Magnetka na repasi

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

9. 8. 2018, 2:52

S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 8. 2018, 3:09

To je tak do kategorie za odviz
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

9. 8. 2018, 4:08

Nevím, neviděl jsem v reálu. Jak je to rezaté, tak to celkem vetuje informaci o přikrytí plachtou, i když nějaká tam na zemi vidět je. Nicméně kliky se dají očistit a magnet přebrousit, stejně tak lze řešit rezatý stůl. Otázka jsou vodící plochy, kde naštěstí u brusky je to dělané ze samé podstaty tak aby na ně nemohlo natéct (resp. naprášit prach z broušení a nacákat emulze s prachem). Tj. jestli jsou dostatečně naolejované, tak by mohly být v pohodě. Samozřejmě jiná otázka pak je, v jakém stavu jsou z hlediska opotřebení.

Já jsem takto v létě 2015 koupil od nějakého chlapa 2ks FA3 co stály venku a ty vůbec nebyly přikryté. Původně jsem si říkal, jak to vůbec bude vypadat, ale olej s běžným vzdušným prachem vytvořily šmír, co to celkem slušně zakonzervoval, takže to celkem bylo v pohodě. A to na vodící plochy přímo pršelo. Spíš paradoxně to bylo víc horší v částech mezi dvěma díly (jako třeba rybiny konzoli a příčné saně, nebo třeba pod opnutím hlavy na rybinách sloupu). Tam to občas už bylo trochu narezlé. Nicméně ona naštěstí moc litina nerezne.
Celkově bych řekl, že jsou vidící plochy v daleko lepším stavu, než u některých strojů z fabrik (taky už jsem viděl vodící plochy, kde byly úplně vydřené brázdy) a třeba na příčném vedení jsou ještě vidět zbytky po zaškrabání.

Píše při rychlém jednání dohoda jistá. Tak když se třeba nechá ukacet na 12 nebo 15k, tak by to nemuselo být marné. Magnetky jsou většinou kolem 50k a to stav není o nic valnější.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22397
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

9. 8. 2018, 4:16

Prave
Ja videl masinu a co bylo odkryte to bylo relativne dobre
Ale v mazacich drazkach se drzela voda takze dulkova koroze jak hrom
To same v maticich posuvovych sroubu
O vretenu nemluvim
Tam budou v haji loziska na jistotu
Delal jsem par stroju ktery byli treba vykoupany pri povodni a nebylo to nikdy nic lacinyho

Ten stroj ma smysl jedine zadarmo a jedine pro nekoho kdo si ho umi opravit z vetsiny sam
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

9. 8. 2018, 5:38

Ono to venku zrezne i pod plachtou. Stačí zapršet, pak sluníčko a páry od země pod plachtou zkondenzují. Ovšem podle stavu kopřiv kolem stroje tu plachtu odfouknul vítr už minimálně před měsícem. :D
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“