Jakou trochu lepší TIGovku:

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2673
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

7. 6. 2020, 3:44

turnigy píše: 7. 6. 2020, 10:12 Na druhú stranu to môže byť presne naopak, ten ťažší možno iba používa technológie spred 30 rokov. ....
Němóže.
turnigy
Příspěvky: 1761
Registrován: 2. 9. 2018, 6:13

7. 6. 2020, 4:45

Ako povieš, hádať sa s tebou nebudem :)
Tos C45-2000
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

7. 6. 2020, 7:25

Když budu pitvat vnitřky nedojdu nikdy do cíle. Řešme please asi na prvním místě věrohodnost výrobce/prodejce, kvalitu návodu - tohle nastavení už ne každý dá z hlavy, zatěžovatel, spolehlivost a možnost či spíš nemožnost pozáručního servisu.
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

7. 6. 2020, 8:06

Minulej tejden jsem u kamaráda vařil tímhle: https://www.svartop.cz/svareci-technika ... rak-kabel/
Teda zavařil mi to on, protože to byl 1mm tlustej hliník, ale já si to pak zkoušel a docela dobré. Sice se mi klepala ruka, přes jeho helmu jsem blbě viděl, ale i ten hliník byl ve výsledku docela pěknej.
Dawe
Příspěvky: 2509
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

7. 6. 2020, 10:05

lubbez> myslim ze elbarto chtel vybirat z kategorie "trochu lepsi" TIG. Ta modra Sherman je uz predstavitelka te nejnizsi AC/DC tridy. Zertovne se temto svareckam rikalo barevne bedny, kdyz prisly na trh - protoze stejny design, az na jeden ci dva jinde umistene potenciometry, brandovalo mnozstvi znacek s ruznymi barvami a logy. :)
Dnes bych to uz oznacil za prezity design a nedoporucoval to ani co se tyce spolehlivosti, hlavne do prasneho prostredi se ten analogovy front panel nehodi. To neznamena ze to nemuze dobre varit...muze. Ale uz jen ergonomie a opakovatelnost nastaveni nesnese srovnani s modernima digitalnima.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2673
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

8. 6. 2020, 7:40

elbarto píše: 7. 6. 2020, 7:25 Když budu pitvat vnitřky nedojdu nikdy do cíle. Řešme please asi na prvním místě věrohodnost výrobce/prodejce, kvalitu návodu - tohle nastavení už ne každý dá z hlavy, zatěžovatel, spolehlivost a možnost či spíš nemožnost pozáručního servisu.
Nemusíš nic pitvat, tohle je o prvním dojmu. Pohlédnu do technické specifikace značkové svářečky. Váha 15-20 kilo. Pohlédnu do specifikace levné číny. Váha kolem 10 kilo. :?:
Proč to ti dobří výrobci dělaj tak těžký, když se to dá udělat s poloviční váhou? Žeby měli cenu od kila? :)
S tím návodem tě asi zklamu. Návod čím se co nastavuje, to najdeš vždycky. Problém je, že to, co bys potřeboval, to jest závislosti svařování (svárů, blbě se to popisuje), a jak se projeví na výsledku, když konkrétním knoflíkem otočíš na opačnej doraz, to už tam nenajdeš. Tohle dostaneš jako službu zákazníkovi, když si objednáš značkovu svářečku u místního zastoupení, a přiveze ti jí jejich technik a zaškolí tě. Ale to tě pak ta svářečka nebude stát 20 tisíc, ale třeba 60-80-100 tisíc. Budeš mít zajištěnej servis a IA kvalitu.
Pokud opravdu nevíš, co chceš, tak to udělej tak, že si určíš finanční limit a parametry stroje a ono ti vyplyne, co si můžeš koupit. Když se ti to nebude líbit, musíš něco upravit; peníze nebo parametry.
Mimochodem, to co sem dal lubbez, to je celkem spolehlivá věc, vyráběná v obrovském množství v různých klonech. To, že se dá nová koupit i teď, to o něčem svědčí. Dawe má pravdu v tom, že je to zastaralé, a analogový panel a celkový vzhled, to je věc každého konkrétního soudruha. :)
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

8. 6. 2020, 7:19

To Pafik: problém je v tom, že se snažím rozlišit jaký je rozdíl ve svářce za 20 a 40 tis. což je cca limit, který jsem si dal. Brát to pouze na váhu je mám obavu trošku laické posuzování. Dají na case ocel plech misto alu a váha je jinde, dají lepší součástky, menší chladiče a váha je jinde. Tím neříkám, že nemáte pravdu, že je všechno ojebané. Ano třeba Alfa, která je zatím favoritem váží 21kg. Zatěžovatel je důležitý, ale nehrotím ho. Jako velmi důležité, aby mi svářku za 3 roky někdo případně opravil. Dnes člověk stále častěji slyší" "tyhle krámy ( které jsme nám před 24 měsíci prodali) nám na servis ani nevozte".

Za přínosné považuji přísvěvky lidí jako např. Dawe: "mám tohle, jsem spokojený, vyřím s tím tohle a tohle a sevis mi děla firma xxx. Analaog by mi upřímně asi nevadil, možná příjemnější než si stále proklikávat dokola křivku. Životnost potáku při intenzitě mého svařovaní bude věky, spíš je otázka zda dělat krok kousek zpátky.

P.S. Jen jsem tak mlsně nakouknul na "velké značky" a ceny jsou opravdu strašnej mazec.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4859
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

8. 6. 2020, 8:31

Tak pokud ti jde o to co kdo s čím, tak tu klasickou krabici 200acdc tu máme přes 10 let, vydělala mimo jiné na na další 3 Kuthreibery, jednoho velkýho Castolina, na pozemek velikosti menšího fotbalovýho hřiště a budovu na něm atd, atd...Servis na ní nebyl snad dělanej nikdy, předek je samosebou analogovej a je zasypanej pilinama z flexy. V blízký době půjde za 10k pryč a nahradí ji opět velkej Castoline. V podstatě s tou barevnou krabicí a flexou kámoš vybudoval poměrně slušnou firmu, bez koruny dluhů. Vůbec bych se toho nebál. Rozdělil bych svářečky na velký značky, kde se teda i ta značka platí, ale je tam i záruka kvality, a pak ten zbytek, kde je rozdíl spíš jen v zisku.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
pafik
Příspěvky: 2673
Registrován: 10. 2. 2013, 5:07
Bydliště: Praha 4

9. 6. 2020, 8:17

elbarto píše: 8. 6. 2020, 7:19 To Pafik: problém je v tom, že se snažím rozlišit jaký je rozdíl ve svářce za 20 a 40 tis. což je cca limit, který jsem si dal. .....
Přesně takhle jsem to myslel; "mám limit 20 až 40 tisíc (s nebo bez DPH ?) a napište, s čím v tom limitu svařujete a jakou s tím máte zkušenost".
To s tou zkušeností je trochu pofidérní, málokdo ti napíše, že má sračku a svařuje s ní, protože na dražší nemá, nebo jí nechce kupovat. Ale budiž. Předpokládejme, že budou psát opravdu ti, kteří jsou spokojení. Pak tu dostaneš pár typů a můžeš si mezi nima vybírat, porovnávat. Máš výchozí bod. Ale začal jsi názvem "trochu lepší TIGovka", což aspoň u mě evokuje trochu vyšší horní limit, řekněmež 60 tisíc. Pak už začínaj "špičkový" tigovky ... :)
Rozdíl mezi strojem za 20 a 40 tisíc je v té značce, spolehlivosti, servisu, podpoře. Možná v nějakých funkcích, ale to se nedá generalizovat. Protože hodně z těch funkcí se dá realizovat jenom softwarem, vypáleným v paměti, a v podstatě to nic nestojí. Maj to hlavně číny; každá blbá čínská sračka má pulze a bi-pulze a rozdíl od té, co to nemá, je třeba jen 2 tisíce. Přitom u značkového stroje je ten rozdíl 20 tisíc; desetkrát větší. Protože ty značkový stroje to maj podpořený i HW změnami, třeba lepšími součástkami, a to něco stojí. A samozřejmě je to u těch značkovejch obchodní politika.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 6. 2020, 9:01

To pafik: ... souhlasím
ssmak3050
Příspěvky: 773
Registrován: 20. 12. 2016, 9:09

9. 6. 2020, 10:14

tak varil jsem :
Migatronic-celkem dobre ,ale casem upadne horak -a ovladaci kolecko.(5 let)
Kemppi- stare krabice (analog drzeli),nove vajicka -nic moc problemys elektronikou(padaly jistice)-(12 let)
Alfa -jak ktery kus nektere KO (2 roky)
Fronius-slusny..ale take odejde časem horak (1 rok)
Made in china (do 6000 max)-zajimava cena,odejde casem vetsinou selenoid..nelze moc zatezovat,mali komfort.
Rehms -(spatne reseny ovladaci koncovky -hrozi poskozeni (posledni 3 roky)

ono kažka svařecka má své přiznivce a zalezi jen na danem uživateli jak mu bude vyhovovat.
jinak samozrejmne dobry horak se sitkem a lepsi formovak je taky potreba.. :D
xener
Příspěvky: 853
Registrován: 2. 3. 2019, 12:48

9. 6. 2020, 6:12

ja mat teraz potrebu kupit tig acdc , tak by som sa v nizsich cenovych relaciach pozeral asi tymto smerom: https://www.jasic.co.uk/tig-200p-mini-a ... ter-welder
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

9. 6. 2020, 6:44

xener píše: 9. 6. 2020, 6:12 ja mat teraz potrebu kupit tig acdc , tak by som sa v nizsich cenovych relaciach pozeral asi tymto smerom: https://www.jasic.co.uk/tig-200p-mini-a ... ter-welder
... písni pár řádku proč zrovna Jasic ?? Vidím spíš minusy, pokud se správně koukám, tak značka nemá ani zastoupení v CZ, na ilustračních fotech prodejců panel v azbuce, tady asi technical support bude 0. 5 Years Warranty je fajne, ale to s tím pojedu na výlet do UK :-)
xener
Příspěvky: 853
Registrován: 2. 3. 2019, 12:48

9. 6. 2020, 7:17

mam malu JASIC MIG 160 N227 a som uplne spokojny, vie vsetko a netreba moc krutit gombikmi.
je to cina, ale z tych lepsich. asi budem v dohladnej dobe riesit hlinik, ked to s nou nebude dobre, tak sa budem rozhodovat medzi esabom a jasicom ac/dc.

jasic ma chobola u vas a par firiem este tiez predava.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

11. 6. 2020, 7:35

Jasic mimo hru, protože ho v CZ nikdo pozáručně neopraví. Jdu tedy do finále s dvěma modely od Kowaxu. Nemůžu si pomoc, ale mezi svařkama za 20 a 40 jsem nenašel zásadní rozdíly. Prostě to testnu. Poslední věcí ve které váhám je model 200A s klasikou nastavením, kde je v návodu vše relativně logicky popsáno a model 250A se synergi. Tak asi vychází z logiky display a možnosti nastavení v pulsu prostě návodu smolík. Proto lze pouze odhadovat co tam uživatele čekat ? Přikláním se k slabší klasice, sám technik Kowaxu upozornoval, že s kvalitou LCD byly velké problémy :-(

https://www.obchod-kowax.cz/kowax-genit ... c-pulz-pfc
https://www.obchod-kowax.cz/genimig-250 ... vani#tb1=3
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“