic nevymysleli,ale když už jsme jim tam něco nadělili,vylepšovali to do bezvědomí(namátkou Zbrojovka SV18-SV18RA,SM16-SM16 B- oboje,jak jsem psal i v levém,nebo univerzálním provedení, jawa550-pionier 21/mustaf,nebo škoda 1203-TAZ1900 ,Gustáv Husiár -revoluce,Babetta-krach)
Prostě to vždycky vylepšili až to už dál nešlo- bylo to naprosto dokonalý,že nikdo tak dokonalý bezporuchový stroje nechtěl :lol: :lol: :lol:
Plácáš nezmysly, tak ti pár vecí ozrejmím.
SV 18 sa údajne vyrábal v lavostranném prevedení, no výhradne na vývoz- bola to požiadavka odberateľa. Ak si myslíš, že Jawa 20 bola horšia ako J550, tak si dosť mimo. Naviac bola vyvinutá Jawa Mistral, ktorá mala viac ako slušné parametre, no komanči z RVHP rozhodli, že malé motocykle bude vyrábať iba Simson v NDR. Keď sme pri tej Jawe- v Pov strojárňach bol aj vývoj a výroba malobjemových súťažných motocyklov. Vyrábali sa v obsahu 75, 100 a 125ccm, a postupne sa prepracovali v súťažich na európsku špičku. No keď vyhrali v roku 1978 na 6-dňovej vo Švédsku vo všetkých troch kubatúrach zlaté medaily, tak im pražská Jawa zo závisti zrušila športové oddelenie :roll:
Š 1203 -žiadna sláva, no napr. Š 105/120 za ňou veľa nezaostával. Začiatkom osemdesiatich rokov ju mal švagor od nova- zatekalo cez obe predné dvere, nikdy to poriadne nekúrilo, a za 5 rokov blatníky a prahy samá diera. Keď neskoršie hľadal náhradu za svoj P 309, a navrhol som mu octaviu, razantne odvetil: škodovku už nikdy! Alebo: o naprosto dokonalom vývoji nástupcu Tatry 613 svedčia predajné úspechy- že ano. Ono celkovo koncepcia všetko vzadu stála za prd, a normálne automobilky sa jej vzdali, no tam sa to vylepšovalo ako píšeš: do bezvědomí.
Čo sa týka Gustáva Rusáka, neviem či ťa štve, že pochovával komunistický režim. Je to aj celkom možné, pretože sa dostali k moci iba vďaka voličom v ČR, lebo na Slovensku v oných voľbách roku 1946 nezískali komanči ani polovičku hlasov čo víťazná DS- 62% : 30%. Čo dodať, niekomu chýbal zdravý sedliacky rozum.023.JPG031.JPG
No jestli to bylo i na me, tak az mi jeden ukazes, uverim. Takhle je to furt v rovine jedna uklizečka povidala ze videla levostranej, a na otazku ktera je leva ruka přemejšlí :lol:
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Milan199
Příspěvky: 2932
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

8. 5. 2021, 10:00

qwer píše: 8. 5. 2021, 8:16 ... SV 18 sa údajne vyrábal v lavostranném prevedení, no výhradne na vývoz- bola to požiadavka odberateľa. ...
Ať nad tím přemýšlím jak chci, tak se mi to nezdá.
Jsem levák a vůbec netuším, čím by mi prospěl zrcadlový stroj. Kličky jsou přehozené u spousty strojů a jde prostě o zvyk.

Technicky vzato bys musel mít spoustu odlitků jiných, některé závity by musely být levé // vřeteno třeba // atd ... Také spoustu přípravků bys musel dělat nových. Pokud by se ten stroj vyráběl v max desítkách kusů byla by cena astronomická.

*******************************************************************

Jinak k té diskusi o kvalitě CZ versus SK výrobků :

Měl jsem Š120 i Jawu 20. Stálo to za hovno obojí. Byly to prostě harapáky poplatné době a poruchovost tomu odpovídala. První auto se kterým jsem najezdil 300 000 km bez oprav byla Suzuki Wagon.

A skoro bych se přikláněl k tomu abyste se na to handrkování vyprdli - nic dobrého to nepřinese.
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

8. 5. 2021, 10:15

Milan199 píše: 8. 5. 2021, 10:00
qwer píše: 8. 5. 2021, 8:16 ... SV 18 sa údajne vyrábal v lavostranném prevedení, no výhradne na vývoz- bola to požiadavka odberateľa. ...
Ať nad tím přemýšlím jak chci, tak se mi to nezdá.
Jsem levák a vůbec netuším, čím by mi prospěl zrcadlový stroj. Kličky jsou přehozené u spousty strojů a jde prostě o zvyk.

Technicky vzato bys musel mít spoustu odlitků jiných, některé závity by musely být levé // vřeteno třeba // atd ... Také spoustu přípravků bys musel dělat nových. Pokud by se ten stroj vyráběl v max desítkách kusů byla by cena astronomická.

*******************************************************************

Jinak k té diskusi o kvalitě CZ versus SK výrobků :

Měl jsem Š120 i Jawu 20. Stálo to za hovno obojí. Byly to prostě harapáky poplatné době a poruchovost tomu odpovídala. První auto se kterým jsem najezdil 300 000 km bez oprav byla Suzuki Wagon.

A skoro bych se přikláněl k tomu abyste se na to handrkování vyprdli - nic dobrého to nepřinese.
Keď chceš zrkadlový stroj, stačí sa postaviť pred rumunskú kópiu SN :D
qwer
Příspěvky: 1300
Registrován: 8. 4. 2008, 8:09
Bydliště: Kostolec (Pov. Bystrica)

8. 5. 2021, 12:25

To lavostranné prevedenie som nikdy nevidel, tiež pochybujem, že sa niekedy vyrábal v nejakej sérii, nepoznám nato rozumný dôvod, naviac ekonomicky pre pár kusov? No bol som účastníkom debaty (priamo v TOS Trenčín dávno pred vznikom tohto fora), že sa lavostranné prevedenie robilo. Možno nejaká špeciálka na ktorú sa použili komponenty z 18-tky. Ono pre zbrojnú výrobu a obranu socializmu sa utratilo nemálo prostriedkov a ľudského potenciálu.
jergus.balaz
Příspěvky: 1545
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

8. 5. 2021, 8:43

To ľavostranné prevedenie má byť akože komplet zrkadlový sústruh? Skľučovadlo vpravo? Alebo len ovládacie prvky otočené?
Čo sa týka reálnych strojov, firma Lehmann robila sústruhy kde bolo jedno vreteno s dvomi skľučovadlami a priebežnou dierou medzi nimi a aj na ľavej a aj pravej strane bolo možné sústružiť (obrázok v prílohe). Za ďalšie Tos Hostivař robil brúsky pod označením BHE a išlo koncepčne o štandardnú brúsku, ale brúsny kotúč bol na pravej strane vretenníka. Celkom si neviem predstaviť prečo to tak robili, ale robili. Jedna je v Blansku (obrázok v prílohe).
Přílohy
Lehmann.jpg
BRUSKA HROTOVA BHE 007-1000.jpg
BalazKovo.sk
jergus.balaz
Příspěvky: 1545
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

8. 5. 2021, 9:05

A ešte som našiel obrázky firmy Deutschland Dortmund.
Na prvom obrázku typ D-11-50SS, obežný priemer 1000mm, točná dĺžka 6000mm, dva suporty - jeden predný a jeden zadný. Predný suport môže prejsť popred koňa za koňa.
Druhý obrázok typ D-1V-100SS, obežný priemer 1000mm, točná dĺžka 6000mm, tri suporty - dva predné, jeden zadný. Predné suporty môžu prejsť popred koňa za koňa.
Tieto prevedenia boli ale postavené za účelom zvýšenia efektivity práce.
V každom prípade firmy sa snažia vyjsť zákazníkom v ústrety ako v minulosti tak aj dnes a robia sa kadejaké hybridy podľa požiadaviek. Predsa aj dnes sa stavajú rôzne jednoúčelové stroje za milióny eur.
Přílohy
Deutschland Dortmund.jpg
Deutschland Dortmund_2.jpg
BalazKovo.sk
titel
Příspěvky: 339
Registrován: 29. 5. 2017, 12:30

9. 5. 2021, 4:58

jergus.balaz píše: 8. 5. 2021, 8:43 Čo sa týka reálnych strojov, firma Lehmann robila sústruhy kde bolo jedno vreteno s dvomi skľučovadlami a priebežnou dierou medzi nimi a aj na ľavej a aj pravej strane bolo možné sústružiť.
Tieto sústruhy boli špeciály určené hlavne pre ťažiarsky priemysel pre vrtné súpravy. Obe skľučovadlá sú prepojené a doťahovaním jedného doťahuješ aj druhé.
ovi-ivo
Příspěvky: 1115
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

10. 5. 2021, 9:51

no mě třeba zaráří na tech posledních obrázkách soustruhů, že nají rovné lože a nikde nevidím prismatický vedení...chápo že takhle to výrobně bylo jednodušší a taky větší plocha styku tudíž možnost vetšího zatížení a výdrže geometrie.
Milan199
Příspěvky: 2932
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

13. 5. 2021, 3:19

Kolega má dobrý zvyk pouštět do firmy kamarády "aby si tam něco spíchli". Občas se kvůli tomu rafnem protože kamarádi se tam chovají poněkud svérázně. Mimo jiné jsme již v minulosti řešili, že z tabule vanadového plechu / stála 34k a čekali jsme na ni tři měsíce / byla vyrobena schránka na dopisy atd.

Včera jsem byl informován, že jeden z těch kamarádů "trochu naboural soustruh". Tak jsem to šel okouknout a zjistil jsem :
je zničená koruna revolverové hlavy :
hlava.PNG
odskákala to univerzálka
je ohnutý šroub Z osy
atd ...

Ve vaně mě zaujaly nějaké střípky :
1,5.PNG
Správně ! Je to johansonka. Ten debil ji použil jako podložku na vyosení nějakého excentru. Johansonka praskla a kus se vzpříčil mezi sklíčidlo a nástroj. Tak jsem šel okouknout ze které sady chybí a zjistil jsem že chybí stejný rozměr i keramická Mitutoyo z kontrolní sady.
V sadě chyběla i johansonka 75 a nalezl jsem ji na svářecí desce - hodila se jako podložka.
Protože ty jekly co tam svářel byly mokré malinko chytla lišku :
75.PNG
Docela jsem přemýšlel kolik je sazba za vraždu v afektu.

Takže :
Až budete mít pocit, že už vás žádný debil nemůže překvapit - mýlíte se !
Uživatelský avatar
Charon
Sponzor fora
Příspěvky: 5235
Registrován: 27. 7. 2019, 4:31
Bydliště: Praha

13. 5. 2021, 3:32

Nejvyšší možný počet společníků ve firmě je jeden! Nesčetněkrát empiricky ověřeno.
Na hobíka to asi jde...
SM16A, FN20, 3E710B, CDC7-2, HO02, CO2laser, Fiber a tak
Uživatelský avatar
GeeSnake
Sponzor fora
Příspěvky: 1293
Registrován: 14. 9. 2011, 8:56
Bydliště: Strakonice

13. 5. 2021, 3:37

Úplně mě polilo horko, když jsem si to přečetl....
Každý softwarový problém má hardwarové řešení: "Kup si to nové, jiné,vole!"

http://www.sleddogs.cz
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22389
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

13. 5. 2021, 3:43

zadna sazba za vrazdu ale metal za obecny prospech pro lidstvo
tohle je fakt moc
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“