Aliexpres 11.11.2018 odměřování koupě

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4881
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

11. 11. 2018, 7:47

To Mex: z 20 nákupů cetek nemáš možná správnou zpětnou vazbu. Ročně spáchám desízky nákupu v průmeru cca 100-300USD za objednávku. Žlutáci se stále více a více vymlouvají, úplnou náhodou pletou, pochopitelně v neprospěch zákazníku. Kupuju na Ali věky. Koupím 4MP kamery za stovky USD a přijdou mi 2MP. Čínan tvrdí, že to není možné, přitom se odvařil sám fotkama, kde jsou v detailu na objektivech vidět popisky na objektivech pro rozlišení 2MP. Fotky stáhne a lže dál. Po stižnostech na support sice vyřešeno, ale promarněná hromada času. Naivně si myslím, že příští objednávka bude OK, velký omyl. Žlutoch nás má totálně na salámu a firemní zákazníky bohužel taky. Ve finále mi dá Viakom podobné ceny a nemám žádné starosti. Človek nikdy nevi zda kupuje pouze padělěk nebo padělelelek padělku. Budu samozřejmě nakupovat dál, ale optimismus ztrácím.
DHL ? OK super. U drobných nákupů je 15-30 USD u slušného prodejce na hraně smysluplnosti. Vetšina chce za zboži podstatně víc. Kdo je na Ali delší dobu musel si všimnou poměrně citelného zdražení DHL nabídky dopravy. Potom to funguje a telefony mám do 5 dnů na stole. V prípadě China post ruku v ruce s Českou poštou nastane drama. Užívejme si nákupů v roce 2021 bude konečná a definitivní navrat do socíku.
Když Ali začínal zákazníku si vážil. Dnes prodejci současně jedou na Alibabe, Visch, Bangg a řadě dalších. Ano prodejců jsou tisíce, ale prodejců bezejmených s 0-5 prodeji , prodejce s tisíci prodejů, ty spočítáš na prstech jedné ruky. Pro nakupující cetkaře možná OK, tepláky s třema proužkama budou vždycky a všude. Prodejců se stovkama či tisíci prodejů je hrstka a drží jednotné poměrně už vysoké ceny. Nákupy na Vish jsou na dlouhé příběhy u pivka na vánoční besídku.Ideální je FOB řešení, kde za nás koupou zástupci spedice v lokalitě, ale takových nákupů je málo.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

11. 11. 2018, 8:05

elbarto píše: 11. 11. 2018, 7:47 To Mex: z 20 nákupů cetek nemáš možná správnou zpětnou vazbu.
Bylo to 20 nákupů, ale za 1 den. ;-)

Zatím jsem měl na Aliexpressu štěstí. Pokud se občas stane nějaký exces, tak jejich support to vždy vyřešil celkem svižně, a zatím vždy v můj prospěch.
Samozřejmě to chce trochu problémům předcházet a očekovat jak prodejce, tak hlavně vlastní zboží (pokud ho předem již neznám).
Takže za mě je Aliexpress kámoš. Pokud něco sháním a najdu to např. na Banggood (třeba mi to od nich dojde jako reklama), tak se vždy snažím to napřed najít na Aliexpressu, i když by to mělo stát o něco málo navíc. A třeba eBay se snažím vyhýbat úplně.

Zákaznická hodnocení hodně pomáhají. Proto se snažím to "komunitě" vracet a taky píšu pokud možno obsažná a snad i vypovídající hodnocení (nejen obligátní OK).
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

11. 11. 2018, 9:02

ovi-ivo píše: 11. 11. 2018, 5:54 No mě by jako budoucího nového uživatele zajímalo jak funguje to zakroužkovaný na skenu?
ali.jpg
Je to takovej chyták, vypadá to hezky, ale když na to klikneš, tak žádnej nákup za 100 dolarů nemáš, nabídka ti zmizí, a najdeš ji v My Cupons, a tam tu stovku máš rozdělenou na 5 dílů, a malinkým písmem, jak kdyby chtěli naznačit že jsou lidi pro ně blbci, napsáno sleva 4 dolary za nákup 20 a víc, sleva 6 dolarů za nákup 119 a víc, pokračuje to slevama 10,30, končí to 50 dolarů za nákup od 999 dolarů a víc. Takže jsou to slevy uplně o ničem.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
ssmak3050
Příspěvky: 773
Registrován: 20. 12. 2016, 9:09

11. 11. 2018, 9:44

posledni zkusenost s koupi v china E-shopu..

zakoupeno DRO odmerovani3 osy-doprava gratis-..zaplaceno-zprava že z logistickych duvodu poslou EMS(nejdrazsi DHL)..-OK souhlasim-poslano jako 2 balicky
-1 balicek DHL-track (550kc sluzby za procleni-clo vymeřeno 12 000 Kc ? :shock: ??hodnota balicku cca 2000kc--MASAKR(jo pan celnik se spletl trochu -7 dnu nervu)

2 balicek bez tracku poslan obyc postou
(asi chinani uz začli šetrit) ..ted někde na ponorce v moři ..snad dojde do vanoc..
(a tak chodim do kostela a modlim se aby to bylo to co jsem si objednal)
takze asi tak s nakupem DRO... :D

jinak jak uz se psalo ,obcas ti poslou uplne jinou vec ,obcas tu horsi i kdyz z nabidky zaplatis lepsi..
Naposledy upravil(a) ssmak3050 dne 11. 11. 2018, 9:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
jova
Příspěvky: 2510
Registrován: 2. 11. 2007, 1:40
Bydliště: Chýnov to je kousek od Tábora
Kontaktovat uživatele:

11. 11. 2018, 9:53

Ještě je tu varianta vzít to z třeba Německa:
https://www.ebay.co.uk/itm/2-Axis-Digit ... :rk:2:pf:0
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

11. 11. 2018, 11:23

Ako to je s týmto odmeriavaním? Môžem si kúpiť 1000mm odmeriavanie na sústruh s dĺžkou 2000mm, s tým že by to fungovalo iba v tej prvej polovici, ale so suportom by som mohol zájsť ďalej? Alebo je to nejako mechanicky spojené, že to ďalej nepustí?
Tos C45-2000
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

11. 11. 2018, 11:29

to nejde
nepustí tě jezdec v pravítku
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

12. 11. 2018, 12:03

Možná by se to dalo řešit nějakou ochcávkou.
Třeba na jezdec pravítka přidělat magnet, který by to v první polovině délky držel proti suportu. Kdyby jel suport dál, tak by se ten magnet "utrhnul" a čekal by na konci dráhy, až zase suport přijede zpět.
Problém by dělaly magnetické špony, pokud by se nevymyslelo nějaké rozumné krytování.
Nebo tlačit nějakým pružinovým mechanismem jezdec pryč od univerzály, suport by pak tlačil jezdec zpět proti té pružině.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5196
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

12. 11. 2018, 6:14

No s ochacávkou bych byl sakra opatrný - ztratí se tim přesnost měření - popřípadě pevná fixace jezdce s posuvem.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

12. 11. 2018, 7:01

Hlava musí být s pravítkem srovnaná v desetině navíc musí být napevno přišroubovaná ...
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
ovi-ivo
Příspěvky: 1115
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

12. 11. 2018, 7:10

jova píše: 11. 11. 2018, 9:53 Ještě je tu varianta vzít to z třeba Německa:
https://www.ebay.co.uk/itm/2-Axis-Digit ... :rk:2:pf:0
To je dobrý nápad vzít to vrámci EU, odpadá clo a vzal bych to na plátce dph a sem na ceně jako na ali, rychlejší dodání, doufám, že to říkám správně. :wink:
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

12. 11. 2018, 8:06

Mex píše: 12. 11. 2018, 12:03 Možná by se to dalo řešit nějakou ochcávkou.
Třeba na jezdec pravítka přidělat magnet, který by to v první polovině délky držel proti suportu. Kdyby jel suport dál, tak by se ten magnet "utrhnul" a čekal by na konci dráhy, až zase suport přijede zpět.
Problém by dělaly magnetické špony, pokud by se nevymyslelo nějaké rozumné krytování.
Nebo tlačit nějakým pružinovým mechanismem jezdec pryč od univerzály, suport by pak tlačil jezdec zpět proti té pružině.
To jsi samozřejmě nemyslel vážně, co? To Svatomartinské s tebou dělá divy :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2018, 8:17

to je Mex, nas vynalezce alternativnich reseni, neni pochyb ze by ty reseni mohli vest k cili ale ta cesta mnohdy neni ekonomicka nebo usili adekvatni k prinosu. Ale je to mexovo reseni 8) 8) 8)
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

12. 11. 2018, 9:26

Kolega se ptal, jestli by se na dlouhý soustruh dalo použít krátké pravítko. Tak jsem napsal možnost, jak by se to možná i dost přesně dalo udělat.
Pokud by proti sobě jezdily 2 broušené plochy (nebo možná jedna plocha a proti ní tupý hrot) a byly dost čisté, tak by se podle mě dala desetina celkem snadno dodržet.
Přesnost by byla závislá jen na čistotě povrchu a na síle magnetu nebo pružiny. Samozřejmě se předpokládá, že jezdec pravítka by měl nějaké vedení.
Bylo by to stejně přesné jako každé jiné najíždění na doraz, a to se snad i celkem dost používá.
Kdybych si mohl koupit pravítko podle svého výběru, tak bych to tak nedělal a koupil ho stejně dlouhé nebo delší než rozjezd. Ale kdybych musel použít to kratší, tak si myslím, že by se to dalo zvládnout a výsledek by byl stejný nebo lepší, než odečítání na kličkách.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22385
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

12. 11. 2018, 9:39

Ja jen rejpu
To je o dvou ruznych pohledech
Ty to vidis z pohledu nejakeho alternativniho reseni za kazdou cenu.

Ja v hlave to tve reseni zkombinuju s praxi co mam a vyjde mi ze ty predpoklady kdyby jsou temer nesplnitelne a vyjde mi daleko levnejsi a hlavne spolehlivejsi reseni proste koupit normalni delsi pravitko a hotovo.
Ty nemas ten nadhled z praxe a nehledas v tom tu prakticnost kterou v tom hledam ja.

Proste dva pohledy.

Uz jen takova drobnost ze ta brousena lista na zakazku bude stat pomalu to same co ppradne dlouhy pravitka na cely stroj.....

To nic nemeni na tom ze kdyby neexistovalo tak jednoduche reseni jako koupot delsi pravitko ze by tvuj napad nemel potom smysl a nemohl byt funkcni.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“