Maker Faire Praha

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Josef
Sponzor fora
Příspěvky: 5699
Registrován: 19. 11. 2006, 9:25
Bydliště: Valašsko

17. 3. 2018, 7:03

Prague_MF_Logo_stacked.png
Prague_MF_Logo_stacked.png (5.73 KiB) Zobrazeno 2139 x
Víte o této akci?
Jsem sice z druhého konce tohoto Banániastánu, ale dám to sem. Asi se tam i zajdu podívat.
Najde se z členů fóra i nějaký vystavovatel? Je nejvyšší čas na přihlášení. Proto to tu dávám už teď.

https://prague.makerfaire.com/2018/01/0 ... 1-stoleti/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://prague.makerfaire.com/call-for-makers/" onclick="window.open(this.href);return false;
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

25. 6. 2018, 8:22

Byl jste někdo, nebo se přímo účastnil? Zajímají mne dojmy, postřehy či případně fotky...byli k vidění i ty tančící kraslice? :D
Nějaké fotky z akce jsou tady: https://www.lupa.cz/galerie/jak-vypadal ... e-v-praze/" onclick="window.open(this.href);return false;, ale není nad přímé refernece :wink:
Uživatelský avatar
robokop
Site Admin
Příspěvky: 22371
Registrován: 10. 7. 2006, 12:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

25. 6. 2018, 9:04

Za me semotamo neco zajimaveho
Ale globalni dojem byl spis ten ze koupe 3d tiskarny z nikoho makera nedela
Trosku to na me pusobilo jako prodejni veletrh vyrobku kolem 3d tisku a prezentace jejich zakazniku "tak jsem si to koupil"
Vsechna prava na chyby vyhrazena (E)
melsoft
Příspěvky: 366
Registrován: 25. 1. 2012, 5:41

25. 6. 2018, 2:58

Byl jsem se podívat a za mně vynikající pro inspiraci a motivaci dětí a mládeže. (Já bych chtěl být dneska děckem a bastlit!!! Za mého mládí byl problém sehnat i LEDky a MBA810 a dneska je na co si člověk vzpomene jen mít trošku peněz - né moc).
Zaujal mě "projekt" e-mole.cz - výborná inspirace pro někoho, kdo se snaží dětem přiblížit nějaké to kutění a bastlení a poznávání. Primárně je to určeno pro vzdělávání a inspiraci učitelů a jako školní projekty. Myslím, že tvůrci by si zasloužili podporu (hlavně finanční). Nechápu, že na tohle nejsou peníze z EU - ty projekty jsou univerzální a stačilo by je přeložit a může se to používat po celém světě.
Samozřejmě se tam našly i vyspělejší projekty z oblasti IoT a dalších - prostě pro každého něco. 3D tisk samozřejmě "ohne ende" ale dost se to točilo o použití 3D tištěných věcí pro další výrobu (vakuové formování, modelářství, výuka, medicína, sport).
Před těmi kluky co si vyrábějí digitrony musím fakt smeknout..... :o :idea:

Zajímalo by mně, jestli bude nějaká statistika návštěvnosti - chvílemi tam byla hlava na hlavě.
lubos
Sponzor fora
Příspěvky: 5088
Registrován: 2. 5. 2007, 3:47
Bydliště: Praha

25. 6. 2018, 3:55

Byl jsem se synem ( 9let) a bylo to podle mě super. Taky bych chtěl být dítě, takových možností. Zaujalo mě tam dost věcí a vydržel bych tam celý den sám :-)
Synátorovi jsem pořídil 3D pero českého výrobce i když jsem si vždy říkal že to je blbost na houby ( tedy z mého pohledu stejná blbost jak 3 d tiskárna) ale pro dítě super věc na nějakou kreativní práci.
Vzal jsem verzi která je pro děti od 8 let a plast je tavený na nízkou teplotu tedy se dá nanášet klidně i na ruku a dítě se nespálí. Sám jsem si sednul k rozebranému budíku a složil si ho. Všude plno jednoduchých desek pro arm ( hodně mě zaujaly třeba 32x32 snímače pohybu ruky nebo třeba set pro thermosnímání). Taky internet věcí co tam ukazoval Tmobile, kde se dá jednoduše posílat info o různých čidlech na telefon. Bylo toho hodně a vše se dá vygooglit ale pokud chce člověk nějakou inspiraci tohle je to pravé, když už vím co hledat tam můžu googlit o sto šest.
Jen mi to přišlo hodně nahuštěný a hodně lidí ( alespoň místy ) a za mě by to mohlo být na větší ploše aby si to člověk mohl více v klidu projít. Digitrony od Farného super. Přišlo mi že tam vše tak nějak mělo hlavu a patu a je dobré vidět že je ještě plno lidí co bastlí. A rodinné vstupné za 300 v předprodeji ( 3 děti 2 dospěláci), podle mě dobře utracené peníze.
XpertMill, Gravos, Ninos, Galaad
IQ156
-1500Kč, -520Kč, -1čokoláda, - 28000Kč
www.freeair.cz www.rotexelectric.eu www.retrofitcnc.cz
Grad
Příspěvky: 2073
Registrován: 13. 7. 2014, 9:32

25. 6. 2018, 7:09

Hmm, škoda že jsem tam nemohl vyrazit, když to tak čtu ... co ostatní, už nikdo nebyl?!
Koukám na vystavovatele, také bych si vybral a vydržel tam den-dva :D. Zajímavě vypadá ta DIY elektronova svářečka, skleněné parní stroje, meteostanice IoT, ale vlastně IoT obecně, RC ponorky, recyklace PET pro 3D tisk a to e-mole ani neříkam, třeba totok http://www.e-mole.cz/diy/molegraph" onclick="window.open(this.href);return false; :P, děcka se dnes fakt mají..., ale vystačí si s mobilem :-(
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“