3D Tisk fotochemicky

http://www.reprap.org/wiki/Main_Page" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6940
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

28. 11. 2013, 5:40

paráda je vidět že jsi tomu věnova hodně času a dotáhnul to do velice slušných výsledků gratuluju.
Ago
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 6. 2010, 12:13
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2013, 6:24

Nápis ACER se vždy zobrazí po zapnutí projektoru a po vypnutí , je potřeba zastínit na začátku a na konci na několik vteřin objektiv než se projektor spustí(vypne).
Folie funguje výborně , díky . Už nezůstávají na okraji žádné části polymeru( akorát je folie docela háklivá na poškození už se mě prodřela po tisku 3 modelů).
Martin Marek
Příspěvky: 187
Registrován: 17. 2. 2012, 5:19
Bydliště: Veřovice
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2013, 7:40

To ano, ale v mém případě se nápis ACER zobrazil i v průběhu tisku a zůstal tam několik opakování. Zčernala mi i obrazovka monitoru na noťasu. Já mám ale automatické vypínání a spořiče deaktivované. Myslím, že to bude nějakým nastavením baterií u noťasu (ale to je anglicky). Když je noťas v síti, tak mi to nedělá.
Ale teď důležitější -
Já mám ten problém, že mezi LDPE fólií a oboustranně lepící páskou mi po několika dnech vznikají bublinky. Pak to je už nepoužitelné. Buď plynuje ta LDPE fólie, anebo akrylové lepidlo na lepící pásce. Dohledávám takové transparentní oboustranné pásky , které mají jiný typ lepidla.
Ta příprava dna vaničky, to mi docela zabere času - to musím vůbec nějak dořešit.
Ke spojení skla a LDPE fólie používám tuhle pásku, uřízlou na šířku 110mm :
http://www.g3.cz/cs/catalog/oboustranne ... lozka-9078" onclick="window.open(this.href);return false;
http://figury.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6940
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

28. 11. 2013, 7:52

to akrylové lepidlo opravdu může dělat problémy , co tak zkusit teflonovou lepící pásku , jako lepidlo má silikon
nějakou takovou : http://lepici-pasky.heureka.cz/teflonova-paska-5451-3m/" onclick="window.open(this.href);return false;
Martin Marek
Příspěvky: 187
Registrován: 17. 2. 2012, 5:19
Bydliště: Veřovice
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2013, 8:18

Páska je součástí dna nádržky, přeze kterou se promítají projektorem řezy. Žel teflonová páska není transparentní. Teflon se myslím ani jako transparentní nedá vyrobit, stejně jako HDPE.
Teď koukám, že ta páska co jsi poslal stojí docela .. docela
Naposledy upravil(a) Martin Marek dne 28. 11. 2013, 8:23, celkem upraveno 1 x.
http://figury.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
packa
Příspěvky: 6940
Registrován: 7. 2. 2007, 6:42
Bydliště: Královehradecký kraj

28. 11. 2013, 8:20

no do jisté míry ano , lepím si ji jako ochrannou folii na mobil a vidět je přez ní velice dobře
Ago
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 6. 2010, 12:13
Kontaktovat uživatele:

28. 11. 2013, 8:37

Martin Marek
Příspěvky: 187
Registrován: 17. 2. 2012, 5:19
Bydliště: Veřovice
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2013, 5:03

To už je velmi kvalitní tisk, nevidím žádné přechody vrstev ani jiné vady. Já mám v tiskárně stále ještě trapézový závit a konstrukce se mi už nelíbí. Takové kvality zatím nedosáhnu. Budu se snažit postavit novou, vidím že to stojí za to.
http://figury.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
Ago
Příspěvky: 43
Registrován: 13. 6. 2010, 12:13
Kontaktovat uživatele:

30. 11. 2013, 6:48

S kvalitou jsem již spokojen , tisknu vrstvy po 0,054mm a je to naprosto dostačujicí , na kolmých a šikmých stranách není jednotlivé přechody vrstev vůbec znát ,
teprve při mírně šikmých nebo téměř vodorovných je vidět přechod vrstev. Kvalita provedení tiskárny (nikde žádné vůle) a kuličkový šroub je hodně znát.
Obrázek
Martin Marek
Příspěvky: 187
Registrován: 17. 2. 2012, 5:19
Bydliště: Veřovice
Kontaktovat uživatele:

26. 12. 2013, 4:48

Trochu jsem si předělal tiskárnu za použití starších dílů. Tahle konstrunce je mnohem kvalitnější a myslím, že jednodušeji to udělat nejde.
Podstata je v tom, že jsem otočil běžně zaběhlé postupy. Šroub se mi netočí, ale je pevnou součástí s vozíkem. Točí se matice na které je přilepené ložisko i s převodem na ozubený řemen. Matice je jen z umělé hmoty a jejím nalisováním do ložiska jsem vymezil vůli s trapézovým šroubem.
Určitě by byl lepší kuličkový šroub a předepnutá kolejnička, ale tahle konstrukce se pohybuje při posuvu v jedné ose v toleranci do 0,05 mm a druhé ose do 0,01 mm. To už je použitelné.
Tahle konstrukce řeší problém s nepřesným uložením trapézového šroubu na dvou koncích. Prostě si druhý konec plandá vzduchem.
Obrázek
http://figury.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

27. 12. 2013, 12:17

Martin Marek píše:Trochu jsem si předělal tiskárnu za použití starších dílů. Tahle konstrunce je mnohem kvalitnější a myslím, že jednodušeji to udělat nejde.
Podstata je v tom, že jsem otočil běžně zaběhlé postupy. Šroub se mi netočí, ale je pevnou součástí s vozíkem. Točí se matice na které je přilepené ložisko i s převodem na ozubený řemen. Matice je jen z umělé hmoty a jejím nalisováním do ložiska jsem vymezil vůli s trapézovým šroubem.
Určitě by byl lepší kuličkový šroub a předepnutá kolejnička, ale tahle konstrukce se pohybuje při posuvu v jedné ose v toleranci do 0,05 mm a druhé ose do 0,01 mm. To už je použitelné.
Tahle konstrukce řeší problém s nepřesným uložením trapézového šroubu na dvou koncích. Prostě si druhý konec plandá vzduchem.
Obrázek
Zdravim,
nevim, jak ostatnim, ale mne se po kliknuti na obrazek zobrazi jenom nejaka informacni stranka o obrazku a vyhodach ulozeni obrazku nekam.
Je to spravne chovani?

Pokud zobrazeni vyzaduje mit ucet na "ksichtoknize", pak se primlouvam za to, aby se takove odkazy nepouzivaly.
S FB nechci mit nic spolecneho ... :D
Martin Marek
Příspěvky: 187
Registrován: 17. 2. 2012, 5:19
Bydliště: Veřovice
Kontaktovat uživatele:

27. 12. 2013, 3:47

Na všech počítačích na kterých jsem to zkoušel se mi po kliknutí zvětší obrázek skoro na celý monitor. Nevím, v čem je problém. Pokud máš jinou možnost jak dávat obrázky na fórum tak mi pošli odkaz, klidně to změním.
http://figury.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;
oscar
Příspěvky: 1190
Registrován: 2. 5. 2010, 8:50
Bydliště: Perníkovice

27. 12. 2013, 4:15

problem je ze to nefunguje napriklad v Firefoxu. V IE to jde...

zkus ty obrazky vkladat primo do fora. pod textem prispevku je ucho Priloha....
Fototisk.jpg
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

27. 12. 2013, 4:24

oscar píše:problem je ze to nefunguje napriklad v Firefoxu.
Fototisk.jpg
nevím jestli to tedy pisatel nepředělal, ale mě to ve firefoxu jde.. otevře se velkej obrázek v novém okně..
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
lapa
medaile za lepsi forum
Příspěvky: 2572
Registrován: 6. 5. 2009, 7:18
Bydliště: Praha

27. 12. 2013, 11:50

RaS píše:
oscar píše:problem je ze to nefunguje napriklad v Firefoxu.
Fototisk.jpg
nevím jestli to tedy pisatel nepředělal, ale mě to ve firefoxu jde.. otevře se velkej obrázek v novém okně..
Mam FF 26.0 a porad to nezobrazuje, ale nevadi, nemusim vsechno videt :D.
Zkusil jsem ze zajmu v IE (8.0.6001.18702), stejna informacni stranka, ale plocha pro obrazek se rozbali do vetsiho rozmeru- ovsem zase prazdna.
Tedy ani v mem IE to nejde.
Asi nemam instalovanu nejakou blbost pro FB.
Oboje ve WinXP/SP3, pravidelne patchovano ...

Na strance je videt zhruba toto nize - klasicky printscreen a copy do "malovani" se odmital provest - to je poprve, co to neslo :-).
Nejake edit pole pro formular a facebookove pole pro to "infantilni" (no flame, please :D ) "to se mi libi" se ted sem nezkopirovaly.

Fototisk . 1200 x 1600 . 483 kB . 12/26/2013 . +facebook +komentář +odkazy +vložit obrázekTento obrázek byl zmenšen tak aby se vešel na vaší obrazovku, klikněte na něj a zobrazí se v plné velikosti.
Fototisk

Tento obrázek je hostován zdarma! Navštivte img.janforman.com pro bezplatný hosting obrázků a uložte si svůj obrázek!!

KÓD PRO VLOŽENÍ DO FÓRA/BBCODE

KÓD PRO VLOŽENÍ NA STRÁNKY/HTML

+facebook
ohlásit tento obrázek jako nelegální/nevhodný obsah! © 1997-2013 janforman.com . ECO FRIENDLY 15WATTs per SERVER

Odpovědět

Zpět na „Rapid prototyping - stereolitografie - 3D tisk - 3D skenery - RepRap a související projekty“