Mikrokrokování rychlost a výkon motoru

Odpovědět
Uživatelský avatar
R - stick
Site Admin
Příspěvky: 826
Registrován: 9. 6. 2007, 3:45
Bydliště: Vysoké Studnice 70 58821 Velký Beranov
Kontaktovat uživatele:

9. 12. 2012, 9:52

Mám dotaz ohledně výkonu a rychlosti 3f krok. motorů (mám je na dvou osách na dřevoobráběcím soustruhu)

Jedná se o motory YK3610A - (2Nm) a drivery YKB 3606 MA (max 5,8A, 60VDC) od Gravosu. Jsou naroubované na cca 18 let starou řídící desku od Amitu (dělané na zakázku pro Sahos). Původně na ní byly 2f motory - deska posílala povely v půlkrocích (snad se vyjadřuji dobře). Nastavení desky nelze měnit ani konfigurovat, dají se tam nastavit jen základní rychlosti + návratové rychlosti. Obě osy jezdí po litině (klasické supporty) a jsou osazeny kuličkovými šrouby.

Driver YK3610A umožňuje nastavit 400, 500, 600, 800, 1000, ....... a až 60000 kroků Pokud použiji základní nastavení rychlosti tak, jak jsem měl na mašině standardně (tedy určitá definovaná rychlost) a 800 kroků, tak to jezdí bez problémů, ale pomalu. Pokud použiji 500 kroků - tak začínám pozorovat občasné výpadky, a při použití 400 kroků se mi motory začnou zasekávat. Potřeboval bych vědět, čím je to možné ovlivnit, nebo eliminovat.

Zatím neřeším rozdílnou dráhu, kterou mi to ujede při nastavení kroků (to můžu kompenzovat v souborech ovládacího programu) a rozdílný úhel kroku mezi 2f a 3f motory (to si pak ve výsledku přepočítám a vykompenzuji na dráze šroubu na 1 otáčku).

Je dost možné, že budu mít něco špatně nastavené (asi rozběhové rampy) - a potřeboval bych alespoň nasměrovat, na co bych si měl dát pozor, případně jak z motorů dostat co nejvyšší rychlost a výkon.
Odpovědět

Zpět na „Třífázové krokové motory“