Naftové topenído dílny

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Uživatelský avatar
Sajmon
Příspěvky: 456
Registrován: 13. 1. 2017, 10:49

29. 12. 2021, 10:32

Kratus píše: 29. 12. 2021, 10:05
Kratus píše: 29. 12. 2021, 5:07 Cca 50 stupňů. Má to poměrně silný větrák. Mám verzi s jedním výstupem a nádrž na naftu mám extra.
50° se mi zda malo. Ruku na vyfuku neurzim. Na ferovkubse spalim a original trubka co k tomu je i zmenila barvu.

Já myslel výstup vzduchu. Výfuk je nerez a má zlatohnědou barvu, takže cca 350-400°
Jasny. Neni vyfuk, jako vyfuk. :-D
Vyfuk rikam pro spaliny
Vydech pro teplo abych v tom nemel gulas 😂
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

29. 12. 2021, 11:42

Lama-dotaz: využívá se nějak i teplo spalin z výfuku?
Třeba něco jako "ježek", jako se dává na komínovou trubku u kamen na pevná paliva?
Přišlo by mi trochu škoda funět ty žhavé spaliny jen tak bez užitku ven.

A "lama na druhou" dotaz: nebylo by reálné přestavět nějaký plynový kondenzační kotel takhle na naftu?
Tedy jen nějaká co nejmenší úprava nebo výměna spalovací komory. Ale při zachování principu ochlazení spalin na teplotu vratné vody.
Díky.
Milan199
Příspěvky: 2928
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

30. 12. 2021, 9:12

Mex píše: 29. 12. 2021, 11:42 Lama-dotaz: využívá se nějak i teplo spalin z výfuku?
Třeba něco jako "ježek", jako se dává na komínovou trubku u kamen na pevná paliva?
Přišlo by mi trochu škoda funět ty žhavé spaliny jen tak bez užitku ven.

A "lama na druhou" dotaz: nebylo by reálné přestavět nějaký plynový kondenzační kotel takhle na naftu?
Tedy jen nějaká co nejmenší úprava nebo výměna spalovací komory. Ale při zachování principu ochlazení spalin na teplotu vratné vody.
Díky.
U toho bufíku co jsme měli, byl výfuk obalen výměníkem, který ofukoval ventilátor.

Přestavba kotle reálná je, ale objevíš "ameriku". To jsou přece kotle na LTO. Do těch můžeš klidně nalít i naftu - jenom se to prodraží. Z toho LTO nejsou tak pečlivě odstraněny nějaké ty pryskyřičné složky // ??? // a není na to navršena spotřební daň. Jinak to od nafty nepoznáš. Staré diesely to baští bez odmlouvání.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

30. 12. 2021, 11:40

Milan199 píše: 30. 12. 2021, 9:12 U toho bufíku co jsme měli, byl výfuk obalen výměníkem, který ofukoval ventilátor.

Přestavba kotle reálná je, ale objevíš "ameriku". To jsou přece kotle na LTO. Do těch můžeš klidně nalít i naftu - jenom se to prodraží. Z toho LTO nejsou tak pečlivě odstraněny nějaké ty pryskyřičné složky // ??? // a není na to navršena spotřební daň. Jinak to od nafty nepoznáš. Staré diesely to baští bez odmlouvání.
Kotel na LTO jo. Navíc tím pádem možná dostaneš papír, že můžeš kupovat LTO (v podstatě rovná se nafta, viz dřívější kauzy, kdy se dováželo LTO ve velkém a prodávalo na pumpách jako nafta) bez spotřební daně.

Ale mě šlo o to, aby tam fungoval režim kondenzačního kotle. To je podle mě úžasný vynález, který skutečně značně přispívá k úsporám primární energie.
Samozřejmě pokud se běžně dělají kondenzační kotle na LTO (a jsou za snesitelnou cenu), tak je zbytečné bastlit.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

30. 12. 2021, 12:01

asi by v tom předělání neměl být problém . prostě výfukové spaliny pošleš do komína,ale volilbych tedy variantu s výměníkem na vodu .
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

30. 12. 2021, 12:11

Mex píše: 30. 12. 2021, 11:40 Kotel na LTO jo. Navíc tím pádem možná dostaneš papír, že můžeš kupovat LTO (v podstatě rovná se nafta, viz dřívější kauzy, kdy se dováželo LTO ve velkém a prodávalo na pumpách jako nafta) bez spotřební daně.

Ale mě šlo o to, aby tam fungoval režim kondenzačního kotle. To je podle mě úžasný vynález, který skutečně značně přispívá k úsporám primární energie.
Samozřejmě pokud se běžně dělají kondenzační kotle na LTO (a jsou za snesitelnou cenu), tak je zbytečné bastlit.
Přilepím se se stupidním dotazem. Dá se nějak využít kondenzát z plynového kotle? Doma jsem to totiž musel přestat pouštět do ČOV, která to nevydejchávala a nosím to v kýblech ven (30m3 plynu/týden = cca 35l kondenzátu/týden).
Milan199
Příspěvky: 2928
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

30. 12. 2021, 12:12

Mex píše: 30. 12. 2021, 11:40
Milan199 píše: 30. 12. 2021, 9:12 U toho bufíku co jsme měli, byl výfuk obalen výměníkem, který ofukoval ventilátor.

Přestavba kotle reálná je, ale objevíš "ameriku". To jsou přece kotle na LTO. Do těch můžeš klidně nalít i naftu - jenom se to prodraží. Z toho LTO nejsou tak pečlivě odstraněny nějaké ty pryskyřičné složky // ??? // a není na to navršena spotřební daň. Jinak to od nafty nepoznáš. Staré diesely to baští bez odmlouvání.
Kotel na LTO jo. Navíc tím pádem možná dostaneš papír, že můžeš kupovat LTO (v podstatě rovná se nafta, viz dřívější kauzy, kdy se dováželo LTO ve velkém a prodávalo na pumpách jako nafta) bez spotřební daně.

Ale mě šlo o to, aby tam fungoval režim kondenzačního kotle. To je podle mě úžasný vynález, který skutečně značně přispívá k úsporám primární energie.
Samozřejmě pokud se běžně dělají kondenzační kotle na LTO (a jsou za snesitelnou cenu), tak je zbytečné bastlit.
Ty LTO kotle jsou asi jenom kondenzační. Od těch plynových se to liší jenom hořákem. Soused takhle topí. Problém je s palivem, protože nádrž máš v pronájmu a revize a poplatky ...
Automatický kotel na uhlí ledabyle dostaneš také do kondenzačního režimu. Pokud nastavíš spínání čerpadla pod // asi // 52°C tak se ti sráží voda už ve výměníku nebo v komínu. Já topím štěpkou a uhlím, tak na tu štěpku to musím pustit okolo 53°, nebo z toho je za den několik litrů kyseliny. Nežli jsem na to přišel sežralo mi to nerezový komín. Na té trubce hned za kotlem udržíš kdykoliv ruku.
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

30. 12. 2021, 12:20

Fifík píše: 30. 12. 2021, 12:11 Přilepím se se stupidním dotazem. Dá se nějak využít kondenzát z plynového kotle? Doma jsem to totiž musel přestat pouštět do ČOV, která to nevydejchávala a nosím to v kýblech ven (30m3 plynu/týden = cca 35l kondenzátu/týden).
Já to používám jako technickou skorodestilku.
Je to chemicky čistá voda, bez jakýchkoli minerálních látek.
Je lehce (ale opravdu jen velmi lehce) kyselá díky pohlcenému CO2. A s minimem příměsí z plynu.
Mimochodem je docela chutná k pití.

Takže když dělám třeba něco s tišťákama, tak ji používám jako technologickou vodu.
Myju s ní třeba auto. Ideální je to na mytí oken, protože tam nejsou ty vápenité rozpuštěné látky, které pak po mytí dělají šmouhy (v Brně je hodně tvrdá voda, tak o to víc).
No a většinu používám na splachování záchodů.
Ve směsi s dešťovkou pak i na praní.

Za posledních 5 let jsem bez dalšího využití nevylil ani litr.
Ale nemám jí tolik, průměrně cca 10 litrů denně (podle venkovní teploty 4-14 litrů).
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

30. 12. 2021, 12:24

Milan199 píše: 30. 12. 2021, 12:12 Ty LTO kotle jsou asi jenom kondenzační. Od těch plynových se to liší jenom hořákem. Soused takhle topí. Problém je s palivem, protože nádrž máš v pronájmu a revize a poplatky ...
Automatický kotel na uhlí ledabyle dostaneš také do kondenzačního režimu. Pokud nastavíš spínání čerpadla pod // asi // 52°C tak se ti sráží voda už ve výměníku nebo v komínu. Já topím štěpkou a uhlím, tak na tu štěpku to musím pustit okolo 53°, nebo z toho je za den několik litrů kyseliny. Nežli jsem na to přišel sežralo mi to nerezový komín. Na té trubce hned za kotlem udržíš kdykoliv ruku.
No právě. Když to má fungovat jako kondenzační, tak to chce tomu přizpůsobené prostředí.
Takže plastový komín, a taky plastový vnitřek kotle. A musí to být zařízeno na jímání toho kondenzátu.
A musí být zajištěno, že to pojede za všech okolností v kondenzačním režimu a teplota spalin za žádných okolností nikdy nemůže vylézt nad nějakých 80C.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

30. 12. 2021, 1:44

mimochodem jak jsou na tom ty kotle na LTO z hlediska legality? když se dneska zakazuje kde co? aby to neomezili/nezakázali/nezpoplatnili nesmyslně atd..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 12. 2021, 1:46

v nemecku tusim zakazane, u nas jeste ne
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

30. 12. 2021, 1:56

Samo že se to musí zakázat. Levný topení moc peněz do státní kapsy nepřinese. :D
Fifík
Příspěvky: 693
Registrován: 4. 4. 2013, 9:28

30. 12. 2021, 3:09

robokop píše: 30. 12. 2021, 1:46 v nemecku tusim zakazane, u nas jeste ne
Před pár lety, když to zakázali v Rakousku, tak byly u nich v inzerci k dostání funkční kousky třeba za 50€, takže tak... :roll:
Milan199
Příspěvky: 2928
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

30. 12. 2021, 3:21

bobik píše: 30. 12. 2021, 1:56 Samo že se to musí zakázat. Levný topení moc peněz do státní kapsy nepřinese. :D
Tak to LTO zas tak levný není. Myslím, že před těmi současnými cenovými šoky to bylo těsně za přímotopy a propanem.

Očekávám spíše atak na topení dřevem. Už se objevují první "odborné" články kde "skupina vědců" zjistila...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

30. 12. 2021, 3:26

kdysi byl litr lto za 11kacek co to stoji dnes?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“