Levné brusky - průběžná aktualizace

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

25. 11. 2018, 12:45

Davide, asi jsi nepochopil, že ty znaky ***** nahrazují slovo prdel, tedy ve správném skloňování v kontextu mého příspěvku prdele. Tedy celkově jdi do prdele!!!!
To, že to nemáš v hlavě úplně v pořádku, vím už delší dobu, netřeba to dokazovat nekonečným blábolem, který jsem ani nečetl (z celkem pochopitelných důvodů).

TO ADMIN: Není tady nějaké funkce, jak zablokovat některým vybraným členům do nekonečna trollovat určitá vlákna? Myslím ten dotaz smrtelně vážně. Už mě to fakt nebaví!!!
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

25. 11. 2018, 6:39

Problém není obsah, ale forma jakou si ho prezentoval.

Jinak s tebou souhlasím, všechny stroje co jsem dovezl jsou v kilech mezi 5-9Kč. Kromě teda té malé brusky na ventily.

Na rozdíl od Aleše ten poslední příspěvek za blábol nepovažuju, naopak.

Aleš má pravdu v tom, že jestli ta mašina stoji 10, nebo 50 je jedno, ta práce okolo toho bude stejná, a pokud to není čerstvě po GO, tak to bude vždycky loterie.

Příslušenství je bez debat, to mám kompletní snad jen k 4C, jinak jsem se po těch krámech něco najezdil, a ještě nemám pořád všechno, co k tomu patří.

Třeba ty magnetky, doteď brousily, tak ještě v soukromejch rukách něco málo práce zvládnou, ty nároky na ně už takový nebudou. A kdo by je měl, ten bude rovnou hledat něco jiného, bude mít na to práci.

Jsem přesvedčenej, že i ten starej vyjetej stroj bude přesnější, jak obsluha, tj. že víc chyb bude mít na svědomí začínající brusič, než dosluhující bruska. Mám tu přes kopec jednoho brusiče, cca 50let praxe na bruskách, chodivám za nim často, a třeba jen přebroušeni magnetu je zajimavý, jak ty věci upínat, to co všechno pozná a zná, vedle toho je stav brusky, kterou si hobík doveze domů naprosto zanedbatelnej. A lepší nabořit brusku za 20, než za 70. Dá se sehnat za 5,- ale není to každej den, a musí se tomu obětovat čas, a taky je to o náhodě.

Nakonec se tu nedávno řešil problém že na nový brusce byl problém něco udělat do roviny.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

25. 11. 2018, 10:06

jenže někdo má rovinu 0,003mm a někdo 0,2mm :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

25. 11. 2018, 10:11

DwPetr píše: 25. 11. 2018, 6:39 .....
Na rozdíl od Aleše ten poslední příspěvek za blábol nepovažuju, naopak.
....
Tak to tě obdivuju, že jsi to četl.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

25. 11. 2018, 10:20

RaS píše: 25. 11. 2018, 10:06 jenže někdo má rovinu 0,003mm a někdo 0,2mm :D
To je pravda, jak není nůž do mlejnku na maso ve třech tisícinách, tak to stojí za prd. :D

Básník tím chtěl říct, že u tý brusky za 10-20tis je jedno v jakým je to stavu, aspoň aby se točilo, protože si ji nebude kupovat nikdo, kdo ty tisíciny bude muset dodržovat. A tady je to vlákno je přesně o tom, že to není jen věc mašiny, ale hlavně zkušeností, takže jakou má cenu pro začínajícího brusiče - hobíka, kvalitní drahá bruska viewtopic.php?f=83&t=29596&hilit=bruska&start=15
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

25. 11. 2018, 10:21

já se tedy nechci míchat do Vaší debaty, kdo s kým, s čím souhlasí, ale chtěl bych se zeptat Aleši ty na těch strojích děláš, už jsi nějaký komplet zgenerálkoval a funguje a nebo jsi zatím ve fázi "sběrače" a repas máš na někdy "až" (dostavíš dílnu, až bude volněji atd)?
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

25. 11. 2018, 10:30

DwPetr píše: 25. 11. 2018, 10:20
RaS píše: 25. 11. 2018, 10:06 jenže někdo má rovinu 0,003mm a někdo 0,2mm :D
To je pravda, jak není nůž do mlejnku na maso ve třech tisícinách, tak to stojí za prd. :D

Básník tím chtěl říct, že u tý brusky za 10-20tis je jedno v jakým je to stavu, aspoň aby se točilo, protože si ji nebude kupovat nikdo, kdo ty tisíciny bude muset dodržovat. A tady je to vlákno je přesně o tom, že to není jen věc mašiny, ale hlavně zkušeností, takže jakou má cenu pro začínajícího brusiče - hobíka, kvalitní drahá bruska viewtopic.php?f=83&t=29596&hilit=bruska&start=15
tak ono může být několik pohledů na věc, a několik způsobů využití, a asi není správné jen tvrdě prosazovat ten svůj postoj.. já třeba souhlasím s Davidem, že je lepší přivézt něco dražšího lepšího co funguje rovnou, než nějaký nejlevnější střep, který musím GO ale je za cenu šrotu, takový šrot většinou dopadne tak, že se to rozebere možná se někdo něco natře a trvá to roky a nebo to skončí ve šrotu, ale pokud to někdo dokáže a ve finále to rozchodí tak klobouk dolů.. takový člověk by ale pak měl vyčíslit své náklady a většinou dojde k tomu, že to byl ekonomický nesmysl..
ale je tom o tom co děláš, někdo repasuje, někdo potom vyrábí.. jeden se na to dívá tak, že to má doma a chleba to nežere, druhe tak že to vydělává a pokud to vydělává tak je lepší ať to vydělává něco hned byť za cenu vyšší pořizovací ceny, (z hlediska jestli mám dát 20 nebo 40000, protože ten rozdíl jsou dneska "drobné" které ten stroj vydělá za chvíly
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

25. 11. 2018, 10:44

aleshonsa píše: 25. 11. 2018, 10:11
DwPetr píše: 25. 11. 2018, 6:39 .....
Na rozdíl od Aleše ten poslední příspěvek za blábol nepovažuju, naopak.
....
Tak to tě obdivuju, že jsi to četl.
Nikdy jsem neměl problém s úrovní odbornosti obsahu, kterou tady chlapi mají, tu považuju vždycky za přínos. Problém mám jenom s tím, když je ta odbornost zastrčená za blbě zvolenou formu typu, já všechno znám, vím, mám nejvíc zkušeností, a vy jste blbci a tak vám to tady musím napsat. Chápu že je to nebaví, psát nějaký věci dokola, pak k čemu ty ostatní řeči? A až když je buď vytočíš, nebo se to přesune do osobní roviny, tak pak teprve, aby se neřeklo, tak to dostane i ten obsah. Klidně si to přečti, podle mě jsou to rozumný důvody, proč se jeden konkrtétní člověk na to dívá takhle. Druhej se na to může dívat jinak, no a co. Dokonce zajimavá zmínka o problému se šroubem, s vřetenem, náznak že je ještě nějaký "tajemství" mimo návod.. to jsou první vlaštovky :P Reakce, např. že bude někdo cinkat hlavou o dlažbu z nikoho váženýho odborníka neudělá :wink:
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

25. 11. 2018, 11:19

aleshonsa píše: 25. 11. 2018, 10:11
DwPetr píše: 25. 11. 2018, 6:39 .....
Na rozdíl od Aleše ten poslední příspěvek za blábol nepovažuju, naopak.
....
Tak to tě obdivuju, že jsi to četl.
Nojo,někdo čte příspěvky,někdo do nekonečna hledá ty nejlevnější top nabídky:-))
Docela by mě zajímalo,jak píše(ěvidentně zkušenější) kolega,jestli na těch šrotech něco děláš/resp. jestli jsi už z těch šrotů něco smysluplného udělal,nebo jen tvoříš sbírku.To je další možnost..Vždyť ani v muzeu nejsou všechny exponáty funkční a kompletní..Možná ti tedy jde jen o zachování,to mě před tím nenapadlo..
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

25. 11. 2018, 11:21

RaS píše: 25. 11. 2018, 10:21 já se tedy nechci míchat do Vaší debaty, kdo s kým, s čím souhlasí, ale chtěl bych se zeptat Aleši ty na těch strojích děláš, už jsi nějaký komplet zgenerálkoval a funguje a nebo jsi zatím ve fázi "sběrače" a repas máš na někdy "až" (dostavíš dílnu, až bude volněji atd)?
GO bych to nenazýval. Jak jsem psal někde dříve, nedělal jsem zaškrabání. Tj. spíš střední oprava ve smyslu vyčistit, vyměnit ložiska atd.
Takto komplet jsem udělal FN22 a 3M642. FN22 Už je v plném provozu a i jsem na ní dělal, než jsem začal stavět. U 3M642 potřebuju zvednout zadek, abych vyčistil vedení a rozchodil mazání a pak nasadit zpět brusný vřeteník a stůl. Jenomže na to potřebuju upravit jeřáb, aby projel do dílny kde je, a na to už právě nebyl čas.
VS20 a PR20 jsem v podstatě jen vyčistil, nepočítám drobnost jako výměna řemenice u PR20. Oboje už je taky v provozu. U VS20 budu řešit jedno ložisko u vřetene.
V rozdělaném stavu je magnetka.

To není na nějaké až, nebo někdy. Stavba dílny už se blíží ke konci. Vlastně už chybí nějaké drobnosti a udělat elektriku. A pak na jaře až zase bude tepleji ještě nějaké zednické práce (udělat novou nájezdovou rampu, rozšíření jedněch dveří v objektu, atd.). Pak se bude pokračovat ve strojařině.

Teď třeba zrovna stěhuju dílnu s FN22, protože je v jiném objektu a už to tam chci ukončit.

Na tom všem právě vidím, jak hoří tyhle teorie o "pěkných" strojích. Třeba 3M642 byla ve vizuálně poměrně slušném stavu. Akorát, že dlouho stála. Ale až když jsem jí rozebral tak se ukázalo vadné ložisko na příčném posuvu atd.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

25. 11. 2018, 11:31

david.1 píše: 25. 11. 2018, 11:19
aleshonsa píše: 25. 11. 2018, 10:11
DwPetr píše: 25. 11. 2018, 6:39 .....
Na rozdíl od Aleše ten poslední příspěvek za blábol nepovažuju, naopak.
....
Tak to tě obdivuju, že jsi to četl.
Nojo,někdo čte příspěvky,někdo do nekonečna hledá ty nejlevnější top nabídky:-))
Docela by mě zajímalo,jak píše(ěvidentně zkušenější) kolega,jestli na těch šrotech něco děláš/resp. jestli jsi už z těch šrotů něco smysluplného udělal,nebo jen tvoříš sbírku.To je další možnost..Vždyť ani v muzeu nejsou všechny exponáty funkční a kompletní..Možná ti tedy jde jen o zachování,to mě před tím nenapadlo..
Ty jsi někdy u mě někdy byl? Evidentně ne, tak co meleš něco o stavu strojů v mé dílně ....
Já příspěvky normálně čtu, ale ty co pro mě mají nějaký smysl. Sorry, ale na kilometr dlouhou slátaninu nemam čas. Mně stačila už ta jedna, co jsi tu pár stránek předtím napsal. Prostě jsi se u mě bohužel zapsal jako bullshitář (ne jen díky vláknům typu levná brusky/frézky/...).
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

25. 11. 2018, 11:40

Abych celkově shrnul můj postoj.
Nevím, kde se berou „odborníci“, co posuzují technický stav jakéhokoliv stroje jen podle fotky z inzerátu, resp. obecně podle vnějšího vzhledu. Já třeba o stavu té BPH20 nevím vůbec nic. Nebyl jsem tam, nepouštěl jsem jí, neměřil jsem jí.
Někdo mi říkal, že překupníci omývají stroje naftou, aby se pěkně leskly. Moc jsem tomu nevěřil, ale když zde čtu postoje některých tak tomu pomalu začínám věřit. Nejlepší je si asi koupit naleštěnou bídu …
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

25. 11. 2018, 12:00

DwPetr píše: 25. 11. 2018, 10:44
aleshonsa píše: 25. 11. 2018, 10:11
DwPetr píše: 25. 11. 2018, 6:39 .....
Na rozdíl od Aleše ten poslední příspěvek za blábol nepovažuju, naopak.
....
Tak to tě obdivuju, že jsi to četl.
Nikdy jsem neměl problém s úrovní odbornosti obsahu, kterou tady chlapi mají, tu považuju vždycky za přínos. Problém mám jenom s tím, když je ta odbornost zastrčená za blbě zvolenou formu typu, já všechno znám, vím, mám nejvíc zkušeností, a vy jste blbci a tak vám to tady musím napsat. Chápu že je to nebaví, psát nějaký věci dokola, pak k čemu ty ostatní řeči? A až když je buď vytočíš, nebo se to přesune do osobní roviny, tak pak teprve, aby se neřeklo, tak to dostane i ten obsah. Klidně si to přečti, podle mě jsou to rozumný důvody, proč se jeden konkrtétní člověk na to dívá takhle. Druhej se na to může dívat jinak, no a co. Dokonce zajimavá zmínka o problému se šroubem, s vřetenem, náznak že je ještě nějaký "tajemství" mimo návod.. to jsou první vlaštovky :P Reakce, např. že bude někdo cinkat hlavou o dlažbu z nikoho váženýho odborníka neudělá :wink:
ad vážený odborník-no když čteš ty bláboly,jak si někdo myslí,že obejde Gleasona,Klingelnberga nebo třeba jen Harbecka /Lorenze nějakým pseudo programem a komunálním nástrojem,přičemž má to sebevědomí,že tvrdí,že mu to stačí,není asi co dodat,kdo o tom trošku něco ví,asi nemůže reahovat jinak než,že ho pošle někam..Prostě z hovna bič neupleteš,to je staré moudro.A kdyby to bylo jinak,yl by plné sběrny těchto strojů,a na pracáku plno ozubářů..Zatím to vypadá tak,že 99,8% procenta zdejších diskutujících ani netuší kinematiku těch strojů,natož aby třea jen poznali nástroj do nich.Přitom o tom všem byly napsané spousty knížek,povšechných i přísně konkrétních a odborných.Je to jen o chuti o tom něco zjistit..Ono díru do fláku železa udělá i dítě,na soustruhu může dobře dělat puberťák, železnej klacek do kulata obrousí kdejakej Jouda a vcelku to bude mít i míru.Na bruskách dělaly i ženský po zaučení (nemám nic proti ženskejm po zaučení,jedna taková dělala i kancléřku..)..Ale zaučené ozubáře jsem v životě nepotkal.To se buďto dědilo,anebo v tom ten člověk dělal od vyučení..A když mu je dneska takových padesát a víc,už toho o zubech a zubohlodání dost ví.Ví toho tolik,že každej takovej ,co si tady vylejvá svý myšlenky jak to dokáže ,musí před ním sebekriticky sklonit hlavu,ať je sebevětší suverén..No a z toho je to cinkání.
Ad pohled na problém-no tam moc směrů není-buďto si dělám muzeum bez ambicí něco na mašinách dělat-a jsem k tomu ještě lakomej,nebo si uvědomuju ,že ty šroty,co pořizuju nemají praktickou cenu(inženýr),takže tam jde jen o tu kilovou cenu,anebo chci stroje pro sebe,na kterých chci dělat výrobky a ne kutit,a připlatím si.Logicky ,až se to rozkřikne,tak začnou chodit melouchy i práce,které většinou ten (dražší)stroj zaplatí a vydělají i na další...Opačně to asi nefunguje,když budeš mít horizontku ,která bude dělat s přesností čtyři desetiny, můžeš vrtat tak zámečníkům panty na vrata po padesátce za kus. Když ale udrží míru,a budeš vrtat uložení vaček,což už je práce v tisících..Já vím,není všechno o penězích,jenže když je snadněji vydělám,nebudu špekulovat nad stroji na rozebrání a do deseti tisíc.
Ad učení se-říká se,že nejlíp se naučíš jezdit na starým kole..To asi funguje,ale s mašinama je to přesně opačně. Argument ,že případné nabourání tolik nebolí je scestný,když se chceš učit,dej se zaměstnat,tam ty mašiny nebudou tvoje a nebude to bolet vůbec.Ad nepřesná magnetka,to Tě teda postavím k magnetce,kde padá stůl(brousí klín)a ještě je volné vřeteno,a předvedeš mi ty zkušenosti a nabrousíš třeba jen pravoúhlou kostku v Ra 0,2 :-))
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

25. 11. 2018, 12:01

Naftou se to moc neumyje, nastříká se to odmašťovačem, čistič na motory apod.. spláchne se to wapkou, a pak se to teprve poleje tou naftou, pojezdí stolama, aby to hned nezrezlo.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

25. 11. 2018, 12:06

david.1 píše: 25. 11. 2018, 12:00 .
Uznávám.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“