prodám šupleru Mitutoyo 150 mm /prodáno/

Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Pravidla fóra
Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
pavelmalik
Protřelý bazarník
Příspěvky: 74
Registrován: 18. 6. 2019, 4:13

18. 6. 2019, 4:41

šuplera je starší, ale stále dobře poslouží. Včera jsem u ní měnil baterku a spolehlivě měří. Cena 500,-.
Přílohy
IMG_20190603_145112.jpg
Naposledy upravil(a) pavelmalik dne 25. 6. 2019, 5:49, celkem upraveno 3 x.
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

18. 6. 2019, 4:53

To je original?
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
pavelmalik
Protřelý bazarník
Příspěvky: 74
Registrován: 18. 6. 2019, 4:13

18. 6. 2019, 5:11

Je, kupoval jsem jí v kamenném obchodě :-)
chb
Příspěvky: 3802
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

18. 6. 2019, 5:13

SZ
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4890
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

19. 6. 2019, 11:23

Kamenný krám je Globus, Tesco nebo Hofman, Somet či Kinex. Pokud nevezmou sokolíci přede mnou a pokud máš neějaky relevatní doklad, tak bych jí asi vzal.
Uživatelský avatar
Klimbik
Příspěvky: 664
Registrován: 11. 12. 2018, 10:18

19. 6. 2019, 1:39

zrovna minuly tyden jsem dost vazne uvazoval o tehle https://www.aliexpress.com/item/Mitutoy ... f71133c0e7 taky mitutoyo, za 32dolaru, takze drazsi nez tato. v cem se projevi to ze neni originalni? bude merit spatne? a neni to nakonec uplne stejna suplera, jen ta v proflaklych ceskych kamennych obchodech je brutalne predrazena?
Youtube - "klimbíkova bastlírna" :twisted:
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

19. 6. 2019, 1:49

Pokud máš Mitutoyo a jinou hobby posuvku tak to poznáš už jen když jí palcem otevřeš a zavřeš ,přesnost výroby je samozřejmě jinde ,je potřeba si to u někoho zkusit .Samozřejmě jsou i lepší ale v laické veřejnosti méně známé posuvky,ale pro většinu zbytečnej přepych .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
LukasHA
Příspěvky: 20
Registrován: 14. 4. 2018, 8:54

19. 6. 2019, 2:11

Klimbik píše: 19. 6. 2019, 1:39 zrovna minuly tyden jsem dost vazne uvazoval o tehle https://www.aliexpress.com/item/Mitutoy ... f71133c0e7 taky mitutoyo, za 32dolaru, takze drazsi nez tato. v cem se projevi to ze neni originalni? bude merit spatne? a neni to nakonec uplne stejna suplera, jen ta v proflaklych ceskych kamennych obchodech je brutalne predrazena?
Mitutoyo je jenom jedna. A skutecne jde v ruce poznat chod originalu a kopie. Nebo napriklad kopie ma casto problem s preskokem o setinky, kdyz ji prudce posouvas. Jasne, normalne takhle se suplerou nepracujes. Jo, a neoriginal obcas trochu "pruzi":D

Do prace jsme brali original prodavany Thorlabsem (jasne, jsou i levnejsi eshopy)
https://www.thorlabs.com/thorproduct.cf ... mber=DIGC6
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

19. 6. 2019, 3:21

jenom na to šáhneš i se zavřeným očima to jde poznat hrany..další věc je pokud plynule posouváš tak kvalitní šuplera rychle zobrazuje čísla jako by v reálném čase to sype číselka asi tak vem do ruky jakoukoliv neznačkovou šupléru a zkus na ní nastavit rozměr třeba 25,00
ti z toho hrábne hned je tam 26 pak 22 rychlost měření je katastrofa toto dělá i kinex digi šuplera jsem si ji pořídil na rýsovaní jo je to barbarství a před desítkama let by mě dal mistr pár facek i kdybych to dělal s analogem ale dnes to stojí pár kaček jenže to je nepoužitelné než tam ten rozměr nastavíš tak s tím radši praštíš o zem a nebo vemeš nějakou analogovou
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

19. 6. 2019, 3:23

Pod vlivem akce "Mitutoyo" tady na foru jsem taky testoval všechny možné šupléry. Já sám mám 150 a 200mm koupené u Hofmana, a dvě jiné digitální v cenách okolo 1 tisíc za kus. Kámoš přinesl Mitutoyo 150 z Alíka za cca 30 doláčů a nějakej noname sajrajt za 250 korun a jednu z Lídla. Měřili jsme 25mm Johansonku. Hofman i Alík dávají prakticky stejné hodnoty, přičemž Alík má o něco drsnější chod, ty dvě moje se hýbou naprosto sametově. Dojezd na nulu rozdílnou silou u mých cca 0,03mm, ta Alíková 0,05mm. Paradoxně ta z Lídla je stejně dobrá jako Mitutoyo z Alíka. Ty další dvě dražší jsou stejné jako moje Mitutoyo od Hofmana a pouze ten noname kousek je o poznání horší, sem tam přeskočí displej. Jinak moje Mitutoyo se nevypne ani za týden, to z Alíka ano. Mám je ale už 4 roky a baterky jsem neměnil. Snad jedinej rozdíl mezi Mitutoyo "originál" a ostatními je ve zpracování kovových částí. Šupléry používám každý den a fakt často a i po 4 letech je Mitutoyo perfektní, nepodřená a bez viditelné škvíry mezi čelistmi, na mých dvou dalších kouscích už je opotřebení trochu vidět.
miroslavk
Protřelý bazarník
Příspěvky: 155
Registrován: 31. 10. 2010, 5:22
Bydliště: Sušice

19. 6. 2019, 3:58

Také mám tyto 2 posuvná měřítka již 3 roky original s certifikátem asi 1/2 rokem starým
fungujou bezvadně a myslím žej jsou i odolné vůči vlhku. Vřele doporučuji :D
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4890
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

19. 6. 2019, 5:26

Není to certifikátech, ale čistě o důveryhodnosti prodejce. U Čínana dostaneš pochopitelně certifikát pravosti taky. Certifikáty pravosti už jsou součástí i každé padělané kabelky v SAPE. Co mi spouští kladiva je vypínání, přesně jak píše Luboš.
Když koupím na Ali Mitutoyo a veřím v originál jsem idiot a zasložím si padělěk. Pokud mi ho prodá prodejce měřidel za bůra, je tovelký problém a smutný příběh :-(
Dawe
Příspěvky: 2524
Registrován: 8. 10. 2013, 6:18

19. 6. 2019, 5:57

Klimbik píše: 19. 6. 2019, 1:39 zrovna minuly tyden jsem dost vazne uvazoval o tehle https://www.aliexpress.com/item/Mitutoy ... f71133c0e7 taky mitutoyo, za 32dolaru, takze drazsi nez tato. v cem se projevi to ze neni originalni? bude merit spatne? a neni to nakonec uplne stejna suplera, jen ta v proflaklych ceskych kamennych obchodech je brutalne predrazena?
Tohle je klasicky dnesni "kopie s koleckem" ale predrazena. Tu stejnou koupis za 6$ na eBay.
TOS S28, DIY CNC, Holzmann ZS-40HS, Prusa Mk3s+MMU2s, Bambu X1C Combo
boboaug
Příspěvky: 131
Registrován: 16. 3. 2015, 8:01
Bydliště: Lanškroun

19. 6. 2019, 9:48

Nazdárek
Co jsem měl možnost se značkou mituoyo, tak v originále byla vždy stribrozinkova baterie, u kopie nikdy. Toť další rozpoznávací znak.
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10119
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

19. 6. 2019, 9:58

Možná proto drží roky ikdyž se sama nevypne.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Zamčeno

Zpět na „Prodej“