Tarantula 3d printer

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

2. 3. 2018, 10:37

Prusa dava k stiahnutiu bastavenia slickera sr3 prusa. Doporucujem stiahnut upravit ak treba. Usetris si badania.
Uživatelský avatar
Ferrit
Příspěvky: 432
Registrován: 6. 8. 2009, 10:08
Bydliště: Třebíč

2. 3. 2018, 12:35

Zajímvé postřehy zde uvedené si dovolím doplnit: Asi 1 rok používám tiskárnu Průša I3 MK2 koupenou jako stavebnici, kterou jsem sám, bez předchozího studia o čem to je, bez problémů za cca 6 hodin sestavil. Takže už i MK2 mi připadá velmi propracované (nemá závitovky(jak píše packa) - má trapézy na ose Z tedy vymezované gravitací a je to funkční). nová MK3 je už opravdu vyšší level, ale i tak si myslím, že stavebnice za 20tis je zbytečně moc. Ale on to za to prodá a má frontu čekatelů!
I já si zpočátku myslel že vložím filament vyberu na SD model a vytisknu. No skoro ano, ale vlivem nepřesnosti sestavení jsem "zryl" podložku a musel ji vyměnit - dle perfektního návodu u Průši - bez problému. Postupem doby jsem vychytal vlastní chyby a dnes tisknu i z ABS (a zatím i bez bedny) ryclostí i 160% původního návrhu. Nejlépe se ale tiskne z PET!
Startoval jsem se šestibarevnou sadou po 1/2g koupenou v TME. Ano na začátek stačí správně seřídit "přítlak" první vrstvy, počkat i u ní než se natiskne a pak je volno. Na začátku každého tisku je třeba zkontrolovat čistotu trysky - bývá olepená. Teploty používám raději vyšší (+5stC). Slicer začátečník asi těžko správně nastaví, lze bez obav použít tovární. Já si už dnes dovedu v něm upravit co potřebuji a vím "kam sáhnout".
Můj problém je, že mi moc nejde 3D kreslení - způsobené asi nedostatkem informací.
Na závěr doplňuji, že jsem pro vysoké modely sestavil 3D tskárnu DELTA ala "Kossel-Rostock" a už asi 3 měsíce pro ni ladím "firmware" a zajména s použitím částí kódu od Průši (je volně použitelný a GitHub dostupný). největší problém mám s autolevelingem. A při tom mě napadá jeho použití i u amatérských CNC mašin.
MN-80A, BF-20 Vario, MAHOS 22, Beiping PP-U3, Prusa i3-MK2
I cesta je cíl. - "Finis coronat opus"
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

2. 3. 2018, 12:47

marlin ma implementovany autoleveling. tak ze ziaden problem len chciet dokonca senzor uz stoji len 10E
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

2. 3. 2018, 12:49

Ferrit píše: ...Postupem doby jsem vychytal vlastní chyby a dnes tisknu i z ABS (a zatím i bez bedny) ryclostí i 160% původního návrhu...
Jakou rychlosti vlastne tisknes? Ja jedu maximalne 200mm/sec, pak uz se kvalita zacina dost zhorsovat, nad 300mm/sec to uz neni moc pouzitelne. Ale nemam prusu, mam stroj vlastni konstrukce. Tak jestli se mam jeste dal babrat s nastavenimi, nebo uz je to strop pres ktery nejde ani prusa a ten by mel mit sw dobre odladeny.
Uživatelský avatar
Ferrit
Příspěvky: 432
Registrován: 6. 8. 2009, 10:08
Bydliště: Třebíč

2. 3. 2018, 3:21

Asi takto nebádal jsem nad absolutní rychlosí v mm/s. U Průši lze posunout rychlost celého procesu v procentech a tak to tak i dělám. Slic3r nastavuje různé rchlosti pro různé úseky činnosti vč. rychlostí např ventilátorů ap. Takže jak jsem psal je to někdy bzukot.
MN-80A, BF-20 Vario, MAHOS 22, Beiping PP-U3, Prusa i3-MK2
I cesta je cíl. - "Finis coronat opus"
Uživatelský avatar
Ferrit
Příspěvky: 432
Registrován: 6. 8. 2009, 10:08
Bydliště: Třebíč

2. 3. 2018, 3:28

atlan píše:marlin ma implementovany autoleveling. tak ze ziaden problem len chciet dokonca senzor uz stoji len 10E
Ale ten můj problém je v tom, že Marlin to má postavené pro karteziánské souřadnice a delta je něco trochu jiného. A tam mám problém - taky s umístněním senzoru a volbou měících bodů- zastavení. Podložku mám vytápěnou a na ní 3mm sklo a to je pro senzor privela, prostě je to ještě na chvilku bádání.
MN-80A, BF-20 Vario, MAHOS 22, Beiping PP-U3, Prusa i3-MK2
I cesta je cíl. - "Finis coronat opus"
t256
Příspěvky: 2820
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

2. 3. 2018, 3:36

Ferrit píše:Asi takto nebádal jsem nad absolutní rychlosí v mm/s. U Průši lze posunout rychlost celého procesu v procentech a tak to tak i dělám. Slic3r nastavuje různé rchlosti pro různé úseky činnosti vč. rychlostí např ventilátorů ap. Takže jak jsem psal je to někdy bzukot.
Muzes se prosim mrkknout na ty rychlosti ve sliceru? At se mam ceho chytit.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

2. 3. 2018, 4:47

Ferrit píše:
atlan píše:marlin ma implementovany autoleveling. tak ze ziaden problem len chciet dokonca senzor uz stoji len 10E
Ale ten můj problém je v tom, že Marlin to má postavené pro karteziánské souřadnice a delta je něco trochu jiného. A tam mám problém - taky s umístněním senzoru a volbou měících bodů- zastavení. Podložku mám vytápěnou a na ní 3mm sklo a to je pro senzor privela, prostě je to ještě na chvilku bádání.
tak použij senzor na sklopné páce přez rc servo ,mám to tak jak na deltě tak na klasice, používám malinký mikrospínač s rolnou.
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

2. 3. 2018, 8:39

Co ma hrubka skla spolocne zo senzorom. Ked pouzijes ten s elektromagnetom a atiny cipom tak mieje problem.
Uživatelský avatar
Ferrit
Příspěvky: 432
Registrován: 6. 8. 2009, 10:08
Bydliště: Třebíč

2. 3. 2018, 9:47

Jde o bezkontaktní senzor který má "akční radius" cca 4 mm. Mikrospínač v tiskové hlavici nemá dostatečnou opakovatelnoou přesnost.
MN-80A, BF-20 Vario, MAHOS 22, Beiping PP-U3, Prusa i3-MK2
I cesta je cíl. - "Finis coronat opus"
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

2. 3. 2018, 10:24

Ferrit píše:Jde o bezkontaktní senzor který má "akční radius" cca 4 mm. Mikrospínač v tiskové hlavici nemá dostatečnou opakovatelnoou přesnost.
to mi chceš říst že indukčák který přijíždí k desce má lepší opakovatelnost než mikrospínač ? tak to ani náhodou , ty mikrospínače chodí na stovky kdežto indukčáky takto proti materialu kecaj o desetiny .
atlan
Příspěvky: 3341
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

3. 3. 2018, 7:08

https://www.geeetech.com/wiki/index.php ... ing_Sensor" onclick="window.open(this.href);return false;

Mikrospinac ma tu blbu vlastnost ze pri zatlaceni dojde k prehnutiu dosky tj namera inu hodnotu.
Uživatelský avatar
Ferrit
Příspěvky: 432
Registrován: 6. 8. 2009, 10:08
Bydliště: Třebíč

3. 3. 2018, 9:58

Te geeetech jsem ještě nezkoušel - dík za navedení.
To packa: Ano, tak se mi to jeví - možná je chyba i jinde - obvyklé místo je mezi klávesnicí a židlí, že jo.
Průša ho tam používá - složitě se kalibruje, ale pak se to tváří, že rozlišuje i 0,01mm a dopočítá i 0,001.
MN-80A, BF-20 Vario, MAHOS 22, Beiping PP-U3, Prusa i3-MK2
I cesta je cíl. - "Finis coronat opus"
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

3. 3. 2018, 3:15

V tom plastu a při možných změnách teploty na stovku? Ten snímač nebudí dvakrát důvěru. To už bych raději preferoval mikrospínač s kladkou, která pořeší i menší tlak potřebný k sepnutí.
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6935
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

3. 3. 2018, 3:59

malý mikrospínač s rolnou neklade žádný odpor takže se podložka určitě neprohne a opakovatelnost je perfektní , ten indukčák se měl asi tvářit jako profi řešení , ale hodně lidí od něj odstupuje.
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“