Ultimaker Cura a Tronxy XS5A Pro

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
t256
Příspěvky: 2833
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

8. 5. 2023, 6:26

Zdenek Valter píše: 7. 5. 2023, 9:58 Jo to máš pěkně tuhé, což se o té Tronxy říci nedá - to chce upravit rám toho lože.
Mám určitý nápad jak to vyřešit.
Uvidíme jak dopadnu.
Zatímto účelem jsem si konečně opravil malý stojánek na měření.
Na tomto obrázku je i vidět ta fórová konstrukce rámu pro lože.
Nejak zvlast tuhe to neni, kdyz na stolek zatlacim prstem tak se samozrejme pohne, je to prece jen svarenec jen z 3mm plechu. Podstatne je, ze nehochazi k trvalym deformacim. Proste se to vrati zpet, kdyz uvolnim tlak a to je dulezite. A to byl problem tech pruzinek, stolek se po nejakem silnejsim paceni vytisku vratil zpet, ale bed se na pruzinkach nekam soupnul a jeho vyska se rozhodila. Rekl bych ze ty silikonove podlozky na tom budou podobne, netusim jakou to ma mit vyhodu oproti pruzinam.

Ale jak uz jsem zminil, pouzivam ty nejlevnejsi filamenty a nekdy se stane ze to drzi i na prostem skle tak, ze to i z kaleho skla vytrhava takove "cocky" ktere zustanou prilepene na vytisku, takze nekdy musim vytisk pacit opravdu velkou silou.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

8. 5. 2023, 8:03

Včera jsem viděl tu Tronxy poprvé naživo u známého a překvapilo mě jak je celá ta konstrukce málo tuhá. Faktem je, že bed má skleněný a první vrstvu má krásně spojenou.
Budeš tam mít asi jiný problém.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5200
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

8. 5. 2023, 12:44

lubbez píše: 8. 5. 2023, 8:03 Včera jsem viděl tu Tronxy poprvé naživo u známého a překvapilo mě jak je celá ta konstrukce málo tuhá. Faktem je, že bed má skleněný a první vrstvu má krásně spojenou.
Budeš tam mít asi jiný problém.
No a nepodělil by se tvůj známý o zkušenosti s rozchozením?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5200
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

8. 5. 2023, 12:50

Ten problém je teď jasný - musím srovnat lože - bohužel se k tomu dnes moc nedostanu :-(
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

8. 5. 2023, 10:56

On je to úplnej mantinel, všechno mu dělá nějakej chlap od nich z práce. Filamentu říká bužírka. Tudy ceta nepovede.
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

9. 5. 2023, 8:12

Jenom pro nějakou představu, jak by ta spodní vrstva měla vypadat. Použitej materiál je PLA, tady mi šlo o primárně o barvu.
out.jpg
První vrstva musí být úplně spojená. Nejde jenom pohledovou záležitost, ale hlavně o výslednou pevnost tisku. Další vrstvy už se tisknou rychleji a tedy problémy narůstají.
in.jpg
Množství filamentu je opět klíčové k celkové kvalitě tisku.
final.jpg
Celá krabička slouží k zakrytování konektorů closed loop motoru osy X.

Barva se vcelku povedla :D
krabka.jpg
krabka_ot.jpg
Nic není bezchybké a já už dodělal konektor pro IRC a tak jsem musel dírku "propálit" pájkou. Snad to nikdo nebude prohlížet odspodu.
Kromě řezání závitů M4 není žádný tisk nijak upravovaný
t256
Příspěvky: 2833
Registrován: 19. 1. 2012, 4:49

9. 5. 2023, 4:44

Se mi zda, ze v dalsich vrstvach mas malo filamentu. Vypadaji ze nejsou vubec spojene, zvlast na druhe a treti fotce je to videt. Kdyz delam takove krabicky, pouzivam tento styl vyplne, pomerne dramaticky se zvysi pevnost a nema to tolik tendenci odlamovat se po vrstvach, jako kdyz tisknu stylem jako ty.
Přílohy
Výstřižek.JPG
Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“