Cyklo rychloupinaky s prodlouzenym zavitem na eBay?

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

22. 12. 2020, 10:29

Borci, nemuzu najit na eBay ani Alikovi takove ty cyklisticke rychloupinaky s M6 zavitem az do konce upinaciho sroubu, ktere se pouzivaji na stazeni objimky sedla, nebo na naboje kola.
Zvykl jsem si je pouzivat jako upinaci prvek do ruznych pripravku pro frezovani, je to kompaktnejsi nez klasicke rychloupinky, ale potrebuju k tomu ten prodlouzeny zavit.
Jeste loni jsem to na eBay kupoval, ale ted je nejak emuzu najit, vsude narazim jen na typy, ktere nemaji zavit vyriznuty az do konce a maji zuzeny drik. Viz obr s naznacenym zavitem.
Potreboval bych link, nejli p eBay nebo Alik. Nevi nekdo?
Diky
Přílohy
Kratky zavit rychloupinak
Kratky zavit rychloupinak
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

23. 12. 2020, 6:10

Diky.
Sice nema zavit uplne do konce ale i tak to na radu veci uz pujde pouzit.
Potrebuju to treba na maloseriove pripravky pro frezovani pristojovych panelu jako ten na fotce, apod.
Přílohy
front_panel_Hammond_UAD_pripravek_v02.jpg
Naposledy upravil(a) Dawe dne 24. 12. 2020, 10:53, celkem upraveno 1 x.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

23. 12. 2020, 7:31

Docela mě ten nápad včera zaujal. Díval jsem se na Aliexpressu. Nic s celým závitem jsem tam nenašel, ale dost je jich takových, že dřík není ztenčený a tak by se tam dal závit asi doříznout.

Ale říkám si, jestli takové utahování není trochu horší z hlediska citu.
Když utahuju upínku klíčem, tak už mám zhruba v ruce jak moc přitlačit. A odpor lineárně stoupá.
Ale u toho rychloupínáku se musí zašroubování udělat naslepo navolno, a teprvce pak klikou utáhnout. Takže když budu cítit příliš velký nebo příliš malý odpor, tak to znamená zase povolit a víc nebo míň zašroubovat, a pak případně znovu.

Když dotahuju úchyt sedla nebo náboje na kole, tak to většinou dělám na několikrát, než jsem s výslednou silou spokojen. U kola to má výhodu, že nepotřebuju žádný nástroj, ale to v dílně moc význam nemá.

Ale jenom teoretizuju (plus zkušenosti z kola), Ty to máš asi ozkoušené. Je to opravdu v praxi rychlejší než běžná matka?
Modros
Příspěvky: 1669
Registrován: 31. 3. 2019, 7:58

24. 12. 2020, 5:59

Mex píše: 23. 12. 2020, 7:31 Docela mě ten nápad včera zaujal. Díval jsem se na Aliexpressu. Nic s celým závitem jsem tam nenašel, ale dost je jich takových, že dřík není ztenčený a tak by se tam dal závit asi doříznout.

Ale říkám si, jestli takové utahování není trochu horší z hlediska citu.
Když utahuju upínku klíčem, tak už mám zhruba v ruce jak moc přitlačit. A odpor lineárně stoupá.
Ale u toho rychloupínáku se musí zašroubování udělat naslepo navolno, a teprvce pak klikou utáhnout. Takže když budu cítit příliš velký nebo příliš malý odpor, tak to znamená zase povolit a víc nebo míň zašroubovat, a pak případně znovu.

Když dotahuju úchyt sedla nebo náboje na kole, tak to většinou dělám na několikrát, než jsem s výslednou silou spokojen. U kola to má výhodu, že nepotřebuju žádný nástroj, ale to v dílně moc význam nemá.

Ale jenom teoretizuju (plus zkušenosti z kola), Ty to máš asi ozkoušené. Je to opravdu v praxi rychlejší než běžná matka?
vyhodu vydim ze kdyz jede kusovku stejnou tloustku tak shodi packy...vymeni vyrobek a uz nic nesteluje.
Masso, stroje všemožný, autoservis, amatérské závody Nissan GTR
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

24. 12. 2020, 10:40

Jasne, hlavni vyuziti je v tech seriich, tam je rozdil oproti utahovani klicem nebo akusroubovakem propastny. Odhadem treba pro ten rig na foto 10s vs. 30s na kompletni prohozeni obrobku (tloustka pouzitych panelu (viz foto) je celkem konzistentni,cca +-0.05mm max.
Přílohy
front_panel_Hammond_UAD_pripravek_v02 (1).jpg
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Dawe
Příspěvky: 2522
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

29. 12. 2020, 7:11

Doplnim, ze jsem jeste dostal tip na tenhle typ z ceskeho e-shopu za hezkou cenu. Ten ma, zda se, zavit skoro az na konec.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“