Náhradní díly

Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Pravidla fóra
Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
vreteno.cz
Příspěvky: 29
Registrován: 28. 11. 2015, 9:47

17. 3. 2019, 1:05

Zdravím,

rychle v kostce:

Jako servisák jsem nedávno koupil po jiném kolegovi servisákovi dílnu. Součástí toho byl nemalý sklad náhradních dílů a origo výrobní dokumentace na tyto stroje:

FA 4
2uD
BRH 20
SU / SD / SS 32
SU 50
SU 63
BDA 40
BDA 80
vrtačky V10,16,20,32
WH 63
WH 80
H 63 A
BUA 20
BUA 31
BF 63
FZWD 160

a další.... (ještě není všechno zpracované)

Pokud něco budete potřebovat upřednostňuji komunikaci přes osobní zprávy zde na fóru. Do zprávy specifikujte o jak´ý stroj jde, z jaké podskupiny je díl, který hledáte a pro všechny případy připojte fotku starého dílu, nebo místa, kde má být namontovaný. Já potvrdím přijetí zprávy a pak až potom budu prohledávat sklad a výkresy. Tohle hledání chvíli trvá, vše je v bednách, zabalené ve voskovém papíře, takže než to prohrabu, tak to vezme nějaký čas.

Ceny: posléze dle situace.

Výkresy nepůjčuji, nekopíruji ani nezasílám. Prosím o pochopení, jde o servisní rodinné stříbro. Má to pro mne větší cenu než dvacet soustruhů SV18 v dobrém stavu, zadarmo darovaných.
Servis obráběcích strojů, výroba a vývoj nových krámů do světa
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4887
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

18. 3. 2019, 8:27

vreteno.cz píše: 17. 3. 2019, 1:05
Výkresy nepůjčuji, nekopíruji ani nezasílám. Prosím o pochopení, jde o servisní rodinné stříbro. Má to pro mne větší cenu než dvacet soustruhů SV18 v dobrém stavu, zadarmo darovaných.
... "výkresy nepůjčuji, nekopíruji ani nezasílám" ... jaký je potom smysl tohoto sdělení ?

S tím rodinným sříbrem bych to tolik nedramatizoval. Před časem mi překupník končící se svojí živností nabídlul celý svůj archiv za cenu lahve dobrého rumu. Rozšířené stroje typu VS, SV, S28, S32, SN, atd. jsem si v originálech nechal, co chtěli kamarádi se rozdalo a cca 200-300kg manualů automatů a méně rozšířených strojů a atypických brusek, starých NCček šlo do sběru. Měl jsem snahu to udat, ale nikdo to (samozřejmě zadara) nechtěl.
vreteno.cz
Příspěvky: 29
Registrován: 28. 11. 2015, 9:47

18. 3. 2019, 10:47

To je profesní deformace. Moc v tom logiku nehledejte. Každá část strojírenského oboru na to nahlíží jinak. Pro servis to má obrovskou cenu. Už jen proto, že přijít ke stroji a nemuset se někde tři hodiny lámat k součástce, o které se ani pořádně neví jak vypadá, pak někde shánět duplikát a přesvědčovat lidi aby ho vyrobili podle toho zadřeného, polámaného kousku co jsem ze stroje vytáhl. A nebo se otravovat s rýsováním výkresu, protože každá obrobna chce řádný výkres se všemi náležitostmi, aby se pak vyhla reklamacím. Protože co je na výkrese, je dáno natvrdo. To všechno žere čas, a prodražuje servis jako celek.

Díky těmto výkresům mám už součástku hotovou, dřív než přijedu a všechno jde rychle, hladce a bez zbytečných nákladů.

Takže shrnuto - Pasporty, manuály, nějaké ty rozkresy, montážní výkresy žádnou cenu nemají. Ale originální kuřimácké a čelákovické výkresy jednotlivých součástek, s kompletním popisem materiálu, tepelných úprav, technoligií výroby atd.. ty jsou k nezaplacení

A smyslem tohoto sdělení bylo předejít situacím, kde mi budou lidi psát věci jako pošli mi výkres šroubu na SV 18, nebo výkres oz. kol v posuvové skříni FA3 atd..

Vím že scanner a email chleba nežerou a toho papíru neubyde. Ale i tak se mi to nechce pouštět ven. Kdyby se to pofláklo v profi kruzích, tak mne ukamenují, za to, že nejen sebe ale i ostatní připravuju o chleba.

Samozřejmě je tu i morální hledisko, jestli je správné, něco takového praktikovat na cnc foru, které by mělo sloužit jako otevřená encyklopedie pro všechny. Takže pokud se to místním nelíbí, tak ať svobodně napíší do vlákna dostatek komentářů (stačí 20 různých) ať se sbalím a odejdu. A já to tady s omluvou všechno zabalím a rozprodám to napřímo do fabrik.
Servis obráběcích strojů, výroba a vývoj nových krámů do světa
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

18. 3. 2019, 1:02

Jen abych byl v obraze, smysl sdělení je v tom, že když vytáhnu z H63A rozlámanej pastorek, pošlu ti jeho číslo, tak mi za úplatu pošleš ten daný výkres toho dílu?

Nebo je to tak, že když vytáhnu ten pastorek, tak mi ho dojedeš vyměnit, a už ho podle ty dokumentace budeš mít v kapse a jen ho přehodíš, případně pošleš, ať se špiním já?

Mate mě v tom totiž ten poslední odstavec o rozprodání fabrikám.

Nicméně beru na vědomí, že k té mašině máš výrobní dokumentaci a když bude nejhůř, je se kam obrátit.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

18. 3. 2019, 3:50

Na SM16A by něco nebylo?
MAS FU2A, TOS SM16A
vreteno.cz
Příspěvky: 29
Registrován: 28. 11. 2015, 9:47

18. 3. 2019, 8:33

Smysl je takový, že když se Vám něco na té horizontce rozsype a víme zhruba co, tak buďto přijedu s krabicí dílů vyrobených podle origo dokumentace a za úplatu to vyměním, a servis stojí jen nutné minimum, nikam se nejezdí a netočí se kiláky atd..

Nebo když je někdo dostatečně šikovný, o čemž nepochybuji, že takových lidí je tady spousta, tak mu za úplatu pošlu díl vyrobený podle origo dokumentace. A pointa tohoto je, že ho to stojí jen ten vyrobený díl. Bez dalších nákladů na servisáka, a ten díl bude za rozumnou cenu, protože není od origo fabriky. Je to jako nakupovat do auta drahé origo díly, nebo díly, které sice nejsou zabalené v krabičce od výrobce, ale kvalitativně stačí a cena je výrazně jiná.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Takže aby jsme předešli dalším polemikám zde je smysl tohoto inzerátu:

Přišel jsem k homadě dílů na výše zmíněné stroje a chci se jich postupně zbavit. Dal jsem to sem, aby se lidé postupně ozývali dle potřeby a já to nemusel nikomu cpát. Chleba to nežere a na prodej nespěchám.

A to co nemám skladem jsem po dohodě schopný vyrobit, tak aby to bylo v origo kvalitě.

A ano když bude nejhůř, víte kde hledat výrobní výkresy a koho se zeptat. Rady jsou u mne zadarmo.
Servis obráběcích strojů, výroba a vývoj nových krámů do světa
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

18. 3. 2019, 9:12

No nevím, ty díly bývají i docela složité a někdy byly v tom TOSu vyráběny na jednoúčelových mašinách. Já mám zkušenosti, že i léta ověřený výkres bez chyb poslaný do do x firem neznamená, že přijde x bezchybných výrobků. Navíc tipuji, že některé ty díly v TOSu připasovávali k sobě. A i když to jedna firma zvládne, za půl roku to bude jinak, protože je fluktuace lidí a ty stroje bez obsluhy nejedou. I v práci dáváme jeden výrobek dělat v podstatě zbytečně na více místech, jen aby to tam nezapomněli umět vyrobit. Takže výkresy jsou možná fajn, ale nejsou vším.
MAS FU2A, TOS SM16A
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

18. 3. 2019, 9:48

Já bych se přimlouval za to, moc do toho nerýpat. Je tady nějaká nabídka prodeje skladových náhradních dílů a všichni dobře víme, že se tady neustále řeší výroba toho či onoho za nehorázné ceny. Zde je nabízen seznam strojů a k ním dostupných náhradních dílů a osobně si myslím, že takových příležitostí asi moc nebude. Otázkou je, jak dlouho se Vřeteno nechá šponovat, než inzerát stáhne a budeme mít po srandě. Opravdu to nemyslím ve zlém.
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4883
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

18. 3. 2019, 10:10

Ode mě to rejpání nebylo, pro mě je ta informace užitečná, a chtěl jsem si jen ujasnit jak by to probíhalo.
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
novic
Příspěvky: 1835
Registrován: 19. 10. 2014, 10:30

18. 3. 2019, 10:12

vcera som bol pozriet jednu FA3U mal k nej fascikel vykresov ja ze to je obycajny pasport ale ked som do toho nahliadol boli tam vykresy A4 alebo A2 prelozene na polovicu a na tom boli kompletne diely, presne taky vykres ako keby si ho chces vyrobit. Az som sa cudoval ze nieco take existuje. Bolo to dost hrube nemalo to ziaden specialny nazov len fialovy obal zo znakom TOS.
Frezu som mal ist zobrat cez vikend ale ujko ma osral a predal ju het.
Pytal som sa ho ci take ma aj na sv18RA ( mal ho v garazi ) a ze ano ma
za mna fajn aspon viem za kym sa mam obratit ked bude nieco treba
Keby tam uplnou naaahodou boli diely aj na polsku radialku WRS25/08 tak sem s nimi
Cash Rules Everything Around Me
C.R.E.A.M
david.1
Příspěvky: 1187
Registrován: 30. 5. 2010, 11:09
Bydliště: doma

18. 3. 2019, 11:13

vreteno.cz píše: 18. 3. 2019, 10:47 " A já to tady s omluvou všechno zabalím a rozprodám to napřímo do fabrik."
No,když vidím ten seznam mašin, kde snad není novější než čtyřicetiletej stroj,tak si představuju ty stovky fabrik,kde dneska ještě tyhle stroje udržujou zuby nehty,protože je živí..Co já mám zkušenosti,tak když o ty mašiny opravdu stojí,tak si zadají někde generálku,když o ně stojí méně,tak když se vyserou,prolistujou inzerci,objezdí překupníky a koupí něco slušného ,a když o ně stojí ještě míň (dnes převážně),tak mašiny v lepším případě prodají lidem nebo překupníkům a v tom horším rovnou šrot..
Kdybys napsal,že dokumentaci poskytneš za nějakou režijní,nebo aspoň rozumnou cenu,tak bych to pochopil,možná by se někdo chytil i na nějaké ty díly,ale myslet si,že se zbavíš něčeho třeba na H 63 je podle mně dost idealistická představa..Koho to živí,ten si ji nepořídí a hobík,který si jen tak doma kutí zase nedá třeba 25000 za novou pinolu. A docela by mě zajímalo,jak by ji dneska někdo páchal podle dobové dokumentace. Jak je výše psáno,není to ve výkresech ale v lidech,co točí téma kličkama..A ty odcházejí,dost rychle a většinou už se jich na ty jejich grify nedokáže zeptat ani patolog Slavíček co mluví s mrtvolama..
Podle mně je tenhle přístup čirá zoufalost.
Petr68
Příspěvky: 878
Registrován: 3. 12. 2015, 9:38
Bydliště: Karlovy vary

18. 3. 2019, 11:24

Tak to asi nechápu já, a nebo nevím. V inzerátu je jasně napsáno sklad náhradních dílů. Pod tím si lze představit náhradní díl, který fyzicky vezmu do ruky, zabalím a pošlu. A vrtaček VS 32 je tady málo?
Strigon ME-250, SV18RA, Mikromat SFW200/600, L-TEC Ductling II
vreteno.cz
Příspěvky: 29
Registrován: 28. 11. 2015, 9:47

18. 3. 2019, 11:58

Dobře, tak jinak, pokud Vám můj přístup drásá nervy, tak to zkusíme jiným způsobem. Tohle vlákno necháme bloknout a až se k tomu dostanu, tak to postupně nafotím a budu to soukat do téma prodej po skupinách s přesně specifikovanou nabídkou a všichni budeme šťastní. Nebude to vyvolávat žádné otázky, polemiky, dohady a bude to tak pro všechny nejlepší.
Servis obráběcích strojů, výroba a vývoj nových krámů do světa
Carl_FM
Příspěvky: 1150
Registrován: 3. 9. 2015, 9:23

19. 3. 2019, 5:22

Tak ta polemika tady byla snad jen ohledně toho, že dle výkresů se vyrobí díly a ty se prodají.
O skladu se snad polemika nevede. Předpokládám, že se jedná o staré TOS uloženky.
Jinak nafocením nejběžnějších dílů a vystavením do prodeje se toho prodá asi nejvic, to si lidi koupí i do zásoby.
MAS FU2A, TOS SM16A
t256
Příspěvky: 2835
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

19. 3. 2019, 5:48

vreteno.cz píše: 18. 3. 2019, 11:58 ... Nebude to vyvolávat žádné otázky, polemiky, dohady a bude to tak pro všechny nejlepší.
Tohle je jediny spravny pristup. Da to ze zacatku trochu prace, ale prodas mnohem vic a bez zbytecneho prohledevani celeho skladu pokazde kdyz se nekdo bude na neco ptat. Prodej typu "prodavam buhvico za nevimjakou cenu" je uplne k nicemu. Na to neni nikdo zvedavej a pokud neco naprosto zoufale neshani, na takove nabidky kazdej kasle.
Odpovědět

Zpět na „Prodej“