Kuhtreiber Kitin 150

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

20. 3. 2017, 6:13

Promiň robokope, Jdu na to
No Prahou nejsem posedlý, ale chci si prohlédnout obě a pak to nejradši koupím přímo od výrobce, kde má ještě lepší ceny než některé eschopy. Já vlastně pořádně svářečku neviděl (no párkrát jo, ale nedělal jsem s ní). To že se na ně chci jít podívat neznamená že jí hned koupím. Ještě mi Ras nabízí nějakou za 1000 Kč, tak uvidím
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
icewing
Příspěvky: 285
Registrován: 5. 1. 2014, 9:41
Bydliště: Zdiby (Praha-Východ)

20. 3. 2017, 6:14

Jako sory ale svarecku neviděl a je tu na to téma Jak kráva.
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 3. 2017, 6:27

souhlas
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

20. 3. 2017, 6:45

Ras nabízí tuto, Bude to na začátek dobrý ? https://www.obchody24.cz/zvaracka-gude-ge-145-w-20001" onclick="window.open(this.href);return false;
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
icewing
Příspěvky: 285
Registrován: 5. 1. 2014, 9:41
Bydliště: Zdiby (Praha-Východ)

20. 3. 2017, 6:49

Bude
mito
Příspěvky: 108
Registrován: 4. 3. 2009, 7:08
Bydliště: Žilina

20. 3. 2017, 7:21

Možno tú zváračku treba k tým skrutkám vo zveráku o čom sa tu minule točila téma na 3 stránky :)
icewing píše:Jako sory ale svarecku neviděl a je tu na to téma Jak kráva.
Lify
Příspěvky: 1460
Registrován: 14. 1. 2016, 4:33

20. 3. 2017, 7:38

Nebo radši připlatit za 6k gamu nebo kitin ?
Šikovnej nerozhodnej trpaslík
Věčný tazatel
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22399
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

20. 3. 2017, 7:39

jeste jeden zbytecnej prispevek a to vlakno smazu
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
lubbez
Příspěvky: 3159
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

20. 3. 2017, 9:09

Lify píše:Ras nabízí tuto, Bude to na začátek dobrý ? https://www.obchody24.cz/zvaracka-gude-ge-145-w-20001" onclick="window.open(this.href);return false;
Není to náhodou jenom střídavé trafo? No pokud ano, pak to bude něco podobného jako Avie (vrčí, smrdí ale nejede) a tohle bude taky vrčet určitě i smrdět, ale vařit to nebude na sto procent.
4rest
Příspěvky: 599
Registrován: 7. 10. 2014, 5:13
Bydliště: Praha

20. 3. 2017, 9:38

Sorry Pavle, ale ty jsi fakt nepoučitelný, podobně jako s tím tvým dřevohryzadlem z papundeklu.

Aby to zase nedopadlo fiaskem, tak sedni, pročti svarforum.
Zeptej se u vás na průmce, určitě tam musí někdo svářet jestli by tě nenechali si vyzkoušet sváření MMA, MIG/MAG případně TIGem. V lepším případě tě nechají si vyzkoušet si aspoň MMA. Pokud přijdeš na to, že to není to pravé ořechové, tak vymysli za co jiného utratit ušetřené peníze (vrtačka, bruska apod.).
Pokud tě to bude bavit tak našetři nějakou tu korunu (tedy spíše tisícikorunu).

Jinak na těchhle průmkách právě dost často mají takovéto svářečky (KiTin 145, Gamma 160) na kterých se učí učni začátečníci (tedy alespoň na autoklempíři ve Vysokém nad Jizerou a automechanikovi ve Frýdku Místku to tak mají). To že si s tím zasváříš ve škole pro tebe bude mít dva důsledky, jednak zjistíš co vlastně přesně potřebuješ a dále pak tě třeba mistr uchrání od začátečnických zlozvyků.

Já osobně jsem kupoval svojí svářečku tady:
http://www.profisvarecky.cz/cz/e-shop/c ... tml?page=1" onclick="window.open(this.href);return false;

Tak a teď máš na měsíc co dělat (pročítat svarforum) :wink:
Elektrochemik holdující strojařině :-)
Doma: HOLZMANN 1222P, Holzstar DB 450, RP2300FCXJ, KITin1900HF
Práce: Gravos - GV30 s vřetenem Isel 750W, M3K 260, GV21 2A; StepFour - Precise 760; Comagrav - Zonda; CNC Singular - Airbrush; Felixprinters - Felix 3.1
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 3. 2017, 10:48

lubbez píše:
Lify píše:Ras nabízí tuto, Bude to na začátek dobrý ? https://www.obchody24.cz/zvaracka-gude-ge-145-w-20001" onclick="window.open(this.href);return false;
Není to náhodou jenom střídavé trafo? No pokud ano, pak to bude něco podobného jako Avie (vrčí, smrdí ale nejede) a tohle bude taky vrčet určitě i smrdět, ale vařit to nebude na sto procent.
jo je to trafo, to jsem mu ovšem taky řekl.. stejná svářečka jakou se vařilo už před X lety když invertor nebyl.. samozřejmě vaření s invertorem je jinde, ale i cena je jinde a protože má hluboko do kapsy tak jsem mu nabídl tohle v podstatě nové s kabelama s helmou elektrodama za 1000,- ten invertor bude mít v použitelné konfiguraci od 6ti vejš, a on má opět omezenej rozpočet z ušetřeného kapesného .. nicméně i tohle hloupé trafo je schopné udělat dokonalý svár, pokud to člověk umí.. takže na nějaké začátky kdy ho to bude bavit týden by mu to mohlo stačit a zbylé peníze může investovat po CNC, sváření zase třeba do dalšího odvětví strojařiny.. už se těším na začátky kovotlačitelství třeba :D
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

20. 3. 2017, 11:21

Lify píše:Ras nabízí tuto, Bude to na začátek dobrý ? https://www.obchody24.cz/zvaracka-gude-ge-145-w-20001" onclick="window.open(this.href);return false;
Pro začátek to bude dobrý tak hodit do kontejneru s odpadem, lepší využití neznám. Pokud trafo tak si sežeň starou takovou tu žlutou placatou ( JS-90 a nějaká písmena se to tuším jmenovalo), tou svaříš a provaříš, tohle je parodie a zadarmo drahý, kór když svářet neumíš. Co od toho čekáš, dyť je to nesmysl.
RaS
Příspěvky: 8589
Registrován: 26. 3. 2009, 9:12
Bydliště: Úvaly

20. 3. 2017, 11:42

na fóru je krásné to co člověk to názor.. a chudák tazatel se stejně musí rozhodnout sám..
nikdo ani netuší co bude tazatel vařit, jasně nemůžeš to porovávat s 3fázovou JS-90kou která dá trvale 120A nebo kolik a ve špičce 160A pro vaření kolejnic.. tahle mrcha dá 100A max a když tak dvě-tři minuty, jenže co když chce vařit 1,5ku plech třeba 40A -60A jednu, dvě elektrody týdně pozná rozdíl? troufám si tvrdit, že pouze v tom, že mu ta modrá zabere třetinu místa..

já samozřejmě vím, že ta svářečka je z dnešního pohledu naprostej shit, jenže za 1000kč má novou krásně modrou svářečku :D , kabely, kuklu elektrody.. a může vařit, sice se s tím bude učit déle než s chytrým invertorem a nebo ho to třeba nechytne vůbec.. tak to na aukru nebo kovošrotu nadělí zase s minimálním prodělkem dál..

já ji tady mám protože jsem ji kdysi dostal od dědy k vánocům, každej rok jim říkám nekupujte sračky.. jednou je to sada klíčů z Lidlu, podruhé svářečka se slovy, že byla drahá (cca 2200,-) .. ale na zavaření ulomeného rýče, motyky, pantu to stačí ačkoliv svářeče profíka to jistě bude urážet
věčný rýpal,který musí mít poslední slovo, odpůrce low-cost zařízení končících v naprosté většině případů v hromadě šrotu
uživatelé hýbátek, kteří mají z mých příspěvků celoživotní trauma nechť si mé příspěvky VYPNOU
Petr Bratřík
Příspěvky: 150
Registrován: 30. 1. 2010, 8:18

21. 3. 2017, 12:16

Nekupujte sračky - naprosto s Tebou souhlasím a taky jim to furt marně před vánocema opakuju, jsou toho plné obchody.
Chápu, že se konkrétně tohohle chceš zbavit, připadá mi ale, že svářečku v životě nedržel v ruce a vařit 1,5mm plech už chce alespoň nějakou praxi.
Mě kdysi začínali učit housenky na nějakým 8mm plechu a nesnaž se mi namluvit, že tohle to provaří a pokud jo, tak k tobě fakt přijedu a předvedeš mi to a jsem na to moc zvědavej. Jak myslíš že to kluk dostane do ruky? No tímhletím teda určitě ne. Ať si tu píše kdo chce co chce, tak spoustě lidí trafo stačí a stačit bude, dokud půjdou sehnat rutilky, jenže to musí bý trafo a ne takovýhle nesmysl.
Jestli mu chceš pomoct, tak mu to dej zadarmo, větší cenu to nemá, protože je ti to stejně k hovnu a akorát se ti to tam bude povalovat a nakonec to vyhodíš. Jestli ne, tak z něj nedělej blbce, akorát mu to zošklivíš.
doncarlos
Příspěvky: 760
Registrován: 9. 1. 2008, 9:49

21. 3. 2017, 5:28

!!! Proboha Lify !!! nenech se uvrtat do trafa ! to je, jako kupovat do dílny starej dřevěnej šlapací soustruh, snad nemáš
takovej kvalt a můžeš nějakej měsíc počkat, než došetříš
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“