čínské hobby nástroje

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
gaminn
Příspěvky: 874
Registrován: 23. 6. 2007, 8:26

6. 7. 2021, 4:11

Podle https://www.ceskyali.cz/clanky/aliexpre ... eni-plati/ i v případě, kdy se nakupuje u prodejce registrovaného jako IOSS (což zjevně právě AliExpress je), tak je nutné podat celní prohlášení (např. na www.celnicka.cz).

Ale čert ví, navíc vlastně pro ČR ještě není důvod DPH vybírat, vzhledem k tomu, že ještě není schválená nutná legislativa. Aspoň teda pokud je mi známo, tak to stále neprošlo senátem a nepodepsal to prezident.

Co mě trochu nemile překvapilo, tak DPH AliExpress nově vybírá i u zboží, které se nechází ve skladech v EU. Zaplatíte původní cenu + nově 21 % DPH. Zajímalo by mě, co s DPH u zboží v EU skladech prováděli před 1.7. když mohlo být za původní cenu a teď je za původní cenu + 21 % DPH.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

6. 7. 2021, 6:27

na: na www.celnicka.cz píšou totok :

Co se změní od 1. 7. 2021

Vzhledem k tomu, že dosud nebyl dokončen legislativní proces schvalování novely zákona o DPH (v současnosti byl navrhovaný text projednán a schválen Poslaneckou sněmovnou, absentuje schválení v Senátu, podpis prezidenta republiky a vyhlášení novely ve sbírce zákonů), budou i nadále zásilky nepřesahující hodnotu 22 EUR osvobozeny od DPH a občané tak nebudou muset DPH platit.

Odlišná situace panuje u povinnosti podávat celní prohlášení. Tuto povinnost upravují „nařízení EU“, která působí přímo a není nutné přijímat národní legislativu. Situace je tedy následující:

Pokud vám zásilku doručuje expresní zasilatelská služba, nebudete muset nic řešit, protože ta vás bude zastupovat v celním řízení a elektronické celní prohlášení za vás podá, a to i v případě že zásilka nepřesáhne hodnotu 22 EUR.
Jiná pravidla platí, jestliže zásilku dopravuje poštovní operátor, například Česká pošta. U zboží dopravovaného poštovním přepravcem platí výjimka a do 30. 9. 2021, případně do nabytí účinnosti novely zákona o DPH (podle toho, co nastane dřív), není podání elektronického celního prohlášení u zásilek nepřesahujících hodnotu 22 EUR povinné. Situace tedy bude v tomto ohledu stejná jako doposud. I toto pravidlo však má jednu výjimku. A to je situace, pokud je zboží na e-shopu prodáváno v tzv. režimu jednoho správního místa pro dovoz (IOSS). V takovém případě je podání elektronického celního prohlášení povinné i pro případy, kdy hodnota zásilky nepřesahuje 22 EUR.
U zásilek s vyšší hodnotou, tedy mezi 22 až 150 EUR je nutné elektronické celní prohlášení podávat vždy, ať už zboží přepravuje kdokoli.

Celní správa ČR vyvinula speciální aplikaci pro podávání elektronického celního prohlášení fyzickými osobami „eCeP“. Tu můžete využít jak pro podání celního prohlášení v hodnotách mezi 22 a 150 EUR, tak pro zásilky nakoupené v rámci režimu jednoho správního místa pro dovoz, pokud hodnota zásilky hodnotu 22 EUR nepřesáhne.

Dary do hodnoty 45 EUR bude možno propouštět na území ČR na základě zjednodušeného celního řízení (zvláštní forma celního prohlášení – předložení zboží celním orgánům bez povinnosti podat elektronické celní prohlášení), které za vás provede poštovní operátor. Expresní zasilatelská služba však bude na dary opět povinně podávat elektronické celní prohlášení.

Pro úplnost je vhodné uvést, že v případě zásilek s vyšší hodnotou než 22 EUR již zaplatíte DPH, stejně jako doposud.

Pro podání celního prohlášení si můžete zvolit svého zástupce, který za vás za úplatu celní formality vyřídí.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

17. 2. 2022, 11:57

Měl by někdo tip na doporučitelný čínský nožík pro čelní vypichování? Spíš pro menší rádiusy..

Ď, T.
Naposledy upravil(a) Thomeeque dne 17. 2. 2022, 12:33, celkem upraveno 2 x.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2567
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

17. 2. 2022, 12:22

Tady byla poznámka, která již ztratila smysl - označení nože (ale smazat se nedá, tudíž tento text).
Naposledy upravil(a) lapa dne 17. 2. 2022, 12:35, celkem upraveno 2 x.
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

17. 2. 2022, 12:31

Aha, dík za upozornění!

EDIT: čelní zápich 👎 čelní vypichování 👍
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 1525
Registrován: 17. 9. 2018, 9:35
Bydliště: Vedle Trautenberka

17. 2. 2022, 1:10

Já když potřebuju nějakou takovouhle kun*árnu jednou za uherskej rok, tak si nabrousim kus radeka podle potřeby. Pokaždý je potřeba jinej rádius a šířka, to bys těch kudel musel mít hromadu.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

17. 2. 2022, 1:59

Mě by asi stačily první dva (D=24 až 40mm), ale překvapuje mě, že začínají 3mm plátkem (čekal bych u nejmenších průměrů něco užšího, proč ne 2mm). Nějaký (určitě dobrý) důvod to asi má, ale trochu to tím pro mě ztrácí kouzlo.

Jinak, jedno hobby broušení zde.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

17. 2. 2022, 2:42

Taky si takove vybrusuju z Radeca. Mam zasobu lichobeznikovych polotovaru Radeco HSS 10 ČSN 223693 a z nich to je raz dva.
Daji se porad koupit a upnout treba do QCTP upichovaciho nozoveho drzaku.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
atlan
Příspěvky: 3343
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

17. 2. 2022, 7:33

Thomeeque píše: 17. 2. 2022, 1:59 Mě by asi stačily první dva (D=24 až 40mm), ale překvapuje mě, že začínají 3mm plátkem (čekal bych u nejmenších průměrů něco užšího, proč ne 2mm). Nějaký (určitě dobrý) důvod to asi má, ale trochu to tím pro mě ztrácí kouzlo.

Jinak, jedno hobby broušení zde.
Pac 2mm je ako tak hormo tazko pouzitelna, pod hrozbou zeto urazis, a to je raz dva. Mam 1,5mm reku na maly sustruh bude akurat... Ani nie pac sa to par krat seklo a bolo po nom.

Stou 2mm sa uz da nieco robit.
Proste 3mm je uz akurat.
FrantaB
Příspěvky: 105
Registrován: 21. 12. 2018, 3:16
Bydliště: Praha

17. 2. 2022, 8:38

Přesně tak. 1,5 mm je skvělá na upichování do průměru 15 mm v oceli a kolem 20 mm v duralu, zápichy pro tenké o-kroužky a tak. Ale upichovat už průměr 25 je operace jaxviň... Rozjet upíchnutí do stran-v podstatě nejde. Resp. asi tak dvakrát, pak jsi rád, že plátek sevřeš trochu rovně. Rozšiřovat zápich jen jednou stranou-musíš pomalu a fakt malou třísku. 2 mm na tom není o moc líp, středící žebro je prakticky stejně velké. Trojka je podstatně masivnější a hlavně, v té šířce už se špona dokáže zlomit i napříč, kdežto v těch užších se dokáže zažmolit, i když je lámavá.
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8870
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

17. 2. 2022, 8:59

Rozumím, díky! I tady říkají, že to chce opatrně a doporučují vhodné strategie.
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“