Jakou trochu lepší TIGovku:

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4885
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

28. 5. 2020, 10:13

Po zavrhnuti ARC Liftu na svém kočkopsovi louskám co za čistokrevného TIGa. Nechci čínský noname, ten mi po 24 měsích nikdo neopraví a hlavně mi nákup a stroj musí dělat radost. Zadání je: HF !!, AC/DC, PULS. Co jsem našel byly ceny začínající 30-35 bez DPH, potom na swarforum najdu odkaz na tohle: KOWAX® GeniTig® 200AC/DC, PULZ, PFC + ZDARMA HOŘÁK HKT09A4, 4m za 18 tis ???
Požadavky by to splnovalo, zatěžovatel pro domací šmudlání nehrotím, jen cena je podezřele, podezřele příznivá. V čem je háček páni profíci, co jsem prehledl ??
Naposledy upravil(a) elbarto dne 30. 5. 2020, 4:06, celkem upraveno 5 x.
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

28. 5. 2020, 10:20

Ahoj síce to je otrepané ale prečo nie Jet TIG ? Je to to isté čo Everlast. Mne sa vidí že kowax veľmi často mení svoje produkty sú dostupné rok a potom sa po nich zlahne zem a majú zas "nové "
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

28. 5. 2020, 10:41

Politika Kowaxu je nízká cena. Pokud je AC, tak je vždycky s HF. Kolem těch 35 to bude pořád jedno a to stejný, je se bude měnit barvička, tlačítka, displejík.

Můj názor je klasická krabice, 200 AC z druhý ruky za 10, na tom si můžeš chvilku hrát a když že to bude bavit, tak pak něco jetýho z topky. Vždycky tak budeš mít něco navíc.

Možná ještě mrkni na welbach/stamos, kolem 60ti vycházel pěknej 335 set, bedna, voda vozejk a drátování kolem.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Dawe
Příspěvky: 2523
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

28. 5. 2020, 11:53

elbarto> mne uz asi 6 nebo 7 let dobre slouzi Welbach Alpha 225 (dnesni nazev je Welbach Ampero). Varim hlavne litinu, nerez. Mene casto cernou cel a hlinik. Je to slusne zpracovany AC/DC TIG, pochopitelne made in China, ale supervisovana temi polaky co si rikaji Stamos group. Jsou v ni znackove IGBT tranzistory Fairchild, vykonove diody Infineon i vetsina elytu je znackova. TIG dava 225A se zatezovatelem 60%, a 200A pro 80% zatezovatel, to je velmi slusne na danou velikost a kategorii! Ma dobry HF a je pres intuitivni ovladaci panel snadno konfigurovatelna, vc. sirokeho nastaveni pulsu, vzdy jsem vse naladil jak jsem chtel. Kompatibilni pedal se da koupit za asi 1300Kc. Svaruje dost dobre i obalenou elektrodou (MMA). Pouziva ARC-force, Antistick i Hot start.
Slabinou je hodne hlucny 230VAC ventilator ktery jede nonstp na plno - ja ho nahradil 24V verzi a dodelal teplotni regulaci kvuli tomu hluku. A taky ze jeji zapnuti ma ve zvyku vyhazovat klasicke B16 jistice, prestoze zapina soft startem. Uz C20 ale nevypadne.

Jo a pred asi tremi lety rozsiril Stamos portfolio o low-endovy model Entrix, ten muze byt taky zajimavy v pomeru cena/uzitna hodnota.
Tak tyhle dve svarecky muzes cheknout taky.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) Dawe dne 29. 5. 2020, 1:07, celkem upraveno 4 x.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22387
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

29. 5. 2020, 12:47

Jiz zmineny tig 200p ac dc neni noname ale multiname 😂 kdyz otevres ebay tak tam za dost slusny prachy najdes vsechny jeji streva a vymenu desky zvladnes sam, jinak 15 let a vari porad dobre.... Diky jeji oblibenosti je dostupnost dilu dobra a dlouhodoba
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

29. 5. 2020, 5:51

dawe kdyby to umělo mikropuls mělo aspoň 50 Job paměťových pozic tak budeš ještě víc nadšený, protože nastavit tig na konkrétní práci opakovatelně a uplně stejně není možné. je sice možnost vzít si deníček a vše zapsat.
Používám tig na opravy, návary atd takže programy mám uložené načtu a jedu. Pro mě je obrovská výhoda to že si mašina pamatuje nastavení.
Před lety jsem koupil starší migatronic 240A a s vodním chlazením 7m hořák
Je to samozřejmě risk kvůli případné závadě kupovat starší značkovou mašinu to si každý musí rozhodnout sám.
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Dawe
Příspěvky: 2523
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

29. 5. 2020, 6:31

kenybz> jo, to mas pravdu, puvodne jsem taky chtel jeste napsat, ze mi trochu chybi pamet nastaveni. Ale u me to zas neni tak kriticke, nedelam totiz opakovane prace, spis individualni ukoly. Na to riziko starsi profi masiny mam stejny nazor. Elektronika nezvratne starne hlavne teplem a jeji zivot ve svarecce je konecny... to si kazdy musi zvazit, zda mu to za to stoji.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

29. 5. 2020, 7:19

Asi tak pokud si to neopravíš sám a nebo neznáš šikovného elektronika tak případná oprava v autorizovaném servisu stojí jak 3-4 lepší čínské tigovadla.
Ty paměťové pozice jsou právě vhodné pro uložení parametrů pro různou práci že a když se mě sejde více různých dílů na opravu tak jen načtu JOB a jen koriguju proud na hořáku.
K tomu mikropulzu dříve se tomu říkalo SPOT prostě funkce na bodování...vpodstatě je to jedna "tig" perioda s jasně definovaným nastavením kdy nejkratší čas je u dnešních mašin 0,02sec a starý migatronic co mám tak umí jen 0,1 sec
dnes se tato funkce používá při navařování materiálu na poškozené nástroje jak obráběcí tak i na navaření a i "vystavení"
odlomené části vstřikovací formy.
Dnes existuje obrovské množství přídavných materiálů a dá se svařit téměř vše mimo bnekovových materiálů...
Znám to od špičkového svářeče z nástrojárny který navařuje jak tigem tak i laserem nějaké fotky bych našel..
Tak jsem si pořídil starší tigovadlo dám starší fotku když jsem to zkoušel poprvé.
Přídávný materiál je od Cronitexu a po navaření to má +/- 60Hrc
Obrázek Obrázek
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
tomik.tk
Příspěvky: 589
Registrován: 15. 5. 2015, 9:37

29. 5. 2020, 7:22

ahoj.
ja si udelal radost timto polakem.
https://www.naraditechnik.cz/multifunkc ... rak-parker
poridil jsem si hlavne na male drobnosti. je tam ten "SPOT" tak zase neco navic.
historii ta znacka ma a je to asi prevlecenej ten usa everlast.
potrebuju s tim varit v kanclu na stole, coz by nebyl problem, ale ty vetraky co jedou hned naplno jsou "zrudny" :-) je to v zaruce, tak to nechci rozebirat ..
pedal k tomu levnej. zatim jsem ale svaril kulovy, tak dalsi info nepodam. je toho ale plne youtube.
a bacha, na obrazku je to krabice jako kazdej jinej invertor, ale velikost se sakra lisi :-)
tomik.
Dawe
Příspěvky: 2523
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

29. 5. 2020, 8:20

kenybz> fajn. Co se tyce navaru, tak ty delam taky a pomerne casto. Tvrdokovove i litinou na restaurovani litinovych dilcu.
Nedavno jsem treba opravoval veliky litinovy sverak, litinovy ram protahu, nebo HSS stopky SK upinacu apod.
Ted jsem ale prozmenu tyden predelaval auto na turbo a varil svody a vyfuk... zas uplne jina prace
Jinak ten Welbach Apha ma v DC pulz az do 500Hz cili perioda 0.002s a strida od 1%... jeste jsem nenarazil na limity.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

29. 5. 2020, 8:59

ok aby to nevyznělo jako porovnávání pindíků :) ten mikropulz je výhodný tam kde nesmíš vnést příliš mnoho tepla a tím pádem se mění vlastnosti původního materiálu jen minimálně někdy je to prostě nutnost, za další protože v podstatě materiál přidáváš jen po kapičkách, tak máš lepší kontrolu nad vznikajícím návarem a následné obrobení je snažší samozřejmě to navařování je mnohem pomalejší jak kontinuální.
Je to hodně individuální podle toho ce se svařuje, navařuje, prostě opravuje.
Zkoušels svařovat špendlík ?
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Dawe
Příspěvky: 2523
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

29. 5. 2020, 9:23

Spendlik ne, ale varil jsem tak treba 0.3mm plechy na tupo. Musel jsem si k tomu poridit primy WP-9 horak s pyrexem a 1mm elektrodou pulsem to slo slusne. To s tim vnesenym teplem je jasne, ja pulz pouzivam hlavne kdyz varim Al tenke plechy treba k silnostennemu siluminovemu odlitku kompresor housingu apod. Abych natavil ten silny material ale neukapl mi ten slaby.
edit> ja myslim ze udy nepomerujeme ne? Ale jsme uz asi dost off topic :oops:
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4885
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

29. 5. 2020, 9:31

Kucíí díky všem za postřehy. Welbach Alpha je dalším kandidátem se slušným hodnocení svarforistů. Bohužel návod píše, že nema ?? HF a to je cílem nákupu. Myslite, že Kovax s této nízké cenové relaci bude na Alu použitelný ? Připomínám žádné tovární nasazeni jen garáž. Docela bych ten Kowax testnul :-)
Jetá svárka ? je to jako kupovatauto, když tomu nerozumím a bohužel pár kámošu už draze koupilos troje, které mají velké probémy :-(
Dawe
Příspěvky: 2523
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

29. 5. 2020, 9:49

elbarto> ma HF zapalovani, tos asi prehlid. Viz napr. popis zde. Vzdyt ja bych dnes uz naskrabem snad ani neumel zapalit :lol:
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4885
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

29. 5. 2020, 9:58

... potom je to další kandidát. Ten Kovax je divná firma, zavoláš technikovi a ten ti prostě na férovku típne telefon. To se dnes už často nevidí. Hold kluci z Ostravy na zákazníky krapet ser.. :-(
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“