Limit 0 EUR na DPH při dovozu do EU od 1.1.2021

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
testone
Sponzor fora
Příspěvky: 7212
Registrován: 3. 12. 2010, 5:56
Bydliště: Slaný

6. 3. 2020, 10:49

bobík - nevím jestli jsme si rozuměli
proto jsem to "zadarmo" dal do uvozovek
jinak samozřejmě souhlas
Obvykle se dějí věci obvyklé. Méně často se dějí věci neobvyklé a zcela vyjímečně se dějí věci vyjímečné...
Masturn 40 CNC, Hermle UWF1200H CNC a pár klasik
http://www.radialengine.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autopejsek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 3. 2020, 12:55

testone píše: 6. 3. 2020, 8:56 řekneš li A, řekni k tomu i B
to "B" je v tomhle případě vše, co tady na rozdíl od Amíků máme "zadarmo", tj. zdravotnictví, školství atd
totéž sales tax vs. DPH
....
výše uvedeným nijak nechci obhajovat zoufalou neschopnost, neefektivitu a rozežranost státní správy
jen se bráním jednostranným demagogickým výkřikům
Zdravotnictví se u nás platí ze zdravotní daně (nějakým nedopatřením nazvané jako "pojištění").
Školství nízkých stupňů je i v té Americe zdarma. Financují to tuším z daně z nemovitostí.
Univerzity už ne, pokud nemáš nějaké stipendium. Ale nejsem si jistý, jestli zrovna to vyšší studium zdarma je u nás opravdu výhoda. Co kolem sebe vidím, tak když si někdo za studium aspoň trochu platí (je mu přes 26 let), tak k němu přistupuje o dost zodpovědněji. A nebude to jen tím trochu vyšším věkem.
Samozřejmě mám k dispozici jen omezený vzorek - kamarády mého mladého, občasný kontakt s nějakými brigádníky a bydlení kousek od kolejí Masarykovy univerzity (děsný řev pravidelně mezi 02:00-04:00, a to kupodivu i v zimě když je venku kosa).
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

6. 3. 2020, 2:25

Zdravotnictví skutečně zadarmo není, jak píše MEX. Platí se pojištění a jsou dost silné kupecké handrky co za léčbu ti pojišťovna zaplatí. Viz Protonové centrum, atd. Např. třeba https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nade ... anit-85216 jak se u nás "léčí" cukrovka.
Zrovna v Út jsem nechal u zubaře, co dělá na pojišťovnu, 2900,-, zubní implantátu budu platit celý, stejně tak jako před časem porcelánovou korunku.

Školství - tak jestlipak víte (nevím, jestli se to týká i SŠ, ale VŠ 100%), že u nás je studium zdarma a to v případě, že je to výuka v ČJ. Tj. není tam žádná vazba, že student, nebo jeho rodiče musí být daňový poplatník v ČR nebo něco takového. Takže já třeba z DPH, co zaplatím za dovoz z USA, platím studium kdejakému homo sovětikus, co sem teprve "včera" přijel se zlatýma adidaskama v kufru a on ani jeho rodiče tu nezaplatili na daních ani halíř a ani nikdy nezaplatí.
Když jsem studoval na fakultě (ještě před vstupem do EU), tak třeba spolužák ze Slovenska měl studium u nás placené jejich ministerstvem školství. Teď pár let zpět když jsem se koukal na stránky fakulty a náhodou jsem tam našel seznam rozdělení studentů z prváku do studijních kroužků - odhadem 30% jmen smrdělo azbukou.
A už vůbec nebudu zmiňovat fakt, že tu jak blbci vychováváme za naše daně doktory a inženýry pro "západ", protože jim nic nebrání hned po státnících jít dělat mimo ČR. Na Slovensku jim to už došlo a třeba pro doktory chtějí povinnost odpracovat v SR tuším 10 let, jinak musí celkem hodně zacálovat.
Takže ono jde o to, jestli toho není zadarmo až moc a pro kde koho aniž by tu jakkoliv participoval na placení nákladů formou daní.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

6. 3. 2020, 2:43

Když se kdysi začalo hovořit o zavedení školnéhé, tak to byl kvikot, jací jsou pravičáci hajzlové. Školy ty studenty vítají, ať jsou odkudkoliv, protože prostě peníz za studenta a je jim jedno jakého.
aleshonsa
Příspěvky: 2954
Registrován: 30. 8. 2011, 3:18
Bydliště: Praha

6. 3. 2020, 2:48

Školám to samozřejmě jedno je, protože dostanou peníze na studenta od státu. Ale státu už by to jedno být nemělo a mě to taky není jedno.
S pozdravem
Ing. Aleš Honsa
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

6. 3. 2020, 2:50

aleshonsa píše: 6. 3. 2020, 2:48 Školám to samozřejmě jedno je, protože dostanou peníze na studenta od státu. Ale státu už by to jedno být nemělo a mě to taky není jedno.
Jediné řešení pro tebe (vlastně pro všechny) je to zohlednit při volbách. Nebo se ptej svého poslance či senátora.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

6. 3. 2020, 3:18

Josef píše: 6. 3. 2020, 2:50 Jediné řešení pro tebe (vlastně pro všechny) je to zohlednit při volbách. ...
Ono to moc nejde, protože nějaké to zavedení školného je považování za toxický názor a jeho šiřitel je nelida/fašista/zloun/zavrženíhodník atd.
(Proč je v seznamu i "fašista"? Protože to je v rétorice těchto lidí synonymum pro to největší zlo. I když o pojmu fašismus skoro nic nevědí.)

Jinak souhlas s aleshonsou. Vysokoškolské školné zdarma je nesmysl. Vzdělání je hodnotný statek, který se následně musí svému majiteli vyplatit. Kdyby se nevyplatil, tak by postrádal smysl.
Tak proč se mají nestudující skládat na nějakého studujícího, který jim pak po zbytek života bude svou práci účtovat o to dráž. Uklizečka zaplatí studium právníkovi, aby pak se svou hodinovou mzdou 120 Kč/hod platila služby toho právníka s hodinovou mzdou 2000 Kč/hod.

O zahraničních studentech a těch, kteří u nás studují zdarma jen proto aby hned po ukončení odešli za lepším jinam, už to tady zaznělo.
Tady na Moravě je třeba penetrace studentů ze Slovenska opravdu vysoká.
V rámci objektivity ale je třeba dodat, že i mezi pracujícími je pak snad nějakých 30% Slováků. Takže třeba Slovensko globálně asi pro nás není ztráta. Spíš to bude do plusu. Ale pro Slovensko musí být odchod lidí do Česka podle mě naopak velká ztráta.
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“