Levné frézky - průběžná aktualizace

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

7. 7. 2018, 12:47

Tak tam bych nekupoval ani hřebíky do rakve ...
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

7. 7. 2018, 7:07

aleshonsa píše: 6. 7. 2018, 1:19
Lify píše: 3. 7. 2018, 11:26 Tohle je pěkný https://www.ebay.com/itm/BT40-CNC-Tool- ... Sw88RbGMfI" onclick="window.open(this.href);return false;
Zajímavé to je, ale bohužel moje zkušenost mi říká se na eBay prodejcům s hodnocení pod 99% pokud možno vyhnout a těm s pod 98% úplně vyhnout. Hodnocení skoro jen 96% při tak velkém počtu prodejů už není náhoda způsobená jedni troublemakerem, ale evidentně špatná práce prodávajícího.
Plechová skřinka a navic: Item location: Jenec, Czech Republic stačí pouze pořádně číst. Když to vyrobí profi výrobce budou tady nářky o drahotě, když je to levne zase špatně. Lidem se prostě nelze zavděčit :-( Osobně jí určo vezmu, za odkaz poděkuju. Plechová bouda tam prostě není co řešit. Od renomovaného výrobce bude stát 10 až 15 tolik.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

7. 7. 2018, 8:44

elbarto píše: 7. 7. 2018, 7:07
aleshonsa píše: 6. 7. 2018, 1:19
Lify píše: 3. 7. 2018, 11:26 Tohle je pěkný https://www.ebay.com/itm/BT40-CNC-Tool- ... Sw88RbGMfI" onclick="window.open(this.href);return false;
Zajímavé to je, ale bohužel moje zkušenost mi říká se na eBay prodejcům s hodnocení pod 99% pokud možno vyhnout a těm s pod 98% úplně vyhnout. Hodnocení skoro jen 96% při tak velkém počtu prodejů už není náhoda způsobená jedni troublemakerem, ale evidentně špatná práce prodávajícího.
Plechová skřinka a navic: Item location: Jenec, Czech Republic stačí pouze pořádně číst. Když to vyrobí profi výrobce budou tady nářky o drahotě, když je to levne zase špatně. Lidem se prostě nelze zavděčit :-( Osobně jí určo vezmu, za odkaz poděkuju. Plechová bouda tam prostě není co řešit. Od renomovaného výrobce bude stát 10 až 15 tolik.
Tady nejde o výrobek, tady jde o prodávajícího. Nejsi náhodou ten kdo tady nejvíce nadává na šméčkaře?
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

8. 7. 2018, 7:00

... mozna jsem tvoji myšlenku spravně nepochopil
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

8. 7. 2018, 11:40

aleshonsa píše: 7. 7. 2018, 12:47 Tak tam bych nekupoval ani hřebíky do rakve ...
Proč myslíš ? :) Já tam nakupuji celkem často :) A na druhou stranu taky nakupuji jen když má dobré hodnocení. btw jsem loni koupil ochranné sklo co tady stojí 500 a tam stálo 20 Kč :lol: Akorát jsem to nalepil asi špatně, tak se mi udělala boule, tak jsem poslal čínanovi a on mi vrátil peníze :D A k tomu ještě sklo zadarmo :twisted: 8) :D Takže fajn.
A co třeba nástroje ? Tam je za 200 držák i s 10 VBD... A jestli vydrží půlku co Walter, Iscar... Tak se to celkem i vyplatí :)
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

8. 7. 2018, 12:35

To já raději nakupuju přes eBay z USA. Když si počkáš tak koupíš i kvalitní značky za slušnou cenu. Třeba na podzim jsem tam koupil hydraulický upínač Sandvik Coromant za 50 USD, postupně i nějaké kleštiny do něj. Stejně tak tam seženeš Rego-fix. Nedávno třeba takovou šikovnou věc, že to má válcovou stopku tuším 20mm a na konci je ER8 a předtím jsem sehnal i ER25.
Ale co jsem zjistil, že se tam třeba dají výrazně levně v porovnání s cenami tady koupit repasované pracovní stanice Dell a HP, kolikrát i ještě nové v záruce. V květnu jsem odtamtud přivezl Dell. Koupil jsem tam do něj i kartu na zapojení PCIe NVMe, atd.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

9. 7. 2018, 5:10

Ebay i Alík má pěkný zboží :)
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 7. 2018, 6:09

O kvalitě není sporu. Pokud ovšem není možné dovávážet například v ramci služebky do státu nebo přihození k jinému zboží do kontejneru, potom výhodné nákupy zabíjí drahá doprava, clo a DPH. Navíc promarněný čas a diskuse na celnici :-(
Shoppingu se věnuju často a rád a stale vítězí Ali a Ebay. Z obou zdrojů tady mám hračky do 5 dnů. Drahé věci si nechávám už posílat na Ukrajinu, kde mi to zaměstnanci stáhnou každy týden. Teprve tady si člověk uvědomí, ze celni sazby v CZ jsou nejvyšší na světe. Trend je přitom opačny, amicí si vydupali zvýšení bezcelních limitů tuším z 200 na 800USD. Od roku 2011 přide další zpřisnění a už si nedovezeme NIC. Tedy dovezeme v tom nás nikdo laskavě neomezuje, ale fin. smysl to rozhodně mít už nebude.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

9. 7. 2018, 7:01

Asi myslíš rok 2021. Co má přijít za zpřísnění?
No já pamatuju, jak se ještě dalo dovážet s limitem na DPH 150 EUR. My jsme to měli v EU jako jediní a komouši z Bruselu nás to donutili srovnat se zbytkem směrem dolů (no hlavně že si třeba Němci můžou přihlásit u nich dovezené auto z mimo EU bez limitu a nám to pěkně limitují rokem výroby aby šly víc na odbyt nové evropské křápy).

Já se nedivím, že Trump dělá dusno kolem cel. Tak jak to funguje teď je dost pro USA nevýhodné. Když koupím já něco z USA, tak zaplatím drahé 22% DPH a někdy i docela napálené clo (oblečení 8%, boty 12% - nebo možná je to naopak, už teď nevím, jinak je to naštěstí pár % nebo 0 u elektroniky). Když naopak si někdo z USA kopí něco z EU, tak si může zažádat o vrácení DPH a u nich clo nezaplatí. Fakt fair trade jak vyšitý.
Zásadní problém je, že produkce EU začíná být čím dál více sračková. Stačí, co jsem měl na začátku jara za problémy s vyvrtávací pilkou, kdy německé výrobky se ukázaly jako totální sračky a zachránil mě až Lenox Made in USA. Nebo co jsem slyšel, jak se u nás sypou německé zdroje, měřáky, atd. "Made in EU". Takže komouši z Bruselu než by hledali nějaké řešení, tak hází pod nohy klacky schopnější konkurenci. Ale špatný je Trump.
Přitom plno věcí bych odjinud než z USA s klidným svědomím nekupoval. Jako třeba pracovní stanice a vůbec počítače a servery na nějaké těžké nasazení. V podstatě přichází v úvahu jen Dell, HP a Supermicro.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
jafi
Příspěvky: 259
Registrován: 25. 4. 2017, 6:54

10. 7. 2018, 6:36

To: aleshonsa

Tema ohladom srackovych,, veci z nemecka ma v poslednej dobe velmi zaujala.
Vedel by si o tom popisat viac?
Dik
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

10. 7. 2018, 8:07

Od roku 2021 (díky Aleši za opravu roku) by totiž mělo padnout osvobození odvodu DPH u malých zásilek do hodnoty 22 éček. OK zaplatit DPH z například 5 USD jistě není žádné drama, ale zásilka tím ale spadne do běžného celního řízení. U věcí za pár USD to zabijou náklady za vyřízeni, které jsou ted u ČP 200, včetně zastoupení 300kaček, DHL 550kč, atd. Už těd skleptici varuji před dalším dramatickým zpožděním vyřizování zasilek, obzvlášt ve vánočním období. Co nestihnu naklikat do konce listopadu přijde v únoru. Nadějí snad bude, že čínan zareaguje a udělá více skladů po EU. Ani to nebude jednoduché, protože už ted jsou sklady například v Rumunsku velice ... jak to napsat ... "celně divoké". Ve větším měřítku tyto praktiky jistě nepujde provozovat, protože EU si na ně posvítí.
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

10. 7. 2018, 9:14

Pfujtajxl!!!! Předevčírem jsem koupil od čanga pravítko za 100usd přes DHL ... Jak jsi mě teď vyděsil mrknul jsem se na net jak probíhá proclení u dhl a krve by ses ve mě nedořezal :shock:

Napsal jsem klukovi čínskýmu že potřebuju aby na deklaraci napsal nějakou sumu jako poštovné a že bych to chtěl poslat normálně a ne dhl......obratem to brejknul ještě před odesláním zlatí chlapci!!!
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
darc
Příspěvky: 296
Registrován: 25. 12. 2014, 9:24
Bydliště: Malinovo

10. 7. 2018, 9:43

grade065

ups.... precital som si to este raz a poriadne.. takze cez DHL ti to nastastie nejde..

Ale aspon moj postreh s DHL..
no nepotesim ta, DHL je aspon na Slovensku v tomto velmi aktivne, snazia sa preclit vsetko a kazdeho zastupovat. Zoderu ta z koze.
Ja som na to doplatil uz par krat.. akoze doprava super.. ale tie "opicky" okolo toho..
Vec co mi vadila je, ze si DHL vypyta vela penazi.. myslim, ze to bolo az okolo 20€ za zastupovanie a tvoja zasielka si polezi na colnici tak ako vsetky ostane.. Za tie prachy by som cakal expresnejsie vybavenie.
Moja tam lezala naposledy 10 dni.. pritom ked to ide postu, dokazes si to v Bratislave vybavit aj sam za hodinku.. samozrejme ked nie je na colnici milion ludi..
A co mi vadilo najviac, ze bol poruseny obal, kedze vo vnutri bola "super presna" sonda pre os Z, dost mi to vadilo... v DHL mi to odmietli zapisat do preberacieho protokolu, ze oni tu krabicu neotvarali...
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

10. 7. 2018, 9:48

Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

10. 7. 2018, 10:54

Na DHL bacha. Vyjma toho poplatku za proclení ti totiž ještě napaří prakticky jednou tolik za nějakou garanci v celním řízení (je to stanovené %, ale vyjma max. je tam i min., takže platíš u zásilky třeba 200USD jak blbej). Když jsem se ptal co to je, tak jsem dostal odpověď, že je to kvůli tomu, že nejprve platí na celnici za mě clo a pak teprve ho ode mě vyberou dobírkou (nechápu logiku - zásilka má logicky 5x větší hodnotu a bez zaplacení dobírky ji nepředají, takže nikde nevidím ten risk ze strany DHL). Přitom jsem jim navrhoval, že jim to klidně zaplatím předem fakturou (protože je to pro mě lepší než to platit dobírkou v hotovosti), ale že prý nejde. Takže nejdříve něco blbě nastaví, a pak za to ještě kasírujou. U TNT jsem se takto dohodl.
Zásadní tragédie nastala, když DHL pohltilo TNT. Od té doby jako náhodou DHL výrazně zdražilo.
Jinak co napíše Číňan na deklaraci je jedno. Oni u věcí z Číny stejně chtějí automaticky fakturu,

A jestli se chcete opravdu naštvat, tak si porovnejte ceny přepravy z USA do ČR a z USA třeba do Německa nebo Rakouska.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“