Prodejnost strojů

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
lukin1156
Příspěvky: 579
Registrován: 7. 11. 2012, 8:42

7. 4. 2019, 8:43

Zajímalo by mě jaká je prodejnost modernizovaných CNC strojů.
Když se dívám na inzeráty tady a taky na bazoši tak mi to přijde nic moc.
Příklad: soustruh SPU 20 CNC - XYZC osa za 170 tisíc funkční a nikdo moc o něj zájem neprojevil.
Na bazoši zrepasované Maho s otočným stolem, přebrousené lože, nové pohony i systém- 200 tisíc a pořád tam je.
Je na tyto stroje nějaký odbyt a nebo je prostě potřeba je nasadit do výroby a zaplatit je ?
SN320,SUI 32 CNC,Maho 700 CNC, Mikron UME 600, Boley BKN 100C, Brother TC 201
Radislav
Příspěvky: 323
Registrován: 16. 7. 2018, 8:26
Bydliště: Mantov

8. 4. 2019, 3:00

Jestli to nebude tím ,že nějaký garážista si setsakra rozmyslí za kolik si pořídí nějakou mašinku. Tady je dost lidí ,kteří si to i radši opraví sami a dají na prověřené mašinky. Já pořídil MCV 1000 od kovosvitu za o trošku víc než tady píšeš. Samozřejmě na opravu (vřeteno a osa Y dosluhuje). Zajeté firmy si nebudou kupovat asi tento typ strojů ti asi nejspíš koupí buď funglovku nebo 10 let starou.

Ovšem pokud tohle není skrytá reklama :roll: ... A tebe trápí proč to nikdo nechce :mrgreen:
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

8. 4. 2019, 3:07

Je to tak, firma která to má spočítaný nepůjde do starý mašiny, která taky nemusí za chvilku fungovat, nebo nebude dělat jak má. Když koupí novou, má jistotu ND, servisu, záruky. Co máš u starýho stroje...

A kdo to nemá vyloženě na rachotu, tak za cca 200 vybaví celou dílnu. A ti co by to uživili, a vyloženě to nepotřebují, tak nakoupí jen za super peníze.

Slev 100tis a úvidíš, že najednou zájem bude.

Jsou jen dva druhy mašin, nový drahý, a pak starý krámy. Nic mezi tím není.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7204
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

8. 4. 2019, 3:23

... a profesionální GO + modernizace se fším co k tomu patří bude stát taky 200k - ale v Eurech
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

8. 4. 2019, 5:25

To máš jako s konvenční SV18 po profesionální GO za 350tis. na bazoši. Zajímalo by mně, jestli to někdo někdy koupil a jestli tu GO provedli opravdu odborníci.
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
Permonik
Příspěvky: 381
Registrován: 19. 2. 2015, 7:34
Bydliště: Mošnov
Kontaktovat uživatele:

8. 4. 2019, 7:56

To je jednoduché.
Z pohledu "garážmistra" si kupim stroj za cenu šrotu (hledim na cenu, protože to mám spíše pro zábavu) a spravim si ho sám. Protože jen tak vím, že tam vše správeno (pokud se na to nevybodnu), případně vím kde to má mouchy.


Z pohledu firmy si kupim nový stroj, protože v případě poruchy volám servis a navíc nové stroje mají i spoustu "vychýtavek, kravin" co teoretický ušetři vyrobní čas a naročnost na obsluhu.
Teď jsem uvažovál že bych koupil stroj (zaleží to na dalších okolnostech), ale když vezmu cenu nového stroje / počet hodin za 5 let = cca 100,-/ hod, což neni moc, víc dělají jine náklady (nástroje plat), ale mám jistotu funkčnosti. (Zažil jsem, že rozdíl mezi novým strojem na EDM (5mil) a 10 let použity byl jen o 200 tis levnější)

Když vezmu uvedene:
Garážmistr - proč platí za repás, když si mohu udělát sám, budu mít jako konička a jen zplatím ND.
Firma - starý stroj po GO sice to bude stát třeba 25,-/ hod, ale přijde zakazník, mám tu drobný projekt na 3h obrabění. Jasné není problém, a ejhle Murphyno zákony zafungují a poruha, jaká, nidko nevi, schanění servisu, schanění ND, stroj stojí 5 dní (finančně možna není ztráta, jako spíše drbačka okolo toho) a zakazník sorry chalapi zklamali jste mě, příště jdu jinak. .....
Ing. Tomáš Mlčák - Digitální prototypování, Konstrukce strojů a zařízení, Fotogrammetrie, Vývoj pásových jednotek
Miki2t
Příspěvky: 472
Registrován: 22. 9. 2010, 9:02
Bydliště: Levice SR

9. 4. 2019, 6:16

To maho nemá atc. Myslím že každý by chtel radej zakrytovane centrum.

Ten soustruh za 170 je nekompeltni, proto se jeste neprodal. Byt plne funkcni s moznosti odzkouseni tak už je za tú cenu dávno pric.
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“