Co si představit pod pojmem "precision"

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

3. 8. 2022, 10:22

Já ty nářky nechápu. Za cenu, co by u nás stál materiál, dostanete pěkný výrobek a ještě si stěžujete na přesnost. Proč ty levné a zároveň přesné svěráky nezačnete vyrábět?
Uživatelský avatar
Thomeeque
Příspěvky: 8907
Registrován: 30. 1. 2012, 10:20
Bydliště: Mimo ČR

3. 8. 2022, 11:03

Díky za užitečnou recenzi (zvlášť takto velkého vzorku, to se jen tak nenamane), Milane!

QNX - unikla ti pointa..
mimooborová naplavenina • kolowratský zázrak™ • NPS • GCU • HirthCalc • ncDP.ino
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

3. 8. 2022, 11:24

Thomeeque: Asi ano. V čem spočívá pointa?
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 8. 2022, 11:25

Podle mě je spousta věcí způsobená tím, že ti Číňani si vůbec nedovedou představit, k čemu tady takové věci používáme. Viz ten asi už dost profláklý případ, kdy poslali 30 jednometrových kusů kabelu. A proč by měly být svěráky stejné, to bude pro ně asi podobná záhada :-)
Aleš Procháska
QNX
Příspěvky: 3701
Registrován: 20. 12. 2006, 9:59
Kontaktovat uživatele:

3. 8. 2022, 11:39

prochaska: Nebo je to jen tím, že nějaký divný nápis Precision má pro ně asi takovou vypovídací hodnotu, jako pro nás 準確性. To tam nepíše žádný technik, to tam píše markeťák :-D Já ty jejich popisky beru s rezervou. Když si od nich objednám laserové ukazovátko s výkonem 500 MW, tak pak nejsem překvapený :lol:

Beru to tak, že ten svěrák obsahuje minimálně:

1) materiál
2) frézování
3) tepelné zpracování
4) broušení

Při ceně cca 1000kč/ks dostanu minimálně materiál a tepelné zpracování za naši běžnou cenu. Jako bonus zdarma frézování, které je provedené dobře. Broušení je pak už extra-extra-extra bonus a darovanému broušení na drsnost a geometrii nekoukej.

Takže když si takhle levnou věc koupím a potřebuju to fakt přesné, tak počítám s tím, že to bude chtít trochu doladit. Pokud to ladit nechci, tak k rozpočtu doplním jednu nulu a mělo by to být v pořádku.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 8. 2022, 11:52

Já to taky tak beru, ale čínský přístup je prostě jiný. Teď jsme třeba nechali dělat v Číně plošňáky, žádný low-cost, u vyzkoušené firmy za cenu blízkou evropské. Jen nám poslali špatné souřadnice pro osazování. Evropská firma by řekla pardon, chybička, posíláme správné, těmhle to trvalo týden než se asi vnitřně smířili s tím, že udělali chybu :-) A nebo to tam tak dlouho trvá od jednoho stolu k druhému, Čína je holt velká země. Každopádně je nutné počítat s tím, že tam mají úplně jiné procesy a chápání věcí než my :-)
Aleš Procháska
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2571
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

3. 8. 2022, 12:43

prochaska píše: 3. 8. 2022, 11:52 Já to taky tak beru, ale čínský přístup je prostě jiný. Teď jsme třeba nechali dělat v Číně plošňáky, žádný low-cost, u vyzkoušené firmy za cenu blízkou evropské. Jen nám poslali špatné souřadnice pro osazování. Evropská firma by řekla pardon, chybička, posíláme správné, těmhle to trvalo týden než se asi vnitřně smířili s tím, že udělali chybu :-) A nebo to tam tak dlouho trvá od jednoho stolu k druhému, Čína je holt velká země. Každopádně je nutné počítat s tím, že tam mají úplně jiné procesy a chápání věcí než my :-)
No proste nekolik dlouhych desetileti (pres stoleti) "prumyslove kultury" nepreskocis ...
Mao sice provedl Velky skok, ale ....

Co chces cekat od zeme, kde kdyz obsah bilkovin v mlecnem produktu urcovali podle procenta dusika v prislusnych analyzach, tak manazera napadlo pridavat melamin (mistni plastikari asi znaji) - to ten dusik pekne povyskocil.
Sice bylo par poprav, ale jako jako ukazka zpusobu mysleni / reseni problemu to asi staci ... par desitek tisic postizenych deti, i mrtve a stovky dozivotne KO ...
V Evrope (cinsky import) to ty Klausem vysmivane kontrolni instituce vcas vychytaly - nastesti to nemela v ruce "neviditelna ruka trhu" ...

K azijske produkci srandicka:
Kdyz jsem chtel na svou tristovku neco kupovat v Unimaxu, tak mi znamy tam tehdy pracujici juknul na puvod a rikal, to je Indie, to muzes - tam je ti Britove cepovali a neco v nich zustalo i po osamostatneni ...
Kostka těžko vysvětlí úsečce, natož bodu, že život má i jiné dimenze než má ten jejich ...
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

3. 8. 2022, 2:08

prochaska píše: 3. 8. 2022, 11:52 Já to taky tak beru, ale čínský přístup je prostě jiný. Teď jsme třeba nechali dělat v Číně plošňáky, žádný low-cost, u vyzkoušené firmy za cenu blízkou evropské. Jen nám poslali špatné souřadnice pro osazování. Evropská firma by řekla pardon, chybička, posíláme správné, těmhle to trvalo týden než se asi vnitřně smířili s tím, že udělali chybu :-) A nebo to tam tak dlouho trvá od jednoho stolu k druhému, Čína je holt velká země. Každopádně je nutné počítat s tím, že tam mají úplně jiné procesy a chápání věcí než my :-)
Myslím, že dost je toho ovlivněno tím, že oni dělají všechno ve velkém.
My je máme tendenci chápat jako malé firmy, protože jsou ochotni se bavit i s námi, bastlíři a maloodběrateli. Ale v reálu to jsou často obrovské firmy se spoustou lidí.
A podobně i u nás se člověk snadněji domluví na řešení nějaké nestandardní situace u malé firmy než u nějakého molocha.

Jinak mě docela překvapilo, jaké že to souřadnice pro osazování poslali špatně.
Čekal bych, že osazovací souřadnice snad generuje CAD/CAM, ve kterém byl navrhovaný tišťák. Tedy že je tvoří nějaký Pepa u PC v Česku, a ne Číňan.
Nebo oni dělali panelizaci? Ale i tak přece primární data má konstruktér, ne výrobce tišťáku.
prochaska
Sponzor fora
Příspěvky: 8163
Registrován: 16. 7. 2006, 12:33
Bydliště: Praha Bohnice + Roudnice nad Labem
Kontaktovat uživatele:

3. 8. 2022, 2:13

Jj, ujel jim přepočet souřadnic při panelizaci. Ale doposlali správné offsety a osazovna si s tím už poradila.
Aleš Procháska
Milan199
Příspěvky: 2925
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

3. 8. 2022, 3:24

QNX píše: 3. 8. 2022, 11:39 ...
Beru to tak, že ten svěrák obsahuje minimálně:

1) materiál
2) frézování
3) tepelné zpracování
4) broušení

Při ceně cca 1000kč/ks dostanu minimálně materiál a tepelné zpracování za naši běžnou cenu. Jako bonus zdarma frézování, které je provedené dobře. Broušení je pak už extra-extra-extra bonus a darovanému broušení na drsnost a geometrii nekoukej.

Takže když si takhle levnou věc koupím a potřebuju to fakt přesné, tak počítám s tím, že to bude chtít trochu doladit. Pokud to ladit nechci, tak k rozpočtu doplním jednu nulu a mělo by to být v pořádku.
Já si ale vůbec nestěžuju. Ty svěráky jsem jako polotovar kupoval, i když se přiznám, že jsem očekával tak max 2 až 3 "šarže". Tam ale nenajdeš dva shodné kusy !
Vůbec nechápu jak to vyrábějí !!! Každý normální brusič by si nabrousil šířku na jmenovitou hodnotu do 0,01 a od toho by si potom "odpíchl" tu drážku, která vede čelist.

Vždyť na nějakou BPH 20 těch svěráčků plácneš 40 na tu šířku a min 10 na broušení té drážky. Takhle je to prostě mnohonásobně pracnější. Strašlivě pracné !!!

Část těch svěráků už jsem přebrousil na shodný rozměr // šířku //. Zítra srovnám výšky a půjde to na drátovku.

Na některé aplikace to bude nepoužitelné, takže mne čeká vlastní výroba. Dám potom vědět jak to vycházelo cenově.
josef109
Příspěvky: 602
Registrován: 21. 5. 2017, 5:15
Bydliště: Praha

3. 8. 2022, 5:14

Milan199 píše: 3. 8. 2022, 3:24
... Ty svěráky jsem jako polotovar kupoval...
... Část těch svěráků už jsem přebrousil...
... Dám potom vědět jak to vycházelo cenově...
Pokud dokážeš vyjádřit cenu/hodnotu takhle dodělanýho svěráku, tak by mě to celkem zajímalo :)
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

4. 8. 2022, 10:43

Aliexpres ci alibabu? Na ali babe mas normalich predajcov od firmy tam to tiz tovar kupujes po 100 az 1000ks, pripadne sa dohodnes na nejakej vzorke.
Milan199
Příspěvky: 2925
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

23. 8. 2022, 9:57

josef109 píše: 3. 8. 2022, 5:14
Milan199 píše: 3. 8. 2022, 3:24
... Ty svěráky jsem jako polotovar kupoval...
... Část těch svěráků už jsem přebrousil...
... Dám potom vědět jak to vycházelo cenově...
Pokud dokážeš vyjádřit cenu/hodnotu takhle dodělanýho svěráku, tak by mě to celkem zajímalo :)
Asi ti neumím úplně přesně odpovědět, ale pokusím se.

Pokud chceš ten svěráček použít jednotlivě, tak je OK. Je zakalený, zúhlovaný, rovnoběžný.
Pokud chceš použít dva v tandemu tak nelze. Rozměry létají i v desetinách. Prostě co kus to originál. Největší problém je vedení čelisti - to je neopravitelné. Svěráčky jsem si tedy seznačil //spároval čelist a základnu // chemickou tužkou.

Potom jsem svěráčky rozdělil do několika skupin podobných rozměrů - to abych z některého nemusel brousit moc a neodebral cementovanou vrstvu. To trvalo asi dvě hodiny.

Potřebuji nutně 8 + 8 svěráčků, takže jsem vyčlenil 18 ks // dva do rezervy //.

První operací bylo srovnání základen vzhledem k vodicí ploše pohyblivé čelisti. To mi zabralo asi hodinu.

Pak jsem rovnal zadní stěnu pevné čelisti. To je pro mne dost důležité, aby mi to následně sedělo do drátovky. Tam byly děsné odchylky - tedy asi 2 hod práce.

Následně jsem přerovnal šířku - ta byla asi do 0,15 tak to šlo docela rychle.

Pak vyčištění, namazání a montáž. Asi hodina.

Celkem tak do 8 hodin práce s "výtěžkem" 16 témeř identických svěráčků. Ostatní práce jsou již "upgrade" na výměnné čelisti, pneumatické upínání a předepnutí pohyblivé čelisti aby se při povolení pod ni nedostal binčus.

Svěráček přišel na 684 CZK, když budu počítat 800 CZK na hodinu tak je to 1084 CZK za svěrák použitelný pro výrobu upínače pro seriovou práci. Přesto se přikláním pro další výrobu, se na ten nákup "polotovarů" vykašlat a vyrobit si to podle svého od nuly. Mám pár nápadů // především větší vodicí plochu pohyblivé čelisti // které bude mnohem snadnější aplikovat do nekaleného polotovaru a také chci změnit některé proporce. Použiji materiál 19550 s kalením a následnou nitridací. Zkusím sem potom hodit nějakou kalkulaci.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

23. 8. 2022, 10:14

Proč 19550 ? dělal jsem z ní zápustky na výrobu ojnic s tím že je vhodná pro práci zatepla a že jí na to běžně používají.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Milan199
Příspěvky: 2925
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

24. 8. 2022, 7:35

fmodel píše: 23. 8. 2022, 10:14 Proč 19550 ? dělal jsem z ní zápustky na výrobu ojnic s tím že je vhodná pro práci zatepla a že jí na to běžně používají.
Plný regál.
Používala se v nářaďovně právě na zápustky a třeba 19559 byla // snad // Poldovkou vyvinuta přímo pro střižné nástroje. Pak přišli mladí progresivní manageros a celý sklad //stovky tun // šel do šmelcu. Tehdy se to ještě dalo odkoupit.
Jde dobře obrábět a bez problémů mi to v Bodycote zakalí.
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“