Systém digitálního odměřování polohy (DRO) + LED displej

Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Pravidla fóra
Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Odpovědět
Uživatelský avatar
SITALL
Sponzor fora
Příspěvky: 116
Registrován: 1. 2. 2017, 12:02
Bydliště: Golčův Jeníkov
Kontaktovat uživatele:

19. 10. 2017, 1:23

Ještě bych chtěl upozornit, že u magnetických pásek se jedná pouze o prodej samotné pásky s ocelovou chráničkou bez ALU profilů, vodících lišt nebo prachovek.
V případě potřeby podobné věcí se dá projednat zvlášť. Některé hotová řešení budu postupně nabízet tady na fóru :)
20 let v oboru senzorů a měřících přístrojů
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

19. 10. 2017, 7:45

Dobrý den.

Mohl bych prosím vědět jestli jsou signály
SITALL píše: Senzor má standardní TTL výstup A/B/Z s napájením 5V.
brané přímo ze senzorového obvodu (a "pouze" vhodně posíleny nějakým TTL "švábem"), nebo jsou ze senzoru čtena data přes komunikaci a TTL výstup pak tvoří nějaký mikroprocesor ?

Děkuji za odpověď. (pokud to tedy naní tajné)
Uživatelský avatar
SITALL
Sponzor fora
Příspěvky: 116
Registrován: 1. 2. 2017, 12:02
Bydliště: Golčův Jeníkov
Kontaktovat uživatele:

20. 10. 2017, 9:09

Signály z senzoru jsou posíleny klopnými obvody TTL.
Naposledy upravil(a) SITALL dne 22. 11. 2019, 11:40, celkem upraveno 1 x.
20 let v oboru senzorů a měřících přístrojů
Uživatelský avatar
SITALL
Sponzor fora
Příspěvky: 116
Registrován: 1. 2. 2017, 12:02
Bydliště: Golčův Jeníkov
Kontaktovat uživatele:

20. 10. 2017, 9:11

A ještě jedná poznámka. Momentálně dávám přednost výrobě senzorů s výstupem pouze A/B. Většina magnetických pásek, které nabízím, referenční znáčky (signál Z) nemají. Zvlášť pásky se zvýšenou přesnosti.
Pro větší objednávky (dodavatel má minimální odběr 25m) je možnost domluvit se na zakázkovém umístěni referenčních značek. Můžou být jak s potřebným intervalem, tak například i uprostřed magnetického "pravítka" s konkretní délkou.
20 let v oboru senzorů a měřících přístrojů
Uživatelský avatar
CZ_Pascal
Příspěvky: 870
Registrován: 14. 1. 2008, 8:24
Bydliště: Brno

20. 10. 2017, 8:38

SITALL píše:know-how :wink:
Děkuji.
Počítal jsem samozřejmě i s touto odpovědí a je neprosto v pořádku chránit své Know-How pokud člověk nalije do nabytého poznání nějakou finanční sumu a duševní úsilí.

Tak zkusím ještě něco vydolovat :lol:
- Je k dispozici údaj o zpoždění signálu ? (tedy zpoždění od fyzického pohybu čidla do reakce na výstupu)
- Je toto zpoždění konstantní, nebo se mění "náhodně" v čase ?

Tak nějak mám v šuplíku obvody i pásku, ale není boha najít čas si s tím trocha pohrát :cry:
Asi mi nezbyde než jeden kousek koupit (detaily přes SZ)
Uživatelský avatar
SITALL
Sponzor fora
Příspěvky: 116
Registrován: 1. 2. 2017, 12:02
Bydliště: Golčův Jeníkov
Kontaktovat uživatele:

14. 11. 2017, 5:43

tak už mám prográmek k nastavováni displeje i pro Android
20 let v oboru senzorů a měřících přístrojů
habitat3
Příspěvky: 382
Registrován: 14. 5. 2013, 9:28

14. 11. 2017, 7:51

Ahoj,

objednával někdo odměřování na Tos S28 ? Přemýšlím jaké koupit a případně jaké vybrat magnetické lišty.

Díky

J.
Uživatelský avatar
SITALL
Sponzor fora
Příspěvky: 116
Registrován: 1. 2. 2017, 12:02
Bydliště: Golčův Jeníkov
Kontaktovat uživatele:

4. 12. 2017, 11:33

prográmek k PC je trochu poupraven
jsou varianty pro PC a Android
SW-PC-NEW.JPG
20 let v oboru senzorů a měřících přístrojů
Uživatelský avatar
SITALL
Sponzor fora
Příspěvky: 116
Registrován: 1. 2. 2017, 12:02
Bydliště: Golčův Jeníkov
Kontaktovat uživatele:

28. 12. 2017, 11:14

pásky s přesnosti ±3µm/m a ±20µm/m jsou skladem
Naposledy upravil(a) SITALL dne 15. 1. 2018, 11:02, celkem upraveno 1 x.
20 let v oboru senzorů a měřících přístrojů
lubbez
Příspěvky: 3155
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

3. 1. 2018, 9:28

Jenom pro informaci. Pásky i snímače chodí jak z praku. A takhle to vypadá instalované na MN80.
DRO.jpg
Tady není co dodávat, klasický displej z Unimaxu.
pricny.jpg
Tady jsem si trochu pohrál, pásek je nalepený na frézované osazené liště, aby do něho nemohl narazit koník. Celé je to zakrytované 1mm gumou, aby se nezadělal šponama. Zadní guma je odstraněná pro focení.
podel.jpg
Jako základ jsem použil hliníkový jekl 15x15mm, který je přišroubovaný k tělu soustruhu. Problém vzniknul při nastavování snímače, protože odlitek není rovný a vzdálenost snímače se měnila o cca 0,6mm. Musel jsem tedy pásek odlepit, vypodložit a opět pásek vrátit. Místo nerezové ochranné pásky používám silnou hliníkovou samolepku. Funguje stejně jako nerez, ale zakrytuje pásek i z boků.

Tím mé snažení zkončilo, protože mě chytly záda a celé vánoce jsem proflákal. Ale už mi chybí to jen finalizovat, uklidit kabely a šoupnout soustruh na své místo a samozřejmě nastavit rozlišení jednotky podle pásku.
Uživatelský avatar
SITALL
Sponzor fora
Příspěvky: 116
Registrován: 1. 2. 2017, 12:02
Bydliště: Golčův Jeníkov
Kontaktovat uživatele:

26. 1. 2018, 7:39

Hezký. Děkuji za sděleni vlastních zkušeností.
20 let v oboru senzorů a měřících přístrojů
Uživatelský avatar
SITALL
Sponzor fora
Příspěvky: 116
Registrován: 1. 2. 2017, 12:02
Bydliště: Golčův Jeníkov
Kontaktovat uživatele:

17. 5. 2019, 11:20

Jedna z hobby variant provedení kompletního snímače z duralového profilu C a vozíku z plastu POM, do kterého je zabudován samotný snímač:

linearni-snimac-POM.jpg
2.show.jpg
2.show.jpg (7.95 KiB) Zobrazeno 4125 x
20 let v oboru senzorů a měřících přístrojů
noholam
Příspěvky: 14
Registrován: 5. 2. 2017, 11:54

19. 7. 2019, 5:27

Rychlost, ochota, skvělé jednání vše funguje jak má mohu jen a jen doporučit
Andrew
Příspěvky: 207
Registrován: 24. 5. 2010, 12:31
Bydliště: Liberec

23. 10. 2019, 8:46

Tak mohu potvrdit že senzor - Senzor MSP-01-INC, inkrementální TTL 5V výstup (signály A/B) připojený přímo na interpolátor SmoothStepper na Mach3 (vynechat oddělovací desku pokud je pomalá) funguje bez problému i pro 2um rozlišení.
patakodad
Příspěvky: 37
Registrován: 12. 6. 2012, 9:40

8. 1. 2020, 2:10

Andrew píše: 23. 10. 2019, 8:46 Tak mohu potvrdit že senzor - Senzor MSP-01-INC, inkrementální TTL 5V výstup (signály A/B) připojený přímo na interpolátor SmoothStepper na Mach3 (vynechat oddělovací desku pokud je pomalá) funguje bez problému i pro 2um rozlišení.
:shock: :shock:Jakže?
:D :shock: :x
Odpovědět

Zpět na „Prodej“