čínské hobby nástroje

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Tlatoani
Příspěvky: 75
Registrován: 8. 8. 2020, 8:42

1. 6. 2021, 9:01

Jaké máte zkušenosti s kvalitou dodávek od Aliexpessu? V poslední době na veškeré reklamace dává Aliexpress vrácení zboží nebo necht počkám a jinak to neřeší. Koupil jsem 5 napájecích modulů, jeden je vadný a tak jsem chtěl slevu, místo levotočivých závitníků přišly pravotočivé, místo lineárních ložistek přišlo nějaké plastové smetí, integrovaný obvody nepřišly vůbec a mam si je někde dohledat u pošty - vše neúspěšné, vyhozené peníze.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10105
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

1. 6. 2021, 9:14

Jen tak na okraj ,tak základ je že filmuju na mobil rozdělávání každého balíčku a kontrolu zboží ,potom při sporu není co řešit a vždy kladně vyřešeno.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Tlatoani
Příspěvky: 75
Registrován: 8. 8. 2020, 8:42

1. 6. 2021, 11:25

Díky, a požadují vrácení vadného či nesprávného zboží (cena do 15USD)? A jak to řešíš, pokud pošta o balíčku neví, ale Aliexpres tvrdí že jsem si ho nevyzvednul a mam si pro něj dojít či počkat?

Filmuji video jak rozdělávám balíček nebo pokud jde o závadu jak jsem měřil. Trochu mi to komplikuje fakt balení mnoha balíčků do jednoho velikého, kdy na interních balíčcích není tracking id stejný jako je uvedené u objednávky v Aliexpresu. Co je ale horší, poslal jsem video měření napětí na zdroji, místo 5V je na měřáku měnící se hodnota od 1,2V do 3,5V jak to plavalo a vstoupil do toho Aliexpress a hned dal vrátit všechno (5 zdrojů, jeden z toho vadný) obchodníkovi do číny a pak bude vratka peněz. Cena všeho je 150Kč, já chtěl slevu 30Kč za jeden vadný kus. Dalo by se říct, že kladně vyřízeno tím že mam vrátit zboží a pak dostanu peníze, ale při cenách poštovného do číny a ceně zboží je pro mě lepší nic nevracet.

Pro to mě zajímá, zda i ostatní máte problém při reklamacích a jak postupujete, nebo zda jsem se dostal na nějaký seznam kdy se vše musí vracet. Jinak rejting mam A4, což by měl být nejvyšší co tam je a před měsícem problém nebyl.
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

1. 6. 2021, 5:28

v poslednej dobe niekoľko zásielok s nesprávnym typom / rozmerom objednaného nástroja, keď som otvoril dispute tak majfrendi nikdy mi nechceli vrátiť peniaze , ponúkali výmenu ak to na svoje náklady pošlem nazad do čínska čo je samozrejme ekonomický nezmysel... tak som sa na to vysral a dal si daný obchod na blacklist a kúpil inde
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

1. 6. 2021, 7:04

V prvom rade si pozriem hodnotenie a až tak objednávam. Takže v konečnom dôsledku síce zaplatím 10% viac, ale mám istotu, že ma predajca neoklame, pretože mu to nestojí za negatívne hodnotenie. Za posledných pár rokov už mám cez 500 objednávok z číny a nespomínam si, že by ma niekto oklamal, poslal nesprávny tovar alebo nevrátil peniaze, keď je vec nefunkčná. Teda až na prípady, kedy som si neustrážil dobu dodania, ale to je moja chyba.
Tos C45-2000
Uživatelský avatar
Jimmy
Příspěvky: 523
Registrován: 12. 12. 2014, 9:19
Bydliště: Pardubice

1. 6. 2021, 7:09

V dílně hodně používám tvrdokovové technické frézy s hrubým sekem na hliník upnuté do pneu fortuny. Nevíte, pod čím by se daly tyto frézy najít na Ali nebo e-bay?

AGTTA160_l.jpg
Soustruh SN320, Obrážečka Strigon GH400, CNC router Pacer Cadet, TIG AC/DC
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

1. 6. 2021, 7:23

Skús "rotary tool burr"
Tos C45-2000
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

1. 6. 2021, 7:28

Tlatoani> Taky mi prijde, ze se posuzovani na Ali postupem casu zhorsilo. Nekolikrat mi v poslednich dvou letech neuznali dobre zdokumnetovany problem. Nedavno jsem si taky schvalne porovnaval pocet mych reklamaci/poctu mych "jednokusovych" objednavek eBay vs. Ali za posledni roky. U eBay to dela necela 4% (39 z 1000) a u Ali skoro 10% (31 z 340). Pro me zajimavy ukazatel, ale to se bude nejspis lisit dle sortimentu, mnozstvi a vyberu daneho obchodnika (vetsinou jdu primarne po cene pricemz se ale snazim drzet prodejcu nad 90%).
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1175
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

2. 6. 2021, 6:44

Ako sa dáva u Ali obchod na blacklist?
romanf
Příspěvky: 691
Registrován: 27. 6. 2019, 10:11
Bydliště: Bratislava - okolie

2. 6. 2021, 3:37

ak je to reakcia na môj príspevok, tak ja si vediem vlastný blacklist , na ali som takú funkciu nevidel
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1175
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

3. 6. 2021, 6:37

veď práve, tam by sa to zišlo ten blacklist, človek časom zabudne a je v pytli zase ...

Dnes som čítal nejaké pravidlá a vyzerá to že ide o dátum kedy sa to predloží na preclenie a nie o dátum nákupu (čo je dosť blbosť z právneho hľadiska). Viď príloha
Přílohy
pravidlá.PNG
Jochanan
Příspěvky: 42
Registrován: 2. 8. 2020, 9:43

3. 6. 2021, 8:44

Ta frézička bude např. "Tungsten carbide cutter 6 mm shank" bych tak hádal.
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

5. 6. 2021, 10:10

Přiznám se, že se vůbec neřeším dodávky z Číny. Nakupuji většinou stovkové smetí a když potřebuju 5 součástek, koupím si jich rovnou víc. Když je něco blbé, tak to vyhodím :lol:
Taky se mi stalo, že mi přišla půlka věcí jinejch, napsal jsem firmě co s tím a odpověď byla poslat zpět a vyměníme. Požádal jsem o dobropis na balík a druhej den jsem ho měl. Na poště mi balík bezplatně vzali a za tři dny mi přišlo info, že zboží už je u dodavatele. Tady šlo ale o motory za 8 tisíc a hlavně číňan seděl v německu.
Mnohdy je ebay levnější než alík, ale nákupy jsou čím dál tím větší problém. Reklamace u drobností beru za ztrátu času. Když tak dám fakt špatné hodnocení a u firmy už nekupuju.
Tlatoani
Příspěvky: 75
Registrován: 8. 8. 2020, 8:42

8. 6. 2021, 12:04

Dík za reakce a potvrzení, že v tom nejsem sám. S Aliexpessem jsem roztrpčen, Obchodník mi poslal misto 20. kusů ložisek jen 10 kusů, Vybalování, neporušenost baličku vše na videu a přes to mě Aliexpress poslal na poštu k sepsání reklamace. Bez protokolu z pošty reklamaci zamítl jako neopodstatněnou.

Máte dobré zkušenosti s nějakým jiným tržištěm (zatim jsem chodil na Aliexpess a Ebay)?
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

8. 6. 2021, 4:27

shaolin píše: 3. 6. 2021, 6:37 Dnes som čítal nejaké pravidlá a vyzerá to že ide o dátum kedy sa to predloží na preclenie a nie o dátum nákupu (čo je dosť blbosť z právneho hľadiska). Viď príloha
Nejaky relevantni zdroj toho pravniho hlediska?
O tom jaka je celni hodnota atd se vzdy rozhoduje v okamzik predlozeni k procleni. I kdyz jsem zalohu ve vysi 100% platil rok predem...

Mimochodem tohle melo platit uz od ledna, jen diky covidu se to posunulo o pul roku.
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“