Povoleni specialni maticky + vyndani maleho cepu

kdyz nebudes vedet kam to dat tak to napis sem, admin to za tebe umisti nebo vytvori novou sekci
Odpovědět
mstreicher
Příspěvky: 589
Registrován: 30. 9. 2017, 10:08
Bydliště: Zichovec
Kontaktovat uživatele:

29. 8. 2018, 9:42

Zdar, objevil jsem stary stativ jeste z valky v hodne zubozenem stavu. Samy skrabanec, rez, zatuhnute packy atd. Na sobe mel asi 4 vrstvy poradne drzici barvy. Tak to po kouskach sundavam. Protoze bych ho rad dal dokupy a nechal nabarvit v praskove lakovne, tak jsem pri rozebirani narazil na 2 veci, kde chci pozadat o radu:
Ovladani nohy reseno "motylkem", ktery ma asi nejaky excentr, protoze se noha/ozubeni odtahuje a zase pritahuje k pevne, centralni casti. Tim se to i fixuje. Po odstraneni barvy jsem objevil maly cep, ktery ovsem neumim vyndat viz. Obrazek. Fixuje soucast, ktera zamezuje pretoceni. Jak by to slo ven? Zkousel jsem to jemne vyklepnout pres prubojnik, ale nic. Odvrtat? Ma to tak 2mm v prumeru
20180829_193501.jpg
20180829_222809.jpg
Pak je tam specielni maticka viz obrazek, kterou chci povolit a taky nechci pouzit nasili. Uvazoval jsem nad nejakym pripravkem, ktery by to povolil. Mate s necim podobnym zkusenost?
20180829_193542.jpg
Predem dik za nazory
havelaircraft
Příspěvky: 397
Registrován: 7. 5. 2014, 9:04

30. 8. 2018, 6:23

Čep bude zalisovaný.
Zkusit vyklepnout větší silou. Ale je možné že bude nutné odvrtání.
Možná by pomohlo odpilovat vršek čepu aby byl zarovnaný se spodním materiálem a pak vyklepnout. Je možné že je tam rozlisovaná hlavička. Ale podle fotky to nepoznám.
A matice je jasná na přípravek. Stačí trubka se správným průměrem a do ní vypilovat zuby. Půlhodinka práce.
Odpovědět

Zpět na „kdyz nebudes vedet kam“