biax

navody prirucky brozury
prosim oznacujte vlakna podle nasledujiciho klice "Frezka nastrojova FNGJ32"

chemic
Příspěvky: 216
Registrován: 8. 9. 2011, 5:50

24. 9. 2012, 7:47

nemate prosim nekdo navod k pouziti na elektrickou skrabku biax dekuji
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 9. 2012, 8:01

spise skrabak nez skrabka
mozna ti pomuze google lip kdyz pouzijes tohle slovo

k cemy u tohodle potrebujes navod?
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

24. 9. 2012, 9:04

chemic píše:nemate prosim nekdo navod k pouziti na elektrickou skrabku biax dekuji

:D a co by tě na tom BIAXU zajímalo, já ho mám taky. Nejdůležitější je podle mě ta sada kožených kleští, bez kterých se s tím blbě dělá. V té sadě jsou jedny levé a jedny pravé kleště :wink: . Pak výměnné škrabáky, pokud je nemáš tak můžu obměřit (délka a tak) a pokud tě zajímají destičky a jak je brousit tak to najdeš tady http://www.tumlikovo.cz/zaskrabavani-ploch-teorie/" onclick="window.open(this.href);return false; na konci jsou řezné úhly těch škrabáků a poloměry :wink:
Jinak to má koncovku do zásuvky a čudlík na zapnutí, dole jde štelovat délka posunu nože, nic víc bych řekl, že k tomu nepotřebuješ.
Jak říkám, nejdůležitější jsou ty kleště...............
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
chemic
Příspěvky: 216
Registrován: 8. 9. 2011, 5:50

24. 9. 2012, 1:54

no jde mi o to stelovani zdvihu kdybys mohl prosim popsat na google jsou vpodstate jenom nabydky od dapry nebo nejaky ukazky ale jak se s tim dela treba zdobeni se nedovis tumliku co prosim myslis temi kozenymi klestemy ja tam mam akorat kozeny takovi postroj na drzeni pripraci diky
Uživatelský avatar
Miller
Sponzor fora
Příspěvky: 1031
Registrován: 22. 8. 2009, 9:24
Bydliště: Louny

24. 9. 2012, 4:15

chemic píše:no jde mi o to stelovani zdvihu kdybys mohl prosim popsat na google jsou vpodstate jenom nabydky od dapry nebo nejaky ukazky ale jak se s tim dela treba zdobeni se nedovis tumliku co prosim myslis temi kozenymi klestemy ja tam mam akorat kozeny takovi postroj na drzeni pripraci diky
Aůůůůůůůůůů, takhle to nelezlo kdysi ani z Morseova telegrafu ! I tam se používaly aspoň tečky, dokonce se vypisovaly slovem STOP !
Tady jsem to pro mistra Tumlíka přeložil :D :D
No, jde mi o to štelování zdvihu, kdybys mohl prosím popsat. Na google jsou v podstatě jenom nabídky od Dapry, nebo nějaký ukázky, ale jak se s tím dělá, třeba zdobení, se nedovíš. Tumliku, co prosím myslíš těmi koženými kleštěmi, já tam mám akorát kožený takový postroj na držení při práci. Díky
Mini soustruh SC-4
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

24. 9. 2012, 4:25

domnivam se ze navod jak s tim pracovat k tomu vyrobce nedodava
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

24. 9. 2012, 8:49

já to zítra nafotím, ten koženej řemen, který myslíš je vepředu aby to nesklouzávalo z rukou, jinak na to mám takovej popruh na krk protože se to po delší práci docela pronese.
Ty kožené kleště jsem psal hlavně proto, že prostě tohle nikde v návodu nevyčteš, proto ten obrat levá a pravá :wink: , například pokud jsou ty kleště obě levý tak člověk nic neudělá ani z BIAXEM, ale nemyslel jsem to na nikoho konkrétně, bylo to myšleno jako fór :D když jsi se ptal na ten manuál Obrázek

ten rozsah se nastavuje na té tyčce co dole kmitá a na ní je přidělaná úhlová konzola co drží plocháč s plátkem. Jinak ten biax má někde i ceník, začíná to na 60k co jsem si všiml, netuším, co je na tom tak drahý :wink:
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
chemic
Příspěvky: 216
Registrován: 8. 9. 2011, 5:50

25. 9. 2012, 4:31

romane diky pochopil jsem
Uživatelský avatar
tumlik
Sponzor fora
Příspěvky: 3574
Registrován: 19. 12. 2007, 8:20
Bydliště: já su z Moravskej :-)
Kontaktovat uživatele:

3. 10. 2012, 9:58

Jen tak pro zajímavost.....
Dneska jsem čekal než otevřou spořku......, tak jsem zašel do kšeftu s blbostma a našel jsem tam docela šikovný škrabák, fajnově sedl do ruky, lehounký. Sice to je údajně na barvu a omítky a tak, ale stál jenom 15set, tak jsem ho vzal na zkoušku :wink: . Odříznu z těch škrabek ty konce a udělám si tam držák na tvrdokov tak jak je to na biaxovi a testnu to na malý věci a detaily, případně vyrobím nové ty držáky(delší) uvidíme, myslím, že je to použitelné, rybiny a tak, jak říkám chce to ozkoušet.
Ten biax co mám doma je na malé věci ne moc šikovný, a když to člověk drží půl dne v ruce tak dostává křeče, dá se to používat, ale má to svoje limity, nejlépe je tomu na krku a pak se s tím dá bezvadně dělat i dlouho., tohle by se mě docela hodilo a k tomuto si můžu i sednout... :D
Tady je pár fotek, třeba to bude stát za pendrek, tak to hodím po kočce :D ...............
P1080523.JPG
P1080524.JPG
P1080519.JPG
http://www.tumlikovo.cz/
Popularizační web nástrojařství a kovoobrábění
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

4. 10. 2012, 6:57

Taky jsem nad tím přemýšlel, když jsem o to zavadil v nějakém letáku. Pak jsem si ale říkal, že je to lehké a bude to kopat víc do těch kožených kleští, než do materiálu. Pak mne odradily ta vysoká frekvence kmitání, co udávali. Zkus a poreferuj, zda to má význam.
shower
Příspěvky: 207
Registrován: 12. 2. 2010, 8:14
Bydliště: Prešov

4. 10. 2012, 11:09

tiež so mal v ruke dačo podobné a bolo tam písané, že max. zdvih je 2 mm
stačí to?
chemic
Příspěvky: 216
Registrován: 8. 9. 2011, 5:50

4. 10. 2012, 3:57

mam ho taky uz predelany na tvrdokov na drobnosti a jemny uber je docela dobry
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

8. 10. 2015, 4:56

tumlik píše:Jen tak pro zajímavost.....
Dneska jsem čekal než otevřou spořku......, tak jsem zašel do kšeftu s blbostma a našel jsem tam docela šikovný škrabák, fajnově sedl do ruky, lehounký. Sice to je údajně na barvu a omítky a tak, ale stál jenom 15set, tak jsem ho vzal na zkoušku :wink: . Odříznu z těch škrabek ty konce a udělám si tam držák na tvrdokov tak jak je to na biaxovi a testnu to na malý věci a detaily, případně vyrobím nové ty držáky(delší) uvidíme, myslím, že je to použitelné, rybiny a tak, jak říkám chce to ozkoušet.
Ten biax co mám doma je na malé věci ne moc šikovný, a když to člověk drží půl dne v ruce tak dostává křeče, dá se to používat, ale má to svoje limity, nejlépe je tomu na krku a pak se s tím dá bezvadně dělat i dlouho., tohle by se mě docela hodilo a k tomuto si můžu i sednout... :D
Tady je pár fotek, třeba to bude stát za pendrek, tak to hodím po kočce :D ...............
P1080523.JPG
P1080524.JPG
P1080519.JPG

hoj , jak tohle dopadlo ? čeká mě vedší škrabání a hledám jak si to ulehčit. :)

ještě teť mě bolí ruce jak jsem poprvé škrabal frezku :)
Uživatelský avatar
salus
Příspěvky: 1546
Registrován: 1. 9. 2013, 1:30
Bydliště: Chrudimsko

8. 10. 2015, 5:20

No ono to s těmi návody i k těm nejjednodušším strojům není v některých případech zas až tak úplně jednoduché. Ještě před cca 20 lety jsem byl zaměstnancem firmy, která chtěla získat (a získala ji) certifikaci dle ISO a právě po takových "blbostech" šli ti kteří prověřovali zda firma splňuje všechny požadavky kladené na udělení ISO. Takže jen pro vysvětlení, když zde někdo poptává návod k obsluze k těm úplně nejjednoduššímu stroji jakým je dvoukotoučová bruska apod., nedivte se proč to shání.
Soustruh: S-28 Žebrák
Stolní vrtačka: TOS V10A
Pásová pila: G5013W/400
Kvako1
Sponzor fora
Příspěvky: 1712
Registrován: 5. 4. 2011, 7:29
Bydliště: Praha, Čadca

8. 10. 2015, 7:16

ja to spíš směroval na Tumlíka jsetli nakonec upravoval ten škrabák na barvu.
nemyslel jsem ten biax
Odpovědět

Zpět na „Navody ke strojum, dokumentace“