Nakup aliexpres

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
drekk
Příspěvky: 359
Registrován: 13. 3. 2012, 2:06

29. 10. 2017, 7:44

hooj poradi mi nekdo jak funguje nakup na aliexpresu. Koupil jsem si klestiny a po koupi u koupeneho zbozi jde odecet to je jako ze prodavajici ma urcitou dobu na odeslani??
Tos SM16B, Tos FN20, Tos FA2, Hodinařske soustruhy
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

29. 10. 2017, 7:53

drekk píše:hooj poradi mi nekdo jak funguje nakup na aliexpresu. Koupil jsem si klestiny a po koupi u koupeneho zbozi jde odecet to je jako ze prodavajici ma urcitou dobu na odeslani??
Ano, jinak je doba dodání zparvidla až měsíc, ale to tam je napsané.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
drekk
Příspěvky: 359
Registrován: 13. 3. 2012, 2:06

29. 10. 2017, 8:18

zbyva mi na odectu den a pul a kdyz to do te doby neodesle tak mam zrusit nakup nebo to mam nechat dobehnout do konce??
Tos SM16B, Tos FN20, Tos FA2, Hodinařske soustruhy
brutal
Příspěvky: 602
Registrován: 2. 9. 2014, 7:49

29. 10. 2017, 8:41

ne, kdyz ti balicek nedorazi do skonceni odpoctu tak das Dispute a ve formulari vyberes ze zbozi nedorazilo, to je cele, prodejce zkusi navrhnout abys jeste pockal, ty to odmitnes a Aliexpress to uzavre ze se ti maji vratit penize, ty ti prijdou za par dnu.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

29. 10. 2017, 9:38

Ono to neni tak uplne jednoznacne. Terminy doruceni casto zabiji evropska strana a predevsim depo ceske posty. Pouze s priplatkem DHL to svisti a telefony mam behem par dnu na stole. V pripade vanoc muze jit o prodlouzeni o mesic az dva !! Mam na Ali cca 200 nakupu. Pozor na male balicky, ty pracovnici CZ depa radi kradou. Na vzorky nozu uz nepiseme knife, ale radeji kuchynske vybaveni. Tam se mi ztracelo 50 procent. Cas ti bezi i na vyjadreni se k vlastnimu zbozi. Rozhodne hodnoceni pis, pomahas tim dalsim uzivatelum. Dalsi znacne zdrzeni je, pokud ti na balicek skoci celnice.
V pripade reklamaci komunikace s prodejdem naprosto vzdy usnula. Prislo totalni fake prodejce nabizel slevu par USD, nebo misto 4mega kamer prisly 1 mega a opet nabidka na sleva v radu par USD a potom mrtvo. Vyhodou je preposlani cele monunikace primo Alii suportu a ten jediny na zluty smejdy plati !! Aliepress a Alibaba je pro ne jedina cesta do evropy, proto BAN je strany provozovatele je konecna jejich businessu.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

30. 10. 2017, 4:48

Já se tady jen přifařím s dotazem .
Kamarád kupoval telefon , vešlo se to do 17 dolarů , ale celníci to zadržely , dodal jim doklady tak to uvolnily , ale už platil skoro 400 kila . něco z toho bylo celnici a něco poště . Je nějaká možnost jak se tomuhle bránit když to bylo nedovolené zadržení zboží ? já bych se tedy nějak bránil on to zapĺatil .
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 10. 2017, 6:02

posta zvedla taxy
to bude patrne tim
branit? asi ne, vsichni uz maji tyhle zvyseny taxy za odbaveni a kdyz to skoci na celnici tak tam musi prokazovat tudiz odvedli praci za kterou chtej tu taxu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

30. 10. 2017, 6:17

Pokud si vyplnis celni papiry sam, melo by to byt levnejsi nebo zadarmo - ted uz to moc nesleduju. Hacek je v tom, ze musis dojet do Prahy a musis to umet.
lubbez
Příspěvky: 3155
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

30. 10. 2017, 7:23

Ty polatky byly za uskladnění ve skladu pošty. Ta služba proběhla a tedy musíš zaplatit. Kolega měl úplně stejnej problém a vzal si advokáta, že nic platit nebude. Závěr byl takovej, že místo základního poplatku za týden uschování platil za skoro měsíc (bylo to přes litr) a skoro dva litry za advokáta. Ten mu po prvním sezení na poště doporučil zaplatit a spor ukončit, protože pošta má na to právo. Prostě při oprávněných pochybnostech o ceně jí musíš doložit a v mezičase je to uložené ve skladu.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

30. 10. 2017, 7:34

To Packa: vsichni vime, ze telefon nestoji 370 korun :-) OK pokud to neni piskajici hracka deckam. Cina napise libovolnou castku do celni deklarace pod limitem cla, ale baba celnice ma VS, mozek a denne odbavi stovky zasilek. Celnici znaji uz nazpamet ceny i firmy co casto do CZ odesilaji. Je zbytecne celnici nasirat podsekavanim cenu treba na 1/10. Potom nezapomen, ze do vypoctu cla se zapocitava i cena dopravy. Pri naporu vanoc to resi brigadnici a to formou padni komu padni, kamarada syn chodil na postu/celnici na brigadu. Jeden do bedny clime, jeden do bedny frci. Zpracovani a cleni vseho behem vanocniho naporu neni proste zvladnutelne. To bohuzel neznamena, ze balicky objednane treba na popularni BlackFriday 11.11 nepridjou koncem unora. Jak uz nekdo napsal, vyclit si to muze kazdy sam. DHL s oblibou dela, ze pro prazaky vyda papirove podklady pouze v Ostrave do 5 dnu, elektronicke neposkytuje. Kdo nestiha, zasilka se vrati odesilateli a naklady soudne vymahaji.
Ali uz konecne zacina prodavat i z EU coz ma treba DX roky (pres Rumunsko). Zbozi dostanou ven zrejme pres "loajalniho" celnika z pristavu. Tim je zbozi na uzemi EU a zprosteno vseho. Ted mi prisla zasilka telefonu. Ano, je nutne si priplatit za DHL a trosku neco navic (celnik v pristavu take chce svoje "kapriky"), ale balik je absolutne bez starosti. Mam balicky z Alglie, Svedska, Spanelska. Objednam a za 5 dnu dofrci DHL a pouze preda. Zadne hadani, placeni, vycleni, cla ani DPH.
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

30. 10. 2017, 7:57

Nekdy nemusi byt uplne od veci tam zkusit zavolat a celniho deklaranta proste ukecat. Parkrat se mi to uz povedlo, napriklad ze je to darek od obchodnich partneru, soucast nejake predchozi dodavky, reklamacka apod. Proste neco si vymyslet podle aktualni situace. Ale to jde vetsinou u zbozi kde celnik netusi co to je, u spotrebky typu mobil bych se o to asi nepokousel. Pak jsem neplatil nic. Celnici baliky ani neotvirali, maji v compu jen fotku z rentgenu. Jednou jsem takhle ukecal zasilku kde byla po rozbaleni faktura s cenou hned nahore v baliku :-) Co mam zkusenost, zadrzuji vetsinou baliky ktere jsou objemove vetsi. A samozrejme tu spotrebku, tablet nebo mobil pozna kazdy, pry maji nejake tabulky s prumernymi cenami a podle toho sekaji clo a dph kdyz nendodas doklad.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

30. 10. 2017, 8:04

Jo,jo, rozhodne mas pravdu, celnik je jenom clovek a slusnym chovanim clovek nic nezkazi. Jak rika pani celnice u nas. Nejsem posuk, abych sebrala pidi adidasky co jste objednal diteti. U mobilu a svatebnich satu je v celnim sazebniku primo napsano, ze doklad o zaplaceni (castka/faktura) se vyzaduje VZDY. Idealni jsou dily stroju ci ruzne komponety, kde neni jasne patrne k cemu jsou. Na druhe strane veci za stovky USD si stejne musim pojistit a potom to jde offiko.
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

30. 10. 2017, 9:23

S tim pojistenim je to na uvaze kazdeho jak moc je ochoten riskovat. Ale treba amici obecne posilaji pojistene skoro vzdy a nechteji tam uvadet nizsi cenu. Ja tam koupil par mericich pristroju za velice dobrou cenu z ruznych laboratori apod. Bral jsem to pres firmy ktere maji adresu v US a preposlou pak zasilku k nam. Nebyl problem se domluvit aby na bednu s merakem za $3000 napsali 500 a celnici to v pohode proslo i kdyz byly doklady uvnitr. Tohle amici udelat nechteli, ale i s provizi preposilateli to vyslo o dost levnej nez platit dph a clo z plne ceny.
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

31. 10. 2017, 4:25

t256: jsou veci ktere neni rozumne psat verejne po internetu.

elbarto: odeslani zbozi z lokality v Evrope nutne neznamena vyhnuti se procleni. Oni tu Cinani provozuji dost bezcelnich skladu takze sice zbozi lezi v Evrope ale proclene neni -> jde to stejne pres celnici.

... a jinak posledni zasilka plosnych spoju sla z Ciny do Prahy 3 dny a potom se tyden valela na poste, tyden v cerne dire SPU a tyden ji "dorucovali".
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

31. 10. 2017, 5:48

vvitty píše:t256: jsou veci ktere neni rozumne psat verejne po internetu.
Pokud by mel kazdej strach napsat o svych zkusenostech, nikdy bychom se nic nedozvedeli...
Zminovane priklady jsou z danoveho hlediska jiz promlcene, takze netreba mit prehnane obavy ze zasahu agrofertu :-)
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“