Dvouextruderový tisk

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

13. 7. 2020, 7:19

Ty stupnice jsou opravdu zajimavy napad. Zjednodusim je odmaznutim tech zbytecnych ramecku a zkracenim carek aby to bylo rychlejsi a zakomponuju do SW sve tiskarny. Tahle funkce vypada fakt uzitecne, nastaveni se provede na prvni pokus.

Kdyz nad tim tak premyslim, melo by to jit i napsat v gkodu, a tisknout to jako jakykoliv jiny model, coz by asi bylo jednoduchsi na vytvoreni, ale nepohodlnejsi pri nasledne aplikaci. Tak uvidime, v kazdem pripade dik za tip.
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

14. 7. 2020, 10:28

Tak už jenom závěrečná. Fotky jsem dávat nebudu, ale udělal jsem si barevnou cedulku na dílnu, 150x80 mm, písmo je do hloubky 2mm a celá tloušťka 4mm. Tím, že mám dva pohyblivé extrudery odpadává ta otírací kostička vedle, tisk je samozřejmě delší, ale není problém hlavy nastavit tak, že soutisk je na sto procent. Klíčové je, uvědomit si, že musím mít dva modely, které se tisknou najednou. Pro 100% spojení je nejlepší vytisknout jeden z nich třeba o 0,05mm větší, a na extruderu třena ubrat procento filamentu na horní vrstvě, ostatní nejsou vidět. Shodou okolností budu teď dělat výukovou klávesnici se zapuštěnejma písmenkama a vystouplejma slepeckejma značkama. Tady jsme se dohodli (on ten objem práce je tak na měsíc), že mi zaplatí materiál nGEN CPE, což je docela drahý filament, ale je opravdu kvalitní a 50 korun na hodinu práce, aby to pokrylo alespoň režijní náklady. Pokud se to bude líbit, tak bych dělal dalších 5 kousků, ale už za normální dotační peníze EU.
t256
Příspěvky: 2831
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

15. 7. 2020, 6:11

Da se odhadnout jake ma rozliseni ta Vernierova stupnice? Jestli ma vyznam (pujde to okem poznat) delat to po 0,05mm, nebo staci 0,1mm?
Uživatelský avatar
bobik
Příspěvky: 4564
Registrován: 11. 12. 2007, 7:48
Bydliště: Okres Klatovy

15. 7. 2020, 6:24

normální dotační peníze EU
Hezkej protimluv. :D
Uživatelský avatar
marekzcke
Příspěvky: 192
Registrován: 26. 1. 2012, 2:04
Bydliště: Mladá Boleslav

15. 7. 2020, 4:03

t256 píše: 15. 7. 2020, 6:11 Da se odhadnout jake ma rozliseni ta Vernierova stupnice? Jestli ma vyznam (pujde to okem poznat) delat to po 0,05mm, nebo staci 0,1mm?
Zrovna kalibruji trysky 0,25mm tak za 20 minut to odfotim. Dam tam nejake pravitko a muzes to zkusit odhadnout z fotky pod zvetsenim.
Přílohy
20200715_171821.jpg
Rad kreslim v 3D. Ked je to zaujimave a nieco nove sa naucim, tak aj zadarmo.
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

15. 7. 2020, 8:40

bobik píše: 15. 7. 2020, 6:24
normální dotační peníze EU
Hezkej protimluv. :D
No to je přeci jednoduché, Jako každá instituce i oni dostávají peníze EU dotace, samozřejmě o několik řádů míň než pan Babiš, ale za minulý rok to bylo prý 25 tisíc a letos by to mělo snad být víc. Protože první kousek dělám za 2000 kč a jen filament stojí 1250, tak jsem řekl, že ta první klávesnice je je jako dárek, ale pokud se budou dělat i další chci alespoň minimální mzdu.
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

16. 7. 2020, 8:26

Ty děláš pro neziskovky? Ty jsou přeci fůůůj, říkali na Hradě a taky zkorumpovaný, říkali v Průhoniciach. :(
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

16. 7. 2020, 8:39

Na hradě i jinde říkali že POLITICKÝ ZISKOVKY jsou fuj ,a že si váží těch co pomáhají lidem ,ale ono to stáří občas tu paměť poznamená.
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

16. 7. 2020, 6:58

fmodel píše: 16. 7. 2020, 8:39 Na hradě i jinde říkali že POLITICKÝ ZISKOVKY jsou fuj ,a že si váží těch co pomáhají lidem ,ale ono to stáří občas tu paměť poznamená.
Jo, jo, na tom Hradním pánovi je to celkem znát. Taky už máš potíže?
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

16. 7. 2020, 7:08

Josef píše: 16. 7. 2020, 6:58
fmodel píše: 16. 7. 2020, 8:39 Na hradě i jinde říkali že POLITICKÝ ZISKOVKY jsou fuj ,a že si váží těch co pomáhají lidem ,ale ono to stáří občas tu paměť poznamená.
Jo, jo, na tom Hradním pánovi je to celkem znát. Taky už máš potíže?
né jsem proti tobě mladík :lol:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

16. 7. 2020, 7:27

fmodel píše: 16. 7. 2020, 7:08
Josef píše: 16. 7. 2020, 6:58
fmodel píše: 16. 7. 2020, 8:39 Na hradě i jinde říkali že POLITICKÝ ZISKOVKY jsou fuj ,a že si váží těch co pomáhají lidem ,ale ono to stáří občas tu paměť poznamená.
Jo, jo, na tom Hradním pánovi je to celkem znát. Taky už máš potíže?
né jsem proti tobě mladík :lol:
Co já znám mladých dementů.... :lol:
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

16. 7. 2020, 7:55

Josefe začínáš mi připomínat jednoho restituenta od kamaráda z vesnice .Tomu pánovi vrátili statky po otci co mu komunisti zabavili .
On každého kdo s nim ve všem nesouhlasil nazýval komunistickou sviní ,zlodějským bolševikem atd. prostě veliký bojovník který se osočil na kohokoliv kdo se mu znelíbil a zřejmě se ho i část lidí bála,ostatně je li něčeho příliš svědčí to o tom že je něco špatně.
.Bohužel pro něj minulí měsíc přijel nějaký strýček co tam kdysi bydlel na návštěvu ,a v hospodě po něm milí bijec jako obvykle slovně vystartoval ,jenže strýček se zvednul a milého restituenta nazval kolaborantem kterej jeho a asi ještě čtyři lidi udal stbákům načež všechny všechny vyjmenoval s tím že to má černý na bílém . No a bijec utekl z hospody a od té doby se všem vyhýbá .
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

16. 7. 2020, 8:03

fmodel píše: 16. 7. 2020, 7:55 Josefe začínáš mi připomínat jednoho restituenta od kamaráda z vesnice .Tomu pánovi vrátili statky po otci co mu komunisti zabavili .
On každého kdo s nim ve všem nesouhlasil nazýval komunistickou sviní ,zlodějským bolševikem atd. prostě veliký bojovník který se osočil na kohokoliv kdo se mu znelíbil a zřejmě se ho i část lidí bála,ostatně je li něčeho příliš svědčí to o tom že je něco špatně.
.Bohužel pro něj minulí měsíc přijel nějaký strýček co tam kdysi bydlel na návštěvu ,a v hospodě po něm milí bijec jako obvykle slovně vystartoval ,jenže strýček se zvednul a milého restituenta nazval kolaborantem kterej jeho a asi ještě čtyři lidi udal stbákům načež všechny všechny vyjmenoval s tím že to má černý na bílém . No a bijec utekl z hospody a od té doby se všem vyhýbá .
A ty mně nějak připomínáš ty nahoře jmenované, nějak se ti to v té hlavě míchá. Ale co už. Nevím, že bych někdy spolupracoval s nějakou složkou tvé milované strany. Takže pokud nemáš přímé důkazy, tak raději nemluv a nepiš, jinak sebe děláš jen jen ...
Uživatelský avatar
fmodel
Příspěvky: 10118
Registrován: 26. 10. 2011, 10:37
Kontaktovat uživatele:

16. 7. 2020, 8:18

Josef píše: 16. 7. 2020, 8:03
fmodel píše: 16. 7. 2020, 7:55 Josefe začínáš mi připomínat jednoho restituenta od kamaráda z vesnice .Tomu pánovi vrátili statky po otci co mu komunisti zabavili .
On každého kdo s nim ve všem nesouhlasil nazýval komunistickou sviní ,zlodějským bolševikem atd. prostě veliký bojovník který se osočil na kohokoliv kdo se mu znelíbil a zřejmě se ho i část lidí bála,ostatně je li něčeho příliš svědčí to o tom že je něco špatně.
.Bohužel pro něj minulí měsíc přijel nějaký strýček co tam kdysi bydlel na návštěvu ,a v hospodě po něm milí bijec jako obvykle slovně vystartoval ,jenže strýček se zvednul a milého restituenta nazval kolaborantem kterej jeho a asi ještě čtyři lidi udal stbákům načež všechny všechny vyjmenoval s tím že to má černý na bílém . No a bijec utekl z hospody a od té doby se všem vyhýbá .
A ty mně nějak připomínáš ty nahoře jmenované, nějak se ti to v té hlavě míchá. Ale co už. Nevím, že bych někdy spolupracoval s nějakou složkou tvé milované strany. Takže pokud nemáš přímé důkazy, tak raději nemluv a nepiš, jinak sebe děláš jen jen ...
Mě se nic nemíchá ,jen mě to pobavilo a nějak jsem si na tebe vzpomněl,prostě asociace .
Moje milovaná strana byla svého času ODS ,jinak jsem žádnou další milovanou stranu neměl ostatní sympatie byly jen výběr menšího zla, a v žádné jsem nebyl členem ,ale vidíš že ten tvůj útočnej styl nadávky do komunistů atd . je naprosto stejnej jak u toho kolaboranta :wink:
http://www.rm-reznicek.cz" onclick="window.open(this.href);return false;
lubbez
Příspěvky: 3154
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

16. 7. 2020, 8:47

Já dělám pro lidi, kteří to potřebujou. Dokonce se na tom nepotřebuju ani nabalíkovat. Nemám problém udělat někomu potřebnému i něco úplně zadarmo. Protože ale tady vím, že něž se to dostane k tomu slepákovi, co to fakt potřebuje, tak si na tom nahrabe dalších pět zprostředkovatelů a sorry těm to zadarmo dělat nebudu. Četl jsem statistiku MF, že vybrání 100 korun, které se dostane k tomu potřebnému stojí v průměru 1150 korun od dárců. Bavíme se o neziskovkách.

edit: Prosím vážené kolegy ať laskavě své politické názory prezentují ve svých vláknech. Děkuji.
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“