podlaha do dílny

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Hověz
Příspěvky: 365
Registrován: 6. 3. 2016, 3:00
Kontaktovat uživatele:

10. 4. 2018, 6:19

taky mam v dilne lesteny beto je to krasny, dobre se udrzuje, ale jakmile na zem spadne i kus hliniku proste se udela dira a to je dost blby. nejlepsi reseni jednoiznacne chranit povrch betonu nejakou gumou pvc apod.
vitex
Příspěvky: 248
Registrován: 15. 11. 2016, 8:30

10. 4. 2018, 9:04

Tak Vám kluci nevím.Dílnu mám na práci a ne na pantofle.Protože se věnuji různým druhům prací,počínaje repasí vysokootáčkových vřeten a konče velikých hydraulických válců,tak bych si s ničím jiným jak z obyčejným betonem nepomohl.Zkuste do válce o průměru 200mm narvat píst s těsněním.Pouze vozembouchem.
Uživatelský avatar
kenybz
Příspěvky: 3296
Registrován: 16. 2. 2015, 11:16

10. 4. 2018, 9:20

vitex ještě sis neudělal ten přípravek ?
mám pro tebe krátké trapézové šrouby s matkama na ty svorníky objímek, ale nevím jestli to bude stačit vnější průměr těch trapézů je asi 12mm
Gdyž sa chce, tak ide fšecko...
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5197
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

10. 4. 2018, 6:41

vitex píše:Tak Vám kluci nevím.Dílnu mám na práci a ne na pantofle.Protože se věnuji různým druhům prací,počínaje repasí vysokootáčkových vřeten a konče velikých hydraulických válců,tak bych si s ničím jiným jak z obyčejným betonem nepomohl.Zkuste do válce o průměru 200mm narvat píst s těsněním.Pouze vozembouchem.
No zeptám se jako neznalý - v čem by podle Tebe vadilo použít tu podlahu z PVC co má třeba Hověz?
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
majo477
Příspěvky: 873
Registrován: 28. 5. 2014, 8:39

10. 4. 2018, 6:59

Nieje betón ako betón,musi sa použiť tkz cestnny betón,a ked sa dodržia všetky postupy pri lešteni tak tak nieje šanca aby s neho odlupovalo,odlupovanie,praskanie apod sposobuje len zly materiál a zla technológia,,,ako sa udržuje tá gumena podlaha?zametanie špon npr?
vitex
Příspěvky: 248
Registrován: 15. 11. 2016, 8:30

11. 4. 2018, 5:45

Zdenek Valter píše:
vitex píše:Tak Vám kluci nevím.Dílnu mám na práci a ne na pantofle.Protože se věnuji různým druhům prací,počínaje repasí vysokootáčkových vřeten a konče velikých hydraulických válců,tak bych si s ničím jiným jak z obyčejným betonem nepomohl.Zkuste do válce o průměru 200mm narvat píst s těsněním.Pouze vozembouchem.
No zeptám se jako neznalý - v čem by podle Tebe vadilo použít tu podlahu z PVC co má třeba Hověz?
Podle Tvých příspěvků Tě nepovažuji za neznalého.Samozřejmě Hověz to má perfektní ale mě by ty válce na PVC odskakovaly-potřebuji tvrdou ránu.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5197
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

11. 4. 2018, 11:46

vitex píše:
Zdenek Valter píše:
vitex píše:Tak Vám kluci nevím.Dílnu mám na práci a ne na pantofle.Protože se věnuji různým druhům prací,počínaje repasí vysokootáčkových vřeten a konče velikých hydraulických válců,tak bych si s ničím jiným jak z obyčejným betonem nepomohl.Zkuste do válce o průměru 200mm narvat píst s těsněním.Pouze vozembouchem.
No zeptám se jako neznalý - v čem by podle Tebe vadilo použít tu podlahu z PVC co má třeba Hověz?
Podle Tvých příspěvků Tě nepovažuji za neznalého. Samozřejmě Hověz to má perfektní ale mě by ty válce na PVC odskakovaly-potřebuji tvrdou ránu.
Děkuji za vysvětlení i za uznání, ale přeci jenom s podlahami v dílenských prostorách výrobních firem zkušenosti a ani znalosti jako hobík z paneláku mít ani nemohu. ;-)
Naposledy upravil(a) Zdenek Valter dne 11. 4. 2018, 5:01, celkem upraveno 1 x.
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
Hověz
Příspěvky: 365
Registrován: 6. 3. 2016, 3:00
Kontaktovat uživatele:

11. 4. 2018, 4:22

http://www.cncweb.cz/2018/04/11/jak-na- ... c-podlahy/" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

20. 10. 2020, 10:31

Ahoj všem,
opráším po nějaké době toto téma, protože by renovace podlahy v dílně mohla někoho zajímat. Protože mi stavební firma společně se stavitelem odvedli "skvělou" práci a i přes zdůraznění při zadání před zhotovením podlahy, že "jde o dílnu pro strojařinu" a požadujeme tedy kvalitní, neprášivý a rovný povrch, bylo výsledkem něco, co bych nedal ani do garáže pro buldozer. Takže jsme svépomocí (nikdy jsme to předtím nedělali) vysmahli litou podlahu a výsledek jak fík!

Pracovní objem: 2x cca 2 hodiny práce ve třech lidech (2x proto, že jsme museli dílnu rozdělit na půlku, sestěhovat všechny stroje na jednu stranu a pak po zatvrdnutí a natření přesunout a udělat druhou půlku s napojením). Tři lidi mimum - jeden pouze míchá, druhý sype a vozí barely, třetí vylévá a stěrkuje. Jakmile proces rozjedete, není prostor na nic (ani na cigáro, ani se jít vylulat :D Dělali jsme 80 m2. Výsledek precizní, naprostá spokojenost.

Použité materiály: 2x penetrace, pak průmyslová stěrka Sicafloor určená pro výrobní haly a skladovací prostory, vysoká zátěž, otěruvzdornost, pružná, možnost lití od 4 až do 30 mm, bezva barva. Následně nátěr penetrační a vrchní Teldur dvousložková barva v jednom pro haly a sklady. Odolává zdvižkám, vysoká pevnost. Přikládám foto před a po akci, výsledek po vylití a pak po nátěru.
Výsledek stavební firmy. Díry, nerovnosti, drobivý a prášivý povrch. Tragédie...
Výsledek stavební firmy. Díry, nerovnosti, drobivý a prášivý povrch. Tragédie...
Výsledek po vylití stěrkou.
Výsledek po vylití stěrkou.
Výsledek stavební firmy. Díry, nerovnosti, drobivý a prášivý povrch. Tragédie...
Výsledek stavební firmy. Díry, nerovnosti, drobivý a prášivý povrch. Tragédie...
První penetrační nátěr barvou.
První penetrační nátěr barvou.
Finální nátěr vrchní barvou Teldur. Vpravo je vidět oddělovací hráze páskou druhé poloviny podlahy.
Finální nátěr vrchní barvou Teldur. Vpravo je vidět oddělovací hráze páskou druhé poloviny podlahy.
Výsledek po vylití stěrkou.
Výsledek po vylití stěrkou.
Finále vrchní barvou po zaschnutí, radost pohledět. A můžeme stěhovat :)
Finále vrchní barvou po zaschnutí, radost pohledět. A můžeme stěhovat :)
Podlaha má za sebou půl roku provozu, bez závad. Sledovali jsme možnost čištění po oleji, emulzích, benzínu i louhům. Vše v pohodě bez problému. Jen pokud máte na zdvižce nebo paleťáku černá gumová kola a stěhujete stroj od 2 tun výše, trochu to podlahu počmárá gumou. Citlivky to mohou vyčistit, jde to. Testovali jsme i popotažení stroje, žádné rýhy nebo oděrky. Stěhování věcí po válečcích bez problému.
Měli jsme jednu havárku, spadl spodní díl malého suportu o hmotnosti asi 40 kg z výšky přibližně 70 cm, v podlaze vysekl asi 2 cm rýhu do hloubky 3 mm. Na tu hmotu bezva, žádná trága. Máme vyspravovací tmel od stejného výrobce stěrky, správka trvá pár minut, po hodině pochozí, po 8 hodinách plné zatížení. Vysprávka neznatelná. Tak to jen pokud by někdo chtěl renovovat starší podlahu, mohu vřele doporučit. Za mě naprostá spokojenost. Další detaily nebo případné dotazy rád zodpovím, nepopisoval jsem úplně vše.
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
jergus.balaz
Příspěvky: 1545
Registrován: 24. 6. 2020, 8:41
Kontaktovat uživatele:

21. 10. 2020, 6:28

Wurm7 píše: 20. 10. 2020, 10:31 Ahoj všem,
Nádhera! Osobne sa mi tá tmavšia farba viac páči.
BalazKovo.sk
Uživatelský avatar
jenicek
Příspěvky: 1530
Registrován: 17. 9. 2018, 9:35
Bydliště: Vedle Trautenberka

21. 10. 2020, 6:57

To chci do celýho spodku baráku, kdy mi kluci přijdete pomoct stěhovat? :lol:
Jaká byla výsledná cenofka za metr?
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

21. 10. 2020, 11:46

Díky za hodnocení. Opravdu doporučuji. Jinak už jsme s naší partou udělali další dílnu a dva sklady. Barák uděláme, ale stěhovat si musíš sám :)

Cena/m bez nátěru a práce, tedy pouze stěrka včetně penetrace 190,- Kč. Nátěr a ostatní náklady kolem (pásky, odmaštění, ředidla apod.) do 100,- Kč. Tedy myslím do 300,- Kč za metřík v pohodě.
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
HellGrip
Příspěvky: 1282
Registrován: 21. 5. 2019, 10:26

23. 10. 2020, 7:09

Wurm7 píše: 20. 10. 2020, 10:31 Ahoj všem,
opráším po nějaké době toto téma, protože by renovace podlahy v dílně mohla někoho zajímat. Protože mi stavební firma společně se stavitelem odvedli "skvělou" práci a i přes zdůraznění při zadání před zhotovením podlahy, že "jde o dílnu pro strojařinu" a požadujeme tedy kvalitní, neprášivý a rovný povrch, bylo výsledkem něco, co bych nedal ani do garáže pro buldozer. Takže jsme svépomocí (nikdy jsme to předtím nedělali) vysmahli litou podlahu a výsledek jak fík!

Pracovní objem: 2x cca 2 hodiny práce ve třech lidech (2x proto, že jsme museli dílnu rozdělit na půlku, sestěhovat všechny stroje na jednu stranu a pak po zatvrdnutí a natření přesunout a udělat druhou půlku s napojením). Tři lidi mimum - jeden pouze míchá, druhý sype a vozí barely, třetí vylévá a stěrkuje. Jakmile proces rozjedete, není prostor na nic (ani na cigáro, ani se jít vylulat :D Dělali jsme 80 m2. Výsledek precizní, naprostá spokojenost.

Použité materiály: 2x penetrace, pak průmyslová stěrka Sicafloor určená pro výrobní haly a skladovací prostory, vysoká zátěž, otěruvzdornost, pružná, možnost lití od 4 až do 30 mm, bezva barva. Následně nátěr penetrační a vrchní Teldur dvousložková barva v jednom pro haly a sklady. Odolává zdvižkám, vysoká pevnost. Přikládám foto před a po akci, výsledek po vylití a pak po nátěru.

ScreenHunter_07 Oct. 20 22.49.jpg

ScreenHunter_06 Oct. 20 22.49.jpg

ScreenHunter_05 Oct. 20 22.48.jpg

ScreenHunter_03 Oct. 20 22.48.jpg

ScreenHunter_02 Oct. 20 22.47.jpg

ScreenHunter_04 Oct. 20 22.48.jpg

ScreenHunter_01 Oct. 20 22.47.jpg

Podlaha má za sebou půl roku provozu, bez závad. Sledovali jsme možnost čištění po oleji, emulzích, benzínu i louhům. Vše v pohodě bez problému. Jen pokud máte na zdvižce nebo paleťáku černá gumová kola a stěhujete stroj od 2 tun výše, trochu to podlahu počmárá gumou. Citlivky to mohou vyčistit, jde to. Testovali jsme i popotažení stroje, žádné rýhy nebo oděrky. Stěhování věcí po válečcích bez problému.
Měli jsme jednu havárku, spadl spodní díl malého suportu o hmotnosti asi 40 kg z výšky přibližně 70 cm, v podlaze vysekl asi 2 cm rýhu do hloubky 3 mm. Na tu hmotu bezva, žádná trága. Máme vyspravovací tmel od stejného výrobce stěrky, správka trvá pár minut, po hodině pochozí, po 8 hodinách plné zatížení. Vysprávka neznatelná. Tak to jen pokud by někdo chtěl renovovat starší podlahu, mohu vřele doporučit. Za mě naprostá spokojenost. Další detaily nebo případné dotazy rád zodpovím, nepopisoval jsem úplně vše.
Nazdar,
pekné ale s tou renováciou starej podlahy to bez vysekania starej, olejmi nasiaknutej podlahy pravdepodobne nepôjde. Je tam totiž vysoké riziko "odskočenia" hornej vrstvy od starého základu.
Uživatelský avatar
Wurm7
Příspěvky: 178
Registrován: 7. 7. 2018, 1:24
Bydliště: Čelákovice
Kontaktovat uživatele:

26. 10. 2020, 7:11

HellGrip píše: 23. 10. 2020, 7:09
Nazdar,
pekné ale s tou renováciou starej podlahy to bez vysekania starej, olejmi nasiaknutej podlahy pravdepodobne nepôjde. Je tam totiž vysoké riziko "odskočenia" hornej vrstvy od starého základu.
Ahoj, úplně nemohu souhlasit a tvé vyjádření potvrdit. Také nevím, z čeho vycházíš a z tvého "pravděpodobně" se domnívám, že jde pouze o domněnku. Nebo snad popisuješ konkrétní praktickou zkušenost? Je to v diskuzi docela důležité, jinak to je cintání o ničem.

Proč nesouhlasím a nepotvrzuji já je jednoduché. Už jsme takto udělali dalších několik dílen a také sklad. Mimo jiné sklad, kde se skladovaly oleje a maziva. Tedy podlaha, kde bylo několik centimetrů a vrstev rozlitých a ztuhlých maziv, olejů a dalších mastnot. Původní podlaha přímo prosáklá a čvachtala mastnotou. I takto kontaminovaná lze připravit pro kvalitní pokládku lité podlahy, pochopitelně to vyžaduje speciální postup a dodržet technologii odmaštění a penetrací. Dnes jsou tyto podlahy k nepoznání. Kvalitně vylité, nikde nic neodskakuje.

Ano, pokud by někdo vzal stěrku a nalil to na zamaštěnou podlahu, tak to určitě dobře nedopadne. To jsi ale určitě takto nemyslel a ani by to rozumný člověk myslím neudělal. Tedy poznámka o vysokém riziku odskočení mi vlastně přijde irelevantní :) Rozhodně bych rád potvrdil a případné zájemce ujistil, že nic vysekávat není potřeba. Klidně lze renovovat umaštěnou garáž nebo dílnu. Jen to stojí více práce a další přípravky. Fotodokumentaci takové renovace mám, před i po akci.
Nebojím se dělat rukama a používat hlavu.
Milan199
Příspěvky: 2932
Registrován: 18. 8. 2010, 9:04

26. 10. 2020, 9:52

Kdysi na učilišti ve škodovce MB dělali v dílnách nové podlahy z nějakého polyesteru plněného skleněnými kuličkami. Podlahy byly zamaštěné a opakovaně přetřené chlor-kaučukovou barvou. Zkoušeli to nějak odrásat, ale moc to nešlo. Nakonec to tam namamlali přez všechen ten chabrajz.
Vyskytoval jsem se tam ještě dalších asi 5 let a nepamatuji na jediný problém s loupáním.

V dílně mám podlahu z Epostylu // dříve sadurit // světle šedé barvy už 18 let a veliká spokojenost. Když upadne něco malého, tak se to nepoškodí, dobře se to uklízí ...
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“