Otěru odolný silon? Výměna za mosaz, zdarma?

Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Pravidla fóra
Sekce se vypíná, inzerujte v našem novém bazaru https://www.strojirenstvi.cz/bazar .


Vyžadujeme: !!! prodejní cenu !!! nasledné smlouvání o ceně je přípustné. Smysluplný, výstižný a nejlépe stručný popis zboží. Doporučená je kvalitní čitelná fotografie. Zakazujeme: !!! Nabízet zboží pocházející z trestné činosti !!! Pomlouvat zboží, zesměšňovat cenu, nebo prodejce. Inzerovat s odkazem na komunikaci mimo forum (e-mail, telefon a podobne) vyjma bazaru na www.strojirenstvi.cz/bazar. Nesplnění podmínek vede k okamžitému smazání inzerátu, v krajním případě k BANu. Aukce vyjma Holandské dražby je zde přísně zapovězena!
Kupujici vzdy musi nejprve reagovat verejne do vlakna a az pote psat soukromou zpravu. Jde o to aby bylo verejne jasne kdo byl prvnim zajemcem.
Zamknutí/odemknutí inzerátu, smazání a moderaci administruje Ben Ash
Sancho Panza
Příspěvky: 1035
Registrován: 6. 3. 2021, 12:50

8. 12. 2021, 7:23

t256 píše: 8. 12. 2021, 6:44
Sancho Panza píše: 8. 12. 2021, 5:31 :mrgreen: si jako myslíš, že ten murtfeld jako něco sám vyrábí?
Bych řekl, že to je vytočený z běžnýho UHMWPE z Planý.
a "drahý" - pokud pokud se dobře koukám, tak je aktuální cena FOB u granulátu od výrobce na 20t někde okolo 1000usd/t - tj. proti PA naprosto nesrovnatelná.
Drahy a mnohem lepsi odolnost proti oteru jsem uvadel ve srovnani se silonem apod, stejne jako tu cenu.
Jako ze plast typu napr. PBI s cenou cca 50k/kg kulatinky bude superkvalitni a superdrahy? Jo, ale proc to srovnavat s nejakyma rolnama? :-)
no, v první řadě se silon (pokud tušíš, co to bylo, a kdo to vyráběl) v Planý nevyrábí odhadem tak 15 :) let.
Pokud to UHMWPE (UHM PE) chceš porovnávat s extruzním polyamidem, tak v prvé řadě musíš u toho polyamidu uvést číslo (6, 6.6, 10, 11, 12). Pokud číslo není, tak je to naprosto o ničem, protože ty jednotlivé polyamidy mají shodný akorát základní název - NE vlastnosti (chování) a cenu.
A i ten nejlevnější PA (6) je podstatně dražší než PE (samozřejmě ne u překupníka, kde cena je často podle hustoty :mrgreen: názvu).
Z hlediska složitosti zpracování (extruze) to samý. PE není problém, PA se v první řadě musí sušit, procesní okno je podstatně užší.
Takže nedělal bych z zeleného předmětu, materiál z NASA.
hastroha
Příspěvky: 264
Registrován: 26. 12. 2017, 5:53

8. 12. 2021, 8:29

Sancho Panza píše: 8. 12. 2021, 7:23
t256 píše: 8. 12. 2021, 6:44
Sancho Panza píše: 8. 12. 2021, 5:31 :mrgreen: si jako myslíš, že ten murtfeld jako něco sám vyrábí?
Bych řekl, že to je vytočený z běžnýho UHMWPE z Planý.
a "drahý" - pokud pokud se dobře koukám, tak je aktuální cena FOB u granulátu od výrobce na 20t někde okolo 1000usd/t - tj. proti PA naprosto nesrovnatelná.
Drahy a mnohem lepsi odolnost proti oteru jsem uvadel ve srovnani se silonem apod, stejne jako tu cenu.
Jako ze plast typu napr. PBI s cenou cca 50k/kg kulatinky bude superkvalitni a superdrahy? Jo, ale proc to srovnavat s nejakyma rolnama? :-)
no, v první řadě se silon (pokud tušíš, co to bylo, a kdo to vyráběl) v Planý nevyrábí odhadem tak 15 :) let.
Pokud to UHMWPE (UHM PE) chceš porovnávat s extruzním polyamidem, tak v prvé řadě musíš u toho polyamidu uvést číslo (6, 6.6, 10, 11, 12). Pokud číslo není, tak je to naprosto o ničem, protože ty jednotlivé polyamidy mají shodný akorát základní název - NE vlastnosti (chování) a cenu.
A i ten nejlevnější PA (6) je podstatně dražší než PE (samozřejmě ne u překupníka, kde cena je často podle hustoty :mrgreen: názvu).
Z hlediska složitosti zpracování (extruze) to samý. PE není problém, PA se v první řadě musí sušit, procesní okno je podstatně užší.
Takže nedělal bych z zeleného předmětu, materiál z NASA.

Velmi pěkně podané pro lajka / hobbíka , který s tím nemá zkušenosti

... chválím ... souhlasím ...

Ušetřil jsi mi čas ... Děkuji

S pozdravem

Přeji vše dobré ... všem



kiko01
Příspěvky: 1594
Registrován: 27. 10. 2008, 9:06
Bydliště: Martin,Slovakia
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2021, 9:26

No ved preto som pisal ze kazdy material ma svoje vlastnosti a aj vyuzitie, napr PE-cko pouzivame na lozka manipulacnych a montaznych pripravkov pretoze neposkriabu produkt a neoderu sa a castokrat si zakaznik ich pouzitie vyzaduje. POM pouzivam tam kde treba vyssiu pevnost a tvrdost (jazdia po nich obcas VZV-cka). Mam aj aplikacie kde sa napr POM osvedcil ako jediny pouzitelny material a bolo toho uz hadam aj 20tis. ks takze aj dostupnost a cena hraju obcas rolu. Dalsia vec ze niekde je potreba antistaticky plast na lozka pripravkov a tam tiez nieje toho vela na vyber. Myslim ze toto je na samostatnu debatu kazdopadne :D
Uživatelský avatar
elbarto
Příspěvky: 4884
Registrován: 22. 5. 2014, 10:27
Bydliště: Prague

8. 12. 2021, 6:40

... bože, to je zase OT. Tukanek tady zvorile napíše, že shání martroš a Hastroha si ihned chce přeměřovat cipísky ...
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22387
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

8. 12. 2021, 6:48

No ale on tam v tom prvnim postu ten plast blbe popsal. Bylo to hodne zavadejici. Vyznelo to jako nejakej ultra super kluznej plast. Pritom je to jeden z nejobycejnejsich technickych plastu. Proste low end.
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
Tukanekb8
Protřelý bazarník
Příspěvky: 906
Registrován: 19. 4. 2015, 8:05

8. 12. 2021, 10:29

Ano napsal jsem to tak ale rozhodne to tak nemyslel... I kdyz se v tom absolutne nevyznam, vim ze to je celkem bezny (hlavne v prumyslu) material. Pouziva se to na bocnice dopravniku lahvi kde se po tom "dre" sklo a vydrzi to veky atd... Muj post mel byt o tom ze treba ma nekdo zbytky mosazneho plechu ktery by rad vymenil/odprodal (psal jsem s mym doplatkem!). Ted vim ze to byla chyba. Mel jsem toto dat do sekce zdarma, tak jak jsem to i zde nabidl a do poptavek mosaz. Vsech cca 50 kolecek dostane hop_1 za postovne a do spravne sekce dam poptavku na mosaz.

K tomu nazvu, ze se tomu rika "oteru odolny silon" mi rekli zamestnanci firmi kde delam servis, dali mi jich asi 70ks, neco si necham doma na "co kdyby", ze se to tak spravne nejmenuje jsem nevedel a omlouvam se za to. Ja se v tomto nevyznam.
Soustruh Magdeburg D30, CNC frézka home-made, 3D tisk home-made,...
hastroha
Příspěvky: 264
Registrován: 26. 12. 2017, 5:53

9. 12. 2021, 6:06

elbarto píše: 8. 12. 2021, 6:40 ... bože, to je zase OT. Tukanek tady zvorile napíše, že shání martroš a Hastroha si ihned chce přeměřovat cipísky ...

Fajný pražský hantec ...

... přeměřovat cipísky ...

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Britt
Příspěvky: 1830
Registrován: 8. 5. 2019, 5:36

9. 12. 2021, 6:15

A jak bys nazval toho svého surovce?
Odpovědět

Zpět na „Prodej“