CNC tříosá ISO40 rychloposuvová frézka (granit odlitek) s moderním systémem

Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Pravidla fóra
Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Uživatelský avatar
grade065
Příspěvky: 1012
Registrován: 9. 1. 2015, 12:45

19. 9. 2018, 6:44

Neurážej mne já tě taky netituluju....ju

Té klauzulky jsem si upřímně ani nevšiml ...nicméně
Můžeš příspěvek nahlásit a nechat moderátora ať zjedná nápravu a ne porušovat další pravidlo sekce(zesměšňování prodejce)...
Jinak šém k promazání je docela snadnej tzn.vše co se netýká prodeje té frézky...
Pro chlupatý koule mistra Kápě pečený na vohni!!
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22386
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

19. 9. 2018, 7:33

nojo jenze to zas budu za cenzora a ze se mi to nehodi do kramu atd...
ad si to kazdej precte a udela nazor
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

19. 9. 2018, 7:49

Pokud je tady někdo kdo sní o stavbě takovéhoto CNC a nemá možnost odlít 2500kg granitu a opracovat, tak je to pro něj ideální základ. Kdyby teda někdo chtěl pouze mechaniku s vřetenem a všema serepetičkama kolem včetně elektrorozvodů, chlazení, klimatizace atd. tak se můžeme domluvit... Sundal bych si jen drahé servomotory, pravítka, počítač a pultík které potřebuju na upgrade profi stroje. Cena by potom byla dostupná i "hobíkovi" a může si to vybavit třeba Deltama nebo něčím levnějším s linuxem. Ono tich 3,2kW na osu je stejně přepych a tady to má význam spíše v dynamice. Cena by potom byla někde kolem 145 +- autobus... něco nabídněte :) i s dovozem a vyložením k "vám" domu zdarma - prostě na dohodě. To už je nabídka do pranice ne? Já tohle mít v roce 2013 za tyhle prachy tak jsem blahem bez sebe a dneska bych už měl postavenej dům... bohužel pro mě to dnes nemá význam vedle devítitutových HSC center.

(by mě zajímalo jestli dovoz a vyložení nabízí zdarma i ostatní obchodníci? jakou máte zkušenost? :))
Naposledy upravil(a) martasg1 dne 19. 9. 2018, 8:01, celkem upraveno 1 x.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

19. 9. 2018, 8:00

martasg1 píše: 19. 9. 2018, 7:49 Pokud je tady někdo kdo sní o stavbě takovéhoto CNC a nemá možnost odlít 2500kg granitu a opracovat, tak je to pro něj ideální základ. Kdyby teda někdo chtěl pouze mechaniku s vřetenem a všema serepetičkama kolem včetně elektrorozvodů, chlazení, klimatizace atd. tak se můžeme domluvit... Sundal bych si drahé servomotory, pravítka, počítač a pultík které potřebuju na upgrade profi stroje.
To je blbost to rozkuchat ,nikdo to levnějc nedodělá! případně vůbec nedodělá.
Jediná věc co se mi nelíbí je vřeteno který by mělo umět 20 000ot/min aby se využili vlastnosti konstrukce a pohonů ,pak tam šoupnout ATC minimálně na 40 nástrojů. hovk domluvil jsem. :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

19. 9. 2018, 8:03

Tak fajn... vyndám si elektrovřeteno a srazím to o dvacet dolu... :wink:
Možná by stačilo ho přeložiskovat a vyvážit na 16000 otáček.
Teď by mělo zvládat 10000 asi s jiným měničem nebo konfigurací? Nevím...
Naposledy upravil(a) martasg1 dne 19. 9. 2018, 8:05, celkem upraveno 1 x.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6943
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

19. 9. 2018, 8:03

otázka je jak je to odladěné , ono napsat si svůj sw není vůbec žádná sranda , může to být plné chyb . Zvláště jak mají zmáknutou tu vazbu z pravítek .
Fakt se hodně těším na nějaké video z pohybu.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

19. 9. 2018, 8:11

martasg1 píše: 19. 9. 2018, 8:03
Možná by stačilo ho přeložiskovat a vyvážit na 16000 otáček.
Teď by mělo zvládat 10000 asi s jiným měničem nebo konfigurací? Nevím...
Do 12000 by to neměl bejt tak velkej problém, nad 12 už to bude nejspíš potřebovat aktivní chlazení ložisek atd.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

19. 9. 2018, 8:16

Tam je chlazení vřetena olejem oběhové... ty máš na mysli ztrátové přímo do ložisek?
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

19. 9. 2018, 8:32

martasg1 píše: 19. 9. 2018, 8:16 Tam je chlazení vřetena olejem oběhové... ty máš na mysli ztrátové přímo do ložisek?
Tak to chlazení je asi v pohodě ,asi nebylo odladění vřetena součástí zadání .Delší dobu jsem vřetena neřešil tak nevím přesně jak se teď elektrovřetena řeší ,ale je jasné že ložiska mazaný olejovou mlhou můžou točit víc díky menšímu tření a odvodu tepla.
Naposledy upravil(a) fmodel dne 19. 9. 2018, 10:34, celkem upraveno 1 x.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1858
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

19. 9. 2018, 9:54

Jestli si to někdo neobjedná rovnou k sobě a přivezu to sem do dílny tak to stejně asi hned kuchnu :) odzkouším, natočím videa a oberu :lol:
Ty serva a pravítka potřebuju nutně k velký mašině... mají pěknej výkon a krouťák A HLAVNĚ jsou servisovatelný a nahraditelný. To u starých motorů a driverů co na stroji teď mám se říci nedá.
Mají pro mě defakto větší cenu než celej tenhle stroj.
Když je pak budu shánět tak jen za ty serva a drivery s pravítkama dám i s tím systémem a pultem 300 litrů ani nemrknu.

Takže dávám tomu do pátku a pak to vezu na kuchání :)
Potom bude k prodeji mechanika a ať si to dotyčný osadí Deltama nebo něčím podobným a třeba systémem od Retrofitu za 35 tisíc. když nechce nic štelovat.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
milan584
Příspěvky: 2130
Registrován: 12. 5. 2009, 2:17
Bydliště: na jihu

20. 9. 2018, 10:06

aleshonsa píše: 19. 9. 2018, 3:46 Nechápu, co se tady řeší. Když mě něco nezajímá, tak to nečtu. Inzerce je v oddělené části, kam nikdo kdo nechce tak nemusí. Jestli bylo účelem zahnojit martasg1 vlákno kecama o ničem, tak se vám to fakt povedlo.
Může se zeptat, kde se teď podle vás chytráků případný zájemce dočte něco o nabízeném stroji – to má jako číst věch 39 příspěvků z většiny off topic????
Zkusím to napsat natvrdo - a umíš číst? :roll:
Hned v druhém příspěvku je "Uvítám komentáře ke stroji a cenám... "
Pokud si to inzerent přeje, nemám s tím sebemenší problém. Kdyby to u toho nebylo (že to chce okomentovat), tak bych sem sem NIC nepsal - protože ctím pravidla a nemám potřebu komentovat každý překvapivý slepenec, kde je fotka s popiskama typu "toto je vřeteno" :mrgreen: "toto je stůl" :mrgreen: :mrgreen: :shock: a pod.
A co jsem napsal, za tím si stojím, mj. šlo by to napsat ještě daleko výstižněji - stačí se na ty fotky podívat pořádně.
Engineer
Příspěvky: 2357
Registrován: 27. 12. 2006, 4:30
Kontaktovat uživatele:

20. 9. 2018, 10:18

U tak výhodných nabídek si vždy kladu otázku proč jsou tak výhodný .... jinými slovy, že si tak "skvělý" a dokonalý nový stroj za tak bezva cenu už dávno nezakoupil někdo v Německu, kde jak známo je naprosto odlišná kupní síla.
No a navíc ty obrázky ve mně moc konstrukční důvěry nevzbuzují, ale je to jen můj dojem a fotka zkresluje, třeba kdybych si na tom zkusil něco ofrézovat tak změním názor a zaříznu prasátko. :lol:
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

20. 9. 2018, 9:22

grade065 píše: 19. 9. 2018, 6:44 Neurážej mne já tě taky netituluju....ju

Té klauzulky jsem si upřímně ani nevšiml ...nicméně
Můžeš příspěvek nahlásit a nechat moderátora ať zjedná nápravu a ne porušovat další pravidlo sekce(zesměšňování prodejce)...
Jinak šém k promazání je docela snadnej tzn.vše co se netýká prodeje té frézky...
napsal jsem ti, že jsi milej, co tě na tom prosím tě uráží? nebo máš na mysli oslovení soudruh?.......jak bych tě měl jinak nazvat, když máš tak pitomej nápad hodný cenzury padesátých let.....zamysli se nad tím alespoň trochu než takovou blbost napíšeš :roll:

inzerent porušil pravidla, následně si řekl o po hubě, tak ji na vlastní žádost po právu dostal ,kdyby jste to tady dál nerozmazávali, ad absurdum a nepoznávali se v tom, tak mohl ten zázračný moderátor celý problém vyřešit jedním klikem hned na první stránce tím, že tady prostě někdo porušil pravidla, inzerát si odstraní a tím je to vyřízené a bez zbytečných sáhodlouhých diskuzí a ani mě by nevadilo, že ta facka zmizela, osobně proti martasg nic nemám
ti co se tohoto konkrétního šméčka zastávají ze sebe dělají bezděky pitomce, protože pokud je to jednou v té komunitě nastaveno, tak každý očekává, že to bude fungovat a nemusíme se tady dohadovat, snad jen o politice .......
jak se k tomu postavil robokop mě popravdě překvapilo, protože by měl v tomto případě měřit jedním metrem a ne tady fabulovat nad tím proč jsem podrážděnej a obhajovat neobhajitelné :!:
nevím, proč by tady měla probíhat nějaká generační výměna,a ani nevím o tom, že by měl být někdo uraženej, že mu někdo ukradl know how, fachmani co něco umí budou mít zakázky vždy a poznají se mimo jiné tak, že nikdy o žádné nežebrají, ti zákazníci si je najdou i bez propagovaného strejdy googla, zbytečně ořete hlubší brázdu a přeceňujete sílu internetu s dosahem třížilového kabelu v zástrčce...... :)
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

20. 9. 2018, 9:42

martasg1: Škoda, že jsi smazal to, cos sem včera v noci napsal.
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

20. 9. 2018, 9:45

Já to čet :D
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Odpovědět

Zpět na „Prodej“