Topná tělesa do podložky tisku .

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

6. 1. 2022, 7:51

já bychtotaky lepil na mokro .
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

6. 1. 2022, 8:08

Na nejakem foru jsem cetl, ze to kdosi lepil taky na mokro, ale nasledne tam nejspis voda nebo vlhkost zustala i po "delsim" vysusovani a pri zvednuti teploty se mu udelaly bubliny.
I kdyz si nemyslim, ze by se ti s tak nizkym vykonem podarilo zvednout teplotu natolik, aby se ta vlhkost zacla nejak rychleji vyparovat.
Takze to mozna vadit nebude, tezko rict. Pro predstavu, kdyz jsem prepocital vykon na plochu co mam ve sve tiskarne aby se to trochu svizneji nahrivalo, musela by mit tva podlozka 10kW :-)
Vepr
Příspěvky: 354
Registrován: 3. 3. 2014, 10:34

8. 1. 2022, 8:06

Hotovo.
Pěkně jsem to topení na Al desku položil i s ochrannou folií, tak aby všude sedělo s hranami.
Potom jsem jednu stranu topení přilepil přes hranu v celé délce k Al desce izolepou.
Následně jsem oběma rukama topení za volnou hranu zvednul jako bych chtěl Al desku zvednout.
Kolega který stál na protilehlé straně desky odloupnul 5 cm ochranné fólie, převzal držení topení,
téměř ho položil na Al desku a srovnal aby seděly hrany.
Já vzal asi 10 cm široký váleček a válením směrem k volnému konci jsem postupně topení lepil k Al desce. Na pěti centimetrech jdou snadno vytlačit bubliny, k čemuž ale prakticky vůbec nedocházelo. Po každém přilepení pruhu jsem od něj převzal topení, zvednul jsem ho, kolega opět odloupnul 5 cm a tak stále dokola.
Vždycky když jsem mu to topení předal znovu ho ležící rovnal, tak aby sedělo rovnoběžně s hranami Al desky.
Jediné co se nepovedlo je, že jak jsem usilovně válel stále jedním směrem, tak jsem topení asi tak o 1,5 mm natáhnul, na jedné straně tedy malinko přečnívá.
.
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“