Aliexpres 11.11.2018 odměřování koupě

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3588
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

27. 2. 2023, 8:21

je to v části resolution, kupříkladu na brusce nejde míň jak 0,002 na průměr s tisícinovým pravítkem, tzn. nastavuješ o řád vyšší rozlišení než je pravítko, stejně tak na soustruhu jde nejmenší 0,01 pro pravítko 0,005. Pokud bych chtěl na soustruhu odečet menší jak 0,01 v logické řadě 0-5-0 na průměr tak to nejde ani s 0,001 pravítkem, leda ty 0,002 a to je na soustruh vcelku nesmyslné :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
ovi-ivo
Příspěvky: 1116
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

3. 1. 2024, 8:26

Ahoj,
potřebuju pomoc,
mám dvě odměřování z alíku, domníval sem se, že pravítka z jednoho budou fungovat na druhém když mají stejnou koncovku,není to tak :|
Potřebuju radu od čeho se odpíchnout nebo co najít v manuálu nebo se to nějak přepíná v dro? Nevím.
Nebo jsou nějaký redukce?
Nějaký odkaz, abych se v tom vyznal?
Na šedým dro pravítko nefunguje.
pravítka jsou zatím optická, na cestě je ještě jedno magnetický pravítko - to by podle čínana mělo fungovat i v kombinaci s optickýma - sám sem zvědavý.....
Lcd dro bylo dodaný s pravítkama tam - samozřejmě jede vše.



koncovka pravítka
koncovka pravítka
pravítko popis
pravítko popis
koncovka pravítka
koncovka pravítka
dro na kterém pravítko jede s kterým bylo dodané
dro na kterém pravítko jede s kterým bylo dodané
dro na kterém pravítko jede s kterým bylo dodané
dro na kterém pravítko jede s kterým bylo dodané
dro na kterém pravítko nejede
dro na kterém pravítko nejede
dro na kterém pravítko nejede
dro na kterém pravítko nejede
ještě popis pravítka
ještě popis pravítka
echt
Příspěvky: 751
Registrován: 21. 5. 2013, 8:58
Bydliště: vysočina

3. 1. 2024, 8:53

*v DRO musis k dane ose priradit pravitko : typ a rozliseni - ale to snad vis
mstreicher
Příspěvky: 589
Registrován: 30. 9. 2017, 10:08
Bydliště: Zichovec
Kontaktovat uživatele:

3. 1. 2024, 10:29

Tohle jsem resil pred par dny. Nechapal jsem, proc mi jedno pravitko ukazuje divne hodnoty. Samozrejme to byla moje blbost, protoze to bylo v parametrech rozliseni a k tomu jeste dalsi nastaveni (multiplikator signalu). A ejhle, najdenou je vsechno tak, jak ma byt. Mrkni se do parametru pravitka.
4squares4
Příspěvky: 155
Registrován: 17. 8. 2017, 6:12

3. 1. 2024, 12:02

Na soustruh jsem před řadou let dokupoval k čínskému DRO pravítko z jiné čínské fabriky (kvůli délce) a tam byl jiný pinout. Vyřešil jsem to redukcí.
ovi-ivo
Příspěvky: 1116
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

4. 1. 2024, 6:57

takže napsal sem číňanovi o tomto problému a vyjádřil se že, je nutné přepájet dráty a poslal způsob jak.
Pak je pravítko kompatibilní s jejich dro.
úprava pravítka dro .jpg
text co poslal:
Hello, please check the picture below.
Please change your scale line 1 to position 7, Line 3 to position 6, Line 4 to position 8, and Line 5 to position 9, so that it can be compatible with our DRO, thank you

automatický překlad:
Dobrý den, zkontrolujte prosím obrázek níže.
Změňte prosím čáru měřítka 1 na pozici 7, řádek 3 na pozici 6, řádek 4 na pozici 8 a řádek 5 na pozici 9, aby mohl být kompatibilní s naším DRO, děkujeme
ovi-ivo
Příspěvky: 1116
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

4. 1. 2024, 7:05

Musím uvést, že při připojeným pravítku do dro a pohybu pravítkem se zobrazený 0,000 mm neposunula ani o fous. kdyby tam bylo nastavený jiný rozlišení tak tu ukáže aspoň nějakou hodnotu.
mstreicher píše: 3. 1. 2024, 10:29 Tohle jsem resil pred par dny. Nechapal jsem, proc mi jedno pravitko ukazuje divne hodnoty. Samozrejme to byla moje blbost, protoze to bylo v parametrech rozliseni a k tomu jeste dalsi nastaveni (multiplikator signalu). A ejhle, najdenou je vsechno tak, jak ma byt. Mrkni se do parametru pravitka.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

5. 1. 2024, 12:23

Ono je to o trochu složitější. Kromě rozlišení tady hraje roli komunikace. Pokud číňan napíše TTL compatible, bude to nejspíš A+/A a B+/B a napájení. Krom toho to může být kvůli rušení vedeno sběrnicí 422 to je taky bohužel TTL nebo 485 a ot má úrovně jiné. Asi jediný způsob (pokud nemáš manuály ke otevřít krabice a porovnat zapojení konektorů. U těch dvou DRO porovnat počty a zapojení drátů. Pak se dá změřit na které piny jde napájení (většinou 5V) a podle toho zapojit i to druhé DRO. Samozřejmě se dá pokračovat dál, ale to vyžaduje už nějaké elektro znalosti.
edit: na netu je spousta zapojení konektorů pravítek a i do toho se dá vycházet.
ovi-ivo
Příspěvky: 1116
Registrován: 12. 4. 2015, 9:41
Bydliště: kůsek od Hodonína

23. 1. 2024, 10:14

ovi-ivo píše: 4. 1. 2024, 6:57 takže napsal sem číňanovi o tomto problému a vyjádřil se že, je nutné přepájet dráty a poslal způsob jak.
Pak je pravítko kompatibilní s jejich dro.úprava pravítka dro .jpg

text co poslal:
Hello, please check the picture below.
Please change your scale line 1 to position 7, Line 3 to position 6, Line 4 to position 8, and Line 5 to position 9, so that it can be compatible with our DRO, thank you

automatický překlad:
Dobrý den, zkontrolujte prosím obrázek níže.
Změňte prosím čáru měřítka 1 na pozici 7, řádek 3 na pozici 6, řádek 4 na pozici 8 a řádek 5 na pozici 9, aby mohl být kompatibilní s naším DRO, děkujeme
Takže zadařilo se, přehodil sem dráty v koncovnce pravítka jak číňan napsal a funguje to :-))
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“