Geneze výroby klávesnice

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

23. 12. 2022, 8:21

Udělal jsem si radost a koupil si další CO2 laser. Tedy přesněji bednu s mechanikou bez trubky a elektroniky. Narodil se v Arizoně, jmenuje se UNIVERSAL a ta bedna je nádherná. Ty kluci americký to maj udělaný skoro tak, jak jsme vyráběli za totáče v letecké fabrice, ale možná ještě lépe :oops:
Použiju skleněnou trubku a řídící systém LEETRO MCP6525A, který mi přijde o dost lepší než RUIDA. (jiné systémy neznám)
Hned předním panelem z Leetra bych bedně udělal velkou bolístku a tak tedy předělávám přední panel.
geneze
geneze
černé PLA - namodelování tvarů a rozměry
bílé PETG - semifinále, ale tlačítko ENTER bylo o 0,3mm stranou a hlavně PETko je poměrně měkké
sehnal jsem k oměření 40mm ampérmetr a domodelován panelu
šedé ABS - první ostrý pokus, ale zapoměl jsem po mazání tiskárny srovnat podložku
šedé ABS - hotovo
vše tisknuté 0,6mm tryskou a tloušťka vrstvy 0,25mm .
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

23. 12. 2022, 9:19

Pekne, rozmyslam ako vyrobit tlačidlá do hlinikoveho panelu, presvetlene s popisom.
Zohnat plexisklo, a vyfrezovat to z toho, akurat neviem ako riesit vyplnenie gravirovaneho textu farbou, alebo to tlacit priesvitnim Peteg. Ale vzdybostavaju tie pismena.

Este ma napada plexi vyfrezovat, dat nastriekat farbou a lakom a tak, gravirovat...
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

23. 12. 2022, 10:39

Prosvětlování takovech tlačítek jsem vzdal. V Číně udělají klávesnici takovéhle velikosti cca za 1000 korun i podsvícenou a každá další je pak za pár kaček. Trvá to cca 2-3 měsíce, ale tu firmu jsem nějak znovu nenašel. Asi před 5 - 7 lety jsem si nechával dělat asi 20 kusů. U tisknutejch na podsvícení prdím, neb je to šílená práce. Mám dokonce i tlačítka s LEDkou, velikost asi 5x5x2mm ale prostě oser.
Tady klávesnici i tlačítka popíšu fiber laserem a hotovka. :D
atlan
Příspěvky: 3345
Registrován: 7. 2. 2011, 9:12

23. 12. 2022, 11:18

Skoda ze nevies najst vyrobcu.
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“