Ebay DE

jak na ebayi kupovat a prodavat, odkazy na zajimave veci obchodniky
Pravidla fóra
Toto forum vyzaduje schvaleni prispevku moderatorem.
Odpovědět
unclebaker
Příspěvky: 339
Registrován: 1. 3. 2010, 3:26

25. 1. 2016, 10:18

z.j píše:
ten pry bohuzel nemuze nabidnout prepravni sluzby
Preto písal EXW. Určite poznajú dopravcov, ale je to presne o tom, že oni nezdvihnú ani telefón aby sa opýtali nejakého dopravcu koľko by stála doprava, či by to zobral do CZ ,atď.

Umožnia Ti prebrať tovar, čiže Tvoje nákladné auto pustia do závodu alebo k skladu a otvoria dvere. Pre nich to skončilo.

Nie som si istý nakládkou. Či to náhodou nemusíš zabezpečiť Ty. Ak tam majú VZV tak ich po prípade nakecáš, ale ak náhodou to majú len tak niekde zloženú a povedia, no tak si to zober... Ako to naložíš? Ešte na to sa opýtaj.
Už jsem zjišťoval, jak s naložením. Prý má v místě možnost 8t jeřábu, údajně naložení zdarma.
Uživatelský avatar
kenda
Příspěvky: 45
Registrován: 27. 2. 2013, 11:34

23. 2. 2016, 6:15

Ahoj snad to sem patří
Pozor na velice lákavé nákupy strojů na ebay a dalších německých prodejních servrech za hrozně příjemné ceny. Chtěl jsem koupit frezku za dost lákovou cenu. prodejce že k transakcím používá tohle jako dopravce a třetí stranu o osobním odběru nechtěl ani slyšet. odkaz od něj. http://www.transports.plwgroup.com/" onclick="window.open(this.href);return false; na guglu o anich zminka. byly velice operativní na odesílání mailů z číslem učtu kam mám složit prachy ale když jsem po nich chtěl nějakej telefon a VAT number. tak ticho po pěšině. :evil: :evil: :evil: pozor na to. Málem jsem pěkne nalítnul.
S železem jak s plastelínou :-)

http://kislingerknives.blogspot.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

6. 8. 2019, 7:30

Warning pro kolegy podnikatele. Po desítkách roků se stalo nevídané a CZ FÚ se propojit s FÚ EU. Při nákupech v EU přijde z finačnáku dotaz, kde jsou faktury ? Dosavadní praxe řady firem byla nakoupit bez DPH a faktury zahodit. Ted se každý nákup v EU musí promístnou v účtu. Očekávám, že nyí prijde na řadu ebay včetně privátníků :-(
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

6. 8. 2019, 7:52

Tak ono je to jednoduché, pokud to neni podvodník a má vat nr a já taky tak se to stejně uvádává v přehledech která já i němec dáváme na finanční úřad. Navíc pokud si zboží vyzvedávám v německu sám ještě mi pošlou papír který jim musím potvrdit že jsem zboží doopravdy vyvezl. Pokud to jde poštou je doklad pro němce podací lístek. Někdy se taky brání poslat zboží na jinou adresu než která je spojena s Vat nr.
Myslím že nakupovat cokoliv co můžu dát do nákladů a použít pro podnikání a papír do firmy nedát je nesmysl. Spíš je s těma lojzama problém z nich dostat normlní fakturu protože většina jsou to normální černopodnikatelé. Pokud mi nedají fakturu mám připravenou kupní smlouvu a mám klid že mě fu nebude prudit.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

6. 8. 2019, 8:04

Pri kazdem priznani k dph se posila kontrolni hlaseni kde se vsechny tyto platby uvadi spolu s vat id dodavatele takze neni problem aby jim system vyjel platby ktere se jim nepodarilo sparovat a u kterych jsi nepriznal dph. Uvadi se tam uplne vsechny platby, i stokorunove polozky. Takhle se s dani vyjebat opravdu neda. Driv se to tak delalo, ze si lidi nakoupili hadry nebo spotrebku a kdyz to nebyly velke castky, nikdo po tom nejel a meli to bez dph, ale ted uz to opravdu neprojde.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

6. 8. 2019, 8:38

Myslím že to nejde už dlouho od té doby co se dává každý měsíc souhrné hlášení což je podle mě minimálně 2 roky
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

6. 8. 2019, 9:22

Ono je spis mozne ze to bud kontroluji dost chaoticky nebo jim ten system funguje podivne. Uz se mi stalo ze bez problemu prosla chybna castka v radu stovek tisic i se spatnym cislem dokladu. Chybne DIC mi neproslo nikdy, mam ale pocit ze tohle kontroluje ten jejich system uz pri odesilani KH
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

6. 8. 2019, 11:16

elbarto píše: 6. 8. 2019, 7:30 Warning pro kolegy podnikatele. Po desítkách roků se stalo nevídané a CZ FÚ se propojit s FÚ EU. Při nákupech v EU přijde z finačnáku dotaz, kde jsou faktury ? Dosavadní praxe řady firem byla nakoupit bez DPH a faktury zahodit. Ted se každý nákup v EU musí promístnou v účtu.
???? To funguje uz nekolik let... akorat nerozumim tomu v cem je vyhoda zahodit faktury, teda pokud to nebylajen vochcavka s nakupem soukromych veci bez DPH.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

7. 8. 2019, 9:19

Podnikám 30 roků, možná už trošku vím "jak se sedí na lopatě". Nefixluju a hraju férově, ono to od doby kontrolního hlášení ani jinak nejde. Překvapilo mě, že došlo i na faktury s mikro částkami, které jsem z lenosti prostě vyhodil, abych je aktuálně pracně dohledával :-(
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

7. 8. 2019, 9:47

Mrkni na kontrolni hlaseni, opravdu se tam posila u plateb do eu kazda platba jednotlive. Pokud jsi ale nakupoval s DPH tak bych to neresil, tam je to jedno.
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

7. 8. 2019, 3:46

Otevřeně přiznávám, že kontrolní hlášení nastudované nemám. Ano vím, že za stav učetnitví odpovídá podnikatel, ale současně platím dost peněz učetní firmě a proto nemůžu a ani nechci kontrolovat všechno, navíc u právnické odsoby učta už vůbec ne :-)
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

7. 8. 2019, 4:05

A ucetni firma po tobe ty faktury nechtela?

Po mem zakaznikovi v Polsku chteli fakturu k objednavce pod 1000 Kc cca 4 mesice po duzp... protoze tady jsme ji zapsali jako prodej osvobozeny od dph a na jeho strane ji nevykazal...
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4861
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

7. 8. 2019, 4:35

Ono to je složitější, bylo to tuším placené Paypalem a ten promítat do účta je složitější. On stačí oser z celníma deklaracema, kurzama v den platby, atd. Už vyřešeno k plné spokojenosti správce daně, tak nechci plevelit vlákno.
vvitty
Příspěvky: 610
Registrován: 1. 12. 2008, 12:09

7. 8. 2019, 4:47

S ohledem na to ze pres PayPal mame prichozi i odchozi platby v samotnem PP a uctovani pres nej nejak nevidim slozitost...
Odpovědět

Zpět na „Ebay, aukro, a jine“