čínský soustruh

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
Tatula
Příspěvky: 21
Registrován: 10. 12. 2017, 7:43

9. 7. 2018, 7:00

Je tu někdo z okolí Brna co má jakýkoliv čínský soustruh podobného ražení https://shop.boukal.cz/stolni-soustruh- ... gKJkvD_BwE, rád bych se podíval na skutečný stroj při práci než něco pořídím domů. Moc děkuji pokud se někdo najde.
ok1in
Příspěvky: 167
Registrován: 13. 6. 2017, 6:31
Bydliště: Kladno
Kontaktovat uživatele:

9. 7. 2018, 8:16

Vypadá to jako další klon v řadě známých strojů Sieg, Proma, Asist, Rotwerk, Einhell...
Komunikace, telemetrie, automatizace, pohony...
Tatula
Příspěvky: 21
Registrován: 10. 12. 2017, 7:43

9. 7. 2018, 8:30

Abych to upřesnil , rád bych viděl jakýkoliv čínský soustruh při práci a je jedno pod jakou značkou se prodává .
lubbez
Příspěvky: 3148
Registrován: 21. 6. 2012, 9:26
Bydliště: Praha

10. 7. 2018, 2:57

Nevím sice na co se chceš koukat a hlavně, co chceš na tom dělat, ale pár soustruhů jsem měl a mám. Ten z obrázku jsem zrovna myslím měl, bylo to něco XXX400 s elektronickou regulací otáček. Krom toho jsem měl ještě jeden menší a stále mám větší mašinu od pana Dudáše z Bratislavy. Všechny mašiny pracovaly na první zapnutí. U všech jsem musel něco seřizovat nebo dělat drobnou opravu. Krom toho největšího to nejsou mašiny na celodenní práci. Pokud srovnám s TOS Mn80, tak kvalita je horší, litina měkčí a špatné seřízení. Asi největší bolest je krátký nožový suport. Ale zásadní výhoda je, že je to levné a nevyběhané.
Když jsem sháněl tu MN80 tak jsem koupil cca 10tý kus a cena byla 55T + silnější motor + frekvenčák a hned to bylo o 10 litrů víc. Kolega teď koupil s velkou slávou generálkovanou SM16. 80 litrů cena a na suportu prodřenina 0,3mm. Soustruh vypadá sice jak modelka, ale po úpravě Photoshopem. Všude nová dvousložková barva, všechno vykytovaný, dokonce vyměněnej trapéz ale na práci to není.
Já bych zkusil Dudáše, do Blavy to máš kousek. Sice tady byly na něj nějaké kecy, ale já s ním mám pouze ty nejlepší zkušenosti. Kupoval jsem od něj cca 5x a vždy naprosto pohoda. Ten soustruh jsem objednal a zaplatil v pondělí a ve čtvrtek mi firma zaparkovala bednu v dílně.
Uživatelský avatar
Zdenek Valter
Příspěvky: 5189
Registrován: 9. 1. 2009, 5:16
Bydliště: Ústí n. L.

10. 7. 2018, 3:40

Zhus se podívat sem a zeptej se darc na zkušenosti - na podívání to máš asi z ruky
viewtopic.php?f=107&t=27731
Hobbík - obráběč i 3D tiskař začátečník - strojní park je konečně instalován
chb
Příspěvky: 3787
Registrován: 12. 3. 2013, 7:24
Bydliště: Havl. Brod

10. 7. 2018, 3:47

dle profilu mladý a kovoobrábění - pokud máš prostory, tak kup starší velkou klasiku, sice dá dost práce ji repasovat, ale vydrží ti na to kovoobrábění dlouho, to co ukazuješ je víc na modelařinu do paneláku a neželezné kovy.

jakýkoliv čínský soustruh ti nepomůže - stejně jako jiné, i čínské jsou v rozpětí od 30 kg do několika tun, začni kolik máš v prasátku a jaké prostory - to většinou nejde nafouknout.

Případně si zajeď do vyrobnistroje.cz, máš to kousek a pokoukej, popovídej, možná si i vyber ... ten maník dělá i to počáteční seřízení
Víťa - BF20 - upraveno na CNC + Mach3 + SS, soustruh CJM250, MK3 Průša, ostřička nástrojů
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“