CNC tříosá ISO40 rychloposuvová frézka (granit odlitek) s moderním systémem

Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Pravidla fóra
Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1852
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

17. 9. 2018, 8:18

Nabízím do prodeje moderní tříosou rychloposuvovou CNC frézku

Popis:
- tělo odlito z minerální nebo granitové hmoty (2500 kg)
- vysoká tuhost a tlumení vibrací
- odlitek je až do výšky lineárního vedení osy Y
- vřeteník je též odlitek
- prostor pro odvod špon do vany s čerpadlem

- rozjezdy: X - Y - Z: 700 - 500 - 400 mm
- plocha stolu X*Y 900*520 mm

- masivní lineární vedení Rexroth
- kuličkové šrouby 40mm Rexroth
- lineární optická pravítka Heidenhain

- profesionální vřeteno ISO40 s pneumatickým uvolňováním nástroje (z profi CNC stroje)
- vřeteno 10kW - 70Nm - 5000 ot./min (údajně je schopné až 10 tis. ale instalovaný systém není nakonfigurován)
- chlazení vřetena olejovým oběhem
- stroj má přípravu na ATC lištu s nástroji (nutno realizovat)

rychloposuv: 40 m/min
zrychlení: 2 m/s²
max. frézování: 15 m/min

- Řízení a elektrovybavení od firmy BECKHOFF
- klimatizovaná elektroskříň
- digitální servomotory na EtherCAT 3,2kW (osa Z s brzdou)
- digitální I/O modul
- cca 20 palců monitor LCD
- klávesníce + myš
- profi foliovaný ovládací panel
- grafický řídící systém v angličtině (běží pod Win XP)
- možnost snadně přeinstalovat a překonfigurovat na LinuxCNC nebo jiný podporující EtherCAT
- dokumentace ke stroji v Němčině + CD

- vana na emulzi
- čerpadlo emulze
- osvětlení pracovního prostoru
- bezpečnostní prvky na dveřích

- rozměry: š/h/v: 1900 / 1400 / 2900 mm
- váha: cca. 2500 kg
- otvory se zvedacími tyčemi pro jeřáb

Stroje byly vyrobeny celkem 3ks jako experimentální stroje při univerzitě v Mnichově (toto je jeden z nich).

Dovezu až k vám do dílny.

cena: 145 / 185 / 285 tis. Kč viz varianty prodeje

cena kompeletního stroje 285 tis. Kč

Případně nabízím varianty prodeje:
- bez servomotorů, driverů, I/O modulu, řídícího PC, bez ovládacího pultu v ceně 185 tis. Kč. (vřeteno a ostatní zůstává)
- bez lineárních optických pravítek, bez servomotorů, driverů, I/O modulu, řídícího PC, bez ovládacího pultu v ceně 145 tis. Kč. (vřeteno a ostatní zůstává)
(pokud si budete chtít osadit vlastní elektronikou)

info: pořadí případně zaslaných SZ v tomto konkrétním prodeji není relevatní a nevynucuje prodej konkrétní osobě. Vyhrazuji si případný prodej také mimo toto forum. Svěrák a upínače nejsou součástí prodeje.
Přílohy
foto1.png
foto2.jpg
foto3.jpg
foto4.jpg
foto5.jpg
foto6.jpg
foto7.jpg
IMG_20180916_172827.jpg
IMG_20180916_174159.jpg
IMG_20180916_174726.jpg
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1852
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

18. 9. 2018, 12:57

Uvítám komentáře ke stroji a cenám... :D
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

18. 9. 2018, 8:09

navrhuju chytit se s kamarádama Pagáčovou, Hermannovou, Kasíkovou a spol. za ruce, poprosit Robokopa aby vytvořil TOPování a zahnojit to tady od vrchu až dolů různýma zaručeně výhodnýma inzerátama, nebude potom třeba vytvářet paralelní "zajímavé něco" což zbytek osazenstva jistě náležitě ocení a nebo rovnou zřídit někde v portfoliu strojirenstvi.cz kout s oplocenou rezervací velmizajimaveinzeraty.strojirenstvi.cz a tam bych tyhle Amarouny pozval na překupnickou párty :lol:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1852
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

18. 9. 2018, 8:29

Tak když už jsi se tak snažil tak dopiš nějaký názor na stroj nebo cenu :)

A Tumlíku, nechápu jak mě můžeš házet do kupy s obyčejnejma překupníkama...
Já jsem začal v roce 2013 v garáži na stolních strojích s holou prdelí a dluhem 150tis. Kč za čínský sračky, zaškrabávání, přestavba na CNC apod.
Můj sen byla velká dílna s profi strojema, ale neměl jsem peníze jen dluh a chodil do práce...
Kde sehnat prachy když nemáš funkční stroje? No jedině obchodem... v práci bych si je nevydělal.
A proč teda nevozit stroje lidem co si stroj v Německu sami neseženou? Nikdo si do teď nestěžoval. Nebo jsi snad četl špatné recenze na ceny nebo kvalitu dovezených strojů?
Ta práce s hledáním a dovozem hází cca 1000Kč na hodinu. Jestli máš představu, že víc tak to ne obrábění mi vydělá víc.
Za vydělané peníze obchodem, ubíráním peněz rodině, dary od rodičů a prarodičů, sponzorů, půjčky, šetření a práce po práci... jsem si koupil 5 obráběcích strojů na kterých teď vyrábím.
A že ještě cca jednou za půl roku dovezu mašinu z Německa abych si vydělal na nový kompresor nebo nástroje pro frézy a soustruhy a posunul se někam dál ve výrobě tak za to mě házíš do stejného pytle s podvodníkama ala Amaroun? Fakt? Myslíš to vážně? Jsem uplně stejnej? Dělám stejnou službu? Mám přestat vozit zajímavé stroje lidem co po nich touží za rozumné ceny? Kvůli výčitkám svědomí, že by mě někdo hodil do stejného pytle s mega podvodníkama a překupníkama? Myslím, že ani stroj není přeceněnej jako ostatní šlupky od Amarounů apod. A pokud ano komentuj cenu nebo kvalitu stroje. Hodnotíš člověka, ale vůbec mě neznáš a nidky jsi se mnou neobchodoval. Nikdy nedávám nesmyslné ceny nebo ceny "dohodou" a nedělám podvody. Zkus se nad tím zamyslet.... nebo z tebe mluví závist na snaživého člověka co chce něco vybudovat?

EDIT: navíc tohle mi přijde jako velmi zajímavě postavený stroj. Koncepce která by mohla být inspirací pro mnoho členů snažících se stavět CNC. Nevím proč bych to sem teda nedal a proč by to mělo být mezi profi komerčníma strojema někde v rezervaci. A myslíš, že je teda lepší podporovat tady inzerenty co kradou v práci nástroje a dávají to sem do prodeje? Nebo vytáhnou něco ze sběrny a dají to sem? Ty nikdo nekomentuje negativně :)
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
honzabrett
Příspěvky: 176
Registrován: 17. 3. 2008, 9:08

18. 9. 2018, 11:08

Tak a tohle je přesněe to co mne tady na tom foru neskutečněe se...
Musim se zastat martase, myslím že každý kdo tu něco prodává to dává do inzerce kvuli zisku.
honzabrett
Příspěvky: 176
Registrován: 17. 3. 2008, 9:08

18. 9. 2018, 11:22

A namisto komentáře ke stroji, tady řešíš kolik mu z toho zbyde.
Mimochodem stroj vypada slušně.
A za ty prachy ho takovy nepostavís.
Uživatelský avatar
Pavka
Příspěvky: 911
Registrován: 10. 3. 2008, 8:40
Bydliště: Ronov

18. 9. 2018, 11:27

honzabrett píše: 18. 9. 2018, 11:22 A za ty prachy ho takovy nepostavís.
Když ho postaví jeden, tak ho může postavit i druhý. Včem by měl být problém?
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1852
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

18. 9. 2018, 11:34

Pavka píše: 18. 9. 2018, 11:27
honzabrett píše: 18. 9. 2018, 11:22 A za ty prachy ho takovy nepostavís.
Když ho postaví jeden, tak ho může postavit i druhý. Včem by měl být problém?
:) možná za více životů sám jeden...
Nestavěl ho jeden, ptal jsem se na to - stavěl ho tým studentů cca 3 roky (3ks). A domnívám se, že v takových případech sponzoruje univerzita, nebo firma pro kterou to potom vyrábělo. Pokud budu odhadovat cenu stavby tak je to asi více než 600 tis. Kč materiálově (práce ani nemluvě). Je to z nových komponent a to je důležité uvést!!! (ne nějaký bazarový ojetiny ze starých strojů). Zcela jistě se nebavíme o vylítané mašině nebo staré komponenty, je to celé projekt s dokumentací a následně to bylo měřené na parametry pro disertační práce.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
LukasGunther
Příspěvky: 429
Registrován: 14. 3. 2017, 3:53

18. 9. 2018, 11:39

Jen pro info má to sondu? :wink:
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1852
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

18. 9. 2018, 11:42

LukasGunther píše: 18. 9. 2018, 11:39 Jen pro info má to sondu? :wink:
Sonda k tomu bohužel žádní není. Ale myslím, že by nebyl problém všechny typy snadno připojit.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6940
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

18. 9. 2018, 11:49

mohl by jsi sem dát nějaké foto a info o tom řídícím systému ? z čeho to vychází nebo jakou to má podporu G kodu ?
dík..
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1852
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

18. 9. 2018, 11:52

Ano, ale až cca v pátek - teď dělám moc zakázek a nezbývá čas to fotit a zjišťovat co všechno umí.
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3579
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

18. 9. 2018, 12:42

honzabrett píše: 18. 9. 2018, 11:22 A namisto komentáře ke stroji, tady řešíš kolik mu z toho zbyde.
poslouchej ty zázraku, najdi mě jediné slovo, kde jsem řešil kolik mu z toho zbyde....., je mě to u prdele jak si tomu kdo říká a nebo co ho k tomu motivuje a kolik z toho má, na co jsem poukazoval je něco, co jsi bohužel nepochopil a ani nemůžeš, to že jsi se ozval zrovna ty mě ale vůbec nepřekvapuje, ze 129 příspěvků máš nejvíce aktivní téma "prodej" kde je plných 89, což je celkem 69% tvých příspěvků, takže důvod pro který se tady vyskytuješ je doufám zřetelný a nemá vůbec smysl o něm diskutovat, takže příště reaguj na to co jsem skutečně napsal
psal jsem tady proto, že když je 30-50% příspěvků prodej, tak holt je to poloviční bazoš, nikdo to nemoderuje, furt to každej upuje, komentujou to lidi co před třema rokama nevěděli jak vypadá kladivou a dneska jsou mistři ve sjíždění inzerátů a ve stanovování cen použitých verglů, mimochodem pořád ti stejní, a odpovím slovy honzabret: Tak a tohle je přesně to co mne tady na tom foru neskutečně se...

u martasg je nejvíce aktivní téma? světe div se, opět prodej :) plných 37% panečku, takže důvod je opět zřejmý, na otázky kam ho řadím si potom v tomhle světle může odpovědět sám, a nechtějte po mě, abych si tady zalistoval v prodejích, kde se hádáte kdo dá víc a snažíte se tady kde koho přeplácet.....nebo mám?

hoši, tyhle vaše líbivé kecy vám nežeru, čtu to tady dostatečně dlouho abych si o vás, a nejen já, udělal obrázek a věděl kam vás zařadit, mě nevadí, že kšeftujete s kdejakým z řiti vytaženým krámem, ani důvody, které vás k tomu vedly, nikdo se tady nemusí obhajovat a psát tady svoje CV, obrázek si udělá každý sám, ale že to tady bude někdo vyzdvihovat jako pomoc chudákům co chtějí přijít k levnému stroji za rozumnou cenu to jsem ještě neslyšel......... :lol:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Uživatelský avatar
martasg1
Sponzor fora
Příspěvky: 1852
Registrován: 17. 12. 2010, 3:42

18. 9. 2018, 12:54

tumlik píše: 18. 9. 2018, 12:42 u martasg je nejvíce aktivní téma? světe div se, opět prodej :) plných 37% panečku, takže důvod je opět zřejmý, na otázky kam ho řadím si potom v tomhle světle může odpovědět sám, a nechtějte po mě, abych si tady zalistoval v prodejích, kde se hádáte kdo dá víc a snažíte se tady kde koho přeplácet.....nebo mám?
Ano protože z 80 procent v tématu prodej také nakupuju... a to už se ti také nelíbí?

Poslyš měl jsem o tobě lepší mínění vzhledem ke kvalitním stránkám co provozuješ a znalostem co máš... ale vidím, že asi máš nějaký komplex tady z vlákna prodej a lidí do kterých se tady pouštíš... asi tě někdo podvedl a máš blbou zkušenost a proto tak reaguješ. Navíc myslím že asi se stroji také obchoduješ, když něco opravíš a prodáš... nebo to není obchod? A co už vůbec nechápu jak někoho může sr...t na foru vlákno prodej :) tak prostě tu řádku "prodej frézky" přeskoč :) nebo to téma prodej prostě nečti?

Moje vybídnutí na komentáře bylo ke stroji, ale to jsi nepochopil a začal jsi hodnotit mě :) taky dobrý... ale mě to vůůůbec nevadí... a rád si s tebou napíšu i o něčem strojařským neobchodním aby jsi se uklidnil... ;-)
nejlepší kamarádi: HSC Schaublin, chat GPT 3.5
honzabrett
Příspěvky: 176
Registrován: 17. 3. 2008, 9:08

18. 9. 2018, 1:06

Tlumiku , nebudu tě řešit........

Z naší výroby jsem už prodal hezkou řádku nc strojů a popravdě řečeno, raději je nabízím přes ty "zlé" obchodníky, přivedou mi zájemce, odvezou.
Tady pro podobné "zájemce- komentátory" jako si ty dva-tři dny lítám, měřím vůle, fotím a pak už se dotyčný ani neobtěžuje napsat - hele víš co já to vlastně nechci ani nechtěl, jen mne to zajímalo.......
Naposledy upravil(a) honzabrett dne 18. 9. 2018, 1:19, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Prodej“