Kompresor Orlík 2-JSK-75

navody prirucky brozury
prosim oznacujte vlakna podle nasledujiciho klice "Frezka nastrojova FNGJ32"

b3nd3r

8. 1. 2019, 4:39

Dekuji za navod! Sice mam 2JSK, ale az na jeden pist navic je totoznej.
Je lepsi vlastnit nastroje, ktere clovek nepotrebuje, nez potrebovat ty co nema.
pajasvobik

1. 2. 2019, 9:57

Dobrý den, vyuziju založeného vlákna a zeptám se Vás...
Mohl by mi někdo vysvětlit elektroinstalaci (elektrozapojeni) u velkých Orlíku (tj.dvoupisty a tripistu většinou, zkrátka ty, co mají ten rozvaděč, plechovou krabici).
Vím, že se tam nachází svorkovnice, vypínač, stykač, jistič a tepelná ochrana/relé.

Zajímá mě, jak funguje teplotni čidlo v agregátů, které je napojené přes kabel právě do "krabice" a do čeho tam je právě zapojené.
Další, nejdůležitější otázka, k čemu je tam ten stykač? Z něho se na něco vyvádí 230v nebo slouží jako prvek, ktery je propojený s vypínačem a ten vypínač odpojuje všechny 3 fáze? Protože vypínač má připojení jednozilove.

K čemu je tam jednopolovy jistič? Pochopil bych tripolovy na ochranu komplet El.
###
Ptám se čistě hypoteticky a ze zvědavosti, nehodlám se v tom vrtat. U některých skladaných Orlíku či jinak zasažených, jsem si totiž všiml, že někteří majitelé nahradili tuto původní objemnou el.skrinku pouze za tlakový spínač s tepelnou ochranou motoru (s tím, že už tam není zapojené čidlo teploty z agregatu).

Moc děkuji za každou odpověď a omluvte prosím me neznalosti,nepřesnosti. Bohužel, žádné informace týkající se elektra u Orlíku jsem nenašel.
PS: ten návod, PDF, momentálně nemohu stáhnout, abych se podíval, jestli tam není něco vysvětlené

Dodávám foto pro upřesnění:
Obrázek
salus

2. 2. 2019, 7:00

No funguje to asi takhle:
Kompresor se připojuje k síti pohyblivým přívodem s vidlicí do zásuvky - ta je jištěná ve všech 3 fázích. V rozvaděči kompresoru je z jedné fáze udělána odbočka pro ovládací obvod. Ten ovládací obvod je jištěn tím jednopólovým jističem FA, a pak jsou do série zapojeny ovládací kontakty:
- vypínač SA (ten neslouží jako hlavní vypínač - je jen ovládací)
- jistící nadproudové relé F
- tlakový spínač SP
- teplotní čidlo TH
Podmínkou aby stykač KM sepnul je, že musí být: zapnut jednopólový jistič, a sepnuty i ty další 4 kontakty zapojené do série. Stykač je pouze silový "spínač", který přivádí proud do elektromotoru M.
Jinak schéma zapojení bývá nalepeno z vnitřní strany toho plechového víkas rozvaděče.

Principielně je to zapojeno asi takto:
Image_00697.JPG
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: V10A
Pásová pila: G5013W/400
Svařovací invertor: Fronius Transpocket 1500
Svařovací invertor: KITin 2040 MIG EURO
Odpovědět

Zpět na „Navody ke strojum, dokumentace“