Co si představit pod pojmem "precision"

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

24. 8. 2022, 8:50

Tak to jo ,myslel jsem si že v tom něco takového bude.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

25. 8. 2022, 8:50

Ahoj. Mohu mít otázku na výslednou rovinnost po Tvém broušení? Když tedy bych dal pár svěráku na brusku a projel to najednou, jaká bude výsledná výška? Ta bruska je v celé ploše stejná? Tedy v 0,002mm? Vydrží to kotouč? Moc se mi nechce věřit, že se povede vše tak srovnat.
Jinak já mám t čínské z Polska, jen větší, tedy 150mm čelist a kolmost je v pohodě. Výška byla taky o 0,03mm jinde, ale v celé ploše,vzal jsem si vystačil s planzetkami.
Milan199
Příspěvky: 2926
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

25. 8. 2022, 12:23

Mrosconi píše: 25. 8. 2022, 8:50 Ahoj. Mohu mít otázku na výslednou rovinnost po Tvém broušení? Když tedy bych dal pár svěráku na brusku a projel to najednou, jaká bude výsledná výška? Ta bruska je v celé ploše stejná? Tedy v 0,002mm? Vydrží to kotouč? Moc se mi nechce věřit, že se povede vše tak srovnat.
Jinak já mám t čínské z Polska, jen větší, tedy 150mm čelist a kolmost je v pohodě. Výška byla taky o 0,03mm jinde, ale v celé ploše,vzal jsem si vystačil s planzetkami.
Dělal jsem to na brusce BPH 20 NA. Je ve vynikajícím stavu a magnet je přerovnaný. Na ploše magnetu bude tedy rovinnost pod 0,01. Určitě bych netvrdil, že ta bruska je v 0,002. To už by musela být v klimatizované dílně, ukotvená na antivibračním podstavci atd. To už je prostě jiná liga.

Obecně platí, že se nebrousí z jedné vody načisto. Ty svěráčky jsem si rozdělil do tří skupin a ohruboval tu nejvyšší na úroveň té střední skupiny. Pak jsem udělal ty dvě vyšší skupiny a nakonec jsem srovnal všechny tři nahrubo - tedy s přídavkem 0,02.
Potom jsem orovnal kotouč a všechny tři skupiny jsem zkalibroval na stejnou míru. Popravdě jsem to už nekontroloval - v tom si věřím. Při tom finálním broušení je zapotřebí velká pečlivost a čistota magnetu i obrobků. Magnet vždy přejet lapovacím kamínkem a otřít.

Musel jsem mít svěráčky srovnané na stejnou hodnotu aby bylo možné je zakládat do drátovky a nemusel jsem jednotlivé kusy nějak korigovat. Také jde o následné výměny čelistí atd.

Patrně existuje výrobce co to je schopen dodat párovatelné, ale bude to již znát na ceně. Navíc jsem tytto parametry ani nikde moc neviděl. Všude je kolmost a rovnoběžnost. Tu i dodržují, ale párovatelné to už není.
Uživatelský avatar
Mrosconi
Příspěvky: 1978
Registrován: 22. 2. 2015, 6:30
Bydliště: Netřebská 47, Praha 6 Ruzyně
Kontaktovat uživatele:

25. 8. 2022, 6:48

OK, takže se dá říct, že to máš do 1 setiny v závislostí od přesností stolu. Může to být lepším protože zrovna ses trefil na "lepší" část stolu, ale nejhorší by to mělo být ta jedna setina. Tedy pokud něco nezvoráš při samotném procesu.
Díky:)
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“