přeposílání z USA

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

23. 9. 2018, 10:33

Ahoj,
máte někdo zkušenost s https://www.usa-balik.cz/ (dříve cz-ebay.cz) anebo s https://planetexpress.com/cs/hlavni-stranka/ ?
Nějak mě poslední dobou přestává Shipito bavit. Teda ne že by něco provedli, ale prostě cena přepravy u nich začíná být neskutečně drahá v porovnání s třeba právě výše uvedenou konkurencí. Navíc nemají na rozdíl od USA balíků lodní přepravu. Což se na strojařinu rozhodně hodí.

Třeba nedávno běžela na eBay v USA aukce serveru HPE DL580 G7. Začínala na 1USD, cena přepravy po USA byla 100USD. Měl 4x 10tijádrový procesor každý po 20ti vláknech a 128GB RAM. Tak jsem si říkal, že bych to zkusil. Protože i když už je to starší stroj s DDR3 RAM na nějakých jen 1GHz, tak stroj s 80ti vlákny momentálně nemam a kdybych chtěl do své T7810 nacpat 128GB RAM tak bych musel vypláznout 40 000,.- (nemluvě o upgrade výpočetního výkonu ať už pomocí procesorů, nebo GPU - to ani raději nepočítám). Nakonec aukce končila na nějakých 350USD, což byla pořád super cena a nějak mě svrběli prsty do toho hrábnout. Říkal jsem si, že přeprava sem bude tak 200 - 250 USD.
Nakonec jsem se na to vybodl, protože momentálně něco takového nepotřebuju a byl by jen do zásoby. Jenže těmhle věcem rychle klesá hodnota a za nějakou dobu už třeba seženu něco s DDR4 RAM.
Ještě že jsem do toho nešel! Když jsem se pak koukal na ceny přepravy sem pomocí kalkulátoru Shipito tak se mi protočili panenky (odhadl jsem to na 40kg - max. hmotnost je 50kg, ale to bude asi s plným obsazením všech šachet pro HDD). Nejlevnější Fedes Exonomy za 420USD a DHL Express dokonce 780USD!!! Není to tak dávno, tak 2 roky zpět, co přeprava podobné zásilky přes DHL byla kolem 300USD a loni to taky ukazovalo, méně - tak 400 nebo 500 USD.

Podle mého Shipito dost ubývá zákazníků. Nedávno mi přišla od nich třeba zpráva, že zavírají sklad v Nevadě z důvodů malé vytíženosti a že v jiných skladech je dostatek volné kapacity. Dále, právě ceny přepravy u DHL a Fedex jsou dány, jak velkou dostanou slevu. A ta je závislá na tom, kolik od nich odchází danou přepravní službou zásilek. Takže jestli jim takto brutálně rostou ceny přepravy a přitom jinde jsou jako dřív, tak to dle mého znamená jedné - velký propad počtu odchozích zásilek, takže nedosáhnout na takovou slevu jako dřív.

V květnu jsem kupoval z USA Dell T7810 a prodávající mi to poslal sem do ČR přes DHL za 100USD! Kdybych to přeposílal přes Shipito (hmotnost počítače je kolem 20kg), tak bych platil 470USD + ještě jejich nemalé poplatky.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
Martinhora
Příspěvky: 992
Registrován: 17. 2. 2009, 11:19
Bydliště: Rokycany

24. 9. 2018, 6:17

Přeposílání přes USA-balik používám běžně a jsem naprosto spokojenej. Jen je zapotřebí jedna věc:
Po přijmutí zásilky na jejich sklad je zapotřebí jim poslat e-mail s žádostí o přeposlání do ČR. Pokud se to neudělá, tak to tam leží třeba 14 dní - standartně asi mají nastavenou kumulaci balíků pro jednoho člověka. Po odeslání toho e-mailu to jde prakticky druhý den. Doba přepravy do ČR přes DHL je cca 2 dny (pokud se na tom tedy nevyřádí celníci).
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

24. 9. 2018, 1:41

O tom vím. Já zase spíš naopak kumulovat chci.

Souhlasí skutečné poštovné s tou tabulkou co mamí na stránkách viz https://www.usa-balik.cz/cenik-dopravy-z-usa.htm ?
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Uživatelský avatar
Martinhora
Příspěvky: 992
Registrován: 17. 2. 2009, 11:19
Bydliště: Rokycany

24. 9. 2018, 2:12

U mě to vždy souhlasilo - nebo bylo spíš o cca 5-10% levnější.
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“