Levné brusky - průběžná aktualizace

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

20. 12. 2020, 6:07

milan.83 píše: 20. 12. 2020, 5:19 Není na štítku 2p/1000?
Asi to bude 2p/1000, ale nevím. Brusku jsem samozřejmě osobně neviděl a na fotkách to vidět není.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

20. 12. 2020, 6:12

Rozdíl mezi 2U a 2P je:
- Nejde nasadit rameno s vnitřním broušením. To až takový problém být nemusí, někdo to prostě nepotřebuje.
- Nejdou natáčet vřeteníky. To už je horší.
- Je daleko víc šikmý stůl- Tj. nepasují vzájemně věci jako lunety, broušená strmých kuželů, atd.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

25. 12. 2020, 6:11

milan.83 píše: 20. 12. 2020, 5:19 Není na štítku 2p/1000?
Mlho,však to píšu v tom článku před tebou.O tom,že je produkční se netřeba dohadovat,to je skutečnost.a to číslo za lomítkem je právě ten metr o kterém píšu..
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

25. 12. 2020, 6:19

aleshonsa píše: 20. 12. 2020, 6:12 Rozdíl mezi 2U a 2P je:
- Nejde nasadit rameno s vnitřním broušením. To až takový problém být nemusí, někdo to prostě nepotřebuje.
- Nejdou natáčet vřeteníky. To už je horší.
- Je daleko víc šikmý stůl- Tj. nepasují vzájemně věci jako lunety, broušená strmých kuželů, atd.
No,kdo brousí povrch,ten potřebuje brousit i díry..To spolu tak nějak souvisí.K tomu účelu může mít samostatnou brusku,i Kameníček je dělal..Nejhorší na tom je,jestli je holá.Když nebude mít lunety a opěrky,tak v tomhle případě už je to jen poloviční stroj
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

25. 12. 2020, 6:45

david.1 píše: 25. 12. 2020, 6:19
aleshonsa píše: 20. 12. 2020, 6:12 Rozdíl mezi 2U a 2P je:
- Nejde nasadit rameno s vnitřním broušením. To až takový problém být nemusí, někdo to prostě nepotřebuje.
- Nejdou natáčet vřeteníky. To už je horší.
- Je daleko víc šikmý stůl- Tj. nepasují vzájemně věci jako lunety, broušená strmých kuželů, atd.
No,kdo brousí povrch,ten potřebuje brousit i díry..
Nepotřebuje. Jestli někdo nedělá nějaké specifické díly, tak o vnitřní broušení nezavadí.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

25. 12. 2020, 11:25

Já bych to otočil,málo kdo brousí tak specifické díly,že by nepotřeboval brousit díry. Vysvětli mi,jak bys třeba brousil součástky,které jsou kalené,duté( teď zrovna nemusíme brát to,že bude i ta díra broušená)- prostě třeba trubka,která bude cementovaná a ten chudák bude mít jen tuhle produkční brusku-a nic jiného na čem by vybrousil.. (doplň co mu bude chybět)? :?
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

26. 12. 2020, 1:31

david.1 píše: 25. 12. 2020, 11:25 Já bych to otočil,málo kdo brousí tak specifické díly,že by nepotřeboval brousit díry. Vysvětli mi,jak bys třeba brousil součástky,které jsou kalené,duté( teď zrovna nemusíme brát to,že bude i ta díra broušená)- prostě třeba trubka,která bude cementovaná a ten chudák bude mít jen tuhle produkční brusku-a nic jiného na čem by vybrousil.. (doplň co mu bude chybět)? :?
Bude mu chybět to samé, jako když ten díl bude mít místo max. 1000mm třeba 1200mm - tj. stroj co to umí udělat. Spíš jde o to, v kolika % případů se stane, že jeho díl bude potřebovat vnitřní broušení a v kolika % případů se stane, že bude potřebovat obecně brousit víc jak 1000mm. Oproti tomu v kolika % se stane, že se vejde do 1000mmm a nebude potřebovat vnitřní broušení.
Před pár lety jsem kupoval něco od jednoho brusiče od Příbrami. Je to člověk co nedělá nic jiného, než že brousí na zakázku, svojí produkci nemá žádnou. Nabízel mi vnitřní broušení k BUA16, kterou tam měl, s tím, že to jaktěživ nepoužil.

Prostě je to stejné, jako se bavit proč kupovat např. vertikální frézku za XXX CZK s vědomím, že na ní neudělám díl, co budu muset dělat na univerzální.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Milan199
Příspěvky: 2906
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

26. 12. 2020, 8:43

aleshonsa píše: 26. 12. 2020, 1:31
david.1 píše: 25. 12. 2020, 11:25 Já bych to otočil,málo kdo brousí tak specifické díly,že by nepotřeboval brousit díry. Vysvětli mi,jak bys třeba brousil součástky,které jsou kalené,duté( teď zrovna nemusíme brát to,že bude i ta díra broušená)- prostě třeba trubka,která bude cementovaná a ten chudák bude mít jen tuhle produkční brusku-a nic jiného na čem by vybrousil.. (doplň co mu bude chybět)? :?
Bude mu chybět to samé, jako když ten díl bude mít místo max. 1000mm třeba 1200mm - tj. stroj co to umí udělat. Spíš jde o to, v kolika % případů se stane, že jeho díl bude potřebovat vnitřní broušení a v kolika % případů se stane, že bude potřebovat obecně brousit víc jak 1000mm. Oproti tomu v kolika % se stane, že se vejde do 1000mmm a nebude potřebovat vnitřní broušení.
Před pár lety jsem kupoval něco od jednoho brusiče od Příbrami. Je to člověk co nedělá nic jiného, než že brousí na zakázku, svojí produkci nemá žádnou. Nabízel mi vnitřní broušení k BUA16, kterou tam měl, s tím, že to jaktěživ nepoužil.

Prostě je to stejné, jako se bavit proč kupovat např. vertikální frézku za XXX CZK s vědomím, že na ní neudělám díl, co budu muset dělat na univerzální.
Taky by bylo dobré nepoplést příčinu a důsledek. Nemám technologii = neberu zakázky. Při rozjezdu BUA16 je tam vnitřní broušení // které z toho rozjezdu notný kus ubere // spíše na ozdobu.
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

26. 12. 2020, 1:55

Bua není pro mně regulérní bruska,je to spíš hodinářský přístrojek..Jde o to,že na velké brusce malou věc uděláš,ale opačně to nepůjde.Tam opravdu vnitřní broušení nemá téměř smysl.
Pro inženýra: ty stroje jsou univerzální proto,že se na nich dá dělat daleko víc věcí než na produkčních. My,co nemáme fabriku, a bereme především opravy, kusovky ,nebo série do deseti kusů,jsme na té univerzálnosti závislí,protože když to neuděláš,příště už k tobě ta zakázka(zákazník) nepřijde/a když uděláš,začne se vracet ,a nosí i jednoduché práce(=rychlé prachy).. A bývá to tak,že když někdo přijde se zakázkou,se kterou ho všude vyhodili,už ani neřeší peníze,ale spíš možnost udělání a rychlost. Pak to i slušně zaplatí,že už nemusíš přemýšlet nad tím,jestli jsi to příslušenství nepřeplatil..
A pro ty dva přede mnou otázka: budete teoreticky mít funkční brusku na kulato (pro inženýra jen teoreticky) a přijde dobře placená zakázka,kde bude to výše zmíněné broušení cementovaných trubek-tedy povrch okujený,popř. otřískaný. Jakým způsobem nabrousíte kužely pro upnutí (jde to rozšířit i na obyčejné bálce,které mají navrtávku). Zdůrazňuju,že nejsem brusič,brousím jen z nedostatku firem,kde by šlo kooperovat,tak mi to vysvětlete jako laikovi. Samozřejmě nemám brusku na důlky ani otvorovku jako samostatný stroj.
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

26. 12. 2020, 2:22

david.1 píše: 26. 12. 2020, 1:55 Bua není pro mně regulérní bruska,je to spíš hodinářský přístrojek..Jde o to,že na velké brusce malou věc uděláš,ale opačně to nepůjde.Tam opravdu vnitřní broušení nemá téměř smysl.
Pro inženýra: ty stroje jsou univerzální proto,že se na nich dá dělat daleko víc věcí než na produkčních. My,co nemáme fabriku, a bereme především opravy, kusovky ,nebo série do deseti kusů,jsme na té univerzálnosti závislí,protože když to neuděláš,příště už k tobě ta zakázka(zákazník) nepřijde/a když uděláš,začne se vracet ,a nosí i jednoduché práce(=rychlé prachy).. A bývá to tak,že když někdo přijde se zakázkou,se kterou ho všude vyhodili,už ani neřeší peníze,ale spíš možnost udělání a rychlost. Pak to i slušně zaplatí,že už nemusíš přemýšlet nad tím,jestli jsi to příslušenství nepřeplatil..
A pro ty dva přede mnou otázka: budete teoreticky mít funkční brusku na kulato (pro inženýra jen teoreticky) a přijde dobře placená zakázka,kde bude to výše zmíněné broušení cementovaných trubek-tedy povrch okujený,popř. otřískaný. Jakým způsobem nabrousíte kužely pro upnutí (jde to rozšířit i na obyčejné bálce,které mají navrtávku). Zdůrazňuju,že nejsem brusič,brousím jen z nedostatku firem,kde by šlo kooperovat,tak mi to vysvětlete jako laikovi. Samozřejmě nemám brusku na důlky ani otvorovku jako samostatný stroj.
kužely na těch hranách tam žádný (z principu) ramenem brousit nebudu - protože to je čistá prasárna. Jednak je to na velkým průměru (takže špatná přesnost, velký odpor, životnost hrotů....prostě všechno špatně) a hlavně je to moc práce, výsledek čistě napikaču.
Udělám si špunty z automatovky s čelem, akorát důlky a pět stovek vůli na pětiminuťák - a ty tam pak lehce nalepím (NE nalisuji - abych to nezešišatil). Díra na konci trubky se předtím samozřejmě musí otryskat a nebo ojet kotoučem, aby byla čistá.
Nic složitého ani žádná hustá technology.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

26. 12. 2020, 3:18

Já tomuhle teoretizování nějak nerozumím. Stejně tak se můžu ptát, co budu za stejné situace dělat, když ty roury budou dlouhé 1200mm atd.

Tohle vlákno se jmenuje "Levné brusky" a dle toho odpovídá, co jsem sem dal. Ti, co tu čtou, asi nejsou nesvéprávní idioti a dokážou si operační možnosti každého stroje posoudit sami a pak případně na místo vyrazit a posoudit i reálný technický stav, a na základě toho se rozhodnout. Tím bych celou debatu ukončil - když někdo dá do obdobného vlákna o frézkách třeba FA2 tak se taky nedebatuje, že má podélný posuv jen 630mm a tudíž se na ní nedá udělat frézování dlouhé 700mm atd.
Prostě tohle není vlákno na téma ideální stroj.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
r4cv
Příspěvky: 2681
Registrován: 8. 12. 2009, 8:32
Bydliště: Topoľčany

26. 12. 2020, 5:35

len ich nechaj. pomedzi tie kecy sem-tam aj dajú nejakú relevantnú informáciu, alebo vychytávku, ktorú by za normálnych okolností nespomenuli. Keď sa to nedá čítať, tak ich ignorujem.
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

26. 12. 2020, 5:39

aleshonsa píše: 26. 12. 2020, 3:18 Já tomuhle teoretizování nějak nerozumím. Stejně tak se můžu ptát, co budu za stejné situace dělat, když ty roury budou dlouhé 1200mm atd.

Tohle vlákno se jmenuje "Levné brusky" a dle toho odpovídá, co jsem sem dal. Ti, co tu čtou, asi nejsou nesvéprávní idioti a dokážou si operační možnosti každého stroje posoudit sami a pak případně na místo vyrazit a posoudit i reálný technický stav, a na základě toho se rozhodnout. Tím bych celou debatu ukončil - když někdo dá do obdobného vlákna o frézkách třeba FA2 tak se taky nedebatuje, že má podélný posuv jen 630mm a tudíž se na ní nedá udělat frézování dlouhé 700mm atd.
Prostě tohle není vlákno na téma ideální stroj.
No vidíš,teď jsi právě vymyslel pěknou blbost.. Na tý metrový metr dvacet obrousíš(tedy ty asi ne,ale ten,kdo to umí)
Jenže k tomu je právě třeba to příslušenství o kterém se domníváš,že ho nepotřebuješ.
A s frézováním,to ani nepíšu.. Na takovéhle frézce jsem dělal pravítko do metrové ohýbačky,čili metr a něco.. a potom jsem ho brousil.. Taky jen na metrové brusce,protože větší jsem neměl..
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

26. 12. 2020, 6:13

milan584 píše: 26. 12. 2020, 2:22
david.1 píše: 26. 12. 2020, 1:55 Bua není pro mně regulérní bruska,je to spíš hodinářský přístrojek..Jde o to,že na velké brusce malou věc uděláš,ale opačně to nepůjde.Tam opravdu vnitřní broušení nemá téměř smysl.
Pro inženýra: ty stroje jsou univerzální proto,že se na nich dá dělat daleko víc věcí než na produkčních. My,co nemáme fabriku, a bereme především opravy, kusovky ,nebo série do deseti kusů,jsme na té univerzálnosti závislí,protože když to neuděláš,příště už k tobě ta zakázka(zákazník) nepřijde/a když uděláš,začne se vracet ,a nosí i jednoduché práce(=rychlé prachy).. A bývá to tak,že když někdo přijde se zakázkou,se kterou ho všude vyhodili,už ani neřeší peníze,ale spíš možnost udělání a rychlost. Pak to i slušně zaplatí,že už nemusíš přemýšlet nad tím,jestli jsi to příslušenství nepřeplatil..
A pro ty dva přede mnou otázka: budete teoreticky mít funkční brusku na kulato (pro inženýra jen teoreticky) a přijde dobře placená zakázka,kde bude to výše zmíněné broušení cementovaných trubek-tedy povrch okujený,popř. otřískaný. Jakým způsobem nabrousíte kužely pro upnutí (jde to rozšířit i na obyčejné válce,které mají navrtávku). Zdůrazňuju,že nejsem brusič,brousím jen z nedostatku firem,kde by šlo kooperovat,tak mi to vysvětlete jako laikovi. Samozřejmě nemám brusku na důlky ani otvorovku jako samostatný stroj.
kužely na těch hranách tam žádný (z principu) ramenem brousit nebudu - protože to je čistá prasárna. Jednak je to na velkým průměru (takže špatná přesnost, velký odpor, životnost hrotů....prostě všechno špatně) a hlavně je to moc práce, výsledek čistě napikaču.
Udělám si špunty z automatovky s čelem, akorát důlky a pět stovek vůli na pětiminuťák - a ty tam pak lehce nalepím (NE nalisuji - abych to nezešišatil). Díra na konci trubky se předtím samozřejmě musí otryskat a nebo ojet kotoučem, aby byla čistá.
Nic složitého ani žádná hustá technology.
To máš samozřejmě pravdu,i s těmi hroty- i když já neměl na mysli díru třeba 50,alejen díru 12mm - ač v těchto rozměrech mám tvrdokovové hroty. S pracností to Tvoje rozhodně nevyjde vítězně, když se bude jednat o jeden až tři kusy,vyhraju já,troufám si napsat že i přesností-za těch pět minut,co budeš čekat na vytvrdnutí mám přebroušené oba kužely.Když bude válec plný-zase se bavíme o pák kusech,nebo když bude navrtávka v kaleném dílu poškozená,tak zase problém.. Já vím,jde tam třeba naletovat špunt a ten v soustruhu navrtat,ale zase čas a pracnost je v nepoměru k výsledku..
Aris
Příspěvky: 676
Registrován: 15. 11. 2012, 8:21

31. 12. 2020, 9:50

Sovětská bruska na gravírovací frézy ZS 10, kopie německého Deckelu.
Na chipmakers.ru jsou o tom rozsáhlé vlákna. Někdo to zvládnul upravit tak, že na tom ostří i normální frézy.

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1298875 ... bruska.php

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“