Svařovací trafo s usměrňovačem - Prodáno

Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Pravidla fóra
Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Mex
Příspěvky: 10287
Registrován: 6. 2. 2014, 10:29

2. 5. 2019, 10:17

Jen obecné info.
Změřil bych bez kondenzátoru osciloskopem kolik tam jsou maximální napěťové špičky. A podle toho bych koupil ten kondenzátor.
Ono zase tak úplně neplatí, že kondenzátor na vyšší napětí je lepší.
Ty na vyšší napětí mají většinou větší vnitřní odpor (při srovnatelné velikosti). Ale u svářečky potřebuješ spíš vysoké proudy s malým ohřevem (tedy nízký vnitřní odpor), než vysokou napěťovou odolnost.
Ten vybíjecí odpor bych dal klidně větší, aby tolik netopil. Třeba 10k nebo i víc.
robbo
Příspěvky: 29
Registrován: 24. 3. 2019, 7:20

2. 5. 2019, 10:33

I tak by to šlo, ale už mě praxe naučila, že před teorií se nejprve podívám, co se vlastně v tý naší malý kotlině dá koupit. Měl jsem na výběr 5100 uF / 400VDC s rozměrem pr. 66/105 mm nebo 5600uF / 500V s rozměrem 77/146 z toho co jsem mohl mít dnes k dispozici. Vzal jsem ten menší :lol:, ale jinak souhlas.
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1188
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

3. 5. 2019, 8:55

Habešan píše: 2. 5. 2019, 8:12
shaolin píše: 2. 5. 2019, 9:22Chlapi, na čo sú tie kondenzátory v tom trafe a kde sú zapojené?
SvarBazar/ cisloclanku=2007042601
Takže ja mám tlmivku priamo na výkonovom vedení a bez kondíka a pravdepodobne bez výpočtu. Skúsim ho tam doplniť. Inak zváračka chytá blbo, zvára výborne.
Inak čo je pravda na tom že hliník a liatina sa s obalenou elektródou dá normálne zvárať iba s usmerneným trafom a nejde to s invertorom... je v tom nejaký citelný rozdiel?
Uživatelský avatar
DwPetr
Příspěvky: 4878
Registrován: 23. 9. 2016, 8:25

3. 5. 2019, 9:00

Není to pravda, dá se vařit i s trafem, i s usměrňovačem, i na invertoru. Rozhodující jsou parametry elektrody, na který způsob je stavěná. Všechny to mají uvedený. Pročti si vlastnosti třeba u https://www.svarecky-elektrody.cz/utp-8 ... us/d-13350 a na hliník https://www.svarecky-elektrody.cz/utp-4 ... kg/d-13363
TOS H 63, Strigon GH 560, KFD 250, Berco HON 200, Stanko 16K20, TOS 4C, ZMM NK 203, FUS SMC-8B
Uživatelský avatar
shaolin
Příspěvky: 1188
Registrován: 11. 9. 2011, 7:17

3. 5. 2019, 10:05

Díki za odkaz. Zase som o niečo múdrejší.

Dávnejšie som sa snažil zvarit spoj na predĺžení el.kábla 4x10mm2(zmena polohy rozvádzacej skrinky v dome) a bola to tragédia s invertorom (berlan). Jeden zvárač mi potom vravel že na to len usmernené trafo... tak preto som sa pýtal.
Mak
Protřelý bazarník
Příspěvky: 105
Registrován: 19. 2. 2019, 1:43

3. 5. 2019, 4:18

Tak jo chlapci, jen chci sdělit že už to má nového majitele. A abych nezapomněl, jsem rád, že Vám to udělalo takovou radost.
Uživatelský avatar
Ben Ash
Site Admin
Příspěvky: 1404
Registrován: 25. 3. 2009, 8:02
Bydliště: Vladislav
Kontaktovat uživatele:

9. 7. 2019, 6:30

Jen pro srandu králíkům jsem tohle trafo s usměrňovačem vytáhl loni z půdy a připojil k tig hořáku s kohoutkem a světe div se vařit tigem se s tím taky dá. Zapálení oblouku pochopitelně náškrabem. Porovnával jsem to s invertorem od Omicronu co se kdysi prodával na svarbazaru jako stavebnice a zapálení a stabilita hoření byla na tom trafu jednoznačně lepší. Stejně jsem si nakonec koupil pořádný invertor od Kuhtreibera, já jen že to prostě jde.
Per aspera ad astra
Odpovědět

Zpět na „Prodej“